Aöf Kredili Sistem Öğrencileri için Bütünleme Sınavı

Aöf Kredili Sistem Öğrencileri için Bütünleme Sınavı Müjdesi…

 

BU DUYURU 2011-2012 EĞİTİM DÖNEMİNE AİTTİR.

2012-2013 YILINDAN İTİBAREN BÜTÜNLEME SINAVLARI KALDIRILMIŞTIR MAALSEF..

 

Yakın zamanda YÖK’ün tüm üniversitelerin 2011-2012 eğitim döneminden itibaren bütünleme sınavı yapılması konusunda ki kararına uyan Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi Kredili Sistem Öğrencilerine bütünleme sınavının yapılacağı konusunda müjdeyi verdi.Anadolu Üniversitesinden Kredili Sistem öğrencilerine gönderilen sms lerde

 

2012 Kredili Sistem Bütünleme Sınavı
2012 Kredili Sistem Bütünleme Sınavı

Güz Dönemi Dersleri için Bütünleme Sınavının 8-9 Eylülde yıllık sistem öğrencileri ile beraber yapılacağını duyurdu.
Bahar Dönemi için Bütünleme Sınavı 13-14 Ekimde yapılacaktır.

Bir iki hafta önce internette ve facebook’ta başlattığımız Kredili Sistem öğrencilerine Bütünleme Sınavı yapılması hususundaki mail ve fax larımızla Anadolu Üniversitesine sesimizi duyurmuş olup, hakkımız olan bütünleme sınavları yapılmasını elde etmiş buşunuyoruz. Kollektif bir şekilde hareket ederik bizleri mağdur durumda bırakan durumun düzeltilmesi hepimizi mutlu etti arkadaşlar.

Aöf kredili Sistem Öğrencileri Bütünleme Sınavı için adres değişikliklerini en geç 10 Temmuz’a kadar internetten Aöf Öğrenci Girişi Adresinden veya Aöf bürolarından yapmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak değişiklikler 8-9 Eylüldeki Bütünleme sınavında geçerli olmayacaktır.

Bütünleme sınavı giriş belgelerini sınav 1-2 hafta kala ” Aöf Öğrenci Girişi ” adresindne çıkarabilirsiniz.

Şimdi gelelim hangi derslerden sınava gireceğinizi nasıl öğreneceğinize. 8-9 Eylülde yapılacak olan Güz Dönemi Bütünleme sınavına;
*Bahar dönemi sonunda Genel Not Ortalaması 2.0’ın altın olanlar; Güz Döneminde CD,DC,DD ve FF aldığınız derslerden bütünlemeye gireceksiniz.
*Bahar dönemi sonunda Genel Not Ortalaması 2.0 veya üzeri olanlar; Güz Döneminde sadece FF aldığınız derslerden bütünlemeye gireceksiniz.

Şimdiden 8-9 Eylülde yapılacak olan Güz Dönemi bütünleme sınavında ve 13-14 Ekimde yapılacak olan Bahar Dönemi Bütünleme Sınavlarında hepinize başarılar dilerim.

Sorularınızı yorum olarak yazarsanız cevaplamaya çalışırım…

182 Yorum

 1. Bahar dönemi 1 dersim var allah sesimizi duydu . bahar dönemi uyap 2 den sınava girmem gerekiyor
  biran önce bahar dönemi içinde bi müjde lütfen kpss önce si

 2. bahar dönemi genel not ortalamam 2.57 güz dönemi genel not ortalamam 2.63 ama güz döneminde ingilizcem DD ben bu durumda bütünleme sınavına girecek miyim ?

 3. Her durumda olduğu gibi her kafadan bu bütünleme konusuyla ilgili bir çok fikir beyanı çıktığı için inandırıcılık derecesini merak ediyor insan yani bir facebook sayfası olarak resmi sitede yayınlanmamış bilgileri yayınlıyor olmanız kafa bulandırıyor kendi adıma, bir yergi olarak anlamayın ama resmi sitede yayınlanmayan bilgiler nasıl ulaşıyor elinize ne kadar resmi yazıklarınız? Bürolar bile henüz bir açıklama yapmıyorken…

 4. anlamadıgım sey su, orgun ogretımde bıle derslerden kosullu gecenler o derslerı almıyoda bız neden alıyoruz .FFderslerı olan kısıler yaz okuluna kalıyolar yanı bızde bu butunlemede sadece FF olan derslerden gırmemız gerekmıyor mu.

 5. peki bunun için ayrıca bi kayıt yaptırmamız gerekiomu yoksa sadece adres değişikliği için mi 10 temmuz deniliyor yani kaldığımız derslerden direk olarak giriyoruz değilmi bunun için bi kayda falan gerek yoktur…

 6. ben ilahiyat 2.sınıf öğrencisiyim. bütünleme sınavına girdiğimiz zaman sonuçlar geç açıklanırsa kaldığımız zaman kayıt nsıl yeniliyeceğiz.2.sorum ben memur olduğum için kendi kurumumuzun sınavlarıda oluyor.aynı tarihlre raslarsa ne yaparız.bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. Ben Türk Dili ve Edebiyatı 2.sınıf öğrencisiyim.Benim Güz Dönemi Genel Not Ortalama 2,28 ve sadece Osmanlı Türkçesine Giriş 1 FF.Bahar Döneminde ise Genel Not Ortalama 2,30 ve Osmanlı Tükçesine Giriş 2 FF . Anladığım kadarıyla ben 8-9 eylülde sadece Osmanlı Türkçesine Girişe gircem.Hangi ünietelerden sorumluyum onu nasıl öğrenebilirim.

 8. Merhaba, notu DZ olanlar yani ders ödevi göndermediği için yalnızca o dersten kalanlar bütünlemelere girebiliyor mu ?

 9. BEN 2. SINIFTAYIM BAHAR DÖNEMİ NOTU 1.99 VE DİN SOSYALAJİSİ DERSİM 24.10 ON YANİ FF 3 DERSİMDE DD,CD BEN BU DÖRT DERSTENMİ GİRECEĞİM
  BAHAR DÖNEMİ İKİNCİ İMTİHANIN DERSLERİNİN GENEL NOT ORTALAMASI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ACBA

 10. bahar dönemi sınav sonuçlarında 3 derste sınav kural ihlali yazıp ff diye geçiyodu. ortalamadan dolayı başarılı olduğumda yazıyo acaba böyle bir durumda bütünleme hakkım varmı çok merak ediyorum bilgisi olan lütfen cvplasın şimdiden teşekkürler

 11. GÜZ DÖNEMİNDEN SINAVA HİÇ GİRMEDİĞİM DERSLER VAR BÜTÜNLEME SINAVIN DA BU DERSLERİ ALMA İMKANIM OLABİLİRMİ.GÜZ DÖNEMİN DE ŞU ŞEKİLDE ALAMADIM ALTDAN DERSLERİM VARDI.SİSTEM BANA 3O KREDİLİK DERS VERDİ.ONUN İÇİN 3DERS Sİ ALAMADIM ŞİMDİ BÜTÜNLEME SINAVIN DA 2 SINIFIN GÜZ DÖNEMİ DERLERİNİ ALALBİLİRMİYİM

  1. Evet hiç sınava girmeseniz bile bütünleme sınavına girme hakkınız var. Hiç almadığınız dersler için bütünleme sınavına giremezsiniz.

 12. selamun aleykum ben aöf kamu 3 sıbfta taydım ingilizce haric cünkü 2 sınavdada 43 alıp büte lkaldım amma diğer desler not ortalamam 2,51 yani bu kredili sistem benim durumumu etkileyip dörde gecerken borçsuz gecebilirmiyim ingilizceden yoksa seneye bir dahamı giricem selametle

 13. aöf ilahiyat 2.sınıf için bütünlemeye girmek için adres değişikliği yapmam lazım ama 10temmuzda süresi bitmiş dedi ümranye aöf büronuz şoktayım pazartesiden beri uğraşıyorum süreyi uzatmak için ne yapabilirim üstelik çok kısa bir süre verildi 1ay var daha imtihana en azından bu cuma’ya kadar uzatılsa olmaz mı bunu nasıl sağlıcaz bize aöf yardımcı olmayacak mı mağdur mu olucam ben şimdi

 14. Bahar dönemi ve güz döneminden kaldığımız derslerde tüm ünitelerden mi sorumlu olucaz

 15. mrb.benim bahar dönemi not ortalamam 2 nin altında sadece bir dersim FF güz döneminde de hiç FF yok fakat not ortalamam yine 2 nin altında peki ben tüm CD nin altındaki notlardan mı bütünlemeye gireceğim iki dönemde.yardımcı olur musunuz lütfen…

  1. Bahar dönemi sonunda GENEL NOT ORTALAMAN ( Dönemin değil Genel ortalama ) 2.0’ın altında ise CD, DC, DD aldığın derslerden ve Not ortalaman kaç olursa olsun FF aldığın derslerden bütünleme sınavına gireceksin. 8-9 Eyl sınavları için sadece Güz Dersleri, 13-14 Ekimdeki sınavlarda ise sadece bahar derslerinden gireceksin.

 16. benim güz döneminde ff notum hiç yok ama cd dd var bahar dönemi sonu not ortalamam 1.99 2 olunca hepsinden geçecektim ama 0.01 puandan geçemedim dilekçe göndersem faydası olur mu acaba

 17. mrb. benim güz dönemi ortalamam 1.91 bahar dönemi 2.31 genel not 2.14. güz döneminde ff yok ama dd var bahar dönemnde bi tane ff var. ben güz dönemine de mi girmek zorundayım sadece ffyemi giricem yoksa ?

 18. HOCAM ADALET BÖLÜMÜNU OKUYORUM IKI ZAYIFLA BÜTÜNLEMEYE KALDIM KORKUM SU BÜTÜNLEMEDE DE GEÇEMEZSEM NE OLUR?AYRICA TEK BI BÜTÜNLEME SINAVIMI OLUCAK.BIR DERSTEN IKI KITAP VAR NASIL OLUCAK.

  1. Kredili Sistem Okuyanlar İçin;
   Güz dönemi Bütünleme Sınavı Tarihleri 8-9 Eylül
   Bahar dönemi Bütünleme Sınavı Tarihleri 13-14 Ekim
   Genel Not Ortalamanız 2,00 altındaysa Güz Döneminde, CD,DC,DD ve FF aldığınız derslerden 8-9Eylülde bütünleme sınavına gireceksiniz..
   2,00 üstündeyse sadece FF olan dersler için 8-9 Eylülde gireceksiniz.
   Güz Bütünleme Sınavından Sonra, Genel Not Ortalamanız 2.0ın Üzerine Çıktıysa bahar Dönemi Derslerindne Sadece FF Olandan 13-14 Ekimde, 2.0’ın üzerine çıkmadıysa CD,DC,DD ve FF aldığınız derslerden 13-14 Ekimde bütünleme sınavına gireceksiniz..

   1. anlamadım neolur yardımcı olun şimdi benim güz dönemi derslerle sorunum yok not ortalamam 3.12 benim sorum bahar dönemi için not ortalamam 2 nin altında FF olan 2 dersim var.FF olandan gircem o kesin ama bu dc cd dd bunlardandamı gircem.

    1. Bahar dönemi sonunda GENEL NOT ORTALAMANIZ 2.0’ın altında ise GÜZDÖNEMİ derslerinde CD,Dc,DD ve FF aldıklarınızdan büünlemye gireceksiniz demektir.
     Bahar dönemi sonunda GENEL NOT ORTALAMANIZ 2.0’ın altında ise BAHAR DÖNEMİderslerinde CD,Dc,DD ve FF aldıklarınızdan büünlemye gireceksiniz demektir.

     Önemli ola döneminnot ortalaması değil, bahar dönemi sonundaki genel not ortalmasıdır.

 19. AÇIKÖRETIM OKUYANLAR ZAYIF DERSLERIYLE ILGILI ÖDEV ALIP ZAYIFLARINI KURTARABILIR MI ACABA?YOKSA BU KURAL SADECE ÖRGÜN EGITIM ALANLAR İÇİN Mİ GECERLI

 20. kolay gelsin ben bu sistemden bir şey anlamadım bana açıklayabilirmisiniz bizim için iyi mi kötü mü olacak bilg, verirseniz memnun olurum tşk ederim…..

 21. Merhabalar,
  Güz dönemi ortalama; 1.76 Bahar dönemi 1.66 ..Bütünlemeye gireceğim.. Güz dönemi 2.00 olursa Bahar döneminden hiç FF yok.. Bahar döneminde dc dd olan derslerden muaf oluyor muuyum yoksa Bahar dönemi içinde mi bütünlemeye girmem gerekiyor ?
  Saygılarımla

 22. Merhabalar,Benim güz dönemi 1.76 Bahar 1.66 ..Bütünlemeye girdğimde güz dönemi 2.0o olursa Bahar dönemi için büte girmem gerekiyor mu yoksa bahar döneminden muaf mı oluyorum.. Kaldığım yok dc dd olan derslerim var bunlar kalkacak mı yoksa girmek durumunda mıyım?

 23. merhaba bahar döneminden 2 dersim FF genel not ortalamam 2 nin altında sadece FF olan dersten mi sınava gircem yoksa cd dc olandandamı gircem.

 24. güz döneminde genel not ortalamam 3.30 bahar döneminde ise 3 dersim de sınav kural ihlali ff yazıyodu ama bahar döneminde de genel not ortalamam 2.87 başarılı yazıyo acaba sınav kural ihlali olduğu için bütünlemeye girebilecek miyim?ama yapılan bu haksızlığı kesinlikle kabul etmiyorum başbakana bu konuyla ilgili i mail attım sonucunu bekliyorum inş sonuçta olumlu olur

 25. aöf dış ticaret 1. sınıf öğrencisiyim . 3 dersten kaldım ve bütünlemeye giremicem 2. sınıfa geçicek miyim yoksa sadece bu sene kaldığm dersleri mi alacağm…

 26. Merhaba
  Bahar Dönemi derslerimden bütünlemeye gireceğim sınav tarihi 13-14 Ekim diye belirlenmiş sanırım. Adalet bölümü öğrencisiyim. Not ortalamam 1.97 bir dersim ff eğer bütünlemede verirsem 2. sınıf bitecek. Ben dikey geçiş yapmak istiyorum yine açıköğretim bölümlerinden birine fakat dgs ye geçiş nasıl olucak sınavsız geçiş yapabilecekmiyim ve tarihleri hakkında bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. Dikey Geçişle kayıt tarihleri 1-19 Ekim arasıdır. Önkaydınızı yaptırıp sınav sonucunuza göre kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz sanırım.

 27. dgs ile hukuk düşünüyorum
  puanların 2.50nin üzerinde ama ben notlarımı yükseltmek istiyorum dgs için…
  sınava girebiliyormuyum ve sınav kayıtlarını hangi tarihlerde yaptırmam gerek

 28. yanlıs anlamısın…bütünleme sınavına notlarımı yükseltmek için girebilir miyim..normalde
  2.50. yi geçtim..

 29. güz dönemi 3,00
  bahar dönemi 2,99 ortalamam
  ama bahar döneminde ingilizce FF şimdi ben bütünlemeye ne zaman girecegim

 30. Merhaba , ben işletme fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim. 1.sınıftan iki tane alttan dersim var. kredili sisteme bu yıl geçeceğim.Bazı talihsizliklerden dolayı ders çalışamadım.8-9 eylüldeki bütünlemelerden de kalacağım sanırım.Sormak istediğim kredili sisteme geçince hem 2.sınıfın bütün derslerini,hem de 1. sınıfın alttan iki dersini tekrar olarak komple alabilecek miyim? Yani 2.sınıfı aynen geçen yılki gibi alttan derslerle beraber okuyacak mıyım?Ya da başka nasıl birşey olabilir.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

 31. Merhaba
  adalet böl. okuyorum kaldıgım derslerden sınava girdikten sonra yapmam gerekn bi işlem varmı ders ekle çıkar vs. gibi.
  eğer gecersem direkt 2, sınıfa gececekmiyim
  not ortalamam 1.85

 32. ben önlisans mezunuyum aöf işletme bölümüne geçiş yapmak istiyorum eski sistemde bazı derslerden muaf olunuyordu kredili sistemde bu derslerden muaf olabilecek miyiz? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

 33. merhaba ben de halkla ilişkiler 1. sınıf öğrencisiyim 2 yıllık okuyorum.sınavsız geçişle kaydoldum aof’den bu bölüme önlisansların girdiği kpss ye girebilirmiyim.bazı kimseler zaten 4 yıllık mezun olduğun için giremezsin diyorlar.

 34. ben uluslararası ilişkiler 2.sınıf öğrencisiyim 1.sınıftan hiç dersim yok 2.sınıftanda 2 ders verdim 6 dersim kaldı bu yıl kredili sisteme geçiliyo verdiğim derslerin kredisi bu yıl geçerli olacak mı 3.sınıftanda ders alabilirmiyim???

 35. meraba ben sosyal bilimler 1.sınıf dayım 6 dersten kaldım butunlemeye gıremıycem ,baska sınav olucakmı ? 6 dersı kurtara bılırmıyım kı

 36. Merhaba ben açıköğretim türkdili debiyatı bölümü 1.sınıf öğrencisiyim güz dönemi ve bahar dönemi ütünleme sinavlarında hangi ünitelerden sorumluyuz. Bütünleme sınavlarında hangi ünitelerden sorumlu olduğumuzu bilen varsa yardımcı olabilirmi lütfen

 37. Mrb ben isletme bolumu 4.sinif ögrencisiyim 3.siniftan iki tane dersim var 4.siniftanda var kalan derslerim buyuk ihtimal bu haftaki butunleme sinavlarindan da kalcam benim sorum kredili sisteme gore 3.siniftan kalan derslerimle 4.siniftan kalan derslerimin hepsini alabilecek miyim basarili olursam eger bu yil mezun olabilcek miyim acaba simdiden tesekkur ederim

 38. 2010-2011 güz döneminde sınava katılmadım bahar döneminde katıldım genel not ortalamam 1.32 fakat akademik uyarı aldım ne yapmalıyım.

  1. Bütünleme sınavlarında başarılı olup notlarınızı yükseltebilirsiniz. Yoksa CD,DC,DD ve FF aldığınız derslerin hepsindne kalacaksınız.

 39. merhaba hazırlık sınıfından alttan iki dersim var 3. sınıftanda 1 dersim var bu yıl’ki kredili sisteme göre 4. sınıfa geçebilecekmiyim veya 4. sınıftan ders alabilecekmiyim…

 40. merhabalar.ben meslek yüksekokulundan mezun olduktan sonra 3.sınıfta gördüğüm 10 dersten intibak dersleri olan 4 tanesinden herhangi birinden kalırsam 4.sınıfa geçebiliyor muyum.genel muhasebe 1 ve genel muhasebe 2 var ama 1. ve 2.yarı dönemde gösteriyor aöf sitesinde yani 1.sınıf.cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 41. merhaba ben aof ısletme 3.sınıfta okumaktayım.8-9 eylul de kaldıgım 4 dersten butunleme sınavına gırdım.Kredılı sıstem kafa karıstırıcı.Acaba ben bu 4 dersten 2 tanesını gecersemmı 4.sınıftan ders almaya baslıyacagım.Nasıl olacak? yada bu 4 dersı veremesem ne olucak kalıcakmıyım.Hangı sınavlara gırecegım.Tesekkurler

 42. işletme 3. sınıf ogrencısıyim suandakı sıstem ile 8-9 eyluldeki butunlemelerden 10 dersten 3 tane bırakırsam bır ust sınıfa gecebılecekmıyım acaba? bu sorumuzun cevabıy bızı memnun edecektir teşekkur ederım.

 43. Merhaba, ben dış ticaret 1. sınıf öğrencisiyim. Bu sene muhtemelen muhasebeden kalacağım. Bu dersi alttan alabiliyor muyum kredili sisteme geçince? Ayrıca yıllık sistemden kredili sisteme geçen bölümler için AÖF sitesinde bir ders intibak listesi yayınlamış. Bu listeye göre 1. sınıfa eklenen yeni dersleri de almam gerekecek mi, yoksa muaf mı tutulacağım? Bunun hakkında bir bilgiye ulaşamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!!!!

 44. kolay gelsin.benim öğrenmek istediğim bir konu var.2012 yılında 3. sınıf derslerimin 4 tanesinden büt. e kaldım.Alttan dersim yok.Eğer bütünleme sınavında 3 tanesinden kalırsam,eski sistemdeki gibi 2013 te de sınıf tekrarımı yapıcam? yoksa üst sınıftan ders alabilecekmiyim?eğer cevap alabilirsem buna göre dershaneye erken kayıt yaptırmayı düşünüyorum.teşekkürler.iyigünler

 45. merhabalar ben medya ve iletişim 1.sınıf öğrencisiyim 3 dersten kaldım hafta sonu bütünlemeye girdim kaç dersten geçersem 2.sınıf olabilirim.Birde kredili sisteme geçiyorum seneye bunun avantajı ne olur kısaca özetlerseniz çok sevinirim teşekkürler

 46. ben aof ilahiyat 1.sınıf ogrencısıyım guz donemı ortalamam 2.27 ff dersım yok.ama bahar donemı genel not ortalamam 1.97yetersızlık uyarısı aldım ff dersm yok cc nın altında derslerım var 8 eyluldekı butunleme sınavına gıremedım 13.14 ekımdekıne gırcem acaba faydası olurmu 1.sınıfı gecebılırmıyım acıl bılgılendırır mısınız

 47. yardımcı olursanız sevinirim ben iktisat 4.sınıf öğrenciyim 8 9 eylülde bütünleme sınavına girdim tek dersten kalabilirim bu kredili sistem suan beni etkiliyo mu yani ortalamayla geçebilir miyim ?

  1. merhabalar ben 4. sınıfım ve bütünlemelerde muhasebe denetiminden kalıyorum kredili sistemde değilim ama not ortalaması ile geçebilirmiyim ayrıca ekimde yapılacak olan bütünleme sınavına girme hakkım varmı cevaplarsanız çok sevinirim.

   1. kredili sistemde değilsen diğer derslerin notuyla ders geçme şansın yok malesef.bütünleme sınavına girebilirsinde önceden başvuru gerekiyrmu bilmiyorum.aöf burosundan sor..

    1. ben aöf 2.sınıftayım 3 derten kaldım .üçüncü sınıfta kredili sistemde ders alabilirmmi..

  2. bölümlerin tamamı kredili sisteme geçtimi ben bilmiyorum.kredili sistemde olup olmadığını bilmen lazım kredili sistemdeysen dersi geçebilirsin genel not ort. 2.00 üzeri olursa

   1. arkadaşlar genel not ortalaması 2,00 olan herkes mezun ff noru olanlar hariç bu sene kredili sisteme geçen diğer arkadaşların ise notları yıllık sistemden dönemlik sisteme göre uyarlanacaktır geçme işi daha kolaylaştı umarım herkesin gönlünce olur başarılar…

 48. ben işletme 3 senem 1sınıftan 1 ders 2 sınıftan 1 dersten kalmıştım bu sene 2 sınıf dersini verdim 1 sınıftan tek dersim kaldı bütünlemede geçemezsem okula nasıl devam edeceğim. bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  1. bölümler hakkında bilgim yokta eğer 4 yıllık okuyorsan 1.sınıf dersini geçemessen 3.sınıftan ders alamazsın.

 49. selamun aleykum ben ilahiyat ön lisans türk dili ve inkilap tarihi dersdleri 2 .kitapları okudum geçtim yalnız 1 leri okumadım bu nasıl birşey şimdi sadece bu iki ders kaldı bunları ekimde alma şansım varmı yoksa bir dönem dahamı okucam yardımınız için teşekkürler

 50. merhaba ben 4 yıllık çalışma eko. okuyorum şuan 1.sınıftan geçemediğim 1 dersim kaldı 2. sınıfın derslerini verdim yeni kredili sisteme göre 3. sınıftan ders alabilirmiyim eğer alamaz isem bu yıl sadece 1. sınıftan kaldığım tek dersi vermek içinmi uğraşacağım??? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  1. 1.sınıftan dersi olanlar 3.sınıftan ders alamıyor malesef.2.sınıftan dersi olanlarda 4.sınıftan alamıyor.1 dersi geçmen lazım

 51. merhaba,ben 4. sınıf ögrencısıyım ve sadece 1 dersim kaldı mezun olmama.bütünleme sınavına girdim.eğer kalırsam tek dersten tekrar sınava girme şansım varmı? anlamadım,…
  tşkler

 52. Derslerden geçümeyala toplaşıpta bizim hocala öğretmenle oluyamı böyle olmaya geçüreveg

 53. Merhaba,
  Kamu Yönetimi 1. sınıf öğr. 3 dersim kaldı. Eylül bütünleme sınavından bu üç dersi veremezsem kredili sisteme göre 2. sınıfa geçebiliyor muyum.?

  Teşekkür Ederim

 54. 2 yıllık adalet okuyorum 13-14 ekimde bütünlemeye gireceğim ingilizceden peki geçemezsem ne olur o dersi verene kadar geçemez miyim ikinci sınıfa yoksa ikinci sınıf dersleriyle verir miyim lütfen yardım edinnn

 55. ben açıköğretim 1.sınıf sosyal hizmetler okuyorum toplam sek,z derim var ve hepsinden bütünlemeye kaldım hiç birini geçemezsem napabilirim

 56. işletme 3 sınıf öğrencisiyim 4 dersten kaldım kredili sisteme geçtiğinde bi üst sınıfa geçebiliyor muym

 57. slmlar. ben uluslararası ilişkiler 2.sınıf öğrencisiyim 1.sınıftan matematik 2.sınıftan istatistik ve uluslararası ilişkilerden kaldım. 3 dersim var alttan. kredili sistemde not ortalamasına kredili sistemden önceki verdiğimiz dersler de eklenecek mi yoksa yalnız yeni sistemin dersleri mi ortalamaya girecek. biz o dersleri boşuna mı verdik. bu verdiğimiz dersler yerine başka derslerden muaf olma imkanı yok mu? harç ücreti nasıl olacak ders başına diye biliyorum.

 58. İsletme 2.sinif ogrencisiyim.2.siniftan hic dersim yok ancak 1.siniftan tek genel matematik dinava girdim ve kalmisim kredili sistemde nasil olacak ben 3.sinifimi okuyacam yoksa tek ders icin kredi nasil uygulanirki

 59. ben işletme 1. sınıf öğrencisiyim 2012 de yapılan bütünleme den geçemedim bu yıl sınıfı geçmem için başka sınava girme hakkım va mı lütfen yardımcı olur musunuz.

 60. spor yönetimi 1. sınıf öğrencisiyin 3 dersimi bütünleme sınavında da verememişim. Kaldımmı? Yoksa bu yıl kredili sisteme geçtiğimiz için bende 2 sınıfa borçlu olarak mı geçecem- geçebilecekmiyim? Lütfen cevap yazın ? Teşekkür ederim.

 61. bütünmele sınavlarında 3.sınıf dersinden iş ve sosyal güv. hukuku intibak derslerinden ise genel muhasebe hukuk ve iktisattan kaldım. 4.sınıftan ders alabilecek miyim?

 62. İktisat 4. sınıf öğrencisiyim. Mezun olmayı beklerken 2 dersim kaldı. Türkiye ekonomisi ve İktisat tarihi türkiye ekonomisi 41 ile iktisat tarihi 43 ile kaldım. ortalamam 2,08 yapıyor. Benim durumum ne olacak. Mezun olabilecekmiyim. Yoksa sadece 2 derten mi sınava gireceğim. Yani bundan sonraki yol nasıl izlenecek. Yardımcı olursanız sevinirim.
  Saygılarımla

 63. mrb ben çalışma ekonomisi okuyorum bu yıl 4.sınıfa geçtim. ama 2nci sınıftan iktisat teorisi dersim kaldı. bu sene kreili sisteme geçince 2.4 kuralı hala geçerlimi. yani bu sene sadece iktisat mı alabileceğim yoksa 4ncü sınıfın dersleriyle beraber alabilecek miyim cvb verirsenz çok seviniirim

 64. merhaba,
  çalışma ekonomisi 2.sınıftayım: 1.sınıftan bir dersim, 2.sınıftan 2 dersim kaldı. bu sınava girebiliyor muyum ve hangi derslerden girebiliyorum.
  teşekür ederim.

 65. 13-14 ekımdekı butunleme sınavı sınav gırıs belgesı ne zaman yayınlacak ???

  okul öncesi ögretmenlıgı kayit yenıletme tarıhı nazaman yardım lutfen ???

 66. merhabalar , ben yıllık sistemde okuyan halkla ilişkiler ve tanıtım önlisans son sınıf ögrencısıyım 8 – 9 eylül de bütünleme sınavına girdim ve 1. sınıftan sadece iktisada giriş dersim kaldı şimdi kredili sisteme geçiliyormuş bu tek ders ne olacak yok sa not ortalamasına mı bakacaklar bu dersin yanına ders mi verecekler ben anlamadım aydınlatırsanız sevinirim tek ders kaldı mezun olmak icin…….

 67. merhaba ben işletme 2 sınıf derslerini tamamen verdim ama 1. sınıftan matematik var sadece .kredili sisteme göre 3 sınıf olcak mıyım?

  1. arkadasim sorunun cevabini bende merak ediyorum..ayni dertten muzdaribim..bilen varsa yazabilir mi lütfen

 68. Merhabalar …Uluslararası 2. sınıf öğrencisiyim…2 ders 1. sınftan 4 ders 2. sınıftan kaldım.Bu durumda kredili sistem gereği 2. sınıf tekrar mı edeceğim ve ya kaldığım dersleri tekrar edip, bir üst sınıftan ders alabilir miyim?

 69. Adalet ikinci sınıf öğrencisiyim girmiş olduğum bütünleme sınavından sonra ortalamam 2.00 ın üzerine çıktı yanlız ikinci dönemden FF olan bir dersim var acaba bu sınava girmezsem ortalamam düşermi cevaplarsanız sevinirim.

 70. merhaba ben türk dili ve edeyatı 2. sınıf ogrencısıyım bahar donemı not ortalamam 2.50 ff dersım yok ogrencı sayfama girdiğimde sınav giris belgemi goremıyorum dd olan derslerıme gırer mıyım sınav yeri neresi günlerdir açılmıyor bakamıyorum yardımcı olur musunuz

  1. ders oltalaman 2.00 üzerindeyse dd olan dersleinden geçmiş sayılıyorsun için rahat olsun.

 71. Merhaba ben birşey ögrenmek istiyorum,ben uluslararası okuyorum malesef ki hep yurtdışında oldugum için 1 inci sınıftan 3 senedir 4 dersle ugraşıyorum,8 ile 9 eylül sınavlarına girdim ama ne yazık ki yine kaldım,ben kredili sistemden 22 ekimde kayıt yaptırdıktan sonramı yararlanıcam acaba ? ve 2 inci sınıfa gecip alttan 4 derslemi 2 yi okuyacagım acaba ? yardımcı olursanız sevinirm nasıl oluyor acaba ?

 72. güz 0,95 bahar 0,96 ise bahar dönemi bütünleme sınavından kaç almam gerekir lütfen yardım edin tşk

 73. Merhaba ev idaresi bölümü ögr.2.sını derslerimin tamamını geçtim 1.sınıf derslerinden iktisat giriş tek dersim var bu kredilisistemde bana ne tavsiyeniz olur ve benim durumum ne olacak şimdiden tşk ederim..

 74. 4.sı nıfta tek dersten kaldım kreddili sistemdeki bütünleme sınavına girebiliyormuyuz yardımcı olursanız sevinirim

 75. cooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk aciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllllll!!!!!! dedi ki:

  aöf sosyal hızöetler okuyorum 1 sınıftan hukuk dersınden kaldım. bolum bu sene kredılı sısteme gecti.13- 14 ekımde yapılacak olan bute gırebılrmıyım bılgısı olan varsa acıl cvp versın. cooook acıl

 76. merhabalar 1. sınıf güz bahar dönemindeki derslerden kalınca 2. sınıfa geçilebiliniyor mu ?

 77. 5 dersten kalsak sınıf geçemiyomuyuz? bütünleme sınavına giremesek o derslerden direk kalıyomuyuz? Bide o kaldığımız dersleri 2. sınıftamı alıyoruz yoksa sınıf tekrarımı yapmamız gerekiyor

 78. ÇOK ACİL CVP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

  SOSYAL HİZMETLER 2 YILLIK BİTİRDİM.1. SINIFIN 1 DERSİNDEN KALDIM VE BU
  SENE KREDİLİ SİTEME GEÇTİK BENİM TEK DERSİM NE OLACAK

  BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM AYRICA AÖF LERLE İLETİŞİM KURMAK MÜMKÜN DEĞİL….

 79. BEN ADALET BÖLÜMÜ ÖGRENCİSİYİM GÜZ DÖNEMİ SINAVLARINA GİRDİM KALDIM HEPSİNDEN BAHAR DÖNEMİ SINAVLARINA DA GİRDİM 3DERSDEN GEÇTİM BÜT SINAVI GEÇEN HAFTA SONUYMUŞ UNUTTUGUM İÇİN GİRMRDİM SİMDİ NE OLACAK

 80. slm dönem bütünlemeleriden not ortalamasını tutturamadık diyelim 2.00 …seneye kayıt yenilettigimiz zaman da yeniden 1. sınıfın toplam derslerini mi alıyoruz yoksa kaldıgımız derslerden mi giriyoruz sınava…bir açıklama yapan yok dogru düzgün…lütfen bir cvp yazınnn

 81. aöf 2 yıllık muhasebe bölümü okuyorum1.sınıfdan matematikten dersinden kaldım 2. sınıftan butün derslerimi geçtim matematik bütünleme sınıav sonucu 33 yeni kredili sisteme göre matematik dersinden geçebilrmiym cevap verirseniz çok memnun olurm tşkr ederim.

 82. benim isletme 1. siniftan bir dersim var..simdi ikinci sinifa gectim.diger notlarim yüksek..kredili sistemde diger derslerimin not ortalamasi yüksek olursa kaldigim derside gecebilir miyim acaba..gecemezsem 3.sinifa dami gecemiycem ..

 83. bahar döneminden 1 dersten ff aldım bütünleme sınavı için giriş belgesi vermedi ama şimdi sınava girmedi yazıyor ne yapmalıyım ortalamam 2.49 ingilizce2 den ff aldım

 84. iyigünler, adalet okuyorum ikinci sınıftan ingilizce iki den bahar bütünlemesinden ff aldım başka ff dersim yok not ortalamamda 2.60 sorum şu
  Diploma alamayacağım sanırım ff olan dersi bahar dönemi yani mayıs ayındamı verebilirim ? Kayıt yenileme olayını mart ayındamı yapmam gerekiyor ? Şimdi herhangi bir işlem para yatırma, ders secme ve benzeri bişey yapmam gerekiyor mu ? Yoksa bu işlemleri mart bahar dönemi kayıtlarındamı yapmam gerekiyor ? Bir sorumda sadece bir dersin parasınımı ödemem gerekiyor. ? Cevap verirseniz sevinirim kayıtlar 16 kasımda bitiyor sorun yaşamak istemiyorum teşekkurler.

 85. benim altan matemetik dersim var ben bu dersi diyerderslerimi yüksek tutarak verme şansım varmı kıredili sistemle

  1. Evet matematikten FF getirmeyecek ( 33-50 arası ) bir no getirir, Genel Not Ortalamanızı da 2.0’ın üzerinde getirirseniz ortalama ile matematiği geçersiniz.

 86. bütünleme sınavlarının olmasına sevindik çünkü bu zamana kadar elimize 2 kitaptan başkası geçmedi ben onur belgesi alarak geçiyordum inanın şimdi kitapyok internette çalışa biliceğimiz ortam yok kitaplarda onartane soru bari her kitapla birlikte soru bankaları çıksa oda yok allah sonumuzu hayır getire güz ilk sınavı 4 ünite denildi nerde ikişer üniteleri birleştirip tek ünite diye insanlara sunuyorlar ben böyle olucağını bilseydim bu sene dondurur sistemi yerine oturtmalarını beklerdim çünkü onlarda ne yaptıklarının farkında değiller yada insanların okumasını istemiyorlar

 87. merhaba ben iktisat 4. sınıftayım tek dersten kaldım bu sene avrupa birliği(güz)ve iktisat tarihi(bahar)dönemi dersleri vermişler önceden geçtiğim 4.sınıf dersleri de ortalamaya eklencek mi yoksa sadece bu 2 ders üzerinden mi puan hesaplancak ortalama nasıl hesaplancak (açıköğretim cevaplarsanız sevinirim)teşekkürler

 88. Öncelikle haber verdiğiniz için teşekkürler ,
  Ben ins. Kayn 2. sınıf tayım Bütün derslerimi verdim.
  Sadece matematik kaldı.
  Birde topl. ve sunu tekn. diye bir ders ilave etmişler.
  bahar dönemindede onu alıcakmışım.
  ben 1 dersden sınava girdiğimde eğer dersten kalır isem ,eylüldeki bütte sınava gireceğim.Ya da şöyle oluyormu bahar döneminde top. ve sunu tekn. dersinden geçtim matematikten kaldım diyelim
  ille de mutlaka ve mutlaka şu başıma dert olan matematik dersinden muaf olma, yerine ( bahar dönemine alınması gereken ders denilen dersi aldığımda geçersem mezun olabiliyormuyum. ) ders alma şansım varmı.Yoksa yeni sistemde de matematik zorunlu geçilmesi gereken dersmi.Alternatifi yokmu ?

  1. Bu duyuru geçen yıla aitti. Bu yıl bütünleme sınavının olup olmayacağı belli değil maalesef. Maalesef verilen dersleri değiştiremez yerine başka ders alamaz muaf olamazsınız.

 89. mrb ben şuan da çok hastayım ve yatıyorum kalkamıcak derecede ilk sınava giremesem bütünlemeden bütün derslerimi versem oluyormu Dr. evden çıkamamı söyledi sağlık sorunumu ciddi ne yapabilirim ilk sınav çok önemliymiş diğer sınavlara giremezmiyim

  1. Öncelikle geçmiş olsun, Allah C.C. inşallah kısa zamanda sağlığınıza tekrar kavuşmanızı nasip eder. İlk sınava giremezseniz, finallerde derslerden geçebilmek için en az 71 almanız gerekir. bütünleme sınavı bu yıl yapılmayabilir. Yapılsada bütünleme final yerine geçer ve yine 71 almanız gerekir.

 90. merhaba ben geçen yıl osmanlıcadan kaldım.yarın da o dersin sınavı var.kızım hastta.sabah gidemem.girmezzsem ne olur.sınıfta mı kalırım yada o ders ne olur

 91. 2. sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim alttan iki dersim var bu sene kaç dersten koşullu geçebilirim ders ortalamam ikinin üzerinde olursa

 92. işletme 4.sınıftan hiç dersım kalmadı fakat alttan ingilizce ve iş sosyal kaldı güz dönemı yanı 6 ocakta ingılızceden sınava gırdım ama iş sosyal dersımın sınavı yoktu ne zaman gırcem bılmıyom bılgı verırsenız sevınırım arkadaşlar.

  1. İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU 6.dönem dersi olduğundan, mayıs ve haziranda sınavına gireceksin

 93. Ben işletme 4.sınıftan dersim yok sadece 3 sınıftan finansal yönetim dersim vardı 6 ocaktaki sınavdan 11 doğrum var 55 alıyorum şubat sınavından kaç almam gerekiyor birde ne zeman ve nasıl mezun olurum bilgilendirirseniz sevinirm

 94. Bütünlemeler kesin kalktı mı hala umutlanabilmemiz için şansımız var mı herkes farklı konuşuyor iyiden kafam karıştı ya??

 95. 2012-2013 ÖĞRETİM YILINDA BÜTÜNLEME YOKK!!!!!!!!!
  BİRÇOK KİŞİ BU KONUDA YANILGI İÇİNDE……

 96. ilk defa aöf teşekkür edesim var kredili sistem magduru olduk şükür bütünleme mağduru olmadık şükürler olsunnnnnnnnnn:)

 97. güz dönemi sınavlarından kalırsam,geçmek için önümüzdeki seneyimi beklemem gerekiyor?yoksa bahar döneminde tekrar telafi oluyor mu?

 98. Iyi aksamlar arkadaslar benim sorunum var isletme ikinci sinfta okuyorum alttan genel muhasabe ve iktisat dersim var bunlar tek oturumda yapiliyo bildiginiz gibi ancak bana genel muhasabe dersime sinav kural ihlali yazilmis herhangi kopya yada gozetmen le tartisma gibi bi poblemim olmadi hakkimi nasik savunurum ne yapmam gerekiyo birde final sinavlarina girebilcekmiyim bilen arkadaslar varsa yardimci olursa sevinirim..

 99. slm ben 1sınıf ogrencısyım kac zayıf olunca sınıfta kalıyoz ya bı bılgım yok sınav hakkında yardımcı olunnn 🙁

 100. slm ben 1. sınıf öğrencisiyim alttan derslerimi 2. sınıfta verebilme imkanım var mı? kredili sistem hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olur musunuz?

 101. merhaba,
  Ben halkla ilişkiler1.sınıftayım 5-6 ocakta yapılan sınava girdim 9-10 subattaki sınava giremesem bahar dönemindeki sınavlarda versem dersleri olurmu. lütfen cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler..

 102. merhaba,
  Ben halkla ilişkiler1.sınıftayım 5-6 ocakta yapılan sınava girdim 9-10 subattaki sınava giremiycem internette 8-9 eylülde bütünleme sınavı yapılacakmış doğrumudur. lütfen cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler..

  1. dikkat ederseniz geçen sene için yazılan yazıdır bu yıl bütünleme olması malesef bir muamma keşke olsa haydi arkadaşlar aofe ben dilekçe yazdım sizde yazın gönderin lütfen….eğer bu sene büt yaparlarsa hocam 7- 8 eylüle denk gelir çünkü cumartesi pazar ilk haftası onun….

  2. ARKADAŞLAR bu yıl BÜTÜNLEME sınavı var zaten sayfada da yazıyor. vize ye girdiyseniz finale girip girmemek kendi vicdanınıza kalmış eğer girmezseniz bütünlemeler’de dersleri verme imkanınız vardır.

 103. ben muhasebe ve vergi uyg 2.sınıf okuyorum.bütünleme sınavı var mı yok mu arkadaşlar

 104. 4.sınıftayım 4.sınıfın tum derslerını verdım 3.sınıftan tek dersım kaldıgı ıcın devlet kenlesme ve konut polıtıkası dersını verdı guz donemı sınavına gırdım 75 alsım baha dönemıne gırmek zorunlu mu guz dönemı sınavında gecer notla alsam gecemez mıyım gecersem bahar dönemınde devalet bana baska bır derste verecek mı destegınızı rıca ederım

 105. arkadaşlar aöf 2013 de şimdi bütünleme olacak mı olmayacak mı. ben işletmelerde sosyal sorıumluluk dersinin iki sınavınada giremedim ne olacak

 106. ben isletme 4 sınıf ögrencisiyim bu seneye kadar hic sene kaybim olmadı aöf kredili sisteme gecirdi yardımcı kitapları kaldırdı aöf kitaplarını sınavdan 20 gün önce cıkardı ve…………………BÜTÜNLEMEYİ KALDIRDI NE YAPMAK İSTİYOR ANLAYAMIYORUM ÖGRENCİLERİ SINIFTA BIRAKARAK TEKRAR TEKRAR HARC PARASI ALMAKSA GAYESİ YA YAZ OKUNU ACELE YAPSIN YAHUTTA BÜTÜNLEMEYİ BİR SEKİLDE GÜNDEME GETİRSİN COK MAGDUR DURUMDAYIZ SORDUGU SORULARLA KİMSENİN GECERLİ BİR NOT ALACAGINI SANMIYORUM İNŞAALAH GECERLİ BİR YANIT ALIRIM SAYGILARIMLA 19318988344 FİRDEVS YÜCEL DİKİCİ

 107. mbr arkadaşlar ben 2 yıllık dış ticaret okuyrm 2.sınıftayım 1.sınıftan matematk kaldı bu dönm veremzsm matematk nolur? ve toplam 9 dersm var onlardanda kalırsam ne zaman almam lazım. bunlardan geçemezsem mezun olamckmyım ????
  2 si öss ye başvuru yapmadm ama bu bölüm bana göre değil kaynakta sıkıntı çekiyrm dikey geçiş yada bölüm derğiştrmem çin ne yapmam lazım acilll cevap ve yardımlarınzı beklyrm şimdden teşekkürler …

 108. Bir güzelliği başlatanın; bütün ilgili güzellikten doğacak bütün güzelliklere ortak olduğuna inanıyoruruz.Bütünleme için eylem başlatan ve devam ettirenlerin yüreğine sağlık. Teşekkürler… teşekkürler…

 109. Bir güzelliği başlatanın, ilgili güzelliklerden doğacak bütün güzelliklere ortak olduğuna inanıyoruz.Bütünleme ile ilgili eylem başlatanlrı yüreğine sağlık. Bütün arkadaşlara teşekkürler … teşekkürler

 110. Arkadaşlar bu günlerde Yök’ün toplanarak bu konuda karar verileceği söyleniyor doğru mu bende işletme 4. sınıf öğrencisiyim hem kadar dersleri zorlaştıracaksın hemde bütünleme yok diyeceksin finalin sonuçları açıklanmadı ama bir kaç dersten sınırdayım.

 111. gecen yıl kredılı sısteme gecen bolumlere but yapıldı pekı bu yıl neden haksızlık yapılıypr büt bızım hakkımız onca para yatırıyoruz kıtaplar gec dagıtılıyor hala kıtap alamayan arkadaslarım var yazık degılı işletme son sınıf ogrencısyım ve bu yuzden mezun olamıyorum magdur durumdayımm artık yeter sesımızı duyun sınav hakkımızı gerı ıstıyoruzz

  1. ARKADAŞLAR 2013 ARA SINAV SORULARININ BEŞTE BİR KOLAY VE ÇOK KOLAY,BEŞTE ÜÇÜ ZOR VE ÇOK ZOR SORULARDAN OLUŞUP,BİR ÇOGUMUZ ARA SINAV NOT ORTALAMAMIZI EN AZ 45-65 ARASI TUTTURDUK,AMA DÖNEM SONU SINAVI OKADAR ÇOK ZORDUKİ YÜZDE YİRMİSİ KOLAY,AMA YÜZDE SEKSENİ ÇOK ZOR DEYİM YERİNDEYSE KAZIK SORULARDI SINIFTA KALMAMIZ İÇİN HAZIRLANMIŞ BİLGİDEN UZAK SÜRPRİZ BİR ŞEKİLDE AKLIMIZIN UCUNDAN GEÇMEYEN YERLERDEN SORULAR ÇIKTI VE YÜZDE ATMIŞI HEP DÜŞÜK PUANLAR ALDI VARMI AKSİNİ SÖYLEYEN,ĞER BÜTÜNLEME SINAVI DA OLMAZSA YANDIK HEP BİRLİKTE KULİS OLUŞTURUP BÜTÜNLEME SINAV HAKKIMIZI GERİ ALALIM ARKADAŞLAR,BU PLATFORMDA DAHA ETKİN BİLGİLER PAYLAŞALIM..

  1. böyle haksızlık mı olur ya zaten maddi sıkıntılar diz boyunu geçti birde böyle yapıp önümüzü tıkıyolar. inşallah iyi olur ya

 112. Muhakkak bütünleme sınavı olması lazım.Zaten sınav soruları çok zordu nerden sordular çözebilmiş değiliz.Harçları kaldırmadılar kısa zamanda sınav yapıyolar bide üstüne bütünleme yok çok büyük haksızlık.Zor şartlar altında okumaya çalışıyoruz bütünleme sınavı yapılsın emekler boşa gitmesin.

 113. mrb ben adalet okuyorum bu 2. snem ama ben ılk senemdn 2 dersten geçtim.bu kredili sistemde 1. 2. sınıf diye bir şey varmı bide ben bütün derslerimi bu sene verebilirmiyim şimdiden çok teşekkur ederim ilginiz için.

 114. bütünleme şart dersler çok ve zor iş güç arasından bide çalışmak arada kalan ders oluyor devlet okumamızı istiyorsa lütfen şartları zorlamasın
  TEŞEKÜRLER ŞİMDİDEN

 115. merhaba
  4. sınıftan 1 dersim kaldı bunun için kayıt yeniledim 189 tl ucret odedım tek ders için bu ucret nedir anlamadım 2. donemde aynı ucreti odeyecekmiyim ? 1. donemden dersim yoktu ders eklendi haybeye eklenen dersten kalırsam ne olacak yani..umarım 2. donem tekrar bır ders eklenmez

 116. ben ilk senem kaydımı yaptrdım güz dönemi sınavlarına hiçbirine girmedim şimdi öğrenim hayatına devam etmek istiyorum. Hangi dönemin derlerinden başlıyacağım acaba güz dönemi derslerim ne olacak bilgilendirirseniz çok sevinirim. hhiç sınavlara girmedim

 117. işletme 4. sınıftayım , bu dönem 7 dersim vardı . 6 sı CC ve üzeri 1 i FF gelecek büyük ihtimal , ortalamam 2,20 ama FF yüzünden 1 sene uzuyacağım , nerde büt nerde tek ders sınavı nerde bu devlet nerde pijamalarım…..göz göre göre para için bunları yapanlar bu dünyada olmasada öbür dünyada nasıl hesap verecekler. allaha havale etmekten başka çaremiz varmı bilmiyorum . varsa ben hazırım.

 118. mrb hocam ben denetim muhasebesinden tek dersten kaldım ve bahar dönemi için fınansal tablolar dersi verilmiş bana ben fınansal tabloları gecınce mezun olurmuyum yoksa bekleyıp tekrar mı denetim muhasebesi sınavına tekrar gıreceğim

 119. merhaba ben kamu yönetimi 2. sınıftayım yapılan ilk sınava girdim fakat 2. sınava giremedim. ders notlarım ff , busekilde olunca final sınavlarına girilmiyormus doğrumudur. arastırıyorum fakat bulamıyorum bir türlü. Kurtarma şansım varmıdır sizce birde kayıt yenileme için yatırcağimz ücreti gecen senelerde yatırmayp üçüncü sınıfın basında yatırabiliyoduk .
  Şimdide o şekilde olurmu yanıtlarsanız sevinirm.

  1. İlk sınav ara sınav, ikinci sınav final sınavı idi zaten. FF aldığınız derslerden kaldınız onları 2013-2014 eğitim yılı güz döneminde alacaksınız. 11-22 Mart arasında harç ücreti yatırdıysanız bahar dönemi derslerini alacaksınız. Sistem değişti artık her dönemin başında ücret ödemek zorundasınız.

 120. son dakika: AÖF sınavında hatalı soru !: Kredili sisteme geçmekten dolayı şikayetleri olan öğrencilerden bu de…

 121. AÖF öğrencileri için yeni dönemde bütünleme olacak mı?: Açıköğretim Fakültesi’nin kredili sisteme geçmesi so…

 122. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fakültesi’nde (AÖF) okuyan yaklaşık 1,5 milyon öğrenci, kredili sistemle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu