Sınav Giriş Belgesini Nasıl Alabilirim?

Aöf Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkarılır?  [ VİDEOLU ANLATIM ]

[youtube id=”MCiR2udv-70″ width=”600″ height=”350″] Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere bir öğretim yılında toplam dört sınav yapılmaktadır. Bu sınavlar Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda gerçekleştirilmektedir.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi Sınavlarına girebilmek için 2 belge gereklidir. Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler şunlardır.

 • Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
 • Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar

Bu iki belge muhakkak temin edilmelidir, Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz. Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

(Not: 2015-2016 Öğretim yılından itibaren Sınavlarda Öğrenci Kimlik Kartı gösterme zorunluluğu kaldırılmıştır)

Sınav giriş belgesi, sınavdan 1 (bir) hafta önce alınabilir. Öğrenciler , Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” bölümünden TC Kimlik  numarası ve kendilerine ait şifreyle giriş yaparak veya Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bürolarından bizzat giderek alabilirler. Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

( Anadolu AÖF Öğrenci sayfasına giriş şifrenizi unuttuysanız buraya tıklayarak nasıl yeni bir şifre alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. )

Sınav giriş belgesini çıkarma işlemini sınav gününe bırakmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Sınav Giriş Belgesinde sınava gireceğiniz il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih bilgisi bulunmaktadır. Öğrenciler sınav giriş belgesinde verilen bilgiler neticesinde sınav tarihinde ve sınav yerinde sınava girmek zorundadır.

Sınav giriş belgesinde yazılan bilgilere göre belirtilen tarihte ve belirtilen yerde sınava girmeyen öğrenciler için hiç bir sebeple başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Sınavın telafisi yapılmaz Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Öğrenciler herhangi bir sıkıntı yaşamamak için sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka ziyaret edip, görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALABİLİRİM [RESİMLİ ANLATIM]

1-) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Anadolu-Aöf) öğrenci sayfasına http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” bölümünden TC Kimlik  numarası ve kişisel şifrenizle giriş yapın.

2-) Üst menüde yer alan “Sınav İşlemleri” bölümüne gelin açılan menüden “Sınav Giriş Belgesi” bölümüne tıklayın.

2015-12-07 18-20-49 Ekran görüntüsü

3-) Açılan sayfadaki Sınav Giriş Belgesini Görüntüle butonuna tıklayarak Sınav giriş belgenizi görebilir/indirebilir, yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

2015-12-07 18-21-13 Ekran görüntüsü

 

 

2 Yorum

 1. Raziye unlu
  Tc’.43345616338
  Sinav girsbelgesini nasil nerden cikartacagim

  Saygilar

  1. Merhaba henüz Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Dönem sonu sınavı giriş belgesi yayınlanmadı, sınava son 1 hafta kala yayınlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu