Sınav Sorularını ve Cevaplarını Nasıl İndirebilirim?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Anadolu – Aöf) her sınavdan sonra çıkmış soruları ve cevaplarını yayınlamaktadır. Sorular ve cevapları sınavların tamamlandığı tarihten itibaren yaklaşık 3 (üç) gün içinde fakülte sitesinde yayınlanmaktadır. Sınav soruları ve cevapları Açıköğretim fakültesi sitesinde “Öğrenme Ortamları” bölümünde yer alan “Sınav Yayınlama Sistemi” bölümünden öğrencilere sunulmaktadır.

[GEÇMİŞ YILLARA AİT ANADOLU AÖF ÇIKMIŞ SINAV SORULARINA BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ]

[Sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları pdf formatında yayınlamaktadır. Soru kitapçıklarını ve cevap anahtarını görüntüleyebilmeniz için (bilgisayar/tablet/akıllı telefon) pdf görünteleme programının/uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Aksi takdirde soruları ve cevapları görüntüleyemezsiniz. ]

Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden öğrenci sayfanızdan T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açarak, çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların cevaplarını görebilirsiniz. Sınav sorularını indirip çözerek o sınavdaki durumunuz ile ilgili fikir sahibi olabilir başarı durumunuzu önceden kestirebilirsiniz. Ayrıca bölümünüz ile ilgili geçmiş yıllara ait çıkmış sınav sorularına ulaşabilir, soruları çözerek sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz.

Çıkmış Sınav Sorularına Nasıl Ulaşabilirsiniz.
1-) Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden öğrenci sayfanızdan T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açın.
Sınav Yayınlama Sistemine buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2-) “En Son Sınav Listesi” bölümünden hangi yıl-döneme ait çıkmış soruları indirmek istiyorsanız o bağlantıya tıklayın ( Örneğin 2015-2016 Güz Dönemi Ara Sınavı )

3-) Çıkmış sınav sorularına ulaşmak için Oturum Kodları bölümünden hangi dersin sorularına ulaşmak istiyorsanız o dersin sınavının hangi oturumda gerçekleştiğini bulunuz. (Sınavlar 4 (dört) oturumda gerçekleştirilir, bunlar; C.tesi Sabah, C.tesi Öğleden Sonra, Pazar Sabah, Pazar Öğleden Sonra)
Örneğin İŞL107U koduna sahip Genel İşletme dersinin sınavı “2112” nolu oturumda gerçekleşmiş

g1

4-) Hangi dersin sorularını görüntülemek istiyorsanız, Soruları görüntülemek için Kitapçık Kodları sayfasından oturuma ait kitapçığı bulunuz. Oturum koduna tıkladığınızda sınavda verilmiş olan soru kitapçığının pdf formatındaki hali açılacaktır.

g2

5-) Tüm derslere ait cevap anahtarları bu sayfada yer almaktadır. Cevap Anahtarları sayfasından derse ait satırdan soruların doğru cevaplarına erişebilirsiniz.

g3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu