Aöf Güz Dönemi 9-10 Şubat Final Sınavı Giriş Yerleri / Sınav Giriş Belgesi Açıklandı

Aöf Güz Dönemi 9-10 Şubat Final Sınavı Giriş Yerleri / Sınav Giriş Belgesi Açıklandı

Anadolu Üniversitesi 9-10 Şubat’ta yapılacak olan Güz Dönemi Dönem Sonu ( Final ) Sınavı giriş belgesi yayınlandı arkadaşlar. sistemsel sorunlar yüzünden henüz yayımlayamadı. Ara sınav sonuçlarının daha yeni açıklanması ile aöf öğrencilerinin en çok sorduğu soru artık 9-10 şubat sınav yerleri ne zaman belli olacak olmuştur. Aöf 9-10 şubatta yapılacak olan sınav giriş belgelerini sınava günler kala hala açıklamamış olup öğrencilere zor zamanlar yaşatacağı görülmekte arkadaşlar. Ara Sınavda olduğu gibi finallerde de sınavlara yine farklı farklı okullarda girmek durumunda kalacağımızı tahmin ediyorum. Hem sabah hem öğleden sonra sınavı olan öğrenciler sabah farklı öğleden sonra farklı okullarda sınava girecek olmalarından dolayı sınav stresinin üzerine birde trafik ve okulu bulamama stresi yaşayacaklar. Bu öğrenciler için büyük bir zorluk olacaktır.

 

Eğitim ve Sınav Sistemi Değişikliği;

2012-2013 eğitim yılında,  eğitim sisteminin tamamen değiştirilmesi sebebi ile açıköğretim öğrencileri artık iki ayrı dönemde farklı farklı dersler görecekler ve her dönem eğer bütünleme de olursa 3 kez sınava girecekler. Geçtiğimiz yıllarda sadece 3 sınava girerken, bu yıl 6 sınava girmiş olacağız. Bunlardan ilki 5-6 Ocakta girdiğimiz Güz Dönemi Ara Sınavıdır. Bu yıl eğitim sisteminin değişmesi ile yaşanan en büyük aksaklık ise ders kitaplarının öğrencilere ulaştırılamasındaki sorun olmuştur. Anadolu Üniversitesi telif vermeyerek yardımcı yayınları yasaklamış ama maalesef öğrencilerin bir çoğuna ders kitaplarını zamanında verememiştir. Geçtiğimiz yıl 13 bölümde kredili sistemi deneyen üniversite o zamanda bir çok öğrencisine ders kitaplarını dağıtamamış bir çok öğrenci ara sınavlara hiç ders çalışamadan girmiştir. Geçen sene ki aksaklıklardan ders almayan Anadolu Üniversitesi sınavlara 30 günden az kalmasına rağmen halen daha Ekim ayında kayıt yaptığı öğrencilerine bütün kitaplarını teslim edememiştir. Bu öğrenciler için çok büyük bir sorun teşkil etmektedir.

 

    Aöf 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sınavı Giriş Belgesi Yayınlandı
Aöf 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sınavı Giriş Belgesi Yayınlandı

 

Bunca karmaşıklığın içinde 9-10 Şubat’ta yapılacak olan Aöf Güz dönemi dönem sonu ( Final ) sınavı giriş belgeleri henüz öğrenci sayfalarına yüklenmemiştir. Sınav giriş belgelerinin Pazartesi gününden itibaren internetten ulaşılabileceğini düşünmekteyiz. Aöf sınav giriş yerleri açıklandıktan sonra aşağıdaki bilgiler ışığında belgenizin çıktısınız alabilirsiniz.;

 

AÖF 9-10 ŞUBAT FİNAL SINAVI GİRİŞ BELGESİNİ ÇIKARMA

Öncelikle BURAYA tıklayarak Öğrenci giriş sayasını açıyoruz, Sayfaya T.C. Kimlik numaramızı ve Aöf bürolarından edindiğimiz şifremizi giriyoruz. Eğer şifreniz yoksa veya unuttu yada kaybetti iseniz size en yakın aöf bürosundan yeni şifre alabilirsiniz arkadaşlar….

Sayfamız açıldığında yukarıda SINAV GİRİŞ BELGESİ yazılı olan yere tıklıyoruz. Açılan sayfadan sınav giriş yerlerimizi görebilir ve sınav giriş belgemizin çıktısını alabiliriz. Unutmayın arkadaşlar SINAV GİRİŞ BELGESİ OLMADAN SINAVA GİREMEZSİNİZ.

 

Hepinize Sınavlarda Başarılar Diliyoruz…

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu