Aöf 5-6 Ocak Ara Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

Aöf 5-6 Ocak Ara Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

 

Aöf Anadolu Üniversitesi 2012-2013 Eğitim Yılı Güz dönemi 5-6 Ocak ara sınav giriş yerleri açıklandı arkadaşlar. Aşağıdan sınav sınav giriş belgelerinize nasıl ulaşacağınızı görebilirsiniz…

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerinin 1,5 milyondan fazla öğrencisi 5-6 Ocak tarihlerinde 2012-2013 Eğitim yılı Güz Dönemi Ara Sınavına girecek ve sınavlarda ter dökeceklerdir. Bu yıl itibari ile tüm aöf bölümleri kredili sisteme geçmiş ve sistem değişikliği ile tüm kitaplar değişmiş, yeni bir sınav sistemi getirilmiş ve artık öğrenciler senede 6 sınava girmek durumunda kalacaklardır.

1- Güz Dönemi Vizeleri 5-6 Ocak’ta; Kredili sistemden önce açıköğretim fakültesi öğrencileri ara sınavları ( vize ) Şubat ayında yapılmaktaydı, kredili sistem ile birlikte Artık yılda iki ayrı dönemde farklı dersler okutulmakta ve Güz dönemi ara sınavları Ocak ayında yapılacak.

2-Sınav Giriş Belgesi Gelmeyecek; Eskiden her öğrencinin adresine sınav giriş belgesi postalanmaktaydı. Ama artık yenilenen sistemle birlikte sınav giriş belgeleri internet üzerinden online öğrenilecek ve çıktılarını kendimiz alacağız. Bu belge olmadan sınava giremezsiniz.  Sınava giriş belgeleri sınavlara bir kaç hafta kala yayınlanmaktadır. Sınava giderken giriş belgenizin de yanınızda olması gerekmektedir.

 

Aşağıdan Sınav Giriş Belgenizi Nasıl Çıkaracağınızı Öğrenebilirsiniz.

Öncelikle BURAYA tıklayarak Öğrenci giriş sayasını açın;

Aöf Öğrenci Giriş Sayfası

 

T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizi yazarak sayfaya giriş yapın. Eğer şifreniz yok ise veya unuttuysanız size en yakın aöf bürosundan yeni bir şifre edinebilirsiniz. 

 

Açılan Sayfada Üstten SINAV GİRİŞ BELGESİ yazılı yere tıklayın.

Aöf Öğrenci Sayfası Sınav Giriş Belgesi Çıkarma

Aöf Öğrenci Sayfası Sınav Giriş Belgesi Çıkarma

Ve Sınav Giriş yerlerinizi böylelikle öğrenmiş olup, çıktısını alabilirsiniz..

 

SINAVA GELİRKEN YANINIZDA BULUNMAMASI GEREKENLER
Aşağıdakilerden herhangi birinin, kapalı durumda olmasına rağmen yanınızda bulunduğu tespit edildiğinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
1. Cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı vb. iletişim araçları.
2. Dersle ilgili her türlü kitap, not vb.
3. Fotoğraf makinesi, kamera vb. görüntü kaydetmeye yarayan cihazlar.
4. Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. veri depolamaya elverişli elektronik cihazlar.
5. Ruhsatlı veya ruhsatsız her türlü silah

ÖNEMLİ UYARILAR
1. Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.
2. Sınava 15 dakikadan daha fazla gecikenler sınava alınmayacaktır. Sınav başladıktan sonraki ilk 15 dakika içinde, sınava geç kalan öğrenciler, Bina Sınav Sorumlusunun yazılı izin vermesi halinde sınava alınacaktır.
3. Yumuşak uçlu siyah yazan birkaç kurşun kalem ve iz bırakmadan silen silgi yanınızda olmalıdır. (Cevap Kağıdına siyah kurşun kalem dışında bir kalemle yapılacak işaretlemeler okutulamamaktadır.)
4. Öğrenci ve sınav hizmetleri için http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresini kullanınız.
5. Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım kartınızı henüz almamışsanız, bağlı olduğunuz büronuzdan alınız.
6. Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak, alfabetik tuş takımı bulunan hesap makineleri (Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. özel elektronik cihazlar) kullanılmayacaktır.
7. Kıtalarından izinli olan er-erbaşlar dışında, resmi kıyafetle sınava girilmeyecektir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Cumhurbaşkanlığı’ndan AOF Psikoloji Bölümü İçin Açıklama Yapıldı

  İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için 2020 – 2021 Psikoloji bölümünü açacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından bir çok öğrenci Psi... Devamını Oku

 • Açıköğretim 2020-2021 Yatay Geçiş Başvuru İşlemleri

  Yatay geçiş başvuruları 1 Ağustos 2020‘de başlayacak olup Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapmak isteyenler için 15 Ağustos‘a k... Devamını Oku

 • Ata Aof Yaz Okulu Kayıt Tarihleri Belli Oldu

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıtları 4-11 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. Yaz okulu ücreti ise ders başına 200 T... Devamını Oku

 • Ataaof 202 Yaz Okulu Açılıyor

  Atatürk Üniversitesi rektörü Ömer ÇOMAKLI öğrenciler için müjdeli haberi twitter adresinden duyurdu ve Atatürk Üniversitesi açıköğretim öğrencileri i... Devamını Oku

 • 2020 Aof Yaz Okulu Tarihleri Belli Oldu

  2020 açıköğretim yaz okulu önce açılmayacak dendi, sonra ise öğrencilerin ısrarları ile açılmasına karar verildi. – Yaz okulu sınavı 5 Eylül 20... Devamını Oku