Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve 2.Taksit Harç Ücreti

Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve 2.Taksit Harç Ücreti

 Anadolu Üniversitesi Aöf Açıköğretim Fakültesi 2013 bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri ve bankaya yatıracağınız 2.taksit harç ücretlerini aşağıdan görebilirsiniz arkadaşlar. Kayıt yenileme tarihlerine geçmeden önce size 2012-2013 eğitim yılı kayıt yenileme ile ilgili bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum. 2012-2013 Eğitim yılı ile artık sınıf kavramı ortadan kalkmış ve dönem kavramı ortaya çıkmıştır. Yani artık eğitim yılı başında tüm sene için değil sadece güz dönemi için kayıt yenilemiş olduk. Eskiden yıllık sistemde Şubat ayı içinde 2.taksit harç ücretlerini yatırıyorduk, harç ücretini geç te yatırsak sorun olmuyordu. Şimdi ise Kredili Sistemde artık 2.taksit olayı ortadan kalktı. Artık Mart ayı içinde Bahar Dönemine kayıt yenileteceğiz ve harç ücretlerini yine bu ay içinde aşağıda verdiğim tarihler içinde yatırmak zorundayız. Eğer harç ücretini verilen tarihler içinde yatırmazsak kaydımız yenilenmez ve bahar döneminin derslerini alamayız ve sınavlara giremeyiz. Okulu otomatik 1 yıl uzatmış oluruz.

 

Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri
Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

 

2012-2013 bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri 11 Mart Pazartesi başlayıp 22 Mart Cuma günü son bulacaktır. Bu tarihler içinde harç ücretini yatırmazsanız kaydınız yenilenmez, bahar dönemi derslerini alamaz okulu 1 yıl uzatırsınız.

 

DİKKAT!! Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Kademede Yapılacaktır.

1. Kademe Ders Ekle/Sil İşlemi; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME yazısına tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemini yapacağız. 2012-2013 eğitim yılında bütün bölümlerin kredili sisteme geçirilmesi ile dersler neredeyse tamamen değiştirildi. Bu sebepten ötürü üstten ders almak istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol eteniz önemlidir. Bu dönem almanız gereken fakat okulun size atamadığı dersler olabilir. Okulun atamadığı fakat bu döneme ait bir ders var ise onları eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz. Siz kontrolünüzü yapın içiniz rahat olsun. 

 

DERS EKLE SİL NASIL YAPILIR ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

2.Kademe Haç Ücretinin Ödenmesi; Aöf 2013 Kayıt yenileme işlemi herzaman olduğu gibi yine Bankaya ( Vakıfbank’a ) harç ücretlerinin yatırlıması ile gerçekleşmiş oluyor. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra bankaya harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Açıköğretim 2013 Harç ücretini yatırdıktan sonra, dekontunuzla birlikte aöf bürolasuna giderek sizlere verilecek olan bahar Dönemi Ders Kitaplarımızı almayı unutmayın. 9-10 Şubattaki Finaller den sonra güz dönemi bütünleme sınavına kadar artık bu kitaplarla işimiz olmayacak. Bu yüzden Bahar Dönemi kitaplarını almayı sakın ihmal etmeyin.

 

Aöf 2013 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Harç Ücretleri; Açıköğretim 2013 kayıt yenileme işlemleri için ders ekle sil işleminden sonra bankaya ödeyeceğiniz harç ücreti size sistem tarafından belirtilmektedir. herhangi bir ders ekleme işlemi yapmadıysanız 205TL kayıt yenileme harcı ödeyeceksiniz demektir. Uzaktan eğitim ve öğretmenlik bölümlerinde bu miktar daha fazladır

FAKÜLTE / PROGRAM Harç Ücretleri
2. Dönem (Bahar Dönemi)
– Laborant ve Veteriner Sağlık  225 TL.
-Elektrik Enerjisi İkletim ve Dağıtım  365 TL.
– Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
– Sosyal Hizmetler
– Turizm ve Otel İşletmeciliği
– Turizm ve Seyahat Hizmetleri

 225 TL.

 225 TL.

 225 TL.

FAKÜLTE / PROGRAM Harç Ücretleri
2. Dönem ( Bahar Dönemi
 Okul Öncesi Öğretmenliği

205tl

 

– Adalet
– Bankacılık ve Sigortacılık
– Çağrı Merkezi Hizmetleri
– Dış Ticaret
– Emlak ve Emlak Yönetimi
– Ev İdaresi
– Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
– Halkla İlişkiler ve Tanıtım
– İlahiyat
– İnsan Kaynakları Yönetimi
– İşletme Yönetimi
– Kültürel Miras ve Turizm
– Lojistik
– Marka İletişimi
– Medya ve İletişim
– Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
– Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
– Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
– Radyo ve Televizyon Programcılığı
– Sağlık Kurumları İşletmeciliği
– Spor Yönetimi
– Yerel Yönetimler
– Özel Güvenlik ve Koruma
– Sosyal Bilimler

– Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
– İşletme
– Konaklama İşletmeciliği
– İktisat
– Kamu Yönetimi
– Maliye
– Uluslararası İlişkiler
– Felsefe
– Sosyoloji
– Tarih
– Türk Dili ve Edebiyatı

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 205tl

 

Aöf Kayıt Dondurma İşlemi; Kaydınızı dondurmak istiyorsanız kayıt yenileme harç ücretini ödememeniz yeterlidir. Ekstra kayıt dondurmak için aöf bürosuna gitmenize dilekçe yazmanıza gerek yoktur.

DİKKAT Önemlidir!!!

Belirtilen tarihler içinde haç ücretinizi yatırmazsanız kaydınız yenilenmez ve bu dönem sınavlara giremez okulu 1 yıl uzatmış olursunuz. Bu dönem almadığınız dersleri ancak seneye bahar döneminde alabilirsiniz.

Aöf Harç Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Ders Ekle/Sil Yapmak İçin kayıt yenileme tarihlerinin sonunu beklemek durumunda kalabilir veya hiç yapamayabilirsiniz.

Arkadaşlar kredili sistemde bir dönemde 1 ara sınav, 1 final ve 1 bütünleme ( bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil) sınavı olmaktayız, bu sebepten dolayı sınavlar için ders çalışma sürelerimiz yıllık sistemden çok daha azdır. Bu yüzden kayıt yenilettikten sonra ders kitaplarımızı biran önce bürodan alarak, derslere çalışmaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

Aöf kredili sistem 2013 bahar döneminde tüm açık öğretim öğrencilerine başarılar dilerim.  

79 Yorum

 1. Girmez çünkü bahar donemi Sınavı’nın zamanı yaklaşmadı sınav Mayıs’ta harçlar 11marttan itibaren baslayacak

 2. Size sormak istedigim konu kayit yenilendikten sonra kitaplari almaylayla ilgili.bizler yurt disindan sinavlara gelip geri dönüyoruz mart ayi kayit yenilemede orada olmiyacagiz .Türkiye deki ailelerimiz bizim yerimize harci yatirabilir degilmi bunda bir sorun olmaz ama kitaplari alirken veya harc yatirma islerinde ogrenci kartimiza ihtiyac olacakmi yani biz sinavdan sonra kartimizi birakmalimiyizki kitaplari alsinlar yada yapmamis gereken baska bir işlem varmi ?Benim gibi yurt disinda olan arkadaslariminda bu sorunun cevabina ihtiyaclari var cevaplarsaniz sevinirim

  1. harcı sizin yerinize yatırabilirler tabi fakat kimlik gereklidir onun haricinde kitapları alırken alacak kişinin elinde sizin adınıza bürolardan verilmiş birşey olması gerekli

 3. sabah sabah ne iyi haber anca para istesinler sistemi değiştirmeyi biliyorlar 1 y arayla sınav yapmayıda biliyorlar ama sınavları açıklama zahmetinde bulunmuyorlar 1 hafta kala açıklarlar ne ye göre finale hazırlanıcaz acaba!!!!!

 4. ben 2 sınıf dıi tic.okuyorum.1 dersim kaldı alttan o da genel matematik.şimdi ben bahar dönemi kayıt neden yenileteyim.bu dönem verirsem çok saçma….

 5. anlamadıgım neden okul öncesi öğretmenliği 300 tl denılıyo bide gecen seneden kalan bir dersim de var onu da almam gereken 7 dersle beraber alırsam ucret nasıl olacak.

 6. halkla ilişkiler 1.sınıf 2. dönem kayıt yenilemede ders seçme yapılacakmı teşekkürler

 7. arkadaşlar acaba bütünleme olacak mı, geçen yıl 1 defaya mahsus olmuş ancak bu yıl akademik takvim de bütünleme sınavı yok.

 8. Sımdı guz donemı yanı 1. Donem derslerinden kaldım bahar donemıne gırmedık daha 1,gux donemı derslerının telafısını yazın ala bılırmıyım bütünlemede verme sansımız varmı

 9. Hem sistemi değiştiriyorlar,hem kitap içeriklerini birde kitap vermiyorlar neymiş ilk sene almışım bizdeki kadar saçma bir eğitim sistemi başka yerde varmı?acaba paranla rezil oluyorsun

 10. bütünleme busene kaldırıldı ama biçok öğrenci buna itiraz edip dilekçe falan göndermiş geçen haberlerde dinledim 1hafta sonra kesin karar açıklanacak diorlardı.

 11. merhaba ben geçtiğimiz dönem kayıt yenilemedim bu dönem kayıt yenilemek istiyorum.ama benim şöyle bi sorum olacak..benim 3.sınıftan 2 dersim vardı 4.sınıftanda 2 dersim var bana ders eklenirmi?? bide ben bu dönem kayıt yenileyebilirim değilmi??

 12. benim 3.sınıftan 2 dersim 4.sınıftan 2 dersim var kayıt yenilesem ders eklenirmi banaaa???

 13. ben fakülteyi nasıl bitirecem sınava 10 gün kala sınav sonuçları açıklanıyor geceli gündüzlü çalıştım 2, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ve ben sınavlarda başarılı olursam bahar dönemine kaydımı yaptırmak zorundamıyım ilginize tşk….

  1. Başarılı olmamamız için sanki çaba gösteriyorlar. Sınava 10 gün kala kitaplar veriliyor, 5-6 ocakta sınav var hadi bakalım 105-15 gunde çalış bakalım nasıl başarılı olacaksın. Bu ticaretde olsa ilk önce ahlaklı bir ticaret olsun ozaman.

 14. alttan iktisada giriş ve uluslararası işletme dersim vardı güz dönemine etik dersi eklendi alttan ders sayısı 3 oldu. şimdi bahar döneminde de eklenecek ders varmı bilgisi olan varmı…

 15. bu sene bütünleme olması gerekiyor. Çünkü derslerde değişti kitap yok her şey karamaşık. bu haksızlık bence an azından bu sene büt olması gerekir. şimdi bahar dönemi için nerenden çalışacağız son 10 de kitap alıyorsuz. Çoğu kişide çalışan insan nasıl gecebilirz ki?

  saygılar

  1. milleti kandırıyorlar ıste gunduz harçları kalktı zaten sadece onlarında odedıgı zaten 50 mılyon 100 mılyon ii işlerini bılıyorlar

 16. açıköğretim sınavında bütünleme yok.Çoğu insanın tek dersi var kurtaramazsa seneye sınava girecek.Sınav soruları ne bu kadar zor hazırlanıyor. finalda sınavdan insanlarda ne zor dediklerine şahit oldum gerçekten gittikçe zorlaştırılıyor. Açıköğretim okuyanların çoğu çalışan insanlarlar 1 ay ara ile sınava girmek kolaymı sınavı hazırlayan hocalarımızın biraz da kolay hazırlamalarını rica ediyorum

 17. Aöf sistemini karışık buluyorum.Kitaplar geç veriliyor ders çalışamıyoruz.sınavlar peş peşe bütünleme de kalkmış bu nasıl bir sistem paramla rezil oluyorum daha ne dim yetkililer duymuyor mu yazılanları acaba!!!

 18. merhabalar ben kendi adıma aöf nin artık ticaret yaptığını düşünüyorum öğrencilerin başarısız olması için ellerinden geleni yapiyorlar bence 2000 yılları öncesinde bütün şeffaflığıyla hizmet veriyordu aöf artık kapalı bir kutu oldu .örneğin o zamanlar sınav soruları sınavdan sonra öğrencilere verilirdi ,sınavda cevap şıklarını almak serbestti bunların böyle olması öğrencinin kendini değerlendirmesi için güzeldi . Ama şimdi sınava giriyoruz kendimizi değerlendireceğimiz hiçbir somut unsur yok elimizde aöf ne derse o geçtin geçtin kaldın kaldın. Bence eğitimin dışında bir gelişme bu .

  1. gerçekten bende aynen ole dusunuyorum resmn para ıçın mılyonlarca ınsanı harcadılar tıcarete doktuler ısı yazıkk çok yazıkkk

 19. ya gerçekten aöf KENDINI KAYBETTI SINAV SORULARI ILE KITAPTAKI SORULAR AYNIMI SIZCE NERDE DIPTE KOSEDE SORU VAR ONU BULMUS GETIRMISLER GECEN SENE OYLE DEGILDI BEN EDEBIYAT 2. SINIF OKUYORUM GEÇEN SENE 3 OLAN AGNOM BU SENE HEP NOTLARIM KOTUBU NASIL BI ZIHNIYET AÖF BUTUNLEME SNAVINIDE KALDIRARAK TAMAMEN INSANLARIN KALMASINI AMACLIYO ÇUNKU ISI TICARETE DOKMUS BI DURUMDA GERÇEKTEN BU DURUM BOYLE GITMEZ ARTIK BIRININ BUNA DUR DEMESI LAZIMMMM ZATEN AÖF OKUYAN INSNLARIN YUZDE SEKSENI ÇALISAN KESIM DERSLERE ÇALISMA IMKANI OLMAYAN INSANLAR SORULARI BU KADAR ZORLASTIRMAK ÇOK MANTIKSIZ LUTTTTTTFENN ARTIK BIRSEYLERR YAPILSINNNNNN

  1. zuhal hanım çok doğru konulara değinmiş,evet birileri birşeyler yapsın artık

 20. ben yerel yönetimler matematik dersinden geçen yıl kaldım.güz döneminde kayıt işlemi yaptırmadım,bahar döneminde kayıt yaptırabilirmiyim??? cevaplarsanız sevinirim.

 21. slm arkadaslar aöf resmen tıcarete doktu bu ısı ve ınsanlara yazık..ben ara sınav ıcın kıtalarımı almaya gıttım.. dersım vardı ve adamlar 5 tane kıtabımı vermedıler elımızde kalmadı dedıler domates bıber mı satıyorsun dedım ne kalmadı cok delı oldum.bız burda ıstedıgımız kadar tıcaret şu bu diyelım adamlar paralarını alıyor kımsede donup bakmaz buralara..zor zor soruyorlar yazık bızlere

  1. BİZE DE DÜŞEN AÖFNİN BU TİCARET DÖNÜŞTÜRDÜĞÜ İŞİNE DUR DEMEK DOMATES BİBER HESABI OLMUŞ KİTAPLAR 3 TANE BÜRO DOLAŞTIM KİTAPLARIMI TOPLAYAMADIM ALMIŞ OLDUĞUM KİTAPLARLA SINAVDA ÇIKAN SORULAR ARASINDA 100DE 10 BENZERLİK VAR SADECE KAYITLARI DONDURMA EYLEMİNE GİRİŞMELİYİZ BENCE

 22. 4.sınıftayım ve bu sene o kağıt pa0rçasını alıp mezun olmak istiyorum ama sağolsunlar sistem karmaşası yaratıp bunu imkansız denilecek hale getirdiler bütünlemenin kalkmasıda yanında cabası maddi durumu iyi olmayıp hem çalışıp hem okumak zorunda olan insanlar var bunlardan biri benim ama bu kıt zamanda ders çalışma eklenince nasıl bi işe girip çalışcaksın ki anlamıyorum bunu hiç mi düşünmüyolar insaf biraz ya tamam ticaret var işin içinde apaçık ama bu kadar da acımasız olunmaz diyorum.

 23. ben güz dönemi kaydnı kacırdm bahar dönenmnde kayıt yaptıra biliniyo mo? bilen vami??

 24. İs maalesefki ozellikle bu sene ticarete donmus durumda. Ne kadar ucra koselerde soru varsa artik onlar soruluyor. Butler hic bi aciklama olmadan sebep gosterilmeden keyfe keder kaldiriliyor. Kimse hesap soramiyor bunlarin neden yapildigini soramiyor.Dunyanin neresinde var but olmayan uni. Biz sinifta kalalim. Onlar para kazansin. Yaziklar olsun diyorum Allaha havale ediyorum

 25. birinci sınıflar kayıt yenileme için ne yapacaklar sadece bankaya paramı yatırılcak

 26. arkadaşlar adalet 1.sınıf öğrencisiyim. final sınavlarına ne yazıkki giremedim …şimdi benim 1 senem mi uzadı otomatikmen? bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.Teşekkürler

 27. Ben yıllar önce işletmeye kayıt yaptırmıştım. Fakat hiç sınava felan girmemiştim geçenlerde arkadaşım sayesinde vakıfbanktan sorguladım borç görüküyor fakat taa o zamanlar atıldınız gibi bi yazi gelmişti ödeme yapmak zorundamıyım. başına gelen varmı ??

 28. İşletme 205 tl değil 192.78 tl

  192,78 TL.’yi Vakıfbank’a ödeyerek kayıt yenileme işlemini TAMAMLAYINIZ.

 29. bende kaç kere kitaplarımı almaya diye gittim ama hep şu gün gelcek diye geçiştirdiler ve ben bir kitabı eksik dönem tamamlamak zorunda kaldım artık bi çözüm bulunsun

 30. yazıklar olsun o kadar imza kampaynasına girdik ama hiçbirişe yaramadı bütünlenme geri gelmedi saçma bi şekilde çan eğrisi sistemine girildi. resmen herşeyi zorlaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. dikey geçişle işletme fak.3 sınıf a geçmiştim çalıştığım için, geçmez olaydımm ellimizde dandik kitaplardan başka hiçbirşey yokkk!!!!!!!

 31. ben bu yıl 1. sınıf sağlık kurumları işl. öğrencisiyim kayıt yenileme için ders ekle-sil yapamıyorumben direk bankaya sonra da büroya mı gideceğim yani elimde internetten herhengi bir çıktı olmayacak değil mi?

 32. 7 dersim vardı 5inden kaldım girilen notum doğru değil kesinlikle parayı yatırıyoz bide rezil oluyoz çok pişmanım üniversiteyi okusaydım bu kadar masraf olmazdi ben zengin degilim ilçeden ile gidiyorum hep para lanet olsun böle işe herkes yepki göstersin buna ÇALIŞARAK KAL SİSTEME YAZIKLAR OLSUN

 33. arkadaşlar ben sosyal hizmetler 1. dönem de 225 tl harç ücreti ödedim.2. dönem ücret ise 205 tl aldılar. aradaki fark neden?internette araştırdım 2. dönemede 225 yazıyordu.sebebini bilen varmı

 34. SORMAK İSTEDİĞİM İŞLETME ÖGRENCİSİ 2.SINIFIM DERS-EKLE SİL YAPMAK İÇİN GİRDİĞİMDE 2013-2014 BAHAR DÖNEMİ BIRAKTIGINIZ DERSLER ÇIKTIGINDA EKLEYEBİLECEGİM HİÇ DERS YOK NEDEN ACABA?

 35. Arkadaslar ben ilk gunden gidiyimde bir an once kitaplarimi alip calismaya baslayim mantigiyla bugun bahar donemi kaydimi yaptirdim. Ve ne yazikki sadece ingilizce kitabimi alabildim. Yine kitap yok yine kitap yok. Yaziklar olsun. Sakin kitap alma hevesiyle gitmeyin derim.

 36. ben bu sekiz yıldır okuyorum böyle berbat sistem görmedim bahar dönemine kayıt yapıyoruz ama ortada kitap denen birşey yok yoksa aof üniversitesi daha kitabı bulamadımı kitap icat edilmedimi allah aşkına yetkililere sesleniyorum parayı bankaya yatır demesini biliyorlar ama kitap vermesini bil miyorlar kırtasiyeye gidiyoruz yardımcı kitap alacaz fabrika daha kitapları basmamış diyorlar demeki biz fabrikanın kitabları basmasını beklersek biz neye çalışacaz lütfen birçare…

 37. bahar döneminde topu topu 2 tane ders alıyorum ve yatıracağım harcın daha az olacağını düşünüyordum ama 199,76 yatırıcakmışım ama bankaya gittim 199,76 nın üstüne bide 3.taksit diye bişey gördüm o da 36 milyon..hiç riske atmadan kendimi tıpış tıpış ödedim ama anlamadan ödedim işin açıkçası..nedir bunun açıklaması bilen var mı?

 38. kamu yönetimi 3ncü sınfta okuyorum. 11.03.2012 de harcı yatırdım ama kitapların gelmediği ayın 15nden sonra geleceği söylendi neden tam bir tarih verilmiyor. ben bu 9 dersi nasıl ne zaman çalışacam

 39. yetkililere duyurulur açıköğretim sistemini düzeltin hangi çağdayız ya bu kadar sorumsuzluk acizlik olamaz şiddetle kınıyorum.insanları mağdur ediyosunuz eğitimden yararlanarak ticaret yapıyosunuz yazıklar olsun gerçekten haksızlık yapıyosanız haram olsun daha ne diyebiliriz bu kadar saçmalık olmaz banka taksidine son gün koyan zihniyet kitap basmayı unutmuş yada işine öyle gelmiş……….

 40. arkadaşlar kitaplar ay sonuna kadar veriliyor kayıt ücreti 22 martta son.. kitapları beklemeyin internetten indrıp çalışablrsnz kitapları almaya gdınce eksk veryorlar fkt kitapları eksik almayın tam alın cunku hep kitaptan soruyorlar yardımcı kitap murat yayınları ve karacan yayınlarına bakın..

 41. Bu nedir kardesim ya 205 lira.sinava calisip gecmek ayri bir dert parasini calisip kazanmak ayri bir dert.bide okuyun diyorlar.karsiliginda aldigim bi hizmet olsa verdigim paraya acimicam.sanki diplomayi zahmetmz aliyo…z.kac yildir inek givi calisiyoruz

 42. İŞLETME 4 . SINIFTAYIM GEÇEN YILDAN İKİ DERSİM VAR NE KADAR HARÇ ÖDERİM ARKADAŞLAR

 43. Biri bana yardımcı olabilir mi? Benim geçen dönemden 2 tane DD notum var koşullu geçer diyor bu ne anlama geliyo yani bu dönem o dersleri vericekmiyim ? Lütfen cevap yazın

  1. Bu dönem sonunda Genel Not Ortalamanızı 2.0’ın üzerine çıkarırsanız DD aldığınız derslerden de geçersiniz.

 44. merhaba , ben vakıfbanka kaç kere gittiysem para yatıramadım benim tc mi yazınca kayıt yok gibi bir şey yazıyormuş sistemde bende heralde ilk dönem 2 dönemi birlikte yatırdım diye çok üstelemedim.
  Ders ekleyemiyorum , silemiyorum hiç bir şey görünmüyor. Nasıl bir şey anlayamadım. Şimdi ben sınava giremeyecek miyim yardımcı olun lütfen aöf bürolarını da sabahtan beri arıyorum ulaşamıyorum , çalışıyorum işten de çıkamam ! yardımlarınızı bekliyorum.

  1. 22 Mart tarihine kadar kayıt yenileme harç ücretini yatırmadıysanız kaydınız yenilenmemiştir ve bu dönem ders alamazsınız.

 45. ben ilk defa 2,dönem harcımı yatırmadım 04,05,13 tarihinde olucak olan bahar dönemi sınav giriş belgem çıkmadı daha önce harç yatırmayan arkadaşlarım sınava girebiliyordu benm belgem neden çıkmadı sınava giremeyecekmiyim yardımcı olurmusunuz

  1. Bu yıl değişen sistemle beraber artık her dönem kayıt yenileme yapılıyor. Yani artık hr dönem tek ödeme var, ikinci taksit yok. Bir dönemin parasını yatırmazsan o dönemin derslerini alamaz sınavlarına gşiremezsin.

 46. Aöf internet sitesine giremiyorum gecen sene bana verdikleri kağıttaki şifremi yazıyorum fakat olmuyor harcımıda yatırmıstım sorun ne olabilir değişen sistemle ilgili hiç bi fikrimde yok sınava giremeyecekmiyim yardımcı olurmusunuz ?

 47. ben açık ögretm türk dili ve edebiyatı bölümü seçtm ilk harcımdan sonraa daha yatırmadım ve sınavlara da girmedm bu yıll o bölüme devam edebilir miyim.

 48. mrh admin dönemi bahar genel not ortalamam 1.92 cd,dc ve ff derslerim var bunlardan yeniden sınava mı gircem yardımcı olurmusunuz..

  1. Siz CD DC DD ve FF aldıklarınızdan kalmışssınız. Yeni eğitim dönemlerinde kayıt yeniletip kaldığınız dersleri tekrar alacaksınız.

 49. Admin. 2.dönem harç ücretleri ne zaman yatıyor.kitapları erkenden almak için erken yatırma şansımız varmı.teşekkürler.

 50. Admin ben bugün hiç ders ekle sil işlemi yapmadan harç yatırmya gittim ve harcım 198,85 çıktı yatırdım ve ben dikey geçiş öğrencisiyim kamu yönetimi son sınıf bu sene neden böyle bir harç miktarı çıktı biliyor musun acaba ???

 51. Harç yatırıldıktan son üstten ders alınamıyormuş ancak başka bir yolu var mıdır?Harcımın iadesini talep edip başvurumu tekrar yapsam olur mu?Lütfen bilgilendirir misiniz?

 52. Şaka gibi:) AÖF sınavlarında dershaneleri sormuşlar:) cevap Akp ye göremi Cemaate göremi verilecek

 53. 14 Aralık 2013 tarihindeki Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavında Türk Dili (I) dersinde sorulan “AK” sorusu…

 54. merhabalar,

  4 sınıf öğrencisiyim.2.dönemde tek dersim var. 2.dönem ders seçimi yaptım ama harcımı yatıramadım.böylelikle kaydım yenilenmedi.tek ders sınavından yararlanabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu