Aöf 2015-2016 Kayıt Yenileme İşlemleri ve Tarihleri

Açıköğretim 2015-2016 Kayıt Yenileme Tarihleri ve Ders Ekle Sil İşlemi

Açıköğretim 2015 kayıt yenileme tarihleri, 2015 aöf kayıt yenileme tarihleri, Anadolu açıköğretim kayıt yenileme, Eskişehir açıköğretim kayıtları, 2015 aöf kayıt yenileme, 2015 açıköğretim fakültesi kayıt yenileme işlemleri, Aöf ders ekle sil, açıköğretim ders ekle sil.

Anadolu Üniversitesi aöf 2015 kayıt yenileme tarihleri ve işlemleri açıklandı. Açıköğretim bölümlerine 2014 ve öncesinde kayıt yaptırmış olan öğrenciler 12 Ekim’den itibaren ders ekle sil ve kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler. Kayıt yenileme işlemleri kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” linkinden ders seçim işlemlerini gerçekleştirecekler. Ardından bankaya ödenmesi gereken harç ücreti yatırılacak ( Vakıfbank2a TC kimlik numarası belirtilip Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme ücreti olduğu ifade edilecek ). Sonrasında da bağlı olduğunuz aöf bürosuna gidip kimliğinize bandrol yapıştırtacaksınız, yeni ders kitaplarınızı alacaksınız,  ve öğrenci pasosu başvurunuzu yapabileceksiniz.

2015-2016 Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 12 Ekim Pazartesi başlayıp 23 Ekim Cuma günü sona erecektir.

2015-2016 Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak olup, 4 Mart 2016 Cuma günü sona erecektir.

Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır…

1. Etapta; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz. Ders Ekle Sil işlemini nasıl yapacağınızı öğrenmek için BURAYA tıklayın.

2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Aöf 2015-2016 harç ücretlerini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?

2015-2016 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 205tl civarı olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz Aöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

Önemli!
Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu