Aöf 2015-2016 Harç Ücretleri

Aöf 2015-2016 Harç Ücretleri

Anadolu Üniversitesi 2015-2016 eğitim yılı harç ücretleri ne kadar, ne zaman nereye ödenecek.

 

Açıköğretim fakültesine kayıtlı olan öğrenciler her dönemin başında kayıt yenileme için öğrenim gideri adı altında, kayıt yenileme tarihleri içerisinde öğrenim bedellerini Vakıfbank’a TC kimlik numaraları yatıracaklardır. Aöf harç ücretleri Mevcut aöf öğrencisi olan ve bu yıl Güz döneminde kayıt yenileyecek olan öğrenciler için ise 12-23 Ekim tarihleri içerisinde harçları yatıracaklardır. Bu tarihler içerisinde kayıt/kayıt yenileme ücretlerini ödemeyenler kayıt olmamış/kayıt yeniletmemiş sayılırlar. Bahar döneminde ise 22 Şubat – 04 Mart 2015 tarihleri arasında kayıt yeniletecekler.

Okuduğunuz veya kazandığınız bölüme göre harç ücretleri aşağıdaki listede sıralanmıştır.

İşletme Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri;

1-İşletme Lisans Programı – 205 tl.
2-Konaklama İşletmeciliği Lisans Programı – 205 tl.

İktisat Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri;

1-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İliş. – 205 tl.
2-İktisat Lisans Programı – 205 tl.
3-Kamu Yönetimi Lisans Programı – 205 tl.
4-Maliye Lisans Programı – 205 tl.
5-Uluslararası İlişkiler Lisans Programı – 205 tl.

Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri;

1-Felsefe Lisans Programı– 205 tl.
2-Sosyoloji Lisans Programı – 205 tl.
3-Tarih Lisans Programı – 205 tl.
4-Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı – 205 tl.

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Harç Ücretleri;

1-Adalet Önlisans Programı – 205 tl.
2-Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı – 205 tl.
3-Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programı -225 tl.
4-Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı – 205 tl.
5-Dış Ticaret Önlisans Programı – 205 tl.
6-Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağ. Önlisans Programı – 365 tl.
7-Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programı – 205 tl.
8-Ev İdaresi Önlisans Programı – 205 tl.
9-Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı – 205 tl.
10-Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı – 205 tl.
11-İlahiyat Önlisans Programı – 205 tl.
12-İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programı – 205
13-İşletme Yönetimi Önlisans Programı – 205 tl.
14-Kültürel Miras ve Turizm Önlisans Programı – 205 tl.
15-Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı -225 tl.
16-Lojistik Önlisans Programı – 205 tl.
17-Marka İletişimi Önlisans Programı – 205 tl.
18-Medya ve İletişim Önlisans Programı – 205 tl.
19-Menkul Kıymetler ve Sermaye Piy. Önlisans Programı – 205 tl.
20-Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı – 205 tl.
21-Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programı – 205 tl.
22-Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Önlisans Programı – 205 tl.
23-Radyo ve Televizyon Programcılığı Önlisans Programı – 205 tl.
24-Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programı – 205 tl.
25-Sosyal Bilimler Önlisans Programı – 205 tl.
26-Sosyal Hizmetler Önlisans Programı -225 tl.
27-Spor Yönetimi Önlisans Programı – 205 tl.
28-Tarım Önlisans Programı – 205 tl.
29-Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programı -225 tl.
30-Turizm ve Seyahat Hizmetleri Önlisans Programı -225 tl.
31-Yerel Yönetimler Önlisans Programı – 205 tl.

Harç Ücretleri Ödeme Yöntemleri;

Ödeme yöntemleri aşağıda açıklanmıştır. Açıklanan dört yöntem dışında ödemelerin posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir.

Üniversite tarafından talep edilen veya edilecek olan ödemelerin zamanında yapılmamasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.

Mazeretli kayıtların son gününde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Vakıfbank Şubelerine Ödeme
Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yenileteceğiniz bölüm/program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme
Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın İnternet sitesindeki (www.vakifbank.com.tr) “WebŞubem” menüsünden, internet şifrenizle giriş yaparak “Ödemeler”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.

Vakıfbank ATM’lerinden Ödeme
•    Kartsız Ödeme
Parabankomat ATM’lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız “Kartsız İşlemler” ekranında, “Üniversite Ödeme” işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
•    Kartla Ödeme
Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptıktan sonra “Üniversite Ödeme” seçeneğinde ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini girerek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz.

İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM’den aldığınız makbuzu ödeme yaptığınızı belgelemek için saklayınız.

Telefon Bankacılığı ile Ödeme
Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar  “444 0724 Vakıfbank telefon bankacılığı”nı arayarak sırası ile “Bankacılık Hizmetleri”ni, “12 haneli Vakıfbank müşteri numarası”nı, “8 haneli İnternet şifresi”ni tuşlayıp, “Müşteri temsilcisine bağlanarak” ödemelerini yapabilirler.

Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Bankaya Yapan Öğrencilerin Yapması Gereken İşlemler;
Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bankaya yapan öğrenciler banka dekontunu kayıt/kayıt yenileme tarihleri içerisinde AÖF Lefkoşa Bürosuna götürerek kayıt/kayıt yenileme işlemini yaptırmalıdırlar.

Kayıt tarihleri arasında banka dekontunu AÖF Lefkoşa Bürosuna teslim etmeyen öğrencilerin kayıtları yapılmaz.

Kayıt yenileme tarihleri arasında banka dekontunu AÖF Lefkoşa Bürosuna teslim etmeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

 

28 Yorum

 1. benim güz döneminden sadece 1 dersim var nasıl yani ben yinede 205 tl mi yatırcam????saçmalık olur yaniii ders başına ücret ödeme yapmamız gerekiyor bence nasıl olcak bilen varmı?????

 2. cok saçmalık ya aşırı artırdınız nası ödüyecez kimsenin bi düşüncesi yok. lütfen artık bi çözüm bulun. fazla ders secmesekte yıne 205 mi saçmalık

 3. birtanede olsaaa ık ıtanede olsaa 205 tl oduceksınızz egerr ek ders alırsanızz 45 kredıye tamamlamak ıstersenız bu 205 tl artıcak bılgınız olsun 😉 ben 7 ders almayı dusunuyorum buda 300 tlye tekamul eder dıye dusunuyorum 4 ders alttan oldugu ıcın 3 tanede yedek ders alıcamm

 4. sayın admin ben 2 yıllık aöf sosyal hizmetler öğrencisiyim 2. sınıfa geçtim. aöf e sertifika proğramından tıbbi sekreterliği okumayı düşünüyorum. yada atü açıköğretim 2 yıllık çocuk gelişimi okumak istiyorum sizce hangi bölümün bana daha çok faydası olur. cevap verirseniz mutlu olurum

 5. soyguncular bunlar. yüz, yüze eğitim görenlerle hiç bi farkımız yok. 5 tane kitap. 8 tane sınav kitapçığı ve bunların ulaşım hizmetlerine alınan ücret asgari 205 tl. bir matbaa ustası olarak bu kalemlerin baskı ücreti en fazla 50 tl. geri kalan para hiç yüzünü gormedigimiz anadolu üniversitesinin lüks yaşantısına akıyor

 6. aöf adalet bölümünü yeni kazandım ve internet üzerinden de kayıt yaptırmak gerekiyomuş harç yatırıldıktan sonramı kayıt yaptırılıyo yoksa öncesinde kayıt yapabilirmiyim yardımcı olurmusnuz

 7. benim sadce tek dersim var 205 tl değildir sanırım ödeyeceğim tutar bilgisi olan varsa yazabilirmi?

 8. okulöncesinin harç fiyatı neden yazmıyor??? ilk dönem 275 ödedik 2. dönem ne kadar ödeyeceğiz?

 9. YA BEN BUGÜN GİTTİM 2 DERSİN HARCI İÇİN BANKA 210 TL DEDİ.BUNU AÖF DE KABUL EDİYOR.HAYTIMDA DUYDUĞUM EN BÜYÜK SAÇMALIK GERÇEKTEN HARAM OLSUN

 10. ben çoçuk gelişimi bölümüne bu yıl başladım bahar döneminde harç parası ne kadar olacak ve kitap alacakmıyız? bilgi sahibi olanlar lütfen yanıtlasın

  1. Güz dönemi için yani kayıt için ne kadar yatırdı iseniz Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri içinde o miktarı ödeyeceksiniz. Atatürk ve İstanbul Üniversitelerinin açıköğretim bölümlerinde ders kitabı dağıtılmamaktadır. İnternet üzerinden online e-kitap lara ulaşabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

 11. mrb arkadaşlardan bazıları matba ücreti 50 yok 2 ders şu olurmu siz hiç şurasını düşünmediniz galiba o gün görevli öğretmenlere polislerimize bazı yerlerde askerlerimize ödenen görev harcırah paraları ne olucak neden devletin kasasından çıksın bu ? bende ödüyorum o parayı helal hoş olsun

 12. kızım aöf sosyal hizmetler bölümünü okuyor ilk yılı birinci dönem harcını yatırdı ikinci dönemin tarihi ve miktarı ne bilgi verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu