Aöf 2013 Bahar Dönemi 4-5 Mayıs Ara Sınav Yerleri Öğrenme

Aöf Bahar Dönemi 4-5 Mayıs Ara Sınav Giriş Belgesi Yayınlandı

Açıköğretim sisteminde eğitim veren Anadolu Üniversitesi, 2012-2013 eğitim yılı bahar dönemi ara sınav giriş yerlerini açıkladı. Mayıs ayının ilk haftasonu yapılacak olan Kredili sistem bahar dönemi sınav giriş belgeleri üniversitenin öğrenci sayfasında yayınlandı. Aöf 2013 bahar dönemi ara sınavı 4-5 Mayıs Cumartesi ve Pazar günü, sabah ve öğleden sonra olmak üzre 4 oturumda yapılacak.  Üniversite yetkilileri sınav giriş belgelerinin 20 gün öncesindne yayınlanmasının sebebinin, öğrencilerin sınava girecekleri okulları önceden görüp sınav günleri sıkıntı yaşamalarının önüne geçmek olduğunu ifade ettiler.

 

 

Açıköğretim 4-5 Mayıs Ara Sınav Giriş Yerleri Açıklandı
Açıköğretim 4-5 Mayıs Ara Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

 

 

Yapılacak Olan Sınav Hakkında Hatırlatmalar…

4-5 Mayıs’ta yapılacak olan ara sınav’da kitaptaki ünitelerin yarısından sorumlusunuz. Bu sınav sonucuna göre aldığınız notun %30, final sınavında aldığınız notun %70′i toplanır ve bu sizin ders geçme notunuz olur. Ara sınavda 70 alan bir kişinin normal olarak geçmek için finalde 42 alması yeterlidir. Dolayısı ile ara sınavlarda ne kadar yüksek notlar alırsanız finalde de o kadar rahat olursunuz. Sınavlarda yanlışlar doğruları götürmediği için bilmediğiniz soruları önce şık eleme yöntemi, ile doğru cevaba en uzak şıkları eleyip kalanlar içinden size en doğru gelenini işaretleyin. Ayrıca sınavlarda daha yüksek notlar almak için Aöf Sınavları İle İlgili İpuçları ve Test Çözme Teknikleri konumuzu okumanızı öneriyorum.

 

AÇIKÖĞRETİM 4-5 MAYIS ARA SINAVI GİRİŞ BELGESİNİ ÇIKARMA

  • Öncelikle BURAYA tıklayın,
  • Açılan sayfadan Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (TÜRKİYE) linkine tıklayın.
  • Açılan öğrenci giriş sayfasında, T.C. Kimlik numaramızı ve Aöf bürolarından edindiğimiz şifremizi giriyoruz. (Eğer şifreniz yoksa veya unuttu yada kaybetti iseniz size en yakın aöf bürosundan yeni şifre alabilirsiniz. )
  • Öğrenci sayfamızda üst menüde SINAV GİRİŞ BELGESİ yazılı olan yere tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadan sınav giriş yerlerimizi görebilir ve sınav giriş belgemizin çıktısını alabiliriz.

Unutmayın arkadaşlar SINAV GİRİŞ BELGESİ OLMADAN SINAVA GİREMEZSİNİZ.

 

Hepinize Sınavlarda Başarılar Diliyoruz…

2 Yorum

  1. 14-15 Aralık 2013 tarihinde yapılan, AÖF 2013 yılı Güz dönemi ara sınavının soruları ve cevapları yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu