Açıköğretim Final Sınavı Tarihleri

Açıköğretim Final Sınavı tarihlerini hepiniz merak ediyorusunuzdur. Ara sınavları atlattık artık finallere hazırlanma zamanı ve aöf final tarihleri ara sınavdan sonra yaklaşık 50 gün sonradır. Bu zamanı iyi değerlendirmeli ve finallere iyi hazırlanmalıyız. unutmayın final sınavlarında size verilen kitaplardaki tüm ünitelerden sorumlusunuz. Dolayısı ile ara vermeden çalışmaya devam etmeliyiz.

Yıllık sistemde okuyan arkadaşlara kısa bir tavsiye vermek istiyorum. Eğer ders sayınız fazla ise ( Bu özellikle bu yıl direk 3.sınıfa kaydolan ve intibak derleri ile birlikte toplam 10 dersi olanlar için geçerli ) Finaller için 5 ders ve bütünlemeler için 5 ders seçin. Finallerde seçtiğiniz o 5 derse iyi çalışın ve finallerde onlardan geçmeye bakın. Diğer 5 dersi ise Eylül ayında yapılacak bütünleme sınavlarına kadar iyi çalışın ve onlardanda geçin. Böylelikle zorlanmadan zamana yayarak bütün derslerinizden geçmiş ve yüksek puanlar almış olursunuz.

Kredili sistem öğrencileri; Sizlerin finalden sonra başka sınıvınız yok. unutmayın sizde bütünleme sınavı yapılmamakta. O yüzden finallerde bütün derslerinize iyi çalışmalısınız. Unutmayın kaldığınız dersleri ancak bir sonraki yıl aynı dönemde alabiliyorsunuz.

Açık öğretim final tarihlerini yazıyorum;

Yıllık sistem bölümleri için final tarihleri ; 2-3 Haziran 2012
Kredili Sistem Bölümleri İçin final tarihleri ; 2-3 Haziran 2012
Uzaktan Eğitim Bölümleri İçin final tarihleri ; 9-10 Haziran 2012

Açıköğretim final sınavlarında tüm aöf öğrencilerine başarılar diliyoruz arkadaşlar.

————————————-

AÇIKÖĞRETİM FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLUN
————————————-

3 Yorum

  1. AÖF sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? (Açıköğretim final sınavları) |…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu