Açıköğretim 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

Açıköğretim 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

Anadol Üniversitesi Açıköğretim fakültesi 2011-2012 Eğitim Dönemi Kayıt Yenileme Tarihlerini ve naısl kayıt yenileteceğinizi aşağıdaki makalemden öğrenebilirsiniz arkadaşlar.

Açıköğretim harç Ücretlerinin İkinci Taksit Ödeme Tarihleri İle İlgili Konuya Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz. Açıköğretim Harç Ücretlerinin 2.Taksit Ödeme Bilgisi İçin TIKLAYIN

KAYIT YENİLEME HARÇ ÜCRETLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Açıköğretim 2011-2012 eğitim döneminde iki farklı sistemde eğitim verecektir. Bunlar normal bildiğimiz sistemde ve kredili sistem şekilinde olacaktır. Bu iki sisteminde kayıt yenileme tarihleri farklı olacaktır arkadaşlar. Aşağıya iki sistem içinde kayıt yenileme tarihleri ve nasıl kayıt yenileme yapacağınızı açıkladım.

Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme
Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme

Açıköğretimde Kredili Olmayan Normal Bölümlerde Nasıl Kayıt Yeniletilecek?
Açıköğretimde çoğumuz belkide ilk defa kayıt yenileme işlemiyapacağız. Aöf de nasıl kayıt yenileme yapılacağına bakalım. Açıköğretim kayıt yeniletmek işlemi için Vakıfbanka yukarıda yazdığım tarihleri arasında harç ücretlerinin birinci taksidini yada tamamını ödemeniz yeterli olmaktadır. Vakıfbanka harçları yatırdıktan sonra aşağıda verdiğim adresten kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Herhangi bir aksilikte size en yakın aöf bürosuna harç ücretlerini yatırdığınıza dair banka dekontu ile başvurabilirsiniz….

Arkadaşlar kaydınızı yeniledikten sonra açıköğretim bürosuna giderek öğrenci kimliğinizin arkasına 2011-2012 tarihli bandrolü yapıştırtmanız gerekiyor. Bandrolsüz kimlik kartlarıyla sınavların hiçbirisine giremezsiniz ve öğrencilik haklarından yararlanamazınız.

Paso almak için ayrıca aöf bürolarında müracat edebilirsiniz.Öğrenci pasonuzla belediye otobüslerinde, sinemalarda ve daha bir çok yerde indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Kaydını yenileten öğrenciler Kayıt Yenileme adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

A – Aşağıda Adı Yazılı Olan Bölümlerni Kayıt Yenileme İşlemleri İle, – LÖHP’da ( Lisans Hazırlık Sınıfından ) Başarılı 3. Sınınıfa Kayıt işlemleri 28 Kasım – 23 Aralık 2011 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

Yukarıdaki “A” Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
Bankacılık ve Sigortacılık
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Dış Ticaret
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
Emlak ve Emlak Yönetimi
Ev İdaresi
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Yönetimi
Kültürel Miras ve Turizm
Lojistik
Marka İletişimi
Medya ve İletişim
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
Radyo ve Televizyon Programcılığı
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Spor Yönetimi
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Yerel Yönetimler
Özel Güvenlik ve Koruma
Sosyal Bilimler
Sosyal Hizmetler
Turizm ve Seyahat Hizmetleri

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler
İktisat
Kamu Yönetimi
Maliye
Uluslararası İlişkiler
İşletme
Konaklama İşletmeciliği

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına Açıköğretim Klavuzlar adresinden ulaşılabilir.

KAYIT YENİLEME HARÇ ÜCRETLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

B – Aşağıda Adı Yazılı Olan Dönemlik/Kredili Bölümlerin Kayıt Yenileme Tarihleri;

1- Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin güz eğitim dönemi kayıt yenileme tarihleri 17 Ekim – 27 Ekim 2011 arasındadır.

2 – Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin bahar eğitim dönemi kayıt yenileme tarihleri 13-24 Şubat 2012 arasındadır.

3 – Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin yaz dönemi laboratuvar dersleri için kayıt tarihleri 07-11 Mayıs 2012 arasındadır.

Aşağıda Adı yazılı Olan Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri ve Ders Seçme İşlemleri Nasıl yapılacak
Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 27 Ekim 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemine kaydı yenilenmez.

27 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 28 Kasım 2011 tarihinden itibaren alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir. Güz Döneminde kayıt yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik-tanıtım kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü öğrenci kimlik-tanıtım kartı ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır. Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 11 Aralık 2011 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına Açıköğretim Klavuzlar adresinden ulaşılabilir.

Yukarıdaki “B” Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
· “Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı”
· “Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programı”
· “Eczane Hizmetleri Ön Lisans Programı”
· “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Ön Lisans Programı”
· “Kimya Teknolojisi Ön Lisans Programı”
· “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programı”
· “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans Programı”
· “Adalet Ön Lisans Programı”
· “Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı”
· “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programı”
· “İlahiyat Ön Lisans Programı”
· “Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı”
· “Tarım Ön Lisans Programı”
· “Felsefe Lisans Programı”
· “İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı”
· “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı”
· “Sosyoloji Lisans Programı”
· “Tarih Lisans Programı”
· “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı”

Yukarıda Adı Yer alan bölümler kredili sistemde eğitim vereceklerdir. Kredili sistem hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN.

 

33 Yorum

 1. Kayıt yenileme için baktığımda kasım 29 görülüyordu, bugün 22 kasım ve posta kutumda bir kağıt vardı kredili sisteme geçilmiş ve güz dönemi kayıtları Ekimde yapılmış bunu şimdi öğrendim ve şu anda ne olacağına dair hiç bir bilgim yok bununla ilgili nereden bilgi edinebilirim.

  1. Tülay Canbolat;
   Hangi bölümde okuyorsunuz? Kredili sistemdeki bir bölümde iseniz 17-27 ekimdeydi güz dönemi kayıt yenilemeleriniz. Bunları kaçırdınız ama Bahar dönemi kayıt yenilemeler Şubat ayı başında olacak. Şubat ayında bahar dönemi derslerine kayıt yeniletebilirsiniz.

 2. merabalar ben ikinci sınıfta ikinci kez kaldım fakat harcımı yatırdım kaydım yenilendi gözüküyo benim alttan 3 dersim olması gerekirken bi sürü ders çıkmış ortaya birde sınav giriş belgesini nasıl alacağım aöf büro web linkine giremiorumm teşakkrler

  1. Yıldırım;

   Sen kredili sistemdeki bölümlerden birisinde okuyorsundur. kredili sistemde yılda iki dönem ve her dönemde farklı dersler göreceksin. Normalde 1 yıl aynı dersleri görüyordun. Ama şimdi dersler ikiye bölündü ve çoğaldı. İlk sınavların 10-11 aralıkta yapılacak. Sınava giriş belgesini http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden çıktı alacaksın. Yanlız henüz yayınlanmadı. Buraya TC kimlik numaran ve şifrenle giriş yapıyorsun. şifren yoksa aöf bürosundan alabilirsin.

 3. merhaba aöf halkla ilişkiler 2.sınıfım kayıt yenileme için bankaya gittim ancak mail adresi alacaksınız dediler aldım hala sistemde kayıtlı deilsiniz diyorlar bu durumda ne yapabilirim acaba?

 4. mrb ben adalet öğrencisiyim geçen yıldan 3 dersim var ama güz dönemi kayıdını kaçırdım şubatta tekrar kayıt yapacam 3 dersim değişecekm i yoksa 3 derstten sınava girecem bilgi verirmisiniz

 5. merhaba; 3.sınıf işletme bölümüne sınıf tekrarı olarak kayıt yenileteceğim. aöf bürosunu aradığımda harç ücretimin 220 tl, ayrıca geçmiş dönem borcu olarak 192 tl borcumun olduğunu söylediler. taksitlerimi aksatmadan yatırdım. bi yanlışlık olabilirmi acaba? veya geçmiş dönem borcunun ödenip ödenmediğini kesin olarak hangi yola başvurup öğrenebiliriz? cevaplarsanız çok sevinirim..

  1. Esra Torka,

   Geçtiğimiz yıl yatırdığında verdikleri dekontu atmadıysan onunla ispat edebilirsin. Yoksa Vakıfbanka gidip durumu izah edip TC kimlik numaranla dekontun kopyasını isteyebilirsin. Her yıl iki taksitte yatırılıyor harç ücreti bunu unutma ok.

 6. aöf kayıtları için gerekenler neler ve parayı yatırdığomız gün bürodan kayıt yenileniyomu ama ben daha şifre ve e mail adresi almadım bu para yatırırken gereklimi

  1. Çınar;
   Herhangi bir Vakıfbank şubesine harç ücretinin 1.Taksitini yatırman yeterlidir. Sonrasında Aöf bürosuna giderek e-mail şifresini vs alabilirsin. Ayrıca kimliğinin arkasına badrol yapıştırtacaksın.

 7. merabalar 2006 kiz meslek cikisliyimm o zaman öss girmis ve baraj puani acmistim simdi aöf sinavsiz gecis hakkim var midir yardimci olur musunuz birde couk gelisimi bölümü mü ille okumam lazim bölümü degistireblir miyim yardim edin

 8. slm ben dıkey gecisle gecmistim gecen sene ama bu sene sınıfta kaldım tekrar kayıt yaptırmam için buroya gıtmem gerekiyormu yoksa parayı yatırsam yetiyor mu acele cvp yazın simdiden tsk ler

 9. ACİL
  slm ben 1 sınıf bamkacılık ve sigortacılık okuyuyorum benim kayıt yenileme tarihleri hakkında bir bilgim yok benim hangi tarihler arasında kayıt yenileteceğimi net olcarak bilen birisi varsa bana yardımcı olabilirmi?

 10. merhaba,laboratuvar ve veteriner sağlık 2.sınıftayım(2.yılım),alttan dersim yok ve toplam 6 dersten 2sini verdim..şimdi ben 4 dersten mi sorumluyum?..ayrıca ben güz dönemi kayıt yenileme tarihlerini kaçırdıktan sonra bankaya para yatırdım 🙂 yatırmam gereklimiydi yoksa boşu boşuna mı yatırmış oldum…benim bölümümden ve aynı durumda olan arkadaş varmı? bilgisi olan yardımcı olabilirmi..teşekkür ederim

 11. selamlar ACİL yardımcı olursanız sevinirim adalet bölümü 1. sınıfta okuyorum iki yıl tekrar yaptım bazı sebeplerden dolayı kayıt yenileteceğim ama nasıl olacak yada olacak mı bilgisi olan lütfen yardım etsin

 12. merhaba ben ikinci dönem harcımı yatırdım ancak kaydımın yenilenip yenilenmediğimi nasıl öğrenecem.ogrenci anadolu.edu.tr den öğrenebileceğim belirtiliyor ancak ben girdiğimde kaydımın yenilendiğine dair bir ifade göremiyorum.

 13. aynı şekilde aöf bende kayıt yenileme için para yatırdım kaydınız yenilenmiştir vs hiç bir şey yazmıyor yardımcı olursanız sevinirim

 14. mrb iyi günler.ben önlisans ilahiyat öğrencisiyim.kayıt yeniletecegim ama kitaplarımi almayacagim.bu takdirde büroya gelmem gerekiyormu..? Tşkrlr.

 15. Ben saglık kurumları işletmeciligini bölümünü okuyorum.Rahatsızlıgımdan dolayı nisanda olan sınavlara giremedim. haliyle kaldım.Tekrar 1.ci sınıfı okuyorum .Ama harc parası eksik yatırdım kaldıgım için acaba harc parası düşmüş olabilirmi ayrıca yeni şifremi nasıl alabilirim eski şifremi unutum sınav tarihlerini aöf bürosundan ögrenmem mümkünmü. teşekürederim.

 16. meraba arkadaşlar benim bi sorum olacak galiba af çıkmış ben okulu evlenince bıraktım geri dönmek için nasıl bi yol izlicem aöf burosunamı gidecem lütfen bilgisi olan yardım etsin

 17. ben 2010-2012 döneminde namık kemal üniversitesi malkara myo da büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık önlisans programını bitirdim. bu arada 2. üniversite olarakda a.ö.f tarım bölümünü okuyorum. 2. sınıftayım. bir çok dersimizi örgün olarak okumuştum. ösym dersleri ink tarihi, yabancı dil, bilişim teknolejileri gibi. ayrıca hayvan barınakları, anatomi, çiftlik yönetimi, çayır mera,biyokimya,metabolizma, gibi bir çok dersin bazıları çakışıyor. bunlarda muafiyet olmuyormu..

 18. 2.sınıf 1-19 ekim tarihlerinde yapılacak olan kayt yenilemelerde ınternetten herhangi bi kayıt yapmamız gerekiyor mu sadece harcı mı yatırıyoruz ?

 19. kayıt yenileme parasını gününden önce yatırdım sorun olur mu lütfen acil cevap verirseniz sevinirim

 20. ben işletme 3.sınıfım kaldım sınıf tekrarı..normalde muhasebe bölümü 2 yıllık mezunuym. şimdi biz yine işletme ve iktisat olarak mı tamamlayabiliyoruz yeni bölümler açıldı diye duydum ama anlamdım pek. var mı böyle bişi. devam etsem harç farkı ne kadr olur geçen yıl 260 veriyodum.

 21. Merhaba ben 1.sınıf maliye bölümünü okuyorum 3 tane alttan dersim var kayıt yenilemek için bankaya para yatırdım ondan sonra mı önce mi ders seciliyor bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 22. Merhaba ben Sosyal Hizmetler bölümdeyim birinci sınıfı tekar alıyorm.Kayıt yenileme işlemlerinin tarihleri posta da elime geç ulaştı….şunan neyapmalıyım?ayrıca Sosyal Hizmetler Bölümü Kredili sisteme dahil edildimi?Beni bilgilendirirmisiniz…..Çok teşekkür ederim….

 23. Açıköğretim programlarının 2011-2012 eğitim-öğretim yılı güz dönemi bütünleme sınavları 08-09 Eylül 2012, bahar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu