Açıköğretim 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

Açıköğretim 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

Anadol Üniversitesi Açıköğretim fakültesi 2011-2012 Eğitim Dönemi Kayıt Yenileme Tarihlerini ve naısl kayıt yenileteceğinizi aşağıdaki makalemden öğrenebilirsiniz arkadaşlar.

Açıköğretim harç Ücretlerinin İkinci Taksit Ödeme Tarihleri İle İlgili Konuya Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz. Açıköğretim Harç Ücretlerinin 2.Taksit Ödeme Bilgisi İçin TIKLAYIN

KAYIT YENİLEME HARÇ ÜCRETLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Açıköğretim 2011-2012 eğitim döneminde iki farklı sistemde eğitim verecektir. Bunlar normal bildiğimiz sistemde ve kredili sistem şekilinde olacaktır. Bu iki sisteminde kayıt yenileme tarihleri farklı olacaktır arkadaşlar. Aşağıya iki sistem içinde kayıt yenileme tarihleri ve nasıl kayıt yenileme yapacağınızı açıkladım.

Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme

Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme

Açıköğretimde Kredili Olmayan Normal Bölümlerde Nasıl Kayıt Yeniletilecek?
Açıköğretimde çoğumuz belkide ilk defa kayıt yenileme işlemiyapacağız. Aöf de nasıl kayıt yenileme yapılacağına bakalım. Açıköğretim kayıt yeniletmek işlemi için Vakıfbanka yukarıda yazdığım tarihleri arasında harç ücretlerinin birinci taksidini yada tamamını ödemeniz yeterli olmaktadır. Vakıfbanka harçları yatırdıktan sonra aşağıda verdiğim adresten kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Herhangi bir aksilikte size en yakın aöf bürosuna harç ücretlerini yatırdığınıza dair banka dekontu ile başvurabilirsiniz….

Arkadaşlar kaydınızı yeniledikten sonra açıköğretim bürosuna giderek öğrenci kimliğinizin arkasına 2011-2012 tarihli bandrolü yapıştırtmanız gerekiyor. Bandrolsüz kimlik kartlarıyla sınavların hiçbirisine giremezsiniz ve öğrencilik haklarından yararlanamazınız.

Paso almak için ayrıca aöf bürolarında müracat edebilirsiniz.Öğrenci pasonuzla belediye otobüslerinde, sinemalarda ve daha bir çok yerde indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Kaydını yenileten öğrenciler Kayıt Yenileme adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

A – Aşağıda Adı Yazılı Olan Bölümlerni Kayıt Yenileme İşlemleri İle, – LÖHP’da ( Lisans Hazırlık Sınıfından ) Başarılı 3. Sınınıfa Kayıt işlemleri 28 Kasım – 23 Aralık 2011 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

Yukarıdaki “A” Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
Bankacılık ve Sigortacılık
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Dış Ticaret
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
Emlak ve Emlak Yönetimi
Ev İdaresi
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Yönetimi
Kültürel Miras ve Turizm
Lojistik
Marka İletişimi
Medya ve İletişim
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
Radyo ve Televizyon Programcılığı
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Spor Yönetimi
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Yerel Yönetimler
Özel Güvenlik ve Koruma
Sosyal Bilimler
Sosyal Hizmetler
Turizm ve Seyahat Hizmetleri

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler
İktisat
Kamu Yönetimi
Maliye
Uluslararası İlişkiler
İşletme
Konaklama İşletmeciliği

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına Açıköğretim Klavuzlar adresinden ulaşılabilir.

KAYIT YENİLEME HARÇ ÜCRETLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

B – Aşağıda Adı Yazılı Olan Dönemlik/Kredili Bölümlerin Kayıt Yenileme Tarihleri;

1- Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin güz eğitim dönemi kayıt yenileme tarihleri 17 Ekim – 27 Ekim 2011 arasındadır.

2 – Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin bahar eğitim dönemi kayıt yenileme tarihleri 13-24 Şubat 2012 arasındadır.

3 – Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin yaz dönemi laboratuvar dersleri için kayıt tarihleri 07-11 Mayıs 2012 arasındadır.

Aşağıda Adı yazılı Olan Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri ve Ders Seçme İşlemleri Nasıl yapılacak
Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 27 Ekim 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemine kaydı yenilenmez.

27 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 28 Kasım 2011 tarihinden itibaren alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir. Güz Döneminde kayıt yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik-tanıtım kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü öğrenci kimlik-tanıtım kartı ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır. Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 11 Aralık 2011 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına Açıköğretim Klavuzlar adresinden ulaşılabilir.

Yukarıdaki “B” Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
· “Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı”
· “Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programı”
· “Eczane Hizmetleri Ön Lisans Programı”
· “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Ön Lisans Programı”
· “Kimya Teknolojisi Ön Lisans Programı”
· “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programı”
· “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans Programı”
· “Adalet Ön Lisans Programı”
· “Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı”
· “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programı”
· “İlahiyat Ön Lisans Programı”
· “Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı”
· “Tarım Ön Lisans Programı”
· “Felsefe Lisans Programı”
· “İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı”
· “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı”
· “Sosyoloji Lisans Programı”
· “Tarih Lisans Programı”
· “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı”

Yukarıda Adı Yer alan bölümler kredili sistemde eğitim vereceklerdir. Kredili sistem hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN.

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 Açıköğretim Üç Ders Sınavı Yapılacak

  Üç ders sınavları 22 – 26 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacak. Anadolu Üniversitesinin duyurusunun ardından sı... Devamını Oku

 • AOF Formasyon Kaldırıldı

  Pedagojik Formasyon, eğitim fakültelerinden mezun olmayan fakat öğretmenlik yapmak isteyenlerin bölümleri sonrasında eğitim verebilecek yetiye ulaşma... Devamını Oku

 • 2020 Açıköğretim Online Final Sınavı Kuralları

  Koronarivüs nedeniyle bir çok sınav ertelendi veya online olarak yapılıyor. Açıköğretim sınavlarıda arasınav ve final sınavı olarak online yapılan sı... Devamını Oku

 • Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Kaldırıldı

  Koronavirüs nedeniyle bahar dönemi açıköğretim sınavları (arasınav ve dönemsonu sınavları) online olarak yapılmıştı. Online sınavlar neticesinde bir ... Devamını Oku

 • Aof Stajları Ödev Olarak Teslim Etme İşlemleri Başladı

  Açıköğretim Fakültesi stajı olan programlarda okuyan, 2019-2020 Bahar Döneminde kayıt yaptıran ve sadece mezuniyet durumunda olan öğrencilere mahsus ... Devamını Oku