2013-2014 Aöf Kayıt Yenileme İşlemleri ve Tarihleri

2013-2014 Aöf Kayıt Yenileme İşlemleri ve Tarihleri

Açıköğretim 2013-2014 eğitim sezonu güz ve bahar dönemleri kayıt yenileme işlemleri ve tarihleri duyuruldu.

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi kayıtlı öğrencileri için 2013’te başlayacak olan güz dönemi ve 2014’te başlayacak olan bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinin duyurusu üniversitenin web sitesinde duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Güz Dönemi için kayıt yenileme işlemleri 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak olup, 27 Eylül cuma günü son bulacaktır. Bu tarihler dışında Güz dönemine kayıt yeniletemez ve güz dönemi derslerini alamazsınız. Bahar dönemine için kayıt yenileme işlemleri 3 Mart Pazartesi başlayacak olup, 14 Mart Cuma günü sona erecektir. Bahar dönemin de 2013 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt olan öğrenciler de diğer öğrenciler ile birlikte kayıt yenileyeceklerdir ve bu her dönem böyle devam edecektir. 

Kayıt Yenileme İşlemi 2 Aşamalı Olarak Gerçekleşecektir.
1. Aşama; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Aşama; olarak bankaya öğrenim giderlerinin ödenmesi gelmekte. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri;

2013-2014 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 205tl civarı olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için 10-15tl ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.

Kayıt Yenileme Tarihleri;

KAYIT YENİLEME
GÜZ DÖNEMİ
 – Açıköğretim
 – İktisat
 – İşletme
16 Eylül Pazartesi
27 Eylül Cuma
  2 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME
BAHAR DÖNEMİ
 – Açıköğretim
 – İktisat
 – İşletme
24 Şubat 2014 Pazartesi
07 Mart 2014 Cuma
  2 Hafta Kayıt Yenileme

 

Önemli!
Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız. Ödedikten sonra ekle/sil yapamayabilirsiniz.

Şimdiden 2013-2014 eğitim sezonunda tüm kayıt olan açıköğretim öğrencilerine başarılar dilerim.

21 Yorum

  1. ben 2 sınıfa gectım ılk donemden 2 dersım var ıkıncı donem tekrar dıyor.kayıt yenıletırken ödeyecegım ücret artarmı?

  2. sosyal hizmetler 1 ve 2 ci sınıftan birer tane dersim var birinci dönem .yani toplam 2 tane dersim var.ne kadar harç ücreti öderim

  3. SAGLIKKURUMLARI İŞLETMECİLİGİ 1 SINIFTAN BİR TANE 2 Cİ SINIFTAN 3 TANE DERSİM VAR BİRİNCİ DÖNEM DERSLERİ BUNLAR.NE KADAR HARÇ ÜCRETİ ÖDERİM

  4. arkadaslar edebiyat bolumundeyim ara sınav ve donem sonu sinavlari ne zaman ? bir suru tarih vermisler bir sey anlamadim. Kesin sinav tarihleri nelerdir ?? tesekkurler..

  5. arkadaşlar ben bölüm deyiştirmek istiyorum ama nasıl yapabilirim şuan aöf tarih adalet bölümüne güçmek istiyorm ne yapmam lazım yardmcı olurmusunuz bana…

  6. gecen sene kaldığım derse bu sene yine geçen senenin kitabıyla çalışabilir miyim yoksa kayıt yenilediğimizde o dersle alakalı yeni kitap mı verecekler

  7. okulöncesi 3.sınıfa geçtim 4. sınıfın derslerinide alcam bu yıl ve ücretli öğretmenlk yapmak istiyorm ama nasl oluyor bu işler ?

  8. sadece ff olan dersler için ekstra ücret ödiycez diymi dd olanlar için ya cd olanlar içinde ödeniyormu?

  9. 08:47 2013-2014 AÖF Yeni Kayıt Kılavuzu (Aöf Kayıt Yenileme Bölüm Ücretleri Ne Kadar?)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu