2012- 2013 Aöf Açıköğretim Sınav Tarihleri

2012- 2013 Aöf Açıköğretim Sınav Tarihleri

 

Anadolu Üniversitesi Aöf  2012-2013 Eğitim yılı güz ve bahar dönemleri sınav tarihleri açıklandı arkadaşlar.

 

Her iki dönemin kayıt ve kayıt yenileme tarihlerine bakarsak Güz dönemi kayıt yenilemelerden ara sınava kadar 70 gün civarı, Bahar dönemi kayıt yenilemelerden ara sınava kadar ise 55 günlük bir ders çalışma süremiz olacak.

 

Ayrıca Güz dönemi ara sınav ile dönem sonu sınavı arasında 35 gün, Bahar dönemi ara sınav ile dönem sonu sınavı arasında 25 gün gibi bir zaman bulunmaktadır. Bu sebeplerle kayıt ve kayıt yenilemeleri ilk günlerde yaptırıp kitpları alıp ders çalışmaya başlamanızı öneriyorum.

 

Henüz bütünleme sınavları için tarihler açıklanmamakla birlikte Güz dönemi için Nisan ayında, Bahar dönemi içinse Ağustos ayında yapılacağınız tahmin etmekteyim.

 

Aşağıya sınav tarihlerini ekliyorum arkadaşlar..

2012- 2013 Açıköğretim Sınav Tarihleri

SINAV ADI SINAV TÜRÜ  
     
Güz Dönemi Ara Sınavı 05 – 06 Ocak 2013  
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 – 10 Şubat 2013  
     
Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 – 05 Mayıs 2013  
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013  

 

309 Yorum

 1. birşey sormak istiyorum ben ilk defa kayıt yaptırıcam aöf e güz dönemi ve bahar dönemi ara sınav ve dönem sonu sınavları farkı nedir

 2. ayrıca 2012-2013 ders listesinde as ve ds yazıyor üniteler verilmiş güz ve bahar dönemi için ne kadar ünite çalışacağız

 3. hangi derslerden sorumluyuz ? ben ikinci sınıfım 240 krediden düşecekler mi bunu ? ne zaman çalışmaya başlamamız lazım. Kitap vermiyorlar pdf indiriyoruz dediler bir sürü soru olaylar olaylar olaylar.

 4. bu sene kredili sisteme bütünleme uygulandığına göre önümüzdeki sene de uygulanır muhtemelen

   1. AÖF büroları bundan sonrası için büt için net bilgi vermiyorlar.ayrıca klavuz da niye büt tarihi yok sizce

 5. açıklanan dersler tablosunda anlaşılır değil ve dersler değişmiş murat yayınlarından satın aldığımız kitaplar ne olacak aöf dağıtacak deniliyor biz o kitapları zaten kullanmıyordukki ???
  ben 1. dönem hangi ders konularına çalışacam belli değil tablo anlaşılır değil yani

 6. merhaba 3. sınıf iktisat öğrencisiyim. 2 dersten büte girdim ve pek ümidim yok bildiğimiz sistemde 2 dersin kalsa bile üst sınıfa geçebiliyorduk. şimdiki sistemde de geçebiliyor muyuz bu kalan 2 dersle? ve üst sınıfa geçebiliyorsak bu kalan 2 dersi nasıl paylaştırıcaklar yani kredi yetecek mi? 4. sınıfa geçersem eğer toplamda sanırım kaldığım derslerle beraber 8 dersim olacak… acil cevap verirseniz çok memnun olucam şimdiden teşekkür ederim…

 7. arkadaşlar bu sene kayıt yaptırmayı düşünüyorum da bu sınav tarihleri bütün bölümler için geçerli değil mi ??

 8. ben bu sene yeni kayıt yaptırdım ama e öğrenme portalından yararlanamıyorum ne zaman bana açılır açılması gerekmez mi kaydımı oldum sonuçta yada belirli bi tarihi mi var?

  1. YANLIŞ BÖLÜMDEN GİRERSEN AÇILMAZ SADECE TC NUMARANLA GİRECEN ONA DİKKAT ET.. GİRMİYORSA KAYITLAR BİTTİKTEN SONRA GİREBİLİRSİN

   1. e öğrenme portalında oturum aç kısmında kullanıcı adı olarak tc mi sadece parolo oluşturmaya çalıştım yazıyorum parolayı kabul etmiyor böyle bi tc bulunmamaktadır diyor galiba kayıtlar bittikten sonra girebilcm dedğiniz gibi

 9. Ben işletme 4.sınıf öğrencisiyim
  1-denetim, 2- İşletmelerde Sosyal Sorumluluk 3-S.P.K 4-Stratejik yönetim I 5-Tvs. 6-Alm -İng .7- Türk Dili
  Soru 1:
  Öncelikle Balıkesir üniversitesinden önlisans mevzunuyum ve ing ve türkdili derslerinden muaf olucakmıyım ..?
  Soru 2 :
  Türk vergi sistemi dersini verdim onun yerine 3 sınıfa koyulan uluslararası işletmecilik dersini göreceğim ki öyle tahmin ediyorum ..?
  Soru 3 :
  Bütünleme sınavı : 2012 -2013 kredili sistemde bütünleme varmı illaki 2.00 ortalamaylamı dersleri geçmek zorundayız , veyahut 32’nin altında olan dersler içinmi uygulanacak ki öyle gözüküyor..hiç uygulanmayacakmı yoksa
  Soru 4:
  Muhasebe denetim ve mali analiz dersleri 2 ‘ye mi ayrıldı ..
  Soru 5 :
  Yeter bıktım son sene askerlik telaşı içindeyim .. :):):)

 10. hocam ara sınav vize, güz dönemi sınavıda final anlamınamı geliyor, teşekkürler.

 11. arkadaşlar kıredili sistemde dersler dönemlik olarak belirlenmiştir bir ögretim yılında güz ve bahar dönemi olmak özere 2 dönemden oluşmaktadır her dönemde 2 sınav yapılmaktadır başarısız olanlar için butunleme sınavı yapılacaktır…

  1. birader harç ücretini yatırınca hemen alabiliyomuyuz kitaplarımızı süre çok az çünkü

 12. merhaba, ben kamu yön. 1.sınıf öğrencisiyim ve 2.senemdeyim. 3 dersten büte girdim. bu derslerden birinden dahi geçemezsem yeni sisteme göre 2.sınıfa geçecek miyim?

 13. böylesine açık ve net bir şekilde fuzuli laf ebeliğine girmeden sınav tarihlerini vermenizden dolayı teşekkür..

 14. ya kredili sistemi açıklar msınız? 4 yıllık bi böl.okuyan öğrenci 3 senede bitirebiliyormuş.2 yıllık olanlarda 1 senede bitirebiliyor mu?..

 15. ben sağlık kurumlar işletmeciliği 1. sınnıfım staj varmı birde bulunduğum şehirdee fakültede dersee girebilirmiyimm haftada 1 günn ders oluyrmuşş birde kredili sistemm nedirr bilgilendirirsenizz sewinirimm..

 16. Kılavuzdaki AS ve DS ne anlama geliyor. Birde kitapları bürodan hangi tarihte gidip alacağız?

  1. AS(ara sınav)DS(dönem sonu)sınavı demek sevgili ELİF..ayrıca bu yıl bütünleme sınavı olacak mı bilgisi olan paylaşabilir mi?

 17. merhabalar lutfen yardımcı olurmusnz bana..ben 3 yıl once halkla ılıskıler okuyrdm ara verdım 4 dersden kalmmıstım sonra .tekrar basladım bu sene ama 4 dersden 1 tanesınden gectım yanı 3 dersım var kalan ama butnlemeyede gıremedım yurtdıısnda yasadıgım ıcın ..bu sene kredılı sııstem nasıl olcak ben 2.sınıftan ders alabılecekıym ve altan kalanları da beraber verecekmıyım .lutfennn yardım edın ona gore kıtap ıstedecegım turkıyeden az zamanım kaldı arkadas gelcek ondan ısteyecegım acıl cevap verın ne olur bu sene bıtıreyım ınsaallah eger ustten ders alabılıyrsm kıtap alcam .lutfen yardım edın tesekkurler .allah razı olsun sımdııden.

 18. Günaydın ben sosyal hizmetler böl.yeni başlıyorum ,kaydımı yaptırdım.Kitaplarımı aldım kredili sisteme geçildiği için kayıt yenileme gündemde benide kapsıyormu bu durum hakkında bilgi almak istiyorum.

 19. Günaydın ben sosyal hizmetler böl.yeni başladım kaydımı yaptırdım.Kitaplarımı aldım kredili sistem için kayıt yenileme benide kapsıyormu bu konuda bilgi almak istiyorum .

 20. şuanda bütünle sınavı ile ilgili bi açıklama yok galiba büt yapmazlarsa hallimiz harap gibi görünüyor

 21. Ben iktisat 4.sınıftayım alttan tek dersim var.Ve büt.te tek ders verebildim.Ders seçme ve kredili sistemi anlatır mısınız?Ayrıca kayıt yenilemek için harçları nasıl öğrenebilirim?

 22. ben harçların fazlalıgı yüzünden ara vermiştim bu yıl harçlar kalktı diye yeniden kayıt yaptırmak istedim fakat 40tl olan küçük bir miktarı kalkmış yani yine 205 tl ödenecek bu arada birde kredili sisteme geçilmiş oldugunu ögrendim internetten ders seçecekmişiz ders seçimini bir türlü yapamıyorum bilgi almak için günlerdir büroyu arıyorum sürekli mesgul sinyali veriyor hem net bilgilenemiyoruz hem cevap veren yok nasıl bilgi alıcagız aöf biran once bunlara çözüm bulsa iyi olacak

  1. Arkaşlar bana kalırsa en güzel ve sağlıklı bilgileri internetten KLAVUZLAR bölümüne girerek merak edilen konuları öğrenebiliriz.SELAMLAR

 23. ben iktisat 2. sınıftayım 1. sınıftan 1 dersim 2. sınıftan 2 dersim var kredili sisteme göre nasıl olacak şimdi bilgi verebilirmisiniz kayıt yenilemede ne kadar yatırmam gerekiyo yıl boyunca sadece kaldığım 3 dersten mi sınava giricem1 den dersim olduğu için 3 ten ders alamam demi

 24. merhaba, bahar dönemi sınav giriş yerimi göremedim yardimci olursanız sevinirim ?

 25. merhaba, ben adalet bölümüne yeni kayıt yaptırdım internet şifremle sayfama giriş yaptığımda sorumlu olduğum derslerin bilgisi yok. ne yapabilirim.

 26. iyimi kötümü oldu bilemiyorum ama bildiğim üzüldüğüm tek şey TEK dersten kalmış olmamdı..ve bir ders daha ilave geldi..4.sınıf işletmeyim..:(((( umarım güz döneminde bitiririm..çünkü sınavlar baya bi yıprattı üzdü…ama genede şükür ediyorum..herşeyde bi hayır vardır..saygılar..

 27. Ben Adalet meslek eğitimi mezunu olup kamu yönetimine dikey geçiş yaptım, 6 ders kaydı yapılmıştı, ancak dersleri kontrol ettiğimde ingilizce 1 dersinin de eklendiğini gördüm. İngilizceden muaf olmam gerekirdi. Bu bir yanlışlıkmı yoksa, yeni bir uygulama mı

 28. son sınıftan 5 dersim var ama kayıt yaptırırken yeni iki adet ders dahil olmuş denetim falan.. ocakta ki sınavda hangi derslerden sorumluyum ve bu iki yeni ders ne alak?

 29. merhaba bn aöf 2 yıllık sosyal hizmtlr okuorm ilk yılım bnde güz dönemi içn para ödeyeckmymve hangi konulardn sınava gireceğm kitabn hepsni mi bitrmem gerekio araştırıorm nettn ama bulamıorm lütfn bna yardmcı olun kafayı yemk üzereym bilgi vern LÜTFEN ACİLEN….!!!!

 30. merhaba güz dönemi sınavlarında vize için derslerin hangi ünitelerinden final için hangi ünitelerden sorumluyuz bu konuda hiç bir yerde açıklama göremedim bilgisi olan paylaşabilir mi ltf.Sanırım benden başka da merak eden yok 🙁

 31. Sosyal hizmetler bölümü 1 sınıftayımda yeni bu sene gidicem 2 yıllık sınava hangi konular hangi ünitelerden çıkacak nasıl ögrenebilirim yardımcı olurmusunuz !

 32. şimdi bu kıtaplardakı konuların hepsınemı çalışçaz arkadaşlar yoksa bellı bır konuya kadarmı yada unıteye kadarmı çalışçaz…

 33. Açıköğretim Düz lise 1den Başladım İlk Sınavımda ve kaç sınava Girecem Ve Hangi Konulara Çalışmam LAZIM ???

  1. Bu site Açıköğretim şeklinde eğitim veren Anadolu Üniversitesi öğrencilerine destek vermektedir. Siz meb.gov.tr den bilgi alabilirsiniz.

 34. Uluslararası ilişler 1. sınıfım ama kaçıncı üniteye kadar çalışcağımı bilmiyorum herkez bireşeyler söylüyor kime inanalım ?

 35. GÜZ DÖNEMİ ŞUBAT SINAVLARINA OTURDUĞUM İL DIŞINDA BAŞKA BİR İLDE GİREBİLİR MİYİM? BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

 36. ben bu sene açıköğretim 2 yıllık sağlık kurumu işletmeciliğini okuyorm ama sınav tarifini nerde sınava gireceğimi bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz? birde hangi konulara çalışacağım yardım ederseniz sevinirim:(

 37. bu sene sağlıkı işletmeciliği 1. sınıfım güz sınavları için hangi konulardan sorumluyum ?

 38. benim ilk yılım saglık kurumu işletmeciligi okuyom acaba staj var mı bilgisi olan lütfen yazsın

 39. merhaba ben 1.sınıf öğrencisiyim ilk sınav da kaçıncı üniteye kadar sorumlu oluyoruz aydınlatır mısınız?şimdiden teşekkürlerr

   1. kitaplardakı 4 unuıteden sorumlusunuz yazmıssın admın kac unıte warsa yarısı olmuyor mu

 40. kamu yönetimi son sınıftaki bazı kitaplar hala basılmamış ve sınava bir aydan az zaman var.kitapları ne zaman alıp çalışacağız

 41. ısletme 3. sınıf ogrencısıyım .. hangı konulardan sorumluyum sınavda lutfen yardımcı olur musunuz ?

 42. işletme 4. sınıf öğrencisiyim güz ve bahar dönemlerinde hangi ünitelerden sorumluyuz ? sorumlu olunan üniteler bölümlere göre değişiyormuş işletme bölümü 4. sınıfın özellikle ara sınavı için sorumlu olduğu üniteler hangileri ????

  1. Güz ve bahar dönemlerinde farklı dersler göreceksiniz. Şu anki derslerinizi sadece güz döneminde göreceksiniz.Ara sınavda ilk 4 üniteden, Dönem sonu sınavında tüm ünitelerden sorumlusunuz.

 43. bu sene lab. vet .1. sınıf öğrencisiyim. Hemşire olduğum için bu bölume sınavsız girdim. Sorum şu:
  AÖF bölumlerinden biri olan işçi sağlığı ve güvenliği bölumune yıne sınavsız girebiliyormuyum?
  Girebiliyorsam şu an okuduğum bölumle devam edebiliyormuyum edemıyorsam ortak olabılecek derslerden muaf olabılıyormuyum?

 44. açıköğretm sosyal hizmetler 1. sınıfım sınawlar hakkında bilgisi olan war mı ?

 45. 5- 6 ocak sınav gunlerıı dıyor ıyı guzel ee 5 ocaktaa hangı sınav var ben işletme 3. sınıfım 6 ocakta hangı derslerın sınavıı var nereden ogrenecem…. algım dersler fınansal yntm- malıyet muhsbesı, uluslaar arası ısletmcılık, uretım yonetımı, yonetımde guncel yaklasımlar,pazarlma yntımıı ?

 46. sosyal hizmette ilk yılım bendemi 4 üniteden sorumluyum ne yapacagımı bilmiyorum yerler belirlenince nereden öğrenebilirim.

 47. benimde ilk senem sosyal hizmetler bölümünde ne yapacağımı bilmiyorum sınav yerlerini nereden öğrenecem kaç üniteden sorumluyum 🙁

 48. MERHABALAR KOLAY GELSİN BEN YENİ KAYIT YAPTIRDIM VE TURIZM SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ OLARAK 5-6 OCAK SINAVA GİRİCEM PEKİ ŞUBAT AYINDA VE MAYIS AYINDA OLMAK ÜZERE 4 SINAVAMI GİRECEGİM.
  DERSLERE HANGİ DÖNEM VE HANGİ ÜNİTELERDEN SORUMLUYUZ AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM….

  1. Şuan gördüğünüz derslerden Ocak ve Şubatta sınav olacaksınız ve bu dönem bitecek. Mart ayında kayıt yenileme olacak ve yeni dersler alacaksınız. Ocak ayındaki sınavda tüm derslerden ilk 4 üniteden, Şubat ayında tüm derslerin tüm üniteleriden sorumlusunuz.

 49. ben sosyal hizmetler 1.sınıf öğrencisiyim yeni kredili sisteme göre internette nasıl çalışılır bana yardımcı olursanız sevinirim.

 50. Ben sağlık kurumları işletmeciliği 1. sınıf öğrencisiyim bu bölümle ilgili staj yapabilirmiyim ?

 51. selam hocam benım bı sorum var ben ıktısat bolumunden ıktısat tarıhınden tek ders kaldım bu seneye veremedım okul uzadı şimdi guz donemınde bende avrupa bırlıgı dersı gorunuyor bahar donemınde ıse ders gorunmuyor ..şimdi sadece bu avrupa bırlıgındenmı sorumluyum ? kolay gelsın

 52. avrupa birliği dersinin ara sınavı hangi üniteye kadar bilen var mı? kitapta yazmıyo da..

 53. işletmeden mezun olacaktım ama 4 dersim kaldı bu sisteme göre. her dersin llk 4 ünitesinden mi sorumluyum? sınavda konu dağılımı nasıl olacak acaba aöf nin sitesinden çalışmak yeterli midir ya da çıkmış sorular işe yarar mı? telaş yaptım bu sınav nasıl olacak ayrıntı mı sorulur acaba??

 54. merhaba hocam ben adalet 1.sınıf öğrencisiyim bu seneki adalet konularının içeriği ile geçen seneki adalet konularının içeriği aynı mı acaba?

 55. Bati Avrupa halkla iliskiler 2.sinif ögrencisiyim.Adresime ocak ayindaki sinava iliskin en ufak bir kitap bilgi gelmedi.4 farkli sinav tarihi var ocak subat mayi ve haziran .Hangi aylar hangi derslerden sinafa girecegiz hic bir sey belli degil.Lütfen yardimci olurmusunuz.Tesekkürler iyi günler

 56. sosyal hızmetler1. sınıf ogrencısıyım.sınavda hangı konulardan/kac uniteden sorumluyum yardımcı olabiklir misiniz

 57. merhaba ben sağlık kurumları işletmeciliği 1.sınıfım sınav dörde mi bölündü ben hangi üniteye kadar sorumluyum yardımcı olabilirmisiniz acaba

  1. Kitaplar yenilendi. Derslerin çoğu değişti. Eğer bu yıl kayıt olduysanız aldığınız kitapların ilk 4 ünitesinden sorumlusunuz. geçen yıllardan kaldıysa kitaplarınız aöf bürolarından yenileri ile değiştirin.

 58. merhaba ben işletme 4.sınıftayım. ocak 5-6 da 4 üniteden sonraki sınavda 8 üniteden yaz döneminde de verilecek ayrı kitaplardan sorumlu olacağız doğrumu anlamışım yanlışım varmı .

 59. adalet 1. sınıfa bu sene kayıt yaptırdımda şimdi ocakta ki sınav için tüm konuların ilk 4 ünitesi şubattaki sınav içinde kitabın tamamınamı çalışcağız yardımcı olabilirmisinz acaba rica etsem

 60. Merhaba,ben 3. sınıf dikey geçiş Çalışma Ekonomisi öğrencisiyim,vizelerde kaç finallerde kaç üniteye çalışacağım? ve bu bölümü 2 yıldan daha önce bitirme gibi bir seçeneğim var mı? Teşekkürler

 61. merhaba.ben sağlık kurumları işletmeciliğine kayıt oldum.anladığım kadarıyla güz dönemi ara sınavda her ders kitabının 4 ünitesinden dönem sonu sınavında ise kitabın hepsinden sorumluyuz.şöyle bi sorum olcak hiç bilmediğimden soruyorum ilk kayıtta kitaplarımı ve sisteme girmem için şifre verildi o şifreyi tekrardan gidip hiç değiştirmedim şuan sisteme giremiyorum.buyüzden sınav bilgileri göremiyorum.en kısa zamanda gidip şifremi güncellemem gerekiyo sanırım.sınav tarhlerini,sınava girceğim yeri nasıl öğrenebilirim.tüm işlemleri aşamasıyla anlatırsanız çok sevinirim.büroya gitmem mi gerekiyo,yoksa sistemden mi hallediyorum?cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum

 62. iktisad 1.sınıf ögrencıyım.acıköğretim e öğrenme portalı sıtesındekı konular ve sorular guncelmı?ordan sınavlara calısabılırmıyız?vizeler kacıncıı bolume kadar orda ?

 63. merhaba işletme 4.sınıf derslerınden denetm, serm.pıyasası, stratjk yön, uluslar.işlt, sosyal sorumluluk ve etık derslerınde 5-6 ocak tarıhındekı sınavda kacıncı unıteye kdr sorumluyuz ara sınavda? bilgi için teskkrler.

 64. ben uluslararsı 2.sınıf ögrencisiyim bütünleme sınavı var mı varsa ne zaman yapılacak

 65. mrh..ben isletme 2 siniftayim.ve yaklasik 7 tane ustten ders aldim.secme sansi verilen tum dersleri aldim.bunlar icin aof den kitap alabiliyo muyum?ayrica onceden cikmis sorulara calisiyordum simdi sistem degisti.nasil calismaliyiz?cikmis sorulara mi kitaba mi?

  1. Evet seçtiğiniz her dersin kitabını aöf bürosundan alabilirsiniz. Çıkmış sorulara çalışmanızı önermiyorum. Okulun verdiği kitapların ilk 2 ünitesine çalışın en azından.

 66. mrb ben bankacılık ve sigortacılık 2 . sınıf ögrencisiyim hangi derslerden kaçıncı üniteye kadar sorumluyum ögrenebilirmiyim teşekkürler

 67. bu sene ilkkez kayıt oldum bölüm yokmuş ama kitap çok hangi üniteye kadar sorumluyum bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirm ço kaz zamanım kaldı 🙁

 68. kamu yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim sınav tarihlerini öğrendim fakat hangi derslerden ne zaman gireceğimi ve sınav yerinin nerede olduğunu bilmiyorum.Ders seçimi yapılacak mı tekrar sınav başvurusu olacak mı vs. bunun gibi sorularım için sizden ricam beni bu açık öğretim konusunda biraz aydınlatmanız olacak.Tekrar dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  1. Sınav giriş yerleri vs belirlendi. Sınav için ders seçim kayıt vs olmamaktadır. Sınav giriş yerlerinizi sitemizin ana sayfasından öğrenebilirsiniz.

 69. ben üniverste okuyorum ama 2. üni kapsamında sosyal hizmetler okuyorum.sınavlara okuduqum ilde qiricem ama final tarihinde okuduqum ilde olmıycam.final sınavlarına başka ilde qirme şansım var mı?

 70. ben maliye 3. sınıfa geçiş yaptım cumartesi günü 5 sınavdan sorumluyum sorular kaç tane olacak ne ve bir oturumda 5 dersin sınavı aynı kağıtta mı gelecek

 71. merabalar ben ünv. okuyorum aynı zamanda sosyal hizmetler(2 yıllık) 1. sınıftayım ve bir kıtabım verilmedi.hala açık ögretim bürosuna gelmemiş ne yapabilirim? tşkrler

 72. merhaba ben üniversite ögrencisiym ve 2. üni olarak marka yönetimi okuyorum. Ama finallerimle çakışıyor. Acaba bütünleme sınavları olucak mı ayrıca 4 yanlış bir dogruyu götürüyor gibi bi sistem var mı? şimdiden teşekkürler.

 73. ben sosyal hizmetler 1.sınıf öğrencisiyim.50 gün önce soltiroid nodül ameliyatı oldum.patoloji sonucum yeni belli oldu.ancak sonucu kanser hücresi old. saptandı.tekrar ameliyat olup sağ tiroid nodülünü alıp daha sonrada radyoaktif iyot tedavisi olmam gerekiyormuş.yalnız bu tedavi burda yapılmıyormuş. kars da ikamet ettiğim için sınav yerim burası fakat ben kanser hücresinin yayılmaması için acil pzt sevk alıp samsuna gidip tedavi sürecine başlamam gerekiyor.bu durumda benim samsunda 5-6 ocktaki sınavlara girmem mümkün mü? acil cvp yazarsanız sevinirim.

  1. Anadolu üniversitesi ne durumunuzu bildiren, sevk raporunuzun ve doktor raporunuzun kopyasını içeren bir mail atarsanız samsun da sınava girmeniz için yardımcı olacaklardır. maile TC kimlik numaranız ve adınızı soy adınızı eklemeyi unutmayın. mail adresi : mrkburo@anadolu.edu.tr Geçmiş olsun Allah C.C. inşallah kısa zamanda şifanızı verir.

 74. Kolay gelsin, ben iktisat 4. sınıf öğrencisiyim. Kayıt yaptırırken kendim ders eklemedim. Sistemin kendi atadığı 4 tane dersten (vergi hukuku, avrupa birliği,finansal ekonomi,iktisadi kalkınma) sorumluyum.Ama toplamda hangi derslerden sorumluyum, almam gerekip de almadığım ders var mı bilemedim,sene sonunda sistemin kendi atadığı derslerden başka ders olupta mezun olamam diye korkuyorum yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim .

  1. Bu yıl öyle bir durum olmadı. Sistem tüm dersleri atadı. Ama illa emin olmak istiyorum derseniz herhangi bir aöf bürosuna gidip sistemden baktırabilirsiniz.

 75. merhabalar, işletme 4.sınıf öğrencisiyim ve aldığm derslerde toplamda 8 ünite var, acaba ara sınav da hangi ünitelere kadar sorumluyuz ?

 76. sosyal hizmetler bölümü 1.sınıflar ara sınavda hangi ünitelerden sorumlu oluyor. araştırdım bulamadım. teşekkürler

 77. merhaba iyi günler ben işletme sınıfı 3.sınıf öğrencisiyim güz dönüm sınavlarından kaçıncı bölüme kadar sorumluyum?

 78. iktisat 4. sınıfım henüz başlamadım çalışmaya şimdi azda olsa göz atmak istiyorum fakat hangi ünitelerden sorumlu olduğumuzu bulamıyorum .. cevap verirseniz sevinirim ..

 79. merhaba ben halkla ilşkiler 2. sınıf ögrencisiyim.1. sınıftan iktasa giriş 2. sınıftan Atatürk ilkeleri ve inklap tarihi dersim kaldı.Şimdi ilk sınavda ikisindende sınava girecekmiyim?

  1. Sınav giriş belgenizde hangi derslerden hangi gün hangi okulda saat kaçta gireceğiniz yazıyor. Sınav giriş belgenize bakmanızı tavsiye ediyorum.

 80. maliyeden cumartesi günü 5 dersin sınavı var bir ders 20 sorudan oluşuyorsa 100 sorunun en az 80 tanesini yapmam lazım ki dersleri geçeyim doğrumudur? kitapları bu süre içerisin de 1 kez okudum ama maalesef geçerim diye ümit edemiyorum çünkü çok fazla bilgi var ve süre çok az murat yayınlarının soru bankasını bir kez ancak çözebildim ama aklımda fazla bir şey kalmadı .önere bileceginiz bir şeyler daha olabilir mi faklı kaynak

  1. 80 soru yaparsanız geçersiniz diye bir şey yok. Bu sınavda aldığınız notun %30 ile finalde alacağınız notun %70 i toplanır çıkan sonuç sizin geçme notunuz olur.
   Ara sınavda bir dersin notu 65 olsun, Aynı dersin Final Notu 45 olsun diyelim.
   65*0.3=19.5
   45*0.7=31.5
   31.5+19.5=51 Sizin ders geçme Notunuzdur. Bu notta harf notu olarak CC ye tekabül ettiğinden o dersten başarılı olmuş olursunuz.

   50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)

 81. ayrıca kitapların bazılarındada çelişen bilgi var gibi geldi bana çok iyi anlayamıyorum konuları

  1. Unutmayın sınavda okulun kitabında yazmayan hiç bir şey çıkmaz. Kitapta ne yazıyorsa o çıkar. En güzel kaynak okulun verdiği kitaplardır.

 82. merhaba, ben sağlık kurumları işletmeciliği 2. sınıf öğrencisiyim. vize tarihleri benim final tarihlerimle kesişiyor. vizelere girmesem finale girebiliyormuyum? vize ve final yüzde kaç etkili. teşekkür ederim

 83. İşletme 3. sınıftayım yeni sisteme göre sınav tarihlerine göre hangi ünitelerden sorumluyuz derslere göre

 84. öncelikle yanıtını bulamadıgım bir çok soruya cevap buldugum için teşekkür ederim. saglık işl.2.sınıf ögrencisiyim daha önce çıkmış sorulardan çıkıyordu geçmek daha kolaydı şimdi ole bi kolaylık yok sanırım sistem yeni çünkü varsa bi yöntem paylaşırmısınız 2.sorumda 4.üniteler dahilmi?

 85. mrb.bn sosyal hizmtlr 1.sınıftayım 9-10 subat’ta yapılacak sınava 8 ünitnmi sorumluyuz?

 86. Merhaba ben uluslararası 1.sınıf öğrencisiyim ve bu hafta sınavım var hangi ünitelerden sorumluyum bilgi verir misiniz?

 87. selam ben saglık kurumları hizmetleri bölümünde 1. sınıf öğrencisiyim bu 5-6 ocak günleri sınavlarına girecekmiyim yoksa subattakine mi gircem

 88. ilahiyt fakultesı 1. sınıf ögrencısıyım hangı unıtelerden sorumluyuz

 89. merhabalar YÖK’ün
  Yiiksekdlretim Yiiriitme Kurulunun 19.06.2012 tarihli topiantrsrnda, 254T sayrh
  Kanunun “Diploma alma, ders kedilerinin hesaplanmasr, d$encilik haklarrndan yararlanma
  ve srnavlar” baqlkh 44 iincii maddesinin (b) bendindeki; “yiiksek6gretim kurumlannda…
  srnav gegitleri ve bunlann ders bagan notuna katkrsr… yiiksekolretim Kurulunun bu
  konularda belirledipi temel ilkelere uygun olarak yiiksekrilretim kurumlarr senatolarr
  tarafindan belirlenir.” hiikmti uyannca; yrlhk veya yanyrlhk smav takvimi uygulayan tiim
  yiiksekdfiretim kurumlannda, 2011-2012 eflitim-dgretim yrhndan itibaren geqerli olmak iizere
  biitiinleme srnavr hakkr tanrnmasma
  diğe bir kararı var bu karara göre 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak diye
  yazıyor bu karar gereğince üniversiteler sadece geçen seneye mahsus muydu
  eğer öğle bir şey olsadı yökün kararında bütünleme sınavı 2011-2012 eğitim dönemi için derdi
  2011-2012 eğitim döneminden itibaren geçerli demezdi bu kararı ben bu şekilde yorumladım
  başka bir yorumlama yolu varmı lütfen cevap verirseniz sevinirim

 90. aöf 2.ünüverste okuyorum finale girmezsem direk kalırmıyım ya da mazeret olarak neler kabul edilir?

  1. Eğer bütünleme sınavları yapılmazsa finale girmemeniz durumunda tüm derslerden kalırsınız. Mazeret sınavı yapılmamaktadır.

 91. adalet bölümü 1.sınıftayım hangi gün hangi derslerin sınavı olcak yazar mısınız

 92. merhaba ben radyo ve televizyon bölümüne yeni kayıt yaptırdım.ben güz dönemi sınavlarından geçersem bahar döneminde hangi derslerden sınava gireceğim?tekrardan 1.sınıf için kitap mı verilecek nasıl oluyor bi yardımcı olurmusunuz….

 93. merhaba ben sağlık kurumları işletmeciliği 1. sınıf öğrencisiyim. 9-10 tarihlerinde yapılacak olan sınavda hangi ünitelerden sorumluyuz? Bilgilendirirseniz sevinirim.. Şimdiden teşekkürler…

 94. Acıkögretim 2 yıllık okuyorum tek dersim var<felsefe< ve gecemiyorum bir türlü,ders degiştirme yapamazmıyım yada başka bir yolu yokmu illa bu dersimi vermek zorundamıyım diplomayı almak için.

 95. insan kaynkları 2 sınıfın tüm dersleri bitirdiğim halde 2 dönemden beri genel mat tan kalıyorum.bu yıl kredili sisteme geçirdikleri için ,bana toplantı ve sunun teknikleri diye bir ders eklenmiş sistem tarafından.bu olabilirmi?birde bu yıl mat soruları 14 adet sorulacak diye haberlerde belirtilmiş doğrumudur?sistem değiştiğinden dolayı ,sizce önceki sorulara bakmayıp sadec ders kitabının verdiği soruları mı çözmeliyim ki;sorular çok az…bu yıl artık bitsin istiyorum lütfen yardımcı olun….

  1. Bütün derslerin sınav soruları 20 tanedir. Matematik dersi ikiye bölündü, güz döneminde matematik, bahar döneminde ise toplantı ve sunu teknikleri dersini alacaksınız. Eğer hiç çalışmadıysanız kitaptaki özetlere ve sorulara bakmanızı öneriyorum Ama çalışmadan matematiği geçemezsiniz.

 96. Merhabalar Bn 5-6 Ocakta olacak sınavlara giremeyeceğim bnm için büyük bir kayıpmıdır sınıfı geçme ihtimalim kalıyormu kalmıyormu onu ögrenmek istiyorum

 97. 1 sınıf kamu yöneitm okuyorum 5 6 ocaktakı sınavda kac soru cıkacak ders bası

 98. merhaba

  Ben halkla ilişkiler 2. sınıf öğrencisiyim . 1. sınıftan 2 dersim var . Şubat ayındaki sınavda kalan 2 dersimi vermiş olursam , Mayıs ve haziran da da yine 1. sınıftan kalan 2 dersi de alacak mıyım ?
  Eğer almayacaksam İşletme 3 sınıf kaydı yaptırıp derslerinden alma hakkım olur mu ?
  Teşekkürler

  1. Şimdi bu yıl yeni sistemle beraber derslerin çoğu 2 ye bölündü, 2 dersiniz 4 ders oldu. 2 tanesi bu ( güz ) dönemde, 2 taneside bahar döneminde olacak. Bu 4 derside verirseniz seneye güz döneminde 3.sınıf derslerini alabilirsiniz.

 99. işletme birinci sınıf ögrencisiym sınav ne kadar sürüyor ve öss gbi tek oturum damı yoksa ayrı ayrı mı yapılıyor

  1. Sınav tek oturumda yapılmakta, her ders için 30 dakika ve 20 soru verilmektedir. Sınavda yanlışlar doğruları götürmemektedir.

 100. mrh ben işletme 4. sınıfım acaba yanlışlar doğruları götürecek mi?

   1. işletme 4.sınıf öğrencisiyim.bu sistemle mezun olabilmemiz zor gözüküyor.en azından bütünlemeler kurtarıyordu bizi.sınav aralıklarının kısa oluşu da cabası.herkese başarılar.

 101. ben bugünkü sınava girdim öğrenci kartımla kabul etmediler kimlikte gerekli dediler şimdi ilk oturuma girmedim sağlık kurumu işletmeciliği okuyorum bu benim için kayıp sınıftamı kalıyorum

 102. merhaba ben sağlık kurumları işletmeciği ilk senem ve ilk üniversitem olduğu için ders seçimi yapılıyormuş ben iş güç derken kaçırdım. Ama duyduğum kadarıyla ilk sene öğrenci ders secmiyormuş. Doğru mu yani ben şuan sınava girebilir miyim giremez miyim ?
  Acil cevap gelirse çok sevinirim.

 103. ilahiyat ilk 4 ünite değil… 444 10 26 yı aradım ilk 6 ünite demişti ? bir çelişki söz konusu değil mi sizcede ? :/

 104. 2007 de aöf halkla ilş.mezun oldum.şimdi 3.sınıftan sınava girmeden devam edebilir miyim ve hangi bölümler olabilir? harçlar ders sayısına göre mi oluyor

 105. güz dönemi 2 dersin vize sınavına giremedim. finalde alacağım not en az kaç olmalı ki geçebileyim. ayrıca finalde de geçemezsem şayet büt’lerden alacağım puan nasıl hesaplanacak. final notuyla beraber mi hesaplanacak. ikisinin ortalamasımı alınacak.. 🙁
  yanıtınız için tşk. şimdiden.

 106. merhaba..şubat sınavında kalan 4 üniten mi çıkcak…bi de btün ünitelerin sınavı ne zman

 107. ben 5 ocak tarihinde sınava yetişemedim sabah 1 tek ders için şimdi kaç puan almalıyım finalde ayrıyeten bütünleme olurmu en az kaç almam gerekiyor bütünleme olursa gecmem için yardımcı olursanız sevinirim

 108. merhaba aof laboratuar v veterınelık bolum mezunuyum tekrardan aof ye kayıt yapıp 4 yllıga tamamlaya bılırmıyım..tamamlarsam hangı bolumden ve kayıtlar ne zaman??? sımdıden tesekkurler

 109. adalet bölümü birinci sınıf öğrencisiyim 06 ocakta yapılacak sınavda kaç üniteden sorumluyuz

 110. “Henüz bütünleme sınavları için tarihler açıklanmamakla birlikte Güz dönemi için Nisan ayında, Bahar dönemi içinse Ağustos ayında yapılacağınız tahmin etmekteyim.”

  Güz dönemi bütünlemesi cıksa dahi nisanda olmaz.Ben edebiyat bölümündeyim.biz 3.sınıfta gectik krediliye.suan 4teyim.ilk kayıt yaptırdıgımızda yoktu yazın belli oldu bütünleme.güz dönemi icin eylülde bahar dönemi icin ekimde girdik.bütünleme büyük ihtimalle var.ve tarihi yine bu dönemler olucak.

 111. aof lab.ve vet mezunuyum lınsansımı aof bolumlerınden tamamlaya bılırmıyım ?? tammlarsa hangı bolum??? ve kayıtlar ne zaman

 112. isletme fakultesi 2.siniftayim uzun sure dondurmustum bu sene bahar doneminde sinava girecegim 1.siniftan iki dersim kalmisti bahar doneminde mayisda girecegim derslerden hangi unitelerden sorumlu olacagim

 113. merhaba ben muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünde birinci sınıfta okumaktayım öncelikle şunu sormak istiyorum. ben bizim bu bölümde staj durumu varmış hangi sınıfta ve nerede yapacağız bu üniversiteyi bitirirsem eğer 2,sınıftan sonra 3, sınıfta direk geçebilecekmiyim neye bağlı bu durum?

 114. öncelikle verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim aöf sosyal hizmetler ön lisans 1.sınıfın yazında 20 günlük staj uygulaması var mı.memurolarak çalışmaktayım bu staj süresini yıllık izin sürem karşılamıyor 26 gün kullanmam gerekecek bu konuda sağlanmış bir kolaylık var mıdır yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum

 115. girilen sınavlarda en az dersi gecmek ıcın kac dogru yapılmalı konu hakkında bılgı rıca ederım

 116. Bahar Dönemi Ara Sınavında ilk 4 üniteden, Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavından kitabın tümünden mi sorumlu olunacak

 117. evet bütünleme tarihi yok….kredili sistemde bütünleme sınavı kaldırılmıştı yök daha sonra 19,06,2012 tarihinde bütünleme sınav hakkı kararı aldı acaba açıköğretimlilerede bütünleme hakkı verilecek mi ? bilgilendirirseniz sevinirim……

 118. bahar dönemi kitapları ne zaman hazır olur harc tarihi nedir bahar dönemi için yatırılcak mı

  1. Bahar Dönemi Kayıtları 11 Mart Pazartesi ile 22 Mart Cuma günü arasında yapılacaktır. Kitaplarıda aynı tarihlerde alacaksınız. harcıda aynı tarih içinde yatıracaksınız.

 119. Merhabalar , örneğin ben güz döneminde 2 dersten sınava girdim ve derslerden 1 tanesinden başarılı oldum 1 tanesinden başarısız oldum, bu durumda yaz döneminde kaldığım dersten mi sınava gireceğim yoksa her ikisinden mi?

 120. güz dönemi ara sınavına giremedim dönem sonu sınavında kurtarabilirmiyim

 121. ben bahar donemi ilk defa yeni kayit yaptiracagim.sinav tarihlerim nasil olur acaba bahar donemi sinavina mi girerim yoksa guz donemi

 122. slm ben bahar donemi kayit yaptiricam.acaba ben ne zaman sinavlara girerim bahar donemi sinavlarinami guz donemi sinavlarinami??yardimci olursaniz cok sevinirim

 123. 5-6 ocakta sosyal hizmetler önlisanstan arasınava girdim .4. üniteye kadar sorumluyduk.dönem sonunda hangi üniteye kadar sorumluyuz

 124. benim anlamadığım tek şey var kredili sistem yapmayı bir iki yıldır düşünüyorsunuz ve yaptınız niye bu kadar eksikleriniz var bütünlemeler belli değil kitapları sınava bir hafta kala alıyoruz Allaha vefa mı bu yaptıklarınız bu sene bitirmem gerekiyor okulu böyle yaptığınızdan dolayı biraz zor olacak galiba

 125. ARKADAŞLAR BÜTÜNLEME SINAVI HAKKIMIZI ELİMİZDEN ALMALARINA KARŞIN SESSİZ KALMAMAMIZ GEREKİR

  1. haklısın arkadaşım yürü arkandayız 🙂 şaka bi yana gerçekten çok sinir bozucu bi durum ayaklanma çıkartırız bütünleme hakkımız

 126. Benim işletme 4.sınıftan 2 dersim vardı bu seneye kalan ve bu sene bana 1 adet daha ders eklenmiş…şimdi bu dönemde bu 3 derside geçersem dönem sonunda mezunmuyum.bilgi verirseniz sevinirim.

 127. bütünleme sınav hakkımızı almamız için ne gerkirse yapmamız lazım arlkadaşlar gerekli yerlere yazılar yazıp tepkimizi gösterelim

 128. bu ne iş anlayamadım gecen sene hiçbeklemiyordum bütünleme dendi süper başarılı bir büt gecirdim bu senede bir aksilik olursa bütünlemeye güveniyordum . bu nasıl olur yaaz boz tahtasımı bu bir var bir yok .eğer bütünlemeyi koymazlarsa bu acık öğretimi kınıyor protesto ediyorum haksızlık bu verilen bir hakkı keyfi olarak geri alıyorlar. madem kaldıracaktınız gecen sene ne diye koydunuz. tek kelimeyle sacmalık bu .inşeallah bu hatalı karardan geridönerler de bizim hakkımızı gaspetmezler diye umut ediyorum.acaba bu keyfi uygulamaya iktidar nasıl bakıyor acaba .benim bildiğim icraatlarından tanıdıgım başbakanımız duysa mutlaka çözüm bulur diye umuyorum . bildiğim kadarıyla nerde bir haksızlık görse hemen çözüm oldugunu gördüm işte buda bir haksızlık mutlaka çözülmesi gerekiyor.

 129. bu ne iş anlayamadım gecen sene hiçbeklemiyordum bütünleme dendi süper başarılı bir büt gecirdim bu senede bir aksilik olursa bütünlemeye güveniyordum . bu nasıl olur yaaz boz tahtasımı bu bir var bir yok .eğer bütünlemeyi koymazlarsa bu acık öğretimi kınıyor protesto ediyorum haksızlık bu verilen bir hakkı keyfi olarak geri alıyorlar. madem kaldıracaktınız gecen sene ne diye koydunuz. tek kelimeyle sacmalık bu .inşeallah bu hatalı karardan geridönerlerde bizim hakkımızı gaspetmezler diye umut ediyorum.acaba bu keyfi uygulamaya iktidar nasıl bakıyor acaba .benim bildiğim icraatlarından tanıdıgım başbakanımız duysa mutlaka çözüm bulur diye umuyorum . bildiğim kadarıyla nerde bir haksızlık görse hemen çözüm oldugunu gördüm işte buda bir haksızlık mutlaka çözülmesi gerekiyor.

 130. bu ne iş anlayamadım gecen sene hiçbeklemiyordum bütünleme dendi süper başarılı bir büt gecirdim bu senede bir aksilik olursa bütünlemeye güveniyordum . bu nasıl olur yaaz boz tahtasımı bu bir var bir yok .eğer bütünlemeyi koymazlarsa bu acık öğretimi kınıyor protesto ediyorum haksızlık bu verilen bir hakkı keyfi olarak geri alıyorlar. madem kaldıracaktınız gecen sene ne diye koydunuz. tek kelimeyle sacmalık bu .inşeallah bu hatalı karardan geridönerlerde bizim hakkımızı gaspetmezler diye umut ediyorum.

 131. martta harç paralarını yatıracağız ve ondan sonra mı bahar dönemi için kitaplarımızı alacağız böyle saçmalık olur mu ya o zamana kadar biz ders çalışmayacağız mı? bütünleme sınavı neden yapılmıyor

 132. ben ömer son sınıf ögrencısıyım hayatımıza kredılı sıstemı koydunuz ama neden bütünleme sınavını hakkımız degıl mı neden elımızden aldınız turkıyenın butun ünıversıtelerın de bütünleme sınavı var bır de 9-10 şubatta sınava gırdık bu ıkıncı donem kataplarımızı verın o da yok şimde mart a kadar oyle bekleyecekmıyız ya bu adalet degıl degıl …

 133. ya bakıyorumda yorumlara kendımı gulmekten alamıyorum..okdar sacma sorular sorulmus kı:))

 134. BİZLER GÜNDÜZ İŞYERLERİDE YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIP OKULA GİTMEDEN KENDİ KENDİMİZE ÇALIŞARAK DERSLERİMİZİ BAŞARMAYA ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERİZ. BU SENEKİ DERSLERİN SINAVLARI ÇOK ZORDU. VERİLMİŞ OLAN BÜTÜNLEME HAKKIMIZ ALINMAMALI.BÜTÜNLEME HAKKIMIZ KALMALI ÖRGÜN EĞİTİMDE OLAN ÖĞRENCİLERİN BÜTÜNLEME HAKLARI ÇOĞU ÜNİVERSİTELERDE VAR NEDEN BİZLERDE DE OLMASIN NEDEN GERİ ALINSIN? TABİKİ BİZLER DAHA BAŞARILI OLALIMDA BÜTÜNLEMEYE KALMAYALIM İSTERİZ. LÜTFEN BÜTÜNLEME HAKKIMIZI ALMAYIN.BİZLER BAŞARMAK İSTİYORUZ.

 135. kitaplar neden sınava az bir süre kala geliyor büt tarihleri neden yok lütfen bir cevap yazın. Madem sistem örgün eğitim gibi olacak örgün eğitimde büt var açık öğretimde neden yok?

 136. Bütünleme örgün okuyan öğrenciye hak olduğu gibi bizede haktır.Bu kanunlara, vicdana aykırı..Bu büyük bir ayrımcılık, hakkımızı helal etmiyoruz.!!!

 137. hakkımız olan bütünleme sınavlarını elimizden alamazsınız maden örgün öğretim işleyişinde hareket ediliyor kredili sistem çan eğrisi doğrultusun da yapılıyor bu sınavlar o zaman diğer üniversiteler gibi bütünleme hakkımız da vardır zaten sınavlara çok kısa bir süre veriliyor bu kısa sürede yapılan sınavlardan da iyi eğitim alınmasını istiyorsunuz o zaman eğitim süremiz olan büt. leri bizden esirgeyemezsiniz burdan bütün yetkililere sesleniyoruz artık sürekli bir değişim olmasın haklarımızı bize geri verin…..

 138. merhaba, bütünleme sınavı neden kaldırıldı ilgililere soruyorum mantıklı bir açıklama istiyorum bizim kitaplarımız verilmiyor ya zamanında alamıyoruz ya da hiç alamıyoruz kitap gelmedi ve ya geldi ama elimizde kalmadı bizler büroların önünde nöbet tutar olduk bunlar yetmiyor gibi birde elimizden bütünleme sınav hakkımızı alıyorsunuz okulumuz ister istemez uzatıyoruz ve her dönemde de kalktığı idda edilen harçları alıyorsunuz biz paramı basıyoruz maddi ve manevi her şekilde biz zarar görüyoruz lütfen bu bütünleme olayını çözün okulumu bırakmak istemiyorum insanlar illa meydanlara çıkmak zorunda bırakılmasın teşekkür ederim…

 139. ben bütünleme sınavlarının yapılmasını istiyorum.o sınavla adeta bütünleşiyorum bir farklılık hissediyorum.

 140. Yeni sistemin iyi yönleri varken kötü yönleri de var. Bütünleme dedikodusu olsa büyük ihtimal olmayacakmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu