Ücretsiz Açıköğretim Kursları Başlıyor

Ücretsiz Açıköğretim Kursları Başlıyor…

Anadolu Üniversitesi Aöf Açıköğretim bölümleri öğrencileri için tüm illerde genel ortak derslerinin kurslarının verildiği ve tüm öğrencilerin herhangi bir ücret ödemeden katılabileceği yüz yüze Akademik Danışmanlık Derslerinin Güz Dönemi tüm yurtta 2 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayıp, 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik yüz yüze Akademik Danışmanlık derslerinin Güz Dönemi 2 Kasım 2015 tarihinde başlıyor. TÜM İLLERDE ve ayrıca 11 farklı ilçede (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Nazilli, Polatlı) olmak üzere 97 merkezde (İstanbul 3 Merkez; Ankara, İzmir ve Eskişehir 2 Merkez) gerçekleştirilen Akademik Danışmanlık derslerine öğrencilerimiz, öğrenci kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabilecektir.

Derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini hangi illerde verileceğini görmek için TIKLAYIN.

2015 – 2016 Öğretim Yılı Güz Döneminde Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri kapsamında yüz yüze öğretimi yapılacak 15 ders şunlardır:

Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri
1. Yarıyıl 3. Yarıyıl 5. Yarıyıl 7. Yarıyıl
Arapça I Arapça III Finansal Yönetim I Denetim
Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü  . İstatistik I Maliyet Muhasebesi . Türk Vergi Sistemi
Genel Muhasebe I Mikro İktisat .
Hukukun Temel Kavramları
İktisada Giriş I
İngilizce I
Matematik I
Osmanlı Türkçesine Giriş I

 

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.Ders programları, Güz Dönemi için Ekim ayının son haftası içinde, Bahar Dönemi için ise Mart ayının ilk haftası içinde, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir.

Dersler, resmî tatil günleri (31 Aralık, 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

Akademik Danışmanlık Hizmetleri’ne ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu