İstanbul Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıt İşlemleri

İstanbul Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıt İşlemleri

 İstanbul Üniversitesi AUZEF açıköğretim bölümlerine 2014 yerleştirme sonuçlarına göre kayıtlar 01.Eylül.2014 tarihinde başlayıp, 05.09.2014 tarihinde sona erecektir. Kayıt işlemleri internet üzerinden BURADAN ön kayıt ile bilgilerinizin girilmesi, öğrenim bedelinin bankaya ödenmesi ve evrakların kargo veya posta yolu ile ( Kayıt Tarihleri İçinde Üniversitede Olacak Şekilde ) gönderilmesi ile tamamlanmaktadır. Kayıt Kılavuzuna ulaşmak ve nasıl ön kayıt olacağınızı öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN.

2014 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıtlar;

 İlk Yerleştirme Kayıt İşlemleri 27 Ağustos – 05 Eylül tarihleri arasından BURADAN yapılacak. (Ön Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ) Harç ücreti ödeme, Ders seçimi ve danışma onayı da bu tarihler içinde yapılacaktır.

Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri 13 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasından BURADAN yapılacak. (Ön Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ) Harç ücreti ödeme, Ders seçimi ve danışma onayı da bu tarihler içinde yapılacaktır.

Kayıt yaptıran öğrencinin, aşağıda belirtilen kayıt evraklarını KARGO yoluyla göndermesi veya İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine teslim etmesi gerekmektedir. ( MNG Kargo İÜ AUZEF öğrencilerine indirim uygulamaktadır. )

ÖNEMLİ NOT: Kargo ile gönderilecek evraklarda son gönderim tarihi 5 Eylül 2014 Cuma günüdür. (Evrakları belirtilen tarihler aralığında kargo ile gönderen öğrencilerin işlemlerinde kargo gönderim tarihi dikkate alınacaktır.)

 Sınavsız 2. Üniversite Kayıt İşlemleri

İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kapsamında lisans ve önlisans bölümlerine kontenjan sınırı olmadan öğrenci almaktadır. 2. üniversite hakkında detaylı bilgi edinmek için BURAYA tıklayın. 2.Üniversite kapsamında AUZEF Aöf bölümlerine ön kayıt yaptırmak için BURAYA tıklayın.

Kayıtlar için istenilen belgeler;

1- Ön Kayıt Başvuru Belgesi (İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi aracılığıyla yapacağınız online kayıt başvurusunun sonunda alacağınız çıktı.)

2- En Son Mezuniyet Belgesinin Resmi Kurumdan Onaylı Örneği (  “Aslı gibidir” MEB resmî okul müdürlükleri tarafından yapılabilmektedir. Noter onaylı olması zorunlu değildir.)

 • ÖSYM tercih sonuçlarına göre kayıt için; 
  • Lise diploması fotokopisi, (Resmi Kurumdan Onaylı)
  • Lise diploması kayıp olan adaylar için diplomasını kaybettiğine dair, diploma kayıp belgesi,
  • Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında kayıt için;

a)   Halen lisans seviyesinde eğitimine devam eden adaylardan,

Halen lisans seviyesinde eğitimine devam eden adaylar için eğitime devam ettikleri yükseköğretim programına kayıtlı olduklarını gösterir öğrenci belgesi. Fotokopi, kesinlikle kabul edilmeyecek olup, Fakülteye öğrenci belgesinin aslı gönderilmelidir.

b)  Bir Lisans programından mezun durumda olan adaylar için ise;

 • Lisans diploması fotokopisi (Resmi Kurum onaylı),
 • Lisans diploması henüz hazır olmayan adaylar için Geçici Mezuniyet Belgesinin fotokopisi (Resmi Kurum onaylı),
 • Lisans diploması kayıp olan adaylar için diplomasını kaybettiğine dair, diploma kayıp belgesi,
 • Öğrenci Kimlik Kartı Fotokopisi (Öğrenci Kimlik Kartı Fotokopisinin, halen kayıtlı oldukları üniversiteden onaylanması gerekmektedir.)

 3- Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi ( TC Kimlik Numarası İçin )

4 – Fotoğraf (1 Adet)

(Fotoğraflar son 6 ay içinde, önden, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflarınızın arkasına adınızı-soyadınızı ve TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayınız)

5 – Öğretim Gideri Ödemesi’nin (Materyal Ücreti) Ödendiğine Dair Banka Dekontu

Öğrenci Otomasyon Sistemi’nden alacağınız referans numarası ile herhangi bir Halkbank şubesinden yapacağınız ödemeyi gösterir Banka Dekontu.

6 – Askerlik Durumu ile İlgili Önemli Uyarı:

 • Askerlik belgesi ( ÖSYM Sonuçlarına Göre kayıt için Gerekmesi Halinde,  1994 ve daha önce doğumlu olanlardan istenmektedir ) (İkinci Üniversite İçin Gerekmesi Halinde, Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenci olmayan 1993 ve daha önce doğumlular için istenmektedir. )
 • İkinci Üniversite kayıtlarında askerlik ile ilgili işlemler (tecil dahil) halen kayıtlı olunan birinci üniversite tarafından gerçekleştirilecektir.
 • (1995, 1996, 1997….. ve sonrası doğumlu öğrencilerinden askerlik durum belgesi istenmeyecektir.)

AUZEF 2014 Harç Ücretleri

Fakültemiz tarafından SMS ile gönderilecek olan Referans Numaranız katkı payı/öğrenim ücretini yatırmanız için gerekli olacaktır. Lütfen bankaya giderken bu numarayı unutmayınız. SMS yolu ile referans numaranız size ulaşmamışsa Kişisel Bilgiler menüsü altındaki Harç Bilgilerim ekranından da Referans Numaranızı öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz yere en yakın Halk Bankası şubesi veya ATM lerini kullanarak Referans numaranızla Katkı Payınızı/Öğrenim Ücretinizi ödeyebilirsiniz.

2014-2015 eğitim yılı için AUZEF bölümleri harç ücretleri 325tl’dir. Bu ücret her dönem alınmaktadır. Yani yıllık toplamda 650tl ödemektesiniz.

aofdestek.net sitesinin yaptığı haberden alıntıdır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu