E-Posta Adresi Oluşturma ve E-Posta Adresi Güncelleme – Anadolu Üniversitesi AÖF

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencilerinin bir kısmının, öğrenci bilgi sisteminde E-Posta adreslerinin kayıtlı olmaması ya da sistemde kayıtlı olan E-Posta adreslerinin güncel olmaması sebebiyle bilgi paylaşımı ve fakülte tarafından yapılan duyuruların öğrencilere ulaştırılması konusunda sıkıntı yaşanmaktadır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Anadolu – Aöf) yaptığı duyuru 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren sınav sonuçlarının e-posta adreslerine de gönderileceğini açıkladı.

Bu sebepten dolayı Anadolu Üniversitesi Aöf öğrencilerinin e-posta adreslerini güncellemesi, ya da sistemde e-posta adresleri kayıtlı değilse yeni bir e-posta adresi alması gerekmektedir.

İster Anadolu Üniversitesinin tüm öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu @aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi, ya da isterseniz  farklı özel, ücretsiz e-posta servislerinden (Gmail, Hotmail, Yahoo, Yandex vb.) aldığınız e-posta adresinizi de sisteme iletişim adresiniz olarak kaydedebilirsiniz.

Eğer @aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta hesabınızı aktif olarak kullanmıyorsanız, farklı özel ücretsiz e-posta hizmeti veren  (Gmail, Hotmail, Yahoo, Yandex vb.) aldığınız e-posta adresinizi sisteme kaydettirebilirsiniz.

A) @aof.anadolu.edu.tr Uzantılı E-Posta adresi Nasıl Oluşturulur?

VİDEOLU ANLATIM

 

E-Posta adresinizi @aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz yoksa http://mail.anadolu.edu.tr/web/yenieposta.aspx bağlantısı üzerinden yeni “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta adresinizi oluşturabilirsiniz. Fakülte tarafından sizlere sunulan bilgi paylaşımında ve iletişimde sorun yaşamamak için e-posta adreslerinizi güncellemeniz istenmektedir.

1-) http://mail.anadolu.edu.tr/web/yenieposta.aspx bağlantısına tıklayarak Anadolu Üniversitesi Yeni E-Posta Oluşturma sayfasını açın.
2-)Açılan sayfada ilgili alanlara Anadolu Üniversitesi Öğrenci Otomasyonuna giriş için kullandığınız TC Kimlik numaranızı ve Şifrenizi yazarak oturum açın.
eposta1
3-)TC kimlik numaranız ve şifrenizi girip oturum açtıktan sonra karşımıza E-Posta adresimizi belirleyeceğimiz sayfa gelecek, bu sayfada bize sunulan/önerilen E-posta adreslerinden birini tercih edip, sayfanın altı kısmında bulunan “TAMAM” butonuna tıklayıp işlemimizi tamamlıyoruz.

E-Posta adresinizi sayfada size sunulan seçeneklerden birini tercih ederek belirleyin. E-Posta adresiniz/hesabınız bir kere oluşturulduktan sonra herhangi bir şekilde e-posta adresiniz değiştirilemez, iptal edilemez. Anadolu Üniversite öğrencilerine özel @aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturma işlemi bu kadar arkadaşlar 🙂 Diğer e-posta servisleri üzerinden E-Posta hesabı açmak / E-Posta adresi oluşturmayı yazının devamından okuyabilirsiniz.

eposta2

 

Gmail Üzerinden E Posta Adresi Oluşturma

Özel Gmail E-Posta servisi üzerinden E-Posta hesabı oluşturup, Anadolu Üniversitesi Öğrenci bilgi sisteminde bu e-posta hesabınızı kullanabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[youtube id=”yZZWCCrZSjc” width=”600″ height=”350″]

Yandex Üzerinden E Posta Adresi Oluşturma

Özel Yandex E-Posta servisi üzerinden E-Posta hesabı oluşturup, Anadolu Üniversitesi Öğrenci bilgi sisteminde bu e-posta hesabınızı kullanabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[youtube id=”Ikrwsk0oQZc” width=”600″ height=”350″]

Hotmail Üzerinden E Posta Adresi Oluşturma

Özel Hotmail E-Posta servisi üzerinden E-Posta hesabı oluşturup, Anadolu Üniversitesi Öğrenci bilgi sisteminde bu e-posta hesabınızı kullanabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[youtube id=”mbzbn2kYiT8″ width=”600″ height=”350″]

Yahoo Üzerinden E Posta Adresi Oluşturma

Özel Yahoo E-Posta servisi üzerinden E-Posta hesabı oluşturup, Anadolu Üniversitesi Öğrenci bilgi sisteminde bu e-posta hesabınızı kullanabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[youtube id=”vBrtNLYBHX0″ width=”600″ height=”350″]

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 Bahar Dönemi Ara Sınav İçin Mazeret Sınavı Hakkı

  Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Ara Sınavına Mazeretleri Nedeniyle Katılamayan Öğrenciler Hakkında 2019-2020 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat... Devamını Oku

 • Ata-Aof 2020-2021 Yılı Akademik Takvim Belli Oldu

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020 – 2021 Akademik takviminde Kayıt tarihlerini, kayıt yenileme ve ders seçme tarihleri ile sınav ... Devamını Oku

 • Ata-Aof 2020 Final Sınavlarını Online Yapacak

  Atatürk Üniversitesi 2020 bahar dönemi arasınavlarından sonra 2020 bahar dönemi final sınavlarını da online olarak yapma kararı aldı. Duyuru Atatürk ... Devamını Oku

 • Aöf Ders Geçme Notu 35’e Yükseldi

  Daha önceki dönemlerde 25 olan geçme notu online sınav kararı alındıktan sonra 35 olarak değiştirildi. Online sınavlar için arasınavın etkisi %25, fi... Devamını Oku

 • Açıköğretim 2020 Final Sınavları Online Yapılacak

  YÖK’ün aldığı karar sonrasında tüm üniversitelerin bahar dönemi final sınavlarının online yapmasına karar verildi. Bu doğrultuda açıköğretim dö... Devamını Oku