e-Öğrenme Portalı Yenilendi!

E-Öğrenme Portalı Yenilendi!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde okuyan öğrencilerin, bireysel
ders çalışma faaliyetlerini desteklemek, öğretim yönünden destek olmak amacıyla hazırlanmış bir öğrenim yönetim sistemi olan Açıköğretim E-öğrenme portalı 1999 yılından beri öğrencilerin hizmetindedir. Anadolu üniversitesi Aöf e-öğrenme portalı, açıköğretim imkanı sunan diğer fakültelerine nispeten daha dolu bir içeriğe sahiptir. Bunda anadolu üniversitesinin 30 yılı aşan tecrübesininde büyük payı vardır. Geçtiğimiz günlerde Fakülte tarafından yayınlanan e-seminere katılarak öğrencilerin sorularını yanıtlayan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, E-öğrenme portalında yenilik yapacaklarının müjdesini vermişti.

AÖF Öğrencilerinin sınavlara hazırlık hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla, internet üzerinden online olarak deneme sınavları uygulaması ile temelleri atılan Açıköğretim e-Öğrenme Portalı, öğrenenlerin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına odaklanmış yenilikçi e-öğrenme uygulamalarıyla zenginleştirilmiştir.

E-Öğrenme Portalındaki Yenilikler Neler?

Yenilik kapsamında fakülte tarafından 96 derse ait ünite özeti, 100 derse ait yaprak test, 235 derse ait deneme sınavı yenilenen e-Öğrenme portalında yayınlanarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Hizmete sunulan bu ders özeti, yaprak test ve deneme sınavlarını ister kişisel bilgisayarınıza, isterseniz de mobil cihazlarınıza (akıllı telefon, tablet vs) indirerek kullanabilir veya çıktısı alıp faydalanabilirsiniz.

Bunun dışında bazı derslere ait sesli özetler öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Bu sesli özetler 27 derse ait mp3 formatındadır. Sesli Özetleri bilgisayarınızdan ya da mobil cihazlarınızdan erişebilir, dilerseniz indirerek istediğiniz yerde istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Şu anda test aşamasında olan ve beta versiyonu yayınlanan Tüm bu ders malzemeleri http://beta-eogrenme.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanmaktadır. Test aşamasının ardından eksikler giderilerek daha etkili ve verimli bir e-öğrenme portalı öğrencilerin hizmetine girmiş olacaktır.

 

2 Yorum

    1. Bu haber 2015-2016 Güz dönemine ait, maalesef bu sistemde kaldırılarak E-Kampüs adıyla yeni bir sistem getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu