Bağıl Değerlendirme Sistemi Kalktı mı ? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 2 Aralık günü yapılan bir duyuru ile Aöf öğrencilerinin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan sistem ile ile ilgili bazı değişikler yapıldığı ilan edildi. Buna göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılmış kaldırılan bu sistemin yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir.

Ayrıca bu yeni sisteme göre öğrencinin bir dersten başarılı sayılabilmesi için başarı notunun en az 35 olması gerekmektedir, eski sisteme göre başarı notu alt sınırı 25 olarak belirlenmişti. Böylece 2015-2016 öğretim yılından itibaren başarı not alt sınırı 25 ten 35’e yükseltilmiş oldu.

(Buraya tıklayarak Başarı Notu Nedir, Başarı Notu Nasıl Hesaplanır, Başarı Notu altı sınırı kaçtır konusu ile ilgili ayrıntı bilgi alabilirsiniz)

(Not : İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışındadır.) 

Aşağıdaki videoda bir dersten başarılı sayılabilmek için başarı notu altı sınırının kaç olması gerektiği anlatılmaktadır.

[youtube id=”WHmFuCOtpZg” width=”600″ height=”350″]

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi tarafından 2015-2016 yılından itibaren öğrencilerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan Öğrenci değerlendirme sisteminde harf notlar nasıl verilmektedir.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesindeki önlisans ve lisans programlarında kullanılan harf notlarının anlamları nedir birlikte bakalım.

AA : GEÇER
AB : GEÇER
BA : GEÇER
BB : GEÇER
BC : GEÇER
CB : GEÇER
CC : GEÇER
CD : KOŞULLU GEÇER
DC : KOŞULLU GEÇER
DD : KOŞULLU GEÇER
FF : TEKRAR
YT : YETERLİ
YZ : YETERSİZ
EK : EKSİK
MU : MUAF
KL : KALDIRILDI
SD : SORUMLU DEĞİL
DV : DEVAM EDİYOR
DZ : DEVAMSIZ

AA ile CC arası GEÇER notudur,
CD ile DD arası KOŞULLU GEÇER notudur. Eğer not ortalamanız 2.00 ve üzerinde iseniz bu derslerden geçersiniz ancak ortalamanız 2.00 ın altında ise akademik yetersizlik durumuna göre işlem yapılır.
FF, YZ, DZ notları KALIR anlamındadır. Eğer bu notlardan birini almışsanız kalmışsınızdır ve bu nota sahip dersleriniz bir daha almak zorundasınız.

[youtube id=”F1km5LIYDJQ” width=”600″ height=”350″]

İngilizce Öğretmenliği lisans programında, öğretim dili İngilizce olan derslerde harf notları nasıl belirlenir?

[youtube id=”H_IcYQPpqoQ” width=”600″ height=”350″]

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 Bahar Dönemi Ara Sınav İçin Mazeret Sınavı Hakkı

  Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Ara Sınavına Mazeretleri Nedeniyle Katılamayan Öğrenciler Hakkında 2019-2020 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat... Devamını Oku

 • Ata-Aof 2020-2021 Yılı Akademik Takvim Belli Oldu

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020 – 2021 Akademik takviminde Kayıt tarihlerini, kayıt yenileme ve ders seçme tarihleri ile sınav ... Devamını Oku

 • Ata-Aof 2020 Final Sınavlarını Online Yapacak

  Atatürk Üniversitesi 2020 bahar dönemi arasınavlarından sonra 2020 bahar dönemi final sınavlarını da online olarak yapma kararı aldı. Duyuru Atatürk ... Devamını Oku

 • Aöf Ders Geçme Notu 35’e Yükseldi

  Daha önceki dönemlerde 25 olan geçme notu online sınav kararı alındıktan sonra 35 olarak değiştirildi. Online sınavlar için arasınavın etkisi %25, fi... Devamını Oku

 • Açıköğretim 2020 Final Sınavları Online Yapılacak

  YÖK’ün aldığı karar sonrasında tüm üniversitelerin bahar dönemi final sınavlarının online yapmasına karar verildi. Bu doğrultuda açıköğretim dö... Devamını Oku