Atatürk Ünv. Açıköğretim Kayıt İşlemleri, Ön Kayıt ve Kesin Kayıt

Atatürk Ünv. Açıköğretim Kayıt İşlemleri, Ön Kayıt ve Kesin Kayıt

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt şartları ve nasıl kayıt olacağınızla ilgili bilgileri yayınladı. Bu bilgiler ışığında kayıt işlemlerinizin nasıl gerçekleştireceğinizi aşağıda sizlere açıklamaya çalıştık.

 

Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt Bilgileri
Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt Bilgileri

 

Fakülteniz bünyesinde yer alan programlar için kayıt tarihleri belirlendi mi

Fakültemiz bünyesinde yer alan programlara YGS/DGS tercihleri ile ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilerin Üniversite kayıtları, 01 Eylül 2014 – 14 Eylül 2014 tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacaktır ( İnternetten ön kayıt, harçların yatırılması ve kesin kayıt hepsi bu tarihler içerisinde olacak ). İkinci Üniversite kapsamında ön kayıtlar 14 Temmuz 2014 ile 17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Konu ile ilgili olarak hazırlanacak olan kılavuz daha sonra Fakültemiz web sayfasında yayınlanacaktır. 2014 Ek tercih sonuçlarına göre kayıt işlemleri 13 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Kayıtlar nerede ve nasıl yapılacaktır Hangi belgelerin gönderilmesi gerekmektedir…

– YGS/DGS Sonuçlarına Göre Kayıtları BURAYA tıklayarak yapacaksınız. ( 01 Eylül – 14 Eylül Arasında )

– İkinci Üniversite Kapsamında Kayıtları BURAYA tıklayarak yapacaksınız.. ( 14 Temmuz – 17 Ekim Arasında )

– 2014 Ek tercih sonuçlarına göre kayıt işlemlerini BURAYA tıklayarak yapacaksınız ( 13 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasında )

TC kimlik numaranızı ibra ederek  Vakıfbank şubelerine ya da internet bankacılığı aracılığıylaAtatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi hesabına harç ücreti ödendikten sonra, internet üzerinden online olarak yapılacak olan kayıt işleminin ardından, bu işleme esas olacak Kayıt Formu’nun çıktısı alınarak aşağıda ifade edilen evraklar ile birlikte Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM elden veya YURTİÇİ KARGO firması ile gönderilecektir. Gönderilen kayıt evrakının, Fakültemiz Öğrenci İşleri Bürosu yetkilileri tarafından incelemesi sonrasında kesin kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır.

Kayıtlarla ilgili olarak üniversiteye gönderilmesi gereken belgeler;
1- Öğrenim Belgesi ( Diploma ) aslı veya noter tasdikli sureti ( YGS ile kayıt olacaklar için )

( İkinci üniversite kapsamında kayıt olacaklar içinse ; a)Halen bir yüksek öğretim kurumunda öğrenci olanların ilgili yüksek öğretim kurumunca onaylanan öğrenci belgeleri  b)Herhangi bir yüksek öğretim kurumundan mezun olanların bu kurumlardan aldıkları mezuniyet belgeleri )
2-4 adet vesikalık fotoğraf (4,5 cm x 6 cm ebatlarında) (Arkalarına Ad Soyad ve TC kimlik numaraları yazılacak )
3- İnternet Kayıt Bilgi Formu (İnternet üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır)
4- Engelli öğrencilerimizin engelleri ile ilgili sağlık kurulu raporları
5- 1991 veya daha önce doğumlu olanlar için Askerlik Durum Belgesi
6- Şehit veya Gazi yakını iseniz bunu gösterir belge

Kayıtlar için Erzurum’a gelmemize gerek var mı?
Kayıtlar internet üzerinden online olarak yapılacağı ve kayıt evrakı posta ile gönderilebileceği için kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere öğrencilerimizin Erzurum’a gelmeleri gerekmemektedir.

Kayıt evrakı ne zaman ve hangi adrese gönderilecektir;

– YGS/DGS Yerleştirme sonuçlarına göre internet üzerinden kaydını yaptıran öğrencilerin, yukarıda belirtilen belgelerin içinde yer alacağı kayıt evraklarını 01 Eylül – 14 Eylül 2014 tarihleri arasında kargoya vererek aşağıda belirtilen adrese göndermeleri gerekmektedir.

– İkinci üniversite kapsamında kayıt olanlar ise 14 Eylül – 17 Ekim tarihleri içinde kargoya vererek evrakları göndereceklerdir.

– Ek yerleştirme sonucunda kayıt olacaklar  ise 13 Ekim – 24 Ekim tarihleri içinde kargoya vererek evrakları göndereceklerdir.

ADRES : Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM

Not: Yurtiçi Kargo ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerimizin kayıt evraklarını Türkiye’nin
her yerinden uygun fiyatla göndermeleri sağlanmıştır.  Yurtiçi kargo için gönderi kodu: 250638179

Belirtilen tarihler arasında kayıt yaptıramazsam ve/veya kayıt evrakını gönderemezsem ne olur?

Belirlenen tarihler arasında kayıt işlemlerini yaptırmayan/kayıt evrakını göndermeyen öğrencilerin mazeretleri kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Yapılacak ödemeler nelerdir;

Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için ödemeleri gereken ücretler:
Öğretim Gideri; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

Ödemeler ne zaman yapılacaktır;

Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yer alan önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, Öğrenim Gideri ödemeleri Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında yapacaklardır.

Ödemeler taksitler halinde yapılabilecek midir;

Ödemeler Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında peşin yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir taksitlendirme olmayacaktır.

Bölümlerin Harçları (Öğretim Giderleri )

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programı 500 TL
Sosyal Hizmet Programı 1250 TL

Diğer Lisans Bölümleri İçin 290 TL

Tüm Önlisans Bölümleri İçin 290 TL

Ödemeler hangi bankaya ve hangi hesaplara yapılacaktır;

Ödemeler, T.C. Kimlik numarası belirtilerek, kayıt tarihleri arasında herhangi bir Vakıfbank şubesine yapılmalıdır. Vakıfbank dışındaki bankalara yapılacak ödeme dikkate alınmayacaktır. ( Ödeme Yaparken Atatürk Üniversitesi Olarak Belirtmeyi Unutmayın, Yoksa Anadolu Üniversitesi Adına Yatar Paranız ve kayıt olamazsınız!!!)

Bankaya herhangi bir hesap numarası belirtmenize gerek bulunmamaktadır. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrenim ücretlerinin ödeneceği ifade edilerek T.C. Kimlik numarası belirtildiğinde ödenmesi gereken miktar banka tarafından size bildirilecektir

 

Kayıtlar ya da diğer işlemler için illerde bürolarınız bulunuyor mu;

Öğrencilik hizmetlerinin (öğrenci belgesi verilmesi, öğrenci kimlik kartının dağıtımı, vb.) yürütülmesi ile ilgili olarak herhangi bir ilde irtibat büromuz bulunmamaktadır. Bu hizmetler öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda Dekanlığımız tarafından yürütülecektir.

Halen bir açıköğretim programında öğrenim görmekteyim. 2014 YGS sınavına girdim ve Fakülteniz bünyesinde yer alan programlardan birisine yerleştirildim. Bu durumda Fakültenize kayıt yaptırabilir miyim;

Halen bir açıköğretim programında öğrenim görmekte olup, 2014 YGS sınavına girerek Fakültemiz programlardan birisine yerleştirilen öğrenciler iki açıköğretim programında aynı anda öğrenim göremezler. Bunu yerine sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt olabilirler.

Halen bir örgün öğretim programında öğrenim görmekte olan ya da herhangi bir önlisans/lisans programından mezun olan öğrenciler 2014 YGS sınavına girmeden (sınavsız olarak) 2. Üniversite kapsamında Fakültenize kayıt yaptırabilir mi;

Fakültemiz bünyesinde yer alan programlar kontenjanlı olduğu için ilgili mevzuat hükümlerine göre halen bir örgün öğretim programında öğrenim görmekte ya da mezun olan öğrenciler, 2014 YGS sınavına girmeden (sınavsız olarak) 2. Üniversite kapsamında Fakültemize kayıt yaptırabilirler.

YGS’ye girerek Fakülteniz bünyesinde yer alan programlardan birisine yerleştirildim. Öğrenim gördüğüm liseden/üniversiteden mezun olabilmem için tek ders/bütünleme sınavına girdim, ancak sonuçlar henüz ilan edilmedi. Kaydımı yaptırabilir miyim;

Konu ile ilgili olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının bu yıla kadar ki uygulamaları dikkate alınarak kaydınız geçici olarak yapılabilecektir. Ancak lise/üniversite mezuniyet şartını yerine getirmediğiniz takdirde kayıt işleminiz iptal edilecektir.

467 Yorum

 1. Erzurumda gönderdiğimiz evraklar sonucu kaydımızın kesin yapılıp yapılmadığını nasıl öğreneceğiz lütfen bilgilendirin

 2. Erzurumda gönderdiğimiz evraklar sonucu kaydımızın kesin yapılıp yapılmadığını nasıl öğreneceğiz lütfen bilgilendirin…dersler ne zaman başlayacak..acil bilgilendirirseniz sevinirim

 3. KAYITLARIMIZIN YAPILIP YAPILMADIĞINI BİR AN ÖNCE ÖĞRENMEK İSTİYORUZ.LÜTFEN BİZİ BİLGİLENDİRİN. KİTAPLAR ADRESE TESLİM EDİLECEK Mİ? SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK

 4. merhaba ….peki yurt disindann yani Almanyadan kayit yaptigimda nasil olacakk ???neler gerekli nasil yapilmali?? bilgilendirirseniz cok sevinirim.tskrler.

 5. “merhaba ben aöf önlisans sosyal hizmetleri bitirdim …sosyal hizmetler 3. sınıfa kayıt yaptırabiliyormuyum?”

 6. engelli öğrenci harc ödemiyormuş bunun için sağlık raporu nasıl ulaştırcaz atatürk açık fakülteye

 7. ben evraklarımı yoladım daha gelmedi kitaPLARIM NE ZAMAN GELECEK VE SINAVLARA NASIL GİRECEĞİM ADANADA OTURUYORUM

  1. Kitap gönderimi yok.. sadece bilgi sistemi üzerinden ders alabilir veya çıktı sahibi olabilirsiniz..

 8. kayıtlarımızın tamamlandıgını nasıl ögtrenicez bilgilendirirseniz sevinirim

 9. açık öğretim telefonunu arıyoruz yaa sürekli meşgül yada açmıyorlar doru bir bilgi nerden alacaz kayıt olduk olmadık onuda anlamadık bu sınavlar kitap işi falan yardımcı olursanız mennum olurum

 10. kayıt olduk mu olmadık mı bilmiyoruz bile açık öğretim adalet sürekli telefonu meşgül yada açmıyorlar.bu sınavlar yada kitaplar olacakmı yardımcı olursanız mennun olurum.

 11. Ne öğrenci bilgi sistemine giremiyorum ne de kitaplarımız geliyor…

 12. açıköğretim kaydımı yaptm ama halen bi sonuç alamadım öğrenci bilgi sistemine giriyorm parola diyo bilmiyorum

 13. babam hayatta değil bunun için harç vermeme gibi sansım var mı bilgi verirseniz sevinirim…

 14. ya lütfen biri yardımcı olsun önkayıt sırasnda resim yükleyemedim simdi kesin kayıt için resim istiyo ama yüklenmiyo biri yardımcı olsun ücretide yatırdım bosa gdecek lütfen mail adresim jakil_bambam@hotmail.com

 15. Bende ön kaydımı yaptım İş Sağlığı ve Güvenliği bölümüne,. ön kaydımı yaptığımda fotoğraf falan yüklemedim. Şimdi kesin kayıt yapamıyorum ve bankaya gerekli ödemeyi yaptım bu durumda ne yapabiliriz yardımcı olabilir misiniz?

 16. valla melıke hanım bend e aynuı hatayı yaptım sabahtan berı ugrastım kayıt olamadım sız bı yolunu bulabıldını mı?artık kayıtan gectım parayı kurtarmanın derdındeyım bı caresını buldunuzmu

 17. 20 yıl boyunca Ankara Ünv.de Atatürk ilke ve Inkılapları dersleri yürüten aydın, çağdaş, ATATÜRK’çü bir TÜRK’tür..!!

 18. 20 yıl boyunca Ankara Ünv.de Atatürk ilke ve Inkılapları dersleri yürüten aydın, çağdaş, ATATÜRK’çü bir TÜRK’tür..!!

 19. arkadaşlar ben çocuk gelişimize ön kayıt oldum iki gün önce. acaba evrakları ne zaman yollayacağız üniversiteye.

 20. ben bugun sınavsız ıkınci universite çocuk gelişimine kayıt oldum ekranda kuanıcı adım sifrem cıktı buada on kayıt sonrası cıktı alın dıyo ben sımdı neyın çıktısını alacağım anlamadım ve evrakları yolladıktan sonra mı para yatırılıyor onu anlamadım

  1. Şu anki ön kayıt üniversite sonrasında bilgilendirme yapacak. Harç ödemesi kesin kayıt tarihleri içinde yapıalcak ve evraklar gönderilecektir.

 21. Hocam merhaba!
  Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetleri Önlisansı bu sene bitirdim. Ama stajımı aynı zamanda çalışıyor olmam nedeni ile tamamlayamadım. Başvuruda bulundum ve stajımın bitiş tarihi 4 Eylül 2014..(Staj koordinatörlüğünden, bu tarihlere göre staj bitiş tarihinden 2 ay sonra diplomamı alabileceğimi söylediler)
  Aynı zamanda DGS Sınavına girdim ve sanırım Atatürk Ünv.Sosyal Hizmetler Lisansa yerleşebilicem.Kayıt tarihleri 1-14 Eylül 2014 !
  Yani kayıt tarihlerinde henüz diplomamı alamamış oluyorum fakat staj tarihini tamamlamış oluyorum.
  Merak ettiğim konu diplomam olmadan bu şartlarda kayıt olabilecekmiyim?

  1. Mezun durumda olduğun için kaydını yaptırabilirsin. Okuldan mezun durumda olduğuna dair bir yazı alırsın.

 22. ikinci üniversite olarak ön kayıt yapamıyorum bilgilerimi girdiğim halde sayfa açılmıyor geçen sene de aynı sorunu yaşamıştım sebebi ne acaba ?

  1. Şimdi denedim bende açılıyor. Farklı bir bilgisayardan deneyin yine olmaz ise 444 92 82 yi arayarak bilgi edinmenizi öneririm.

 23. merhaba ikinci üniversite için bilgilerimi girdim kaydete tıkladığımda sayfa açılmıyor benimde iki saat yükleniyor diyor kayıt oldum mu olmadım mı bilmiyorum

 24. Merhaba acik ogretim lisesi cocuk gelisimini bitirdim ygs sinavina girdim ve 2. Tercihim olan Atatürk Üniversitesi erzurum açıköğretim fakultesi sosyal hizmetler tercihim onaylandi merak ettigim sinavlar icin erzuruma mi gelmemiz gerekiyor

  1. Ara sınav internet üzerinden online, final ve bütünlemeler ise öğrenci yoğunluğuna göre çeşitli illerde yapılmaktadır.

 25. Anadolu üniversitesinde işletme öğrencisiyim 2.sınıfa gectim ama 5 yıldır okumuyorum 2.üniversiteye kayıt olmam için aktifleştirmem gerekiyor mu???

  1. Atatürk üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü için her dönem 300 tl civarıdır. Yani yıllık 600 tl.

 26. anadolu üniversitesi adalet okuyorm 2. sınıfa geçtim bu yıl tekrar ygs sınavına girdim çukurova üniverstesi bilgisayr proğramcılığı uzaktan eğitim geldi. bugün de atatürk üniversitesi ikinci üniversite çocuk gelişimi yazdım ön kayıt yaptm. acaba kesin gelir mi

 27. Ben istanbul da oturuyorum suan Ataturk onlisans i yazdim tercihe aceba Eskişehir acikogretim le hem büro olarak hem kayit anlaminda bir farklılık varmi yoksa ayni sekilde Mecidiyeköy demi ?

 28. ben üniversite mezunuyum ygs ye girdim sosyal hizmetleri kazandım ön kayıt yapmamız gerekiyormu yoksa kayıt tarihi 1/5 eylül yazıyo hepsi aynı tarihtemi yapılacak

 29. Ben ygs sınavıyla atatürk üni.açıköğretim 4yıllık sosyal hizmeti kazandım.Herkes başka bir şey söylüyor.Şu anda bizim için ön kayıtlar var mı?Yoksa okulun sitesindeki ön lisans ve lisans programları için ön kayıt sayfası nedir?

 30. Peki Kesin kayıt tarihleri içerisinde ilk önce harç mı yatircagiz yoksa ilk evrakları yollayıp onay aldıktan sonra mi harç yatiracagiz. Ben kayıt islemim olduğunda çıktı almadım obs den kayıt güncelleme yapıp çıktı alabilir miyim. Şimdiden teşekkürler

 31. ben adıyamanda oturuyorum erzurum açık öğretim çocukgelişimi bölümünü kazandım kaydımı nasıl yaptırcam bılmıyorum yardımcı olursanız sevınırım

 32. iyi günler ben bugün atatürk üniversitesine ikinci üniversite olarak başvurdum ön kayıt formunu doldurdum kaydet dedim ama kaydedip kaydetmediğini bilemiyorum bunu nasıl öğrenebilirim ?

 33. ben anadolu ünivesitesinde sosyal hizmetler 2.sınıfı bitirdim ancak 1.dönemden 2 tane dersim kaldı atatürk üniye şartlı kayıt yaptırabiliyor muyum dgs ye girdim tercih yaptığımda kazanırsam yapabiliyormuyum.

  1. Şartlı kayıt olabilirsiniz ama size ne kadar süre tanırlar bilemiyorum. Atatürk üniversitesi öğrenci işlerinden telefonla bilgi almanızı öneririm.

 34. ön kayıttan sonra mı evrak göndercez yoksa kesin kayıttan sonra mı evrak göndercez.lütfen yardımcı olun

 35. atatürk üniyi arıyorum şartlı kayıdın olmadığını söylüyorlar hiç yapmadık diyorlar hakkımında gitmesini istemiyorum yök ü aradım sartlı kayıt var üniversiteler yapmak zorunda diyor ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardımm 🙁

  1. Atatürk üniversitesini aradığında YÖK’teki yetkililerin Şartlı olarak kayıt yapıldığını ifade et. YÖK ü arayıp bu konuda bilgi almalarını iste. Olmuyorsa, YÖK ü aradığında şartlı kayıtla ilgili bir genelgelerinin veya yazılarının olup olmadığını sor, var ise bu yazıyı mail adresine göndermelerini iste veya sitelerinde nerede olduğunu öğren. yazıyı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine mail at. Sorun çözülecektir.

 36. merhaba ben açık öğretim sosyal hizmetlere başvuru yapmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok. önlisans sosyal güvenlik bölümü mezunuyum. sınava girmem gerekli mi yada gerekliyse hangi sınava girmem gerek. bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler.

  1. Ata Aöf Lisans Sosyal hizmetler 3.sınıfa kayıt olmak için DGS ( Dikey Geçiş Sınavı )’na girmeniz gerekmektedir. Sonrasında DGS den tercih yapıp yerleşmeniz ve sonrasında kayıt olabilirsiniz. Bu yıl ki DGS yi kaçırdınız 2015 DGS’nin başvuruları Mayıs ayında başlar tahminen.

  1. Örgün eğitimde direk gidip kayıt olacaksınız, ön kayıt işlemi yok. Açıköğretim kayıt tarihleri ile örgün kayıt tarihleri farklıdır.

 37. Merhaba, bn sosyal hizmeti kazandm on kayit kayit yapmam gerekiyor mu internet uzerinden yoksa 1-5eylul arasinda mi yapikacak

  1. Önce internet üzerinden ön kayıt yapacaksınız sonrasında evrakları kayıt tarihleri içinde üniversitede olacak şekilde kargo veya posta ile göndereceksiniz. Her iki işlemide 01.09.2014 14.09.2014
   bu tarihler arasında yapacaksınız.

 38. Merhaba ben bu yıl Atatürk üniversitesi 4 yıllık sosyal hizmetler bölümünü kazandım bu yıl kayıt yaptırıp bir sonraki yıl devam etmek istiyorum yinede öğretim gideri ödemem gerekir mi bu konu hakkında bilgi verir misiniz ?

 39. merhabalar, ben ygs sınavıyla Atatürk üniversitesi açıköğretim önlisans adalet bölümüne yerleştim,kayıt belirtilen tarihte internet üzerinden ve evrakların erzuruma posta yoluyla gönderilmesiyle yapılacak sanırım ancak ders notlarını ve sınavları nasıl takip edebiliriz ? Birde ben önlisans gıda teknolojisi mezunuyum ve bu yıl Anadolu üniversitesi açıköğretimden lisansa tamamlamayı düşünüyorum ancak aynı yılda hem Atatürk üniv. açıköğretim hemde Anadolu üniv. acıköğretimde farklı bölümlerde okuyabilir miyım bilgilendirirseniz sevinirim 🙂

  1. Kayıt işlemleri sonrası size internet adresi, kullanıcı adı ve şifre verilecektir. Ders notları vs oradan ulaşacaksınız. Aynı anda hem Anadolu Üni ve hemde Atatürk’ünide okuyabilirsin. Fakat aynı anda iki farklı bölümle Anadolu üni de okuyamazsın.

  1. Bu yaptığınız ön kayıt kesin kayıt yapmadıkça bunun bir anlamı yok. Sıkıntı yapmayın.

 40. mrb ben bu yıl adalet bölümünü kazandım açıktan bir başka üniversite daha okuyorum kayıt için ögrenci belgesi lazım mı gidip üniversiteden mi alıcam bunu gerekli mi askerlk te lazımmş benm ama uzamıştı yardımcı olursanız sevnirm

  1. Eray; okuduğun bölüme kayıt olurken bölümünün kontenjan sınırlaması varmıydı ? Vardı ise YGS sonucuna göre değil, sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt olacaksın, okuduğun üniversiteden ikinci üniversite için öğrenci belgesi alacaksın. Yoksa ygs ile öğrenci belgesiz kayıt olabilirsin. Askerlik tecilin var ise bu ekranlarında görünüyor olacaktır.

 41. ön kaydıt yaptırdıktan sonra kesin kayıt yaptırmak için belgelerinizi gönderi ya d bunun gibi bir mesaj mail falan olmayacak mı yani ön kayıt yaptırıp belgeleri ve şartları uygun olan herkes kesin kayıt yaptırabilecek mi yoksa belgelerimizi gönderecez kafalarına göre mi seçecekler süreçle ilgili giçbir yerde hiç bir şey yazmıyor. ön kaydını yap belli tarifler arasında kesin kayıt için belge gönder harç parasını yatır. bu kadar daha detaylı bilgisi olan var mı?

  1. Ön kayıt sonrasında size kaydınızın onaylandığı online olarak veya mail ile ifade edilecektir. Sizde evrakları kargo ile göndereceksiniz. YGS ile üniversitede bir bölüm kazandıysanız seni seçtim seni seçmedim diye bir şey söz konusu olamaz. Kazanan herkes kayıt olacaktır.

 42. Mrb ata üni açıköğretim kimlik dağıtımı hangi tarihlerde olabilir bilginiz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Üniversitenin bu konudaki açıklamasında kesin kayıttan sonra kimlikler kayıt esnasında veridiğiniz adresinize en kısa sürede postalanacaktır şeklinde.

   1. Mezun olduğum universitede diplomami alamadmm sartmi diploma okula hemen vermem.ikince üniversite olarak mi kayit yapacm cvp verirmisinin

    1. Eğer mezun durumda iseniz ve diplomanızın onaylı kopyasını vermek durumundasınız. İkinci üniversite olarak kayıt olacaksınız. Ama ikinci üniversite kapsamıda askerlik tecili yapılmamaktadır bilginiz olsun. Eğer önlisans mezunu iseniz BURAYA tıklayarak dikey geçiş kapsamında nasıl 3.sınıfa direk kayıt olacağınızı öğrenebilirsiniz.

 43. mrb admin ben söylediklerini yaptım aradığımda şartlı kayıt hala daha yok diyorlar ne yapacağım ben.kazanırsam belgeleri gönderirsem beni kala almazlarsa lütfen yardımcı olurmusun bana 🙁

 44. 2.üniversiteye olarak kayıt yaptıracak olanlar diploma göndermesi gerekiyor mu yoksa öğrenim gördügü üniden onaylı öğrenci belgesi göndermesi yetrli mi ?

  1. Sitelerinde yer alan ifade şudur; a)Halen bir yüksek öğretim kurumunda öğrenci olanların ilgili yüksek öğretim kurumunca onaylanan öğrenim belgeleri. Yani okulunuzdan alacağınız onaylı öğrenim belgesi yeterli.

 45. merabaa ben izmir ünverstesnde okuyrmda sizn ünverstenze yatay geçiş yapmak istiyorum belgeleri hangi adrese göndericem bi yardımcı olabilr misinzz ?

  1. Kayıt evrakının teslim edileceği ya da gönderileceği adres Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 ERZURUM
   NOT: Yurtiçi Kargo ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerimizin kayıt evraklarını Türkiye’nin her yerinden uygun fiyatla göndermeleri sağlanmıştır. Bu bağlamda öğrencilerimiz, kayıt evrakı ve/veya Fakültemize gönderecekleri tüm belgeleri Yurtiçi Kargo şubeleri aracılığıyla 3 TL’ye iletebileceklerdir. Yurtiçi kargo ile yapılan sözleşme gereği, şubelerinden yapılan gönderimlerin protokol kapsamında değerlendirilebilmesi için Açıköğretim Fakültesine ait 250638179 alıcı kodunun kullanılması gerekmektedir.

   1. Yukarıda kayıt evraklarının gönderilmesi gereken adres olarak:
    Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı Öğrenci İşleri Bürosu Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Binası 3. Kat 25140 ERZURUM
    denmiş. Acaba hangisine göndereceğiz.

    1. Konuda aşağıdaki adres yer almaktadır ve üniversitenin duyurusunda yer alan adrestir. Sizin yazdığınız adresi nereden buldunuz.
     ADRES : Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM
     Not: Yurtiçi Kargo ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerimizin kayıt evraklarını Türkiye’nin
     her yerinden uygun fiyatla göndermeleri sağlanmıştır. Yurtiçi kargo için gönderi kodu: 250638179

 46. Mrb açıköğretim ön kaydımı yaptım ama güncellenmiyor . Eksik yada yanlış bir yerde yok neden olmuyor bilgilendirirseniz sevinirim lütfen…

  1. Konunun içinde nasıl ve nereden yapılacağı yazıyor. Ön kayıt kesin kayıt vs kayıt tarihleri içinde yapacaksın.

 47. ikinci üniversite için ön kayıt bir türlü yapamadım. sistem hata veriyor bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

 48. Arkadaşlar benim on kaydımi kardeşim yaptığı için ön kayıt formunun çıktısını almamış.sisteme tc num giriş yapıyorum bilgileri görebiliyorum.ancak kayit şartlarını okudum imzalı olarak ön kayıt formu gönderiniz diyor tekrardan bu formu hangi kisimdan ulaşabilirim

  1. Ön kayıt formunun çıktısı kesin kayıt tarihleri içinde alınacaktır. Kardeşinize kızmayın bu yüzden çıktı alamamış.

 49. Ben ataturk unıv. acıkogretim ilahiyat kazandım.ama ben eskisehir anadolu univ. acıkogretim ilahiyata kayıt yaptırmak istiyorum. Ataturk unıv.ne kayıt yaptırmadan Ek tercihlere ben basvurabilirmiyim?

    1. Orada diyor ki açıköğretim kontenjan sınırlaması olmayan bölümlere yerleşenler ek tercih yapabilir. Senin yerleştiğin bölüm kontenjan sınırlaması olmayan bölüm mü? 2014 itibari ile tüm açıköğretim bölümlerine kontenjan sınırı getirildi ve kontenjan sınırı olan bir bölüme yerleşen adaylar ek tercih yapamazlar. Kural budur.

 50. Mrb ben sosyal hizmetlere ön kayit yaptrdm kesin kayıtlarda benden hangi evraklar istenilecek çünkü ben yurtdisinda okuyorum

  1. zeynephanım ön kayıdı nerden yaptınız parayı şimdimi yatırıyoruz ya kafam çok karışık herkes bişey sölüyo yardım edin lütfen

   1. YGS sonuçlarına göre ön kayıtlar henüz başlamadı, 1 Eylül’de başlayacak. Konu içinde BURADAN yazılı linkte tıklarsanız sizi yönlendirecektir.

 51. adm,n merhaba ben bu yıl sosyal hizmet okicam açıktan.. ben örgün olarakta okuyorum.ön kayıtta ne yapmam gerekiyo yardmcı olurmusun ?? ne yapcagımıı bilmiyorum nolur yardm et

  1. Sen zaten örgün okuyorsan ikinci üniversite kapsamında kayıt olacaksın demektir. YGS tercih sonucuna göre kayıt olamazsın. BURAYA tıklayarak detayları öğrenebilirsin.

 52. ön kayıt yaptım fakat adres bilgilerinde güncelleme yapıyorum, kayıt edildiğini yazıyor fakat bilgilere tekrar baktığımda güncellenmediğini görüyorum yani değişmiyor bir türlü yazdıklarım

   1. evet, ikinci üniversite ön kaydını yaptım…fakat adres bilgilerini güncellemiyor…tekrar tekrar deniyorum olmuyor bir türlü…

 53. Merhaba bn bu sene açıköğretimden sosyal hizmet kazandım lakin örgüne geçmek istiyorum yrdmcı olursanız sevinecğim . Ön lisans açıktan örüne geçiş var mı..

  1. Örgüne geçmek için yatay geçiş yapacaksınız. İlk şartı 1.Dönemin sonunda Öğrencinin ayrılacağı diploma programındaki geçiş yapacağı yarıyıla kadar olan derslerinin tümünü normal süresi içinde başarmış, Alttan dersi olmaması gerekiyor.Genel Not Ortalamasının en az 2,40 ve disiplin cezası almamış olması gerekir. Sonra geçmek istediğiniz üniversitenin yatay geçiş şartlarını karşılamanız gerekli. Şartlar her üniversiteye göre değişebilmektedir.

 54. Arladaşlar sevgili admin lütfen yardım!!!…Lise diplomami noterdemi tasdiklemem gerekli.aslınımı yollucam.Ben acikogretim lisesi mezunuyum fakat Bu gun normal bi lisrde diplomamin fotokopisini asliyla aynidir diye tasdiklettim.onu gondermemmi gerekiyor.yoksa diplomamin aslinimi tasdikletmeliyim lutfen cvpppp…

  1. Lise diplomanı noterden veya mezun olduğun okuldan fotokopisini tastikleyip ( Yani aynısı olduğunu ifade edecek kaşe imza vs ) o tastiklenmiş olan fotokopiyi evrakların içine koyacaksın.

 55. ben ön kayıt başladığından beri surekli sisteme giriş yapıyorum.ikinci üniversite için her defasında bütün bilgileri girdikden sonra sistem donuyodu kaydınız tamamlandi gibi bi bilgi yoktu. oyuzden çıktı filan alamadım. bugün girdiğimde ise sistemde kayıtlı önkaydınız bulunmaktadır.tekrar onkayıt yaptıramazsınız diyo.ben kayıt oldum mu olmadım mı elimde bi çıktı yok kayıt olduysam kesin kayıt yapabilmem için bana bilgi gelecek mi

  1. İstenen belgeler olmazsa olmaz belgelerdir. Adres ve nasıl göndereceğiniz konu içerisinde yazmaktadır.

 56. merhaba.ben yabanci uyruklu ogrenciyim.AOF halka iliskiler bolumunu kazandim.benim tc kimlik numaram yok e on kayit yapamiyorum.iletisim numaralari hic biri ceap vermiyor.kesin kayit tarihi ne zaman bi bilgi erirmisiniz?

  1. Kesin kayıt tarihleri 1-14 eylül arasında yapılmaktadır. TC kimlik numaran yoksa ÖSYM öğrenci numaranla kayıt olmayı denemelisin. 444 92 82 nolu numaraya ulaşamıyorsan eğer aof@atauni.edu.tr mail adresine mail atarak sorabilirsiniz. Veya 0 442 2361716 nolu numaraya fax çekerek sorabilirsiniz.

 57. merhaba. ben geçen yıl adalet bölümüne kayıt yaptırmıştım fakat ikinci dönem ücreti yatırmadım ve sınavlara girmedim. şimdi devam etmek istiyorum ikinci dönem sınavlara girmemem bir problem yaratır mı ? ayrıca şimdi nasıl kayıt yaptırmalıyım çünkü gereken evrakları teslim etmiştim

  1. Hayır bir problem olmaz. Bu yıl kayıt yenileyerek devam edebilirsiniz. Kayıt yenileme işlemleri ile ilgili konu açacağız.

 58. ikinci üniversiteye ön kayıt yaptırdım.şidi aynı üniversitenin farklı bölümüne geçmek istiyorum ne yapmalıyım

  1. Kesin kayıt tarihleri içerisinde değiştirebilrisiniz veya 444 92 82 nolu numarayı arayarak bilgi isteyebilirsiniz.

 59. Mrb admin üniversite kaydimi yaptim.evraklari kargo ile yolladim.sisteme girisimi yapiyorum hicbir problem yok fakat ders secimimi ne zaman hangi tarihte yapacagim arastirdim ders secimi nasil yapilir pek aciklamali yazi bulamadim.bana yardimci olurmusunuz…

 60. Merhaba ben orgun okuyorum suan acik ogretim sosyal hizmet lisans bolumunu kazandim sinavla ikisini aynı anda okuyabiliyormuyum

  1. Siz ikinci üniversite kapsamında kayıt olabilirsiniz. Sınavla aynı anda iki kontenjanlı bölümde okuyamazsınız. BURAYA tıklayarak ikinci üniversite hakkında bilgi alabilirsiniz.

 61. Kargo ile belgeler için diplomamın aslını gnderdim tekrar mezun olunca mı diplomamı alırım bir de ben sadece 2 fotograf gnderdm belgelerde öyle yazyordu aöf yi arıyorum hep mesgul soramıyorum admin. Ben osys yeni kayıtım

  1. Evet 2 fotoğraf. Diplomayı mezun olunca veya AUZEf e ulaşırsanız geride isteyebilirsiniz.

   1. Auzef e nasil ulasabilirim internette bir bilgi bulmadm sadece istanbul üniversitesi ile ilgili olan var yardmcı olur musunuz ??

 62. Merhaba. Ben İstanbul da özel üniversitede tam burslu 2 yıllık çocuk gelişimi bölümünü kazandım. Geçen haftada kesin kaydımı yaptırdım. Fakat şimdi olanlarımız değişti. Açıktan okumak istiyorum. Üniversitenize açıktan yine aynı bölüme geçiş yapabilir miyim?

  1. Maalesef ikinci üniversite kapsamında farklı bölüme geçebilirsiniz. Veya 1.dönem sonunda yatay geçiş yapabilirsiniz.

 63. Pinar:hocam benim 217 kredim var 17krediye ihtiyacim vardi 3.donem sinavina girdim sonuclari belli olmadan Ataturk universiteye kaydimi yaptim 290tl harc parasisni yatirdim bana yardimci olurmusunuz bir bilgim yok mezunetimi bekliyorum

  1. YÖK’ün aldığı karar uyarınca 7 Kasım’a kadar diplomanızı kayıt olduğunuz okula ibraz etme hakkınız var. Yani şuanki kaydınız geçerlidir. Siz evraklarınızı gönderin, diplomanızın noter onaylı kopyasını 7 Kasım’dan önce göndermeye dikkat edin.
   YÖK’ün ilgili yazısı :
   Ortaöğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt olamayan ve ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olan öğrencilerin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2014-ÖSYS’de kayıt hakkı kazandıkları programların kontenjanları dikkate alınmadan 2014-ÖSYS’de kayıt hakkı kazandıkları programlara 7 Kasım 2014 tarihine kadar kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiş olup, söz konusu karar ilgi (b) yazımızla üniversite rektörlüklerine iletilmiştir.

 64. Merhaba ben gereken tüm evraklari dekanliga yolladim fakat fotografalrin arkasına isim TC falan yazmamistim bi sorun olur mu?? Ve kaydımın onaylandigini nerden anlayabilirim? Teşekkürler.

  1. İsim ve TC yazılması fotoğrafların karışmasını önlemek için yapılan bir uygulamadır. Üniversitede binlerce kişinin evrakı olacak karıştırılır evya kaybedilinip sonra bulunursa kime ait olduğu bilinir bu şekilde. Kesin kaydın tamamlandığı bilgisi kayıt tarihleri sonrasında bildirilecektir veya size verilen ( Mail ile gelmiştir ) şifre ve kullanıcı adı ile öğrenci sayfasından da kontrol edebilirsiniz.

 65. Belgelerden kayit formunu yollamamisim onu tekrar ayri bi şekilde yollasam ya da faxlasam bi sorun olur mu?

 66. 1:İnternet kayit bilgi formu isteniyor bu forum ön kayıtdan sonrami veriliyor yoksa kesin kayitdan sonrami veriliyor?
  2:14-26 eylülde gönderilecek evraklar arasında banka yatırılan harc parasinin makbuzu gönderilcekmi?
  3:Ben aöf halkla iliskiler ve tanitim okuyorum bu bölümle alakalı kitaplari nerden ve nezaman alacagim?
  4:Sınav tarihlerimi nerden öğrenebilirim ve sınavlara nerde girecegim?

  1. Ön kayıt için bilgileri girdikten sonra bankaya harcı yatırın sonra tekrar ön kayıt sayfasına girip çıktıyı alabilirsiniz. Makbuzu da ilave edin. Ata Aöf de kitap dağıtımı yoktur. İnternet üzerinden eğitim meteryallerini kullanacaksınız. Sınav tarihlerini BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 67. Merhaba
  Geçen yıl yanlış yönlendirme sonucu erzincan üniv. makine bölümüne yerleştim. İlk yarı yıl içinde kaydımı aldırdım. Bu yılda ygs ye giremedim. Açıköğretime kayıt olabilme ihtimalim varmı?

 68. Atatürk üniversitesi ilahiyat bölümüne kayıt yaptıracağım fakat %43 engelli raporum var. Kamuoyundan engellilere ücretsiz kayıt yaptırabilir diye duydum. Para yatırıp kayıt yaptırayım sonra mı iade edilecek, yoksa bu hususta farklı bir işlem mi yapılması gerekmektedir. yardımlarınızı rica ederim Saygılar…

  1. Önce yatıracaksınız sonra iade olacak. Bu hususla ilgili ayrıca kayıt evrakları içine engelli raporunuzu ve sınavlar için taleplerinizi veya başka talepleriniz var ise, mesela kitap isteyebilirsiniz, sınavda giriş katlarında sınav olmak isteyebilirsiniz vs vs karşınıza çıkabilecek her türlü zorlukla ilgili talebinizi içeren bir dilekçeyi de kayıt evraklarınızla birlikte göndereceksiniz.

 69. İyi akşamlar Ata.Üni. AÖF Adalet bölümüne yerleştirildim..,Diploma,2 adet resim ve kayıt formu dışında bir şey gönderecekmiyiz?(İstanbu’lda ikamet ediyorum)Teşekkür ederim

 70. bn sınavsız gecıs hakkımı kullandım erzurum atatürk üni.acıköğretim fak.ilahiyat bölümünü kazandım evrakları tamamlayıp erzurumamı göndermem gerekio yoksa açıköğretim fakültesi bürolarına götürmem yeterlimi acaba…

 71. hayırlı günler,ben ikinci üniversiyete sadece ön kayıt yapmıştım ama daha sonra bu sene açıktan okumaktan vazgeçtim,ön kayıt iptali için bir şey yapmaya gerek var mı? şimdiden teşekkür ederim…

  1. Evraklarınızı göndermediğiniz sürece kesin kaydınız yapılmaz. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.

 72. Ben siteye girdim önkayit yerine gitdim herseye tamamen doldurdum kaydeti tıkladım mevcut ön kayıdınız bulunmaktadır yeniden ön kayıt yapamazsınız yazısı cıktı.Gidip bankaya harc parasini yatirdim dediginiz gibi gene ön kayıt yerine girdim gene aynı yazı geldi ne yapmam gerekiyor internet bilgi formunu nasil alabilirim??ve benim adima nasil kayit yapiliyo ben onkayit yapmamistim .

 73. mrb ben atatürk üniversitesi aöf çocuk gelişim bölümünü kazandım kaydımı da yaptım ama kaydımın kabul olup olmadığını nerden öğrenebilirim

  1. Kesin kayıt kabulü ile ilgili olarak size verilen ( mail adresinize gelen ) kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci sayfasına giriş yaparak görebilirsiniz. Kesin kayıt işleminin tamamlanması için evraklarınızın üniversiteye ulaşması ve kontrol edilmiş olması gerekmektedir. Binlerce öğrenci olduğunu varsayarsak bu işlem biraz uzun sürebilir.

 74. ben önkayıt yaptım ücretide ödedim ama fax lamadım bilgileri kaydım geçersiz mi ? elimde kayıt olduğuma dair belgede var

  1. İstenen belgeleri fax ile değil kargo ile göndereceksiniz. Göndermezseniz kaydınız geçersiz sayılır. Son gün 14 Eylül kaçırmayın.

 75. Mrb lar benim sorum olcak sizlere cevap alabilirsem sizlerden çok sevinirim.ben 2013 meslek lisesi çocuk gelisimi mezunuyum bul yıl sınava girdim baraj asamadım malesef.ama sınavsız geçiş yaptım ilk tercihlerde hiç biryere gelmedi.ben yerleşmek istiyorum çocuk gelisimi bölümüne sınavsız geçiş yapcam ek tercihlerde.ek tercihleri bekliyorum şimdi.ama barajı asamadım yerleşmemek olabilirmi acaba sınavsız geçiş yapsamda

  1. Siz tercihinizi yapın inşaAllah yerleşirsiniz. Ama ilk tercihlerde açıköğretim’i tercih etseydiniz daha iyi olurdu.

 76. İyi günler ben Atatürk Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum şu an Anadolu üniversitesi açık öğretimden İlahiyat 2 yıllık okuyorum .Atatürk üniversitesi İş güvenliği ve sağlık bölümünü 2. üniversite olarak okumak istiyorum ona başvuru yapabilirmiyim?

 77. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNE İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA KAYIT YAPTIRIRKEN DAHA ÖNCEKİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİNİN DİPLOMASINI NOTERDEN DEĞİL DE ANADOLU ÜNV.AÇIKÖĞRETİM BÜROSUNDAN ”ASLI GİBİDİR” DİYE ONAYLATSAK OLUR MU?

  1. Ata Aöf ya diplomanın aslını veya Noterden onaylı kopyasını istemektedir.
   Kayıt Kılavuzundaki ifade : Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları ön lisans veya lisans diplomalarının aslı ya da noter onaylı örneği ile kayıt yaptırabileceklerdir.

 78. önkayıt çıktımı alamıyorum önkayıt yaptırdım bulamadım tekrar yaptırıyorum ama sistemde kaytlı olduğum için yaplmıyor

  1. Mail adresinize ön kayıt sonrasında bir mail geldi bilgileriniz ve hangi adresten çıktı alacağınızın adresi o mailde mevcut. Birde harç yatırmadan çıktıyı alamazsınız.

 79. Mrb ben açıköğretim lisesi okuyordum kredilerim bitnedignden dolayı kayıt yaptiramadim yeni mezun oldum kayıt yapabilecek miyim üniversiteye?

  1. YGS sınavına girip kazandınız mı ? İlk tercih sonuçlarına göre bir yere yerleştirilip kayıt olmadınız mı?

   1. Evet ygs ye girdim çocuk Gelişimi uzaktan eğitim kazandım fakat açıköğretimden kredilerim bitmedi diye kayıt yapamadım kredilerim bitti ama kayıtlar da bitmiş ne yapmalıyım bu durumda

    1. Maalesef bu yıl hakkınızı kayettiniz. Halbuki ÖSYM açıklama yapmıştı, mezun olamayanlar şartlı olarak kayıt olabilirler diye.

     1. 7 kasima kadar kayıt alınabilir diye açıklama yapılmıştı o şekil açıklama yapilmamisti ki dilekçe yollasam olmuyo mu

     2. Ama siz önce kayıt olup dilekçeyi kayıt evrakına ekleyecektiniz. Bir gidip sorun bakalım.

 80. ben 2 yıl önce adalet ön lisans programına kayıt yaptırmıştım şimdi yine ögrencimiyim onu merak ediyorum 2. si eger ögrenciysem hangi derlerden geçtim ya da kaldım ne yapmalıyım

 81. iyi günler. ben okul için kaydımı yaptırdım fakat ön kayıt formumu resimsiz postaladım. bu sorun olur mu ne yapmalıyım???

  1. Kayıt evraklarının içine arkasında adınız soyadınız ve TC kimlik numaranızın yazdığı vesikalık resim gönderdiyseniz sorun olacağını sanmıyorum. 444 92 82 den arayıp sorabilirsiniz.

 82. hayırlı günler. ben okulunuz için ön kayıt yaptım. sonrasında vakıfbank a gerekli ücreti yatırdım. fakar açıköğretim kaydımın silindiğini öğrendim. bu koşullar altında üniversitenizde kayıt yaptırabiliyor muyum? eğer olmuyorsa bu kayıt, paramı nasıl geri alacağım?

  1. Ön kayıt sonrası bankaya harç ücretini ödeyip kayıt için istenen evrakları üniversiteye kargo ile göndereceksiniz.

 83. ben aof yenı kayıt yaptım ılk sennem kıtaplarımı nasıl alabılırım sınavlarımı ve nerede gırecegımı nasıl ogrenebılırım lütfen yardım edermısınız..

  tesekkurler..

 84. 1 ygs veya ikinci üniversite kapsamında kayıt olsam ücrette herhangi bir değişiklik oluyor mu
  2 ygs ile kazansam (ek yerleştirmede) kayıtları yine internetten mi yapıyorum erzurum baya uzakta
  3 önlisans mezun diye ön kayıt yaptım ama önlisans diplomamı okuduğum ziraat fakültesinde bu ön kayıdımı halen bir lisans proğramında okuyor diye nasıl değiştirebilirim bilemedim. cevaplarınız için teşekkür ederim.

  1. – İkinci üniversite kapsamında kayıtta bir 50 tl civarı fazla ödemektesiniz.
   – Bütün kayıt türleri için; İnternet üzerinden bilgilerin girilmesi, Harç ücretinin ödenmesi, bilgileri girdiğiniz sayfanın çıktısının alınması ve evrakların üniversiteye kargo ile gönderilmesi şeklinde işlemekte süreç.
   – Mezun oldu iseniz ve diplomanız hazırlanmadı ise, bunu ifade eden bir yazı ( mezun olduğunuz üniversiteden alacaksınız ) alıp onuda gönderebilirsiniz. Ön kayıt sonrası size mail ile gelen kullanıcı adı ve şifre ile mailde belirtilen siteye girerek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Eğer okuyor olarak ifade ederseniz okuduğunuz üniversiteden oraya kayıtlı öğrenci olduğunuza dair yazı almanız gerekli.

 85. mrhaba ben geçen yıl adalet bölümüne kayıt yaptırmıştım 1.dönemden üç dersim kalmıştı 2.döneme geçtigimde harç yatırmayıp kaydımı dondurdum acaba bu sene 1.dönem harç yatırıp tekrar 1.sınıftan mı başlicam yoksa ikinci dönem harç yatırp ikinci dönemden mi başlicam ya da kalan üç ders 2. sınıfa mı aktarılcak

  1. 1.dönem harç yatırıp kaldığınız 3 ders ve 2.sınıfın ilk dönem derslerinden alabilirsiniz. Ata Aöf Kayıt Yenileme İşlemleri ve tarihleri için BURAYA tıklayın.

 86. Mrb ben oncelikle ikinci univers. Icin on kaydimi yaptirdimda bana hic su tarihler arasi evraklarinizi gonderin yazmiyor ben ne zman gonderecem evraklari anlamadim bana yardimci olun . Harc parasini yatirdim. Birde biz ders secimi yapmioruz dimi 1. Siniflara otomatik olarak yapilacakmis

  1. 17 Kasım’a kadar evraklarınızı kargoya vermiş olun. 1.sınıfların derslerini üniversite atamaktadır.

 87. Selam admin ben bu sene aof 1.sinifim ilk simav internet üzerinde olucakmia bu sinaf kendi evimdemi yoksa bir okulda gözetmenlertarafindanmi olucam bu konuda yardimci olurmusun.bide ikinci sinivlarin neden %80 notuetkiliyor.

 88. merhaba,ben anadolu üni de ilahiyat okuyordum.fakat bu sene kaydımı dondurdum.ve şimdi ikinci üniversite kapsamında atatürk üni de çocuk gelişimi okumak istiyorum.kayıt yaptırabilir miyim?ayrıca yaptırdığım taktirde ders kitaplarını nasıl temin edebilirim?teşekkürler

  1. Kayıt olabilirsiniz. Ders kitabı vermiyorlar, internet üzerinden e-kitap şeklinde mevcuttur kitaplar.

 89. Ben ikinci üniversite kapsamında üniversitenize ön kayıt yaptırdım fakat kesin kayıt yaptırmam şuan mümkün değil ön kayıt iptali yada herhangi bir işlem var mı ? Şuan kesin kayıt yaptırmak zorunda mıyım ??

   1. Peki bana mesaj geldi öğrenci kimlik kartınız kargoya verilmiştir diye kimlik kartını tekrar ünv mi göndercem ??

 90. Iyi gnlr benim ogrenci kimligim ve kartm hala elime ulasmadi nereden bilgi alabilirim acaba?

  1. Kartlar henü gönderilmeye başlanmamıştır. 444 92 82 nolu numaradan bilgi alacaksınız.

 91. arkadaşlar bu ünüversite hangi kargoyla calışıyor bilen varmııı kartım gelmedi bana ulaşmadıı ????

 92. İkinci üniversite için ön kayıt yaptım. Ancak her hangi bir çıktı almadım. Şimdide İnternet Başvuru Belgesi, Fotoğraflı-İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formunu alamıyorum. Yeniden ön kayıt yapmaya çalıştım ama kabul edilmedi. Zaman azaldı. Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

  1. Bankaya harç ücretini ödedikten sonra çıktı alabilirsiniz. Size mail adresinize gelen kullanıcı adı şifre ile BURAYA tıkladığınızda açılan sayfadan giriş yapıp çıktı alabilirsiniz.

   1. Bilgi için teşekkür ederim. Bugün harç ücretini vakıfbankta gişeden ödedim. verdiğiniz linkten şifreyle giriş yaptım rapor diye bir tuş açılmış ama çalışmıyor. (hem firefox hemde internet explorer iledenedim ama sonuç aynı) Yani hala çıktı alamadım. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

 93. merhaba,
  ben bu sene ygs sınavına girdim.ve a.ö. sosyal hizmeti (2 yıllık) tercih ettim..ama ben bu bölümden vaz geçtim.ve başka bölüme kayıt olmak istiyorum..ek tercihte belki tercihi değiştirebiirim diye düşündüm ama ordada tercihimi değiştiremedm..ben nasıl bu tercihi iptal edebilirim?ya da nasıl başka bir bölüme kayıt yaptırabilirim..bu arada ben örgün eğitim öğrencisiyim.(bilgi için dedim)..bana e postama cvp atabilirseniz cevaplayabilecek olan varsa..teşekkür ederim şimdiden. e postam:sosyal.dersi@hotmail.com

  1. Maalesef ilk tercihte yerleşenler kayıt olmasalar bile ek tercih yapamazlar. Bölüm değiştiremezler.

   Siz zaten öğrenci olduğunuz için sınava felan girmenize gerek yok tu ki! Zaten sınavla yerleştiğiniz bölüme kayıtta olamazdınız öğrenci olduğunuz için. Siz sınavsız ikinc üniversite kapsamında istediğiniz bir açıköğretim bölümüne direk kayıt olabilirsiniz. BURAYA tıklayarak kayıtlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 94. Merhaba ben ygs ile açıköğretim sosyal hizmetlere yerleştim. Lisans mezunuyum. İkinci üniversite diye ön kayıt yaptım. Ordaki şeymada 17 ekim kesin kayıt için son tarih yazıyordu. Ben de ona güvenerek kesin kaydı yapmadım. Kayıt hakkım hala var mı yoksa bu hakkı kayıp mı ettim?

 95. İnternet kaydı sonrası çıkan “internet başvuru formu” nu alamadan bilgisayar kapandı. Tekrar nasıl alabilirim,acil yardım lütfen?

  1. Mail adresinize ön kayıt onayı ile ilgili bir mail geliyor, harç ücretini ödedikten sonra o mailde yer alan linke mailde yer alan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın o şekilde çıktıyı alacaksınız.

 96. ben ve arkadasım 2 yıl önlisans cocuk gelişimi ve sosyal hizmetler mezunuyuz.Erzurum Atatürk üniversiteisnde 2.üniversite olarak 4yıllığa tamamlamak istiyoruz.4 yıllığa tamamlamak için önlisans programınımı seçmeliyiz.Önlisansı tamamladıktan sonra 4 yıllık mezun mu oluyoruz.Yardım ederseniz seviniriz.

  1. Çocuk gelişimi mezunları maalesef dgs sınavına girerek 3.sınıftan devam edebilir sadece ve örgünden Okul Öncesi öğretmenliği veya Çocuk gelişimi lisans bölümlerinden devam edebilirler. Sosyal hizmetler mezunları Anadolu Üniversitesi lisans bölümlerinden birisinin 3.sınıfına sınavsız olarak direk kayıt olup devam edebilirler. onun içinde BURAYA tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

 97. hayırlı günler şimdi ek tercihlerden ataaof ilahiyat ön lisans tercihim çıktı kayıtları ne şekilde yapacam bana yardımcı olursanız çook sevinir kolay gelsin

  1. 2014 ek tercih sonuçlarına göre kayıtlar 13-15 Ekim tarihleri içinde olacak. Konu içerisinde yazılı olan kayıt işlemlerini bu tarihler içerisinde yapacaksınız.

 98. Ben ata.uni.acik.ogrt.buro yonetimine yerlesmisim nasil kayit olabilirim yani sinavlar nasil oluyor hangi belgeler gerekli arkadaslar yardimci olurmusunuz

  1. Konuyu okursanız nasıl kayıt olabileceğiniz yazmaktadır. Ek tercih sonuçlarına göre kayıtlar 13-15 Ekim içerisinde yapılacaktır. Ara sınav internet üzerinden, final ve bütünlemeler il merkezlerinde yapılmaktadır.

 99. atatürk üniversitesi açıköğretim öğrenci kimlik kartı kesin kayıt yapıldıktan ne kadar süre içinde gelir.? 2 hafta oldu hala gelmedi. Beklemelimiyim? yoksa arayıp sorayım mı???

  1. Kimlik kartınız kargoya verildiğinde size cep telefonunuzdan mesaj ile bilgilendirme yapılacaktır.

 100. yukarıdaki yazınızda evrak gönderimi 26 eylül son yazıyor fakat kayıt sayfanızda 17 ekime kadar yazıyor hangisi doğru?

  1. Üniversiteler sürekli tarih değiştirdiği için artık yetişemiyoruz. Tarihleri güncelledim. İkinci üniversite için 17 Ekim son gündür.

  1. Konuda hangi banka yazıyor ise o bankaya TC kimlik numaranız ile yatırabilirsiniz.

 101. Ek tercih yaptim son tarih 13-15 ekim yaziyo ama kayit yapamiyorum napacagimida bilmiyorum acikcasi

 102. mrb admin ben ek yerleştirmeden adalet bölümünü kazandım ösym 13-15 ekim arası kayıt yaptırabilirsiniz diye yazı yollamıştı..atatürk üniversitesi takip etmekteyim lakin bi türlü ön kayıt yaptıramadım acaba ek yerleştirmeden geldigim için ön kayıt gerekmiyormu gerekiyorsa nerden nasıl yapmalıyım evrakları hatay ilinde aöf götürsem gecerli olurmu yoksa erzurumama yollamam gerekli kaç gündür sıkıntıdayım ön kayıt yapamadım..bu konuda yardımcı olursanız sevinirim admin

  1. Ön kayıt, harç ödeme, kesin kayıt için evrakların kargolanması yani bunların hepsini 13-15 Ekim tarihleri içinde yapacaksınız.

 103. ek yerleştirmeyle ataüniaöf adalet bölümünü kazandim internet üzerinden yanlişlikla ikinci üniversite kayıt formunu doldurdum onu nasil iptal edebilirim

  1. Ek yerleştirme olarak yeniden ön kayıt yapın, harç ücretini ek yerleştirme olarak yatırıp, çıktıyı ek yerleştirme bilgileri üzerinden alıp ek yerleştirme evraklarını gönderin sorun olmayacaktır.

 104. açıköğretime dikey geçiş için kayıt yaptırdım fakat fotoğrafımı tekrar güncellemek istiyorum.. nasıl yapmalıyım????

  1. Size gelen maildeki linke kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp güncelleyebilirsiniz.

 105. Merhaba. Atatürk Üni. Açıköğretim Fakültesi İş Güvenliği bölümüne kayıt yaptırdım. Ders kitaplarını nerden nasıl temin edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim…

  1. Ders kitabı dağıtımı yapılmamaktadır. Herşeyi internet üzerinden göreceksiniz. BURAYA tıklayarak dersleri nasıl takip edeceksini vs öğrenebilirsiniz.

 106. İnternet üzerinden vermiş olduğunuz linkten daha önce de giriş yaptım fakat ana sayfaya geçiş yapınca sayfa açılmıyor. Sebebini öğrenebilir miyim?

 107. ACILLL YARDIM EDİN
  Ikinci univ kapsaminda On kaydimi yaptım parayida yatirdim ama kayit güncelle diyor güncelliyorum gene guncelle diyor bu sekildemi göndericem evrakı yardim

  1. Mailinize gelen linkten, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp bilgilerinizin o sayfadan çıktısını alacaksınız.

 108. meraba.. ben ek yerleştirmeden üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorum ön kayıt yaptım ama evraklard imzalı kagıt diyo o sayfa gelmiyo bana ne yapmam gerekyo

  1. Harç ücretini yatırdıktan sonra, mail adresinize daha önce gelmiş olan Ön kayıt bilgi mailinde yazılı olan kullanıcı adı ve şifre ile maildeki linke giriş yapıp oradan çıktı alacaksınız.

 109. Iyi gunler. Bana ogrenci belgem ve kimligimin postaya verildigi mesaji geldi ve yaklasik bir ay olmak uzere yine yaknlarda ayni bolumu okuyan arkadaslarmn evraklari geldi yaklask iki hafta oluyor benmki gelmedi.herhangi bi sorun olup olmadgni nasl ogrenebilirim . Bir de ben diplomamn aslni universiteden nasl isteyebilirim

 110. Ben inşaat teknljsi 1.snf ögrencsym.iş saglgı bölümü yazdm.okdugum okulumu dondurmayı düsünyorum bu skntı olurmu

  1. İkinci üniversite ile kayıt yaptıysanız eğer askerlik tecilini İnşaat Teknolojisi üzerinde yapabilirsiniz bunu bilmeniz önemli. Dondurmanız veya kayıt sildirmeniz herhangi başka bir sıkıntı çıkarmaz.

 111. merhaba sınıvasız 2. üniversite için kayıt yaptırdım yanlıslıkla nasıl iptal edebilirim

  1. Eğer başka bölüme kayıt olacaksanız size gelen maildeki linke kullanıcı adı ve şifre ile girip bölümü değiştirebilirsiniz. Yok hiç kayıt olmayacağım derseniz bir işlem yapmanıza gerek yok. 18 Ekim günü otomatik iptal olacaktır.

 112. merhabalar ben lisans diploma aslımı gönderidiğimde istanbuldan onu bana geri gönderiyormusunuz. o işlem nasıl yapılıyor notere fazla para vermek istemiyorum

  1. Diplomanızın aslı mezun olduğunuzda gönderildiğini düşünüyorum. Ama bunu 444 92 82 yi arayarak öğrenmelisiniz.

 113. Erzurum üni. ne ikinci üni. için başvurmak istiyorum kayıt hala devam ediyor mu.

 114. ben erzuruma kayıt belgemi yolladım fakat kaydımın olup olmadığını öğrenemedim

  1. Size mesaj ile bilgi gelecektir. Binlerce başvuru olduğu için evrakların düzenlenmesi kontrol edilmesi uzun sürebilir.

  1. Bankaya gidip harç ücretini yatırın. Ön kayıt sonrası size gelen maili açın oradaki linke girin Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın oradan çıktınızı alabilirsiniz.

 115. Mrb. ben 4 yıllık işletme mezunuyum. fakültenizin sınavsız 2. ünv. önlisans çocuk gelişimi bölümüne ön kayıt yaparken sehven kayıt yaptırmak istediğiniz 2. ünv. alanına mezun olduğum lisans işletme bölümünü işaretledim.hatamı fark etmeden harç parasını yatırdığımdan dolayı bölüm değişikliği yapamıyorum. nasıl düzeltebilirim lütfen yardımcı olun 24 ekim son gün

  1. Ön kayıt sonrası size gelen maildeki kullanıcı adı ve şifre ile LMS üzerinden bilgileri güncelle kısmından değiştiremiyorsanız eğer 444 92 82 yi arayarak, aof@atauni.edu.tr adresine mail atarak veya 0 442 2361716 , 0 442 2315952 bu numaralara faks çekerek durumun düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

 116. Ben erzurum atatürk uiversitesitesini kazandım fakat şimdiye kadar on kayıt yaptırmadim simdi kayıt yaptiram olurmu

 117. Ben aciklisede okuyorum fakat suan durumum mezuniyet incelmesin de şimdi açıköğretim Fakültesine kayıt yaptırabilir miyim acele cevap

  1. Yerleşti iseniz ve eğer sadece diploma alamadıysanız ve bunun sebebini yazılı olarak belgeleyebiliyorsanız kaydınızı olursunuz. 7 Kasım’a kadar diplomanızı alıp okula teslim edebilirsiniz.

 118. Ben atatürk Üniversitesini kazandım fakat kayıt yaptırmadim cuma ya kadar kayıt işlemleri yetişmek ne yapabilirim lütfen cevap

  1. Konuda yazılı olan işlemleri yaptırın, Cuma günü akşamına kadar bankalar kapanmadan harç ücretini yatırın, cuma günü akşamına kadar kargolar kapanmadan istenen evrakları kargoya verin. İşleminiz böylece tamamlanmış olur.

 119. Ben aof için gerekli evrakları kargo ile gönderdim fakat kaydım gerçekleşimi bilmiyorum bize tekrardonerler mi

 120. Benim liseden sorumlu dersim vardi üniversiteye kayit yaptıramadim anadolu üniversitesini aradığımda 7kasıma kadar kayıt yaptirabilirsiniz denildi ama dün ön kayit icin bankaya gittm kayit yapamadim yardimci olurmusunuz

  1. Siz bankaya harç yatırmak için gittiğinizde durumunuzu izah edin. YÖK’ün aldığı karar ile “2014-ÖSYS’de kayıt hakkı kazandıkları programların kontenjanları dikkate alınmadan 2014-ÖSYS’de kayıt hakkı kazandıkları programlara 7 Kasım 2014 tarihine kadar kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiştir”. Hala ücret almaz ise aöf bürosuna gidip durumu izah edin ve bankaya ücret ödemek için yazı isteyin.

 121. Ben erzurum aof saglik kurumlari isletmeciligi bölümü kazandım ders kitapları veriyorlar mi veriyorlarsa nasıl temin edilebilir bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Ders kitapları verilmemektedir. Siz internet üzerinden ders kitaplarına erişebilir, bilgisayarınıza kaydedebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

 122. Mrb ben halkla ilişkiler bölümünde ders seçme işlemini tamamlamıştım ama bugün netten öğrenci işlerine girdiğimde ders alma takvimi dışındasınız diye uyarı geliyor. ne yapmalıyım ders aldım mı alamadım mı anlamadım???

  1. 1.sınıfa ilk defa kayıt olanların dersleri üniversite tarafından otomatik atanmaktadır. Sizin ders seçmenize gerek bulunmamaktadır.

 123. Ben aof 1 sınıfım ders seçme işlemi hakkında ve canlı derslere katılma konusunda çok fazla bilgim yok yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

  1. 1.sınıflar ders seçim yapmayacaklar, üniversite derslerinizi atamıştır. Derslere katılma konusunda BURAYA tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

 124. Ben aof saglik kurumlari isletmeciligi bölümü deyim acaba bu bölümün çıkmış deneme sorularına nasıl ulaşabilirim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

  1. Ara sınavda aldığınız notun %20 si ile Finalde aldığınız notun %80 i toplanır Çan eğrisine göre geçme notunuz bulunur.

 125. sosyal hizmetler önlisanstan mezun olmuş ve dgs ile üniversitenizin sosyal hizmet lisans programına kayıt yaptıran öğrenciler 1. sınıftan mı başlamaktatır.

 126. Ben aof ye ygs 2 tercih de yerleşim ama daha diploma m çıkardığı için fakülteye gönderme dim acaba bu durum için belirli bir süre verdim i fakülte yardimci olursaniz sevinirim

  1. Normal kayıt evraklarınızı gönderdiniz sadece diplomayı göndermediyseniz 7 Kasım’a kadar süresi vardı. Eğer hala diplomanız çıkmadı ise bunu belirtir bir yazı alarak mezun olduğunuz okuldan üniversiteye gönderin. 444 92 82 nolu telefondan ulaşarak durumunuzu sorabilirsiniz.

 127. Ben Bursa’da sınıf öğretmeniyim. Üniversitenizin Bursa’daki sınavlarında görev almak istiyorum. Bununla ilgili bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

  1. İletişim Bilgileri
   Adres: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Erzurum
   Çağrı Merkezi: 444 9 282
   Faks: 0 442 2361716
   Öğrenci İşleri ve Blok Uygulama Birimi Faks: 0 442 2315952
   E-mail: aof@atauni.edu.tr

 128. Ben aof 1 sınıfım bu ara sınavda süre 30 dakika eğer süreyi yetiştirmek sistem otomatik olarak kapanacak aynı dersten 2 defa sistem açılıp sınava girilebilir mi yardimci olursaniz sevinirim

  1. Süreyi yetiştiremezseniz sistem otomatik kapanacaktır. Aynı dersten 2 kez sınav olamazsınız.

 129. öğrenci kimliğim hala elime ulaşmadı sınava çok az kalmasına ragmen . kımlıkler kuryeyle mı ya da kargoyla mı ulastırılıyor , ve de okulun anlasmalı oldugu kargolar hangılerı yardımcı olabılır mısınız

 130. Admin Kolay Gelsin;
  Üniversitenin 2 yıllık bölümüne kayıt yaptırdım. Kayıt evraklarıyla beraber engelli raporumu ve beraberiyle banka İBAN numaramı göndermiş bulunmaktayım. Yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen kayıt ücreti olan 290 tl nin iadesini gerçekleştirmemişlerdir. Ayrıca arayıp görüşmeme rağmen üniversite müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar iadenin ne zaman yapılacağı konusunda bilgi paylaşımını yapmamaktadırlar. Bu konu hususunda atılacak adım ne olabilir yardımcı olabilirsiniz sevinirim. SAYGILARIMLA

 131. MERHABALAR. BEN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SINAVSIZ GEÇİŞ İLE ADALET BÖLÜMÜ OKUMAKTAYIM. BU YIL TEKRAR YGS SINAVINA GİRİP AYNI ÜNİVERSİTEDE ÇOCUK GELİŞİMİ DE OKUMAK İSTİYORUM.OKUMAM MÜMKÜN MÜDÜR?

 132. MERHABALAR. BEN SINAVSIZ GEÇİŞ İLE ATATÜRK ÜNİ.ADALET BÖLÜMÜ OKUYORUM.BU YIL YGSYE GİRİP ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜNÜDE OKUMAK İSTİYORUM.OKUYABİLİRMİYİM?

 133. merhabalar ben aöf sosyal hizmetler den sosyolojiye geçiş yaptım ve iki diplomam var hem sosyal hizm ön lisans hemde sosyoloji lisans… şimdi ben ön lisans diplomamla dgs sınavına girmeye hak kazanıyormuyum yani atü sosyal hizmetletri lisans olarak girmeyi istiyorum buna hakkım varmı arastırdım ama net bi bilgi öğrenemedim…umarım anlatabilmişimdir ..

  1. Evet Önlisans diplomanızla DGS ye girerek Lisans Sosyal Hizmetleri kazanırsanız 3.sınıftan devam edebilirsiniz.

 134. Açıköğretim Fakültesi nin final sınavınin sonuçları aciklandimi yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

 135. Ben aksaray polis meslek yuksek okulunda okumaktayim. Gecen yil ( 2014 ) atatürk ünv. aöf. Sosyal hizmetler lisan programini kazandim. Fakat kayit yaptirmadim. Bu yil cikan aftan yararlanarak kayit yaptirmak istiyorum. Acaba hem polis MYO. Hemde okulunuzda okuyabilir miyim ? Okuyabilirsem kayit islemleri için ne gerekli Nasil kayit olmam lazim. İlginiz için teşekkürler.

 136. Çocuk gelişimi bölümüne kayıt için kız meslek lisesi çıkışlı olmaya gerek var mı?

 137. başvurduğumuz bölümler için nerede ne zaman sınavlara giriyoruz onun hakkında açıklama yapabilir misiniz ?
  bide ben anadolu üniversitesinde de 2. üniversite okuyorum onada devam edip 3. üniversite olarak başvurabilir miyim ?

 138. merhaba ben şuan örgün olarak ilahiyat okuyorum açıkögretim sosyal hizmet okuya bilmem için kaydımı sildirmem mi gerekiyor

  1. YGS ile yerleşip okuyacaksan evet sildirmen gerekir. Ama Sosyal Hizmetler Önlisans 2 yıllık olan bölüme Sınavsız ikinci üniversite kapsamında direk kayıt olabilirsin. Böylelikle aynı anda hem ilahiyatı örgünden, hem Sosyal Hizmetler 2 yıllık olanı aöf den aynı anda okuyabilirsin.

 139. Merhaba ben usak unv. De okuyorum ikinci üniversite kapsamında atatürk unv. De bir önlisans programında okumak istiyorum. Uşakta ata aöf burosu var mı acaba ? kaydimi nasıl yapi cam ?

  1. Kayıtları internet üzerinden yapıp, evrakları kargo ile göndereceksiniz. Konu içinde nasıl olduğu yazmaktadır.

 140. Mrb. Ben atatürk üniversitesi adalet bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim bu yıl birkaç dersten kaldığım için yıl uzattm. Aynı zamanda bu yıl ygs girdim atatürk üniversitesi sosyal hizmetler lisans bölümünü kazandım. Sosyal hizmetler bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum. Adalet bölümünü sildirmeden dondurma durumum var mı?

 141. Merhaba ben bilgi almak istiyordum. Telefon numaranizi aradim ulaşamadım size. Ben önlisans tıbbi sekreterlik mezunuyum. 4 yıla tamamlamak için işletme seçtim açık öğretimden. Su an da donmus durumda. Sanırım sizin aof de sağlık kurumları işletmeciliği tamamlamak için bölüm açılmış. Sınavsız hakkımı kullanabiliyor muyum? İşletmeden kaydını saldırıp?

  1. Sen 4 yıla tamamlamak için Sınavsız Dikey geçiş kapsamında Anadolu Üniversitesi İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirsin. Böylelikle 2 yıl daha okuyup hem Tıbbi Sekreterlik önlisans diplomasına hemde diğer okuduğun bölümün lisans diplomasına sahip olursun. Aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsin.
   http://www.acikogretim.me/acikogretim-dikey-gecis-ile-myo-ve-onlisans-mezunlarina-3-sinifa-kayit-hakki

 142. erzurum atatürk üniversitesine ön kayıt var mı varsa nasıl yapılır bilgilendirirseniz sevinirim

 143. Merhaba ben Anadolu Üniversitesi AÖF den mezun oldum Ata AÖF de Sosyal Hizmetler bölümünü okumak istiyorum 2 üniversite kapsamında geçiş sağlayabiliyor muyum ?

   1. daha detaylı söylemem gerekirse Adalet mezunuyum ve DGS sınavına girdim bu şekilde geçiş sağlanabiliyor mu? Eğer geçiş yapabiliyorsam kaçıncı sınıftan başlıyorum hocam.

 144. Iyi gunler ben adaleti kazandım size sorum aöf büro larinda kayıt icin bize yardımcı olurlarmi yoksa kendi basimiza mi kaydı yapmak zorundayiz hata yapmaktan korkuyorum Atatürk Üniversitesi aof neden büro lari yok acaba?

  1. Ata Aöf nin aöf bürosu yok. Ön kaydı internetten yapıp, harç ücretini ödeyip sonra tekrar internetten kayıt sayfasından iletişim bilgilerini güncelleyip çıktı alıp, evraklarla beraber kargo ile üniversiteye göndereceksiniz. bunların hepsi kayıt tarihleri içinde olacak.

 145. Merhaba kayit evraklarini ptt kargo ile gonderebilirmiyiz. Yoksa sadece yurtiçi kargo ile mi gondermeliyiz.

 146. Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi ilahiyat önlisans bölümün de 1. senem . bu sene Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesi Emlak ve emlak yönetimini kazandim ikisini birden nasıl okuyacam,
  sınavsız ikinci üniversite kaydı nedir açıklarmısınız lütfen kayıt için ne yapmam gerek? teşekkürler şimdiden.

 147. Hocam merhaba ben de bu sene aöf adalet bölümünden mezun oldum dgs sınavına girdim sosyal hizmetler lisans bölümüne geçiş sağlayabiliyor muyum ? ya da sınavsız 2. üniversite kapsamında sosyal hizmetler lisans bölümüne geçişim olur mu ? Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

  1. Adalet bölümü DGS ile sadece Hukuk Fakültesine geçebilir. Sosyal Hizmet lisans ikinci üniversite kapsamında öğrenci almıyor maalesef.

 148. Merhaba ben bu yıl açık Öğretimi kazandım e devlet üzerinden ön kayıtımı oldum şimdi bankaya para yatırmam Lazım her yerde farklı tarih veriliyor gerçek tarih ne zaman

  1. İster e-devletten isterseniz de üniversitenin sitesinden kayıt sonrası kayıt formunun çıktısını alıp, imza atıp, harç ücretini bankaya ödeyip istenen evrakları kayıt tarihleri içinde kargo ile üniversiteye göndereceksiniz.

 149. ben kayıt ewraklarını hazırlayıp gönderdim . kullanıcı adı parolamı ne zaman nerden alıcam

  1. Kesin kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerin öğrenci kimliği, sistem tanıtım formu (kılavuz) sistemde kayıtlı olan yazışma adreslerine posta yolu ile gönderilecektir.

 150. 2002 mezunlu bir kişide e okul hatası veriyor bunu nasıl yapabiliriz süre bitmeden yardımcı olursanız çok teşekkür ederiz

 151. Ben evrakları tamamladım lakin diplomamın fotokopisini notere imzalatıcam tamam.Sonra size göndericem öğrenci kartı şifre ve kitaplar ne zaman gelir….?

 152. ya ben internetten kayıt oldum parayıda yatırdım
  kayıt oldum mu olmadım mı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim yardımcı olur musunuz

  1. İstenilen evrakları üniversiteye kargo ile gönderdiniz mi? Evraklar üniversitenin eline geçmeden kaydınız tamamlanmaz.

 153. iyi günler bna açıköğretim ilahiyat geldi ücreti ödedim sadece belgeleri ulaştırmak kaldı zarfın üzerine adres olarak yazıcam diplomayı aslını mı gödericem yada aslının fotokobisini koysam olur mu kitapları filan nasıl alıcam bide bn kayserideyimsınavlara nasıl giricem cevaplarsanız çok sevinirim..

  1. Diplomanın fotokopisini çekin, sonra gidin bi liseye müdürlükten aslının aynısıdır diye kaşe bastırın mühür vurdurun imza attırın onu evrakların içine koyun. Diplomanız sizde kalacak. Kitap dağıtımı yapılmamaktadır. İnternetten ders çalışacaksınız.

    1. Diplomanızın fotokopisini çekin gidin bi okula orada aslının aynısı gibidir diye kaşe mühür imza attırın, o fotokopiyi gönderin. Aslı sizde kalacak.

 154. Mrb ben e devlet uzerinden on kayit islemini yaptim islem tamamlandi diyor simdimetaryal ucret icin halk bankasina yatiracam sonra gerekli evraklar tam olarak nelerdir ve bu evraklari mevcut burolariniza teslim etsek olurmu Gaziantepte buronuz varmi?

  1. Ata Aöf nin illerde bürosu yok. Konuda yazdığı üzre evrakları kargo ile göndereceksiniz. Evrak listesi konuda belirtilmektedir.

  1. Atatürk üniversitesinin illerde bürosu yoktur. İnternetten kayıt işini halledip, bankaya harcı yatırıp, tekrar internetten iletişim bilgilerinizi güncelleyip, çıktı alıp diğer evraklarla beraber üniversiteye kargo ile göndereceksiniz.

  1. Para iadesi için üniversiteye dilekçe yazıp göndermeniz lazım. Dilekçenize Adınızı Soyadınızı, TC kimlik numaranızı, Banka bilgilerini ve paranın size gönderilmesi için size ait bir hesap numarası şube kodu vs eklemeniz lazım.

 155. Erzurum acık öğretime kayıt yatırıcam ama banka da borç gözükmüyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Önce internetten ön kayıt olacaksınız sonra bankaya gidip harcı ödeyeceksiniz, sonra internetten bilgileri güncelleyip çıktı alacaksınız sonra evrakları katgolayacaksınız.

 156. Merhaba e_devlet uzerinden kayit yaptirdim harc ve gerwkli olan evraklar hazir evraklari erken gondermekte bir sakinca varmi ve e devlwtten formu aldim peki obs uzerindendebkayit yapmaya gerwk varmi yada obs den firm almak sartmi

  1. E-devletten kayıt olduysan üniversiteye sadece E-devletten aldığın çıktıyı göndereceksin. Başka bir şey göndermene gerek yok. OBS den bi şey yapmana gerek yok.

 157. kayıt işlemlerini yaptıktan sonra kaydımızın tam ve doğru şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını sorgulayabileceğimiz bir yöntem yokmudur? çağrı merkezleri çalışmıyor maillere de cevap vermiyorlar oyle endişeli şekilde bekliyoruz materyal ücretini yatırdık evrakları yolladık ne bir sms ne bir mail gelmedi ? ben nerden bileceğim kaydımın tamamlanıp tamamlanmadığını bu nasıl bir iştir ? çok pervasız hareket ediyorlar !

 158. Merhaba ben 2. üniversite için ön kaydımı yaptırdım ama ön kayıt çıktısını almadım kayıt evrakları için ön kaydın çıktısını almam gerektiğini öğrendim fakat şimdi çıktıyı alamıyorum bana yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Önce harç ücretini ödeyeceksiniz, sonra sisteme tekrar giriş yapıp iletişim bilgilerinizi güncelleyip öyle çıktı alacaksınız.

 159. Ben belgemi gönderdim parayi yatırdim ama hiç hir haber alamıyorum arıyorum açmıyor kayit oldumu eksik bişey varmı bilmiyorum. Bu nasil bi düzen ya.

  1. Kayıt tamamlandığında size mail, posta veya sms ile bilgi verilecektir. Şu an çok çok yoğun olunduğu için cevap alamıyorsunuzdur.

 160. evraklarımı gönderdim kaydınızyapıldı die kimse geri dönmedi şifremi öğrenci belgemi kimliğimi nasıl alıcam

  1. Kayıt tamamlama bilgisi sms ile gelecek, öğrenci kimliğiniz ve diğer bilgiler posta ile size iletilecek.

 161. 2.üniversite kayıt için metaryal ücretini ödedim başvurumu yaptım evraklarımı yolladım halen cevap gelmedi ulaştığını nasıl öğrenebilirim kaydım oldumu olmadımı bir bilgi verirlermi cevabınızı bekliyorum

  1. Ulaştığını kargoya verdiğiniz firmadan öğrenebilirsiniz. kayıt işleminiz bitince size sms ve posta ile bilgi gelecektir.

 162. Kayit tarihini kacirmisim halkla iliskiler bolumu.kayit yapma imkanim yok mu..kayit icin gerekli evraklari yazabilirmisinz

  1. İlk tercihlerde yerleştiniz ve kayıt tarihlerini kaçırdıysanız maalesef başka kayıt hakkınız yok demektir.

 163. Merhb benim 2 üniversitem e devletten ön kayıt yaptırdım gçen pazartesı belgelermi gönderdim hala cewap gelmdı ne mesaj ned meil ve ögrenci numaramı bilmyorum sifremi bilmiyorum nasl otomasyona gripde ders kaydı yaptırcam arıyorum açan kimse yok bna yardımcı olur msunuz

  1. Evraklarınız ulaştı ise bir iki hafta içinde kesin bilgi gelecektir. Ders kaydı 1.sınıflar için otomatik yapılacaktır.

  2. Pki ogrenci numaramı we şfremi nasl ögrencem ve Hatayda oturyorum sınawlara Osmaniye de girmek istiyorum onu nasıl ayarlaya bilirim

   1. Şifren ilk internetten kayıt olurken verdiğin mail adresine gelmiş olması lazım. Öğrenci kimliğin ise kayıt olurken verdiğin iletişim adresine posta ile gönderilecek.

    1. Hayır gelmedi şifre falan arıyorum acanda yok ulaşacagım bi telfon numarası yok mu?

 164. merhaba ben bu sene ataturk univ. acikögretimde isletme lisans programini kazandim ve on kayit yaptirip evraklari gonderdim kaydim henuz onaylanmadi ancak suan istedigim bu degildi oncelikle lojistik on lisans istiyordum ikinci univ. olarak kayit yaptirabilirmiyim acaba bu mumkun mu

  1. Evet ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Lojistik bölümüne kayıt olabilirsiniz.

 165. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ilahiyati kazandm unternet uzerinden on kayitimi nasil yapabilirim hangi siteden

 166. mrb kayıt olduğuma dair hala bilgi gelmedi bana 2. ünv. ygs ile tercih yaptım e/Devlet üzerinden

  1. Kayıt için E-devletten aldığınız çıktıyı gönderip harç ücretini ödemişmiydiniz.

   1. Evet ödedim gerekli belgeleride gönderim kayıt olduğuma dair çıktıyıda gönderdim ama ne mesaj geliyor nede kayıt olduğuma dair mail

   2. Evet kayıt için herşeyi yaptım tüm belgelerimi gönderdim hala bi cevap yok kayıt lmadıysam eğer 2. üni olarak bölüm seçme şansımı kayıp etmek istemiyorum

 167. Merbaba ben on kayit bilgi formunu yazdirmak istiyorum fakat surekli resim yukleyiniz diye bit ekran geliyor fakat resim yukliycegim guncelliyecegim bir yer yok bulamafim yardimci olurmusunu

  1. Resim görüntüsünün üzerine tıklayın. Yine olmuyorsa farklı bir tarayıcı ile deneyin. ( internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Crome gibi)

 168. belgeleri gönderdim üniversiteyi aradım kağıtları ayın sonuna kadar ulaşmış olur dediler ama evraklarım gelmedi kayıt işlemim olmamış mıdır yada mutlaka gelir mi yardımcı olursanız sevinirim

 169. Ben açık öğretime kayıt yapicam ama bana yardımcı olabilir misiniz sadece internet uzerinden mi oluyor kayıtları açık öğretim burolarina gitsem kayıt yapamazmiyim

  1. İnternet üzerinden ( Konuda adresi var ) ön kayıt olacaksınız, sonra harç ücretini ödeyeceksiniz, sonra tekrar internetten sizin mail adresinize gelen şifre ile giriş yapıp iletişim bilgilerinizi güncelleyeceksiniz, sonra yazıcıdan çıktı alıp istenen diğer evraklarla birlikte kargoya verip üniversiteye göndereceksiniz. Atat-ürk üniversitesinin herhangi bir ilde bürosu bulunmamaktadır.

 170. Ben adana da otuyorum. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimini kazandı.şehirimizde kayıt Bürosu yok.nasıl kayıt yaptırabiliriz.ayrıca sınavlara nerede girecek.Lütfen bilgi verirmisiniz!!!!!!!??????

  1. İnternet üzerinden ( Konuda adresi var ) ön kayıt olacaksınız, sonra harç ücretini ödeyeceksiniz, sonra tekrar internetten sizin mail adresinize gelen şifre ile giriş yapıp iletişim bilgilerinizi güncelleyeceksiniz, sonra yazıcıdan çıktı alıp istenen diğer evraklarla birlikte kargoya verip üniversiteye göndereceksiniz. Atat-ürk üniversitesinin herhangi bir ilde bürosu bulunmamaktadır.

 171. Bursada oturuyorum atatürk üniversitesinin aöf bürosu nerede ? Yardımcı olur musunuz?

  1. İllerde Ata Aöf büroları bulunmamakatadır. Ön kayıt internet üzerinden yapılmakta, sonra harç ücreti ödeyip sonra istenen evraklar kargo ile Atatürk Üniversitesine gönderilmekle kaydınız gerçekleşir.

 172. ön kayıt yaptırıcam ama%54 engelli raporum var hrç yatırmam gerekiyormu yatırmadan kayıt yapamıyacakmıyım.anadoluda yatırmadan yapılabiliyor da

  1. Önce yatırıp evraklar beraber engelli raporunuzuda göndereceksiniz ( . En az %40 engel durumu olan öğrencilerimizin bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ). Raporun ön yazısı olarak kısa bir dilekçe yazın, engelli olduğunuzu ve harç iadesi istediğinizi belirtin. Altına TC kimlik numaranızı, adınızı soy adınızı adresinizi ve ücret iadesi için banka hesap numaranızı ekleyin. Sonra ücret iadesi alacaksınız.

 173. Ben 1ay önce kayIt ile ilgini bütün işlemleri yaptım ve evraklarımıda gönderdim hiçbir şekilde çağrı merkezlerine ulaşamıyoruz ve bizede bir bilgi verilmiyor kaydım oldu mu olmadı mı hala bilmiyorum lütfen bu konu hakkında donus yaparsanız cok sevinirim iyi günler iyi çalışmalar ..

 174. Ben ilk defa kayit yaptiricam acik ogretime nasil yapacagim hakkinda tardimci olurmusunz

 175. Vakıfbankasında ödeme işleminde sorun yaşadım sistemleri hata verdi.osym burosuyla görüştüm halk bankasından odeyebileceğimi soyledir.şu anda bu duyuruyu okuyunca ne olacak diye soruyorum yardımcı olur musunuz lütfen.

 176. Merhaba adalet bölümünü kazandım ben ön kayıt yaptım harcımıda yatırdım yalnız evrakları gondermedim şimdi gondersem olurmu bır baska sayfada adalet bölümü için son evrak yollama tarihi 16 agustos yazmış ne yapmalıyım boşunamı gitti kaydım şimdi nolur acil cvp bekliyorum telefonlardan ulaşamıyorum

 177. bu evraklı gönderdikten sonra ögrenci kimlik kartımı nerden temin edecegim bursada atatürk aof bürosu yok dıyebiliyorum??????

 178. e devlet kapısından kayıt oldum bu belge nternet kayıt formu mu oluyor ??? bu belgeyi mi üniversite göndermemiz gerekiyor bu yeterli olur dimi yanlış belge göndermek istemem.. cevap verirseniz sevinirimmm

 179. ikinci üniversite ön kayıt için basvurdum ama sürekli error veriyor ve sayfada bazı sekmeler sayfayı yenilememe rağmen açılmıyor 🙁 🙁

 180. Merhaba ben halihazırda bir lisans bölümü okuyorum bu yıl tekrar sınava girdim ve atatürk üni. aöf ön lisans adalet bölümünü kazandım. şimdi benim aynı zamanda okuduğum bölüme de devam edebilmem için ikinci üniversite olarakmı yoksa normal olarakmı kayıt yaptırmam gerekli?

 181. İstanbul ünivetsitesinde okuyordum yalnız kaydımı yenilemedim istediğim bölüm olmadığı için öğrenci belgesini de haliyle alamıyorum atatürk üni.ikinci üni. Okuyabilir miyim ön kaydımı yaptım ama bir sorun çıkar mı ne yapmam lazım

 182. Geçen yıl Anadolu ünv Açıköğretim fakültesi sağlık kurumları işletmeciliği önlisans programından mezun oldum bu yıl 2015 te ygs tercihimle Atatürk ünv acil afet yönetimi önlisans Açıköğretim programına yerleştim.e devlet üzerinden ön kayıt yaptırıp harcı yatırdım daha sonra ön Kayıt belgesini Atatürk ünv Erzurum Aöf dekanlığına posta ile gönderdim lakin internet üzerinden Atatürk ünv Aöf ne kesin Kayıt yaptıramıyorum
  Kesin kayıt için internette giriş yaptığımda beni ikinci üniversite kapsamında değerlendiriyor ve giriş yapmamı engelliyor.kaydım kesinleştimi başka birşey yapmam gerekiyor mu lütfen yardım.atatürk ünv. Fotoğraf diploma falan göndermedim sadece e devletten yaptığım ön başvuru formunu gönderdim.

 183. On kaydimi yaptirdim parayi yatirmak mi kaliyo geriye yoksa yine alinip alinmayacagimiz belli degil mi bn anlayamadım

 184. merhabalar ben evraklarımı gönderdim kaydımın yapıldığına dair mesaj da geldi üniversiteden.. ama vesikalık fotoğraf göndermemişim sorun olurmu

 185. slm bana yardımcı olumusunuz lütfen? ben vakıf üniversitesinde çocuk gelişimi okuyorum 2.sınıfa gectim. erzurum atatürk üniverstesi açıköğretim 2.sınıf çocuk gelişimi bölümüne genel not ortalamasyla yaty geciş yaptım ve kabul edildim.peki ben artık kayıt asamasını nasıl ve nezamn yapıcam?

 186. Ön kayıt yaptım ancak Herhangi bir form gelmedi ekrana çıktı alabileceğim. !! Ön kayıt formunun çıktısını nereden alacağız ?

 187. Mrb ben yeni kayıt için evraklarımı yolladım diplomamı onaylı olmadıgı için kaydınızı yapamadık diye bi msj geldi en kısa zamanda eksik evrakınızı yollayın diye msj geldi onaylattırıp yolladım benim kaydım ne zaman yapılır yada yapıldımı yeniden bi msj gelmedi yardımcı olurmusunuz ( iyi çalışmalar)

 188. İnternetten ikinci üniversite kaydını yaptım.atatürk üniversitesine.şimdi harç ücretini mi yatirmam gerekiyor.ne yapmam gerek bundan sonra.yardımcı olursanız memnun olurum.tesekkurler

  1. Harç ücretini bankaya yatırıp, sonra tekrar kayıt sayfasına gelip, bilgilerinizi güncelleyip çıktı alıp, diğer evraklarla beraber üniversiteye kargolayacaksınız.

 189. merhabalar,ben ataturk uni sosyoloji bolumunu kazandim ve ön kaydimi yaptirdim suan kesin kayitlar basladi.kesin kayit icin ne yapilacak acaba

 190. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi çocuk gelişimi bölümüne kaydımı yaptırdım.. onay mesaj geldi fakat hala Öğrenci kimliğimgelmedi okullar açılmasına bir hafta kaldı Mesaj geleli çok oldu Neden gelMedi…..*Acil cevap lütfen

 191. mrb bn ek tercihlerden kayıt yaptırdım tüm evrakları erzurum ata aöf dekanlığına gönderdim ama bana geri bilgi verilmedi okulu arıyorum meşgul çalıyor bn nasıl ögreneceğim kayıt yapılıp yapılmadıgını bi yardımcı olurmusunuz.

 192. merhaba ben polis memuruyum ikinci üniversiteye başvuruda bulunacağım. askerlik tecil belgesi isteniliyor fakat ben muaf olduğum için öyle bir belgem yok bunun için ne yapmalıyım?
  İkinci sorum ise; polis okulu mezunu olduğum için işletme fakültesine dikey geçiş yaparak birinci ve ikinci sınıf derslerinden muaf oldum yalnızca üçüncü ve dördüncü sınıfa ait transkiript senaryosu bulunmakta. bu bir sorun arz eder mi? işletme bir ve ikinci sınıftaki ortak derslerden muaf olabilirmiyim .

 193. Mrb ben kesi nkaydimi yaptım evraklari postaneden postaladim ders bilgileri için giriyorum ama acilmiyo sifre hatali diyo acaba evraklarim ellerine ulasinca mi ben girebilicem ders notlarina ve evraklarim ellerine ulaşınca mi kesin kaydim olucak

 194. açıköretimden kaydımın yapıldığına dair msj geldi fakat sifre verilmedi bu yüzden giriş yapamıyorum nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun

 195. Yurtiçi kargodan istenilen evrakları yolladık
  öğrenim belgesi 2 vesikalık fotograf ve kayıt formu
  kayıt formunda siyah kalemle imzalayın diyormuş sonradan gördüm maviyle imzaladık sorun olmaz herhalde? bir de ben suan evrakları yolladım ama email yanlış şimdi güncellesem internetten sorun olurmu?

 196. kolay gelsin benim acil bir sorum olacaktı
  ben ön kayıt yaptım fakat yanlışlıkla farklı bölüme yapmışım bunu nasıl düzeltebilriim. veya sildirebilirm şimdiden çok teşekkür ederim

 197. Merhabalar ben acıkogretım ygs snavıyla ınsan halkları ve halkla ılıskıler bolumune yerlestm yalnz afyondan sınavlara grmek ıstıyorum bunu nasıl yapıcam yardmcı olursanz sevnrm

 198. Merhaba ben 4 yıllık hemşirelik okuyorum 2.üni kapsaminda ünivesitenize basvurdum on kayit yaptim dönem ücretini yatirdim fakat belgeleri göndermem p.tesi olabilecek hafta sonuna denk geldim ancak askerlik durum belgesi olmadan gondersem 2 güne gider mi biraz gecikmesi kayitta sıkıntı yaratır mı? Lütfen cevap

 199. Ders seçimi ve sınavlar hakkında sorularım var . Ögrenci işlerini aradım üniversitenin kendisini aradım ama ulaşamadım. Nasıl ulaşabilirim ?

 200. Telefonla kimseye ulasmiyoruz İstanbul daki acil öğretim burolari nerede var bulamiyorum sinava nerede gireceğiz..ve seçmeli dersleri nasil sececegiz rica ediyorum cevaplayin kitaplarim dahi yok

 201. Simdi ben ikinci okul olarak okuyorum lakinvakıf bankta tc girdim zzaman hiç bişey görünmüyor telefonlada ulaşamıyorum nasıl olacak biri beni bilgilendirir mi

  1. Sistemde zaman zaman problem oluşmakta, bu yüzden dediğiniz şekilde hata veriyor, farklı zaman dilimlerinde yeniden denemenizde fayda var.

 202. Ben 2014 örgün önlisans mezunuyum 2015 te anadolu Aöf önlisansa 2.üniversite olarak kayıt oldum şimdi ata aöfede kayıt olmak istiyorum ata Aöf için ben örgün üniversite diplomasını mı göndereceğim yoksa anadolu aöften okuduğum için öğrenci belgesi mi göndereceğim diplomanın sadece fotokopisini göndersem olurmu aslı gibidir onayı şart mı

  1. Her ikisini de gönderebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Ata-Aöf iletişim numarasından Telefon :444 9 282 arayıp bilgi alabilirsiniz.

 203. Sınavlara Konya’da girebilme imkanım var mı ? Atatürk Üni. AÖF Sosyal hizmetler düşünüyorum.

 204. Merhaba. Yurtdishindan kayit yaptirmak istiyorum, evraklari hazirladim, fakat ikinci universite olarak hangi sayfadan kayit yaptirmam gerek anlayamiyorum. Halkla ilishkiler ve tanitim bolumu, lutfen yardimci olurmusunuz?

 205. Ben de iş güvenliği ni düşünüyorum fakat kayıt konusunda benim de kafam karışık sınavlara bulunduğumuz ilde girebilecekmiyiz kitaplar da mı posta ile gelecek ? Yardımcı olursanız sevinirim

 206. KIZIMIN ERZURUM ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ İ ADALET MESLEK YÜKSEK OKULUNA KAYITINI YAPTIRACAĞIM KIRIKKALEDE İKAMET ETMEKTEYİM BURDA VEYA ANKARADA KAYIT İÇİN İRTİBAT BÜROSU VARMI TEŞEKKÜRLER

 207. Merhaba ilahiyat onlisans kayit yaptrcam acik ogretim fakat okulu ariyorum bilgi icin srekli mesgule atiliyorum
  Yardmci olurmusunz …
  Yer;Bartn

 208. lütfen daha açıklayıcı bilgiler veriniz insanlara telefon numaraları sürekli meşgul kitaplar nereden alınıcak sınavlara ikamet illerindemi girilecek

 209. Merhaba ben geçen sene kayıt yaptırdım açıköğretim turizm ve otel islt.1.dönem sınava girdim ama 2.dönemde kayıt yaptırmadim.şimdi ben yeni kayıt mi yaptıricam yoksa kayıt yenilememi hangisi
  Ve nasıl yapıcam evrak ve para ne kadar odiycem

 210. Ben daha once calisma ekonomisi ve endustri iliskileri lisans mezunuyum . Ikinci universite is sagligi ve guvenligi önlisans kaydi yaptim. Ama daha once mezun oldugum okul önlisans / lisans çıkıyor ve lisansi secemiyorum .nasil yapılıyor

 211. merhabalar en bırsey sormak ıstıyorum ben onlısan mezunuyum sımdı de ıkıncı bır unıvertseye kyıt yaptırdım sımdı dgs den de acık yazmayı dusunuyorumıkısını aynı anda okuyabılıyor muyum acaba dgs oluca eskı ayıt ıptal oluyor mus boyle bırsey var mı

 212. mrblar ben acıköretim tıbbı dökumantasyon ve sekreterligine yerlstım e devletten kaydımı yaptım simdı ucretler ne zamn odeniyr, nette kayıt ve esas kayıt dıyo e devletten kayıt yapalr buna dahıl mı bılgı verırmsnz sımdıden tskler

 213. Merhabalar ben anadolu universitesinde acikogretim okuyordum fakat dondurdum. Simdi ikinci universiteye kayit yaptirabilirmiyim?

 214. merhaba ben tıbbı dökümasyon ve sekreterlik bölümüne internet üzerinden kayıt yaptırdım ama kitaplarımı nerden alabilirim yardımcı olur musunz ?

 215. ders kitaplarının alımı sınava girilecek yerlerin belirlenmesi nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz?

 216. Merhaba ben ygs girerek açıktan isci sağlığı iş güvenliğini kazandım.bu ikinci üniversitem olacak. Bankaya parayı yatırdım ve netten obs yaptım.Kayıt formunuda aldim trankiribimde koydum. Kayıt formunda evrakları buraya gönderin diye adres yazıyor bende oraya ptt yoluyla gönderdim.Ama erzurum aof bürosunda erzurum aof dekanligi yakutiye erzurum göndereceksiniz diyor.kayit formunda da atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesi dekanlığı 25140erzurum gönderin diyor.Şimdi bu iki adres aynım o yoksa ben yanlış mi gönderdim evrakları lütfen yardımcı olunnnn.

 217. merhaba, ben kayıt ücretini yatırdım. başka bir işlem yapmama gerek var mı? kitaplar nasıl gelecek? bilgilendirirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu