Açıköğretim Kayıt Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Açıköğretim öğrencileri için bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 17-28 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak. Bu dönemde kayıt yeniletmek istemeyen, kaydını dondurmak isteyen öğrenciler açıköğretim kayıt dondurma işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Bize gelen soruları buradan toplu olarak cevaplayalım.

Açıköğretimde kayıt dondurma işlemi tahmin edilenden çok daha kolaydır. Diğer üniversitelerin aksine herhangi bir dilekçe vs yazmanız gerekmemektedir. Kayıt yenileme tarihlerinde harcınızı yatırmayıp kayıt yenileme yapmamanız kayıt dondurmak için yeterlidir.

Harcınızı yatırmadığınızda kaydınız otomatik olarak dondurulacaktır. Bir sonraki dönem veya istediğiniz dönemde harcınızı yatırıp kayıt yenileme yaptığınızda tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kayıt yeniletmediğiniz dönemlerde borç biriktiği ve kayıt yenileme yaptığınız ilk dönemde tüm borçları ödemeniz gerektiği şeklinde bir bilgi dolaşmakta olup bu bilgi doğru değildir. Kayıt yenileme yapmadığınız dönemlerde borç birikmez ve kayıt yenileme yaptığınız ilk dönemde sadece o dönemin harcını ödersiniz.

Açıköğretim Kayıt Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?
Açıköğretim Kayıt Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu