Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf 2015 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf 2015 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kayıt İşlemleri, Ata Aöf Kayıt Tarihleri, Ata Aöf Kayıt İşlemleri, 2015 Atatük Üniversitesi Açıköğretim Kayıtları, Erzurum Ata Aöf Kayıt tarihleri, Ata Aöf Kayıtları Nasıl yapılacak..

Erzurum Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015 ÖSYM yerleştirme sonuçlarına göre, üniversite bünyesinde bulunan 4 Lisans ve 21 Önlisans bölümüne yerleştirilen yaklaşık 28.000 öğrencinin üniversiteye kayıt tarihleri ve kayıtların nasıl yapılacağı ile ilgili açıklamaları aşağıdan okuyabilirsiniz.

 ÖSYM İLK Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıtlar;

Atatürk üniversitesine Temmuz ayında yapılan ÖSYM ilk yerleştirme sonuçlarına göre kayıt işlemleri;  03.08.2014 – 16.08.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

2015 ÖSYS EK Yerleştirme Yeni Kayıt İşlemi;

2015 EK yerleştirme sonuçlarına göre İnternet üzerinden ön kayıt, açık öğretim materyal gideri ödemeleri ve evrak teslim işlemleri Atatürk Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden 21 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıtlar iki aşamalı olarak yapılacaktır. 

İlk Aşamada; YGS Sonucu ile yerleşen öğrenciler kayıt işlemine başlamak için Vakıfbank şubelerinden veya Bankamatik/İnternet bankacılığı ile  harç ücretlerini T.C. kimlik numaralarını belirterek yatırmaları gerekmektedir.
TC. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler üniversite tarafından işleme alınmayacaktır.
Ödemeler üniversitenin ilan ettiği kayıt tarihleri içinde yapılmalıdır..

İkinci Aşama İse; İnternette E-devlet üzerinden veya Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden istenilen bilgilerin girilerek onaylanıp çıktısının alınması şeklindedir.

Üçüncü Aşama İse; Kayıt için istenen belgelerin hazırlanarak belirtilen kayıt tarihleri içinde Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM adresine YURTİÇİ KARGO firması ile göndermeniz gerekmektedir.  Yurtiçi kargo için gönderi kodu: 250638179 kargo ile gönderirken bu kodu söyleyerek indirimli olarak gönderi yapabilirsiniz.

Kayıt evraklarını kayıt tarihleri içine KARGOYA vermiş olmanız gerekmektedir.

Ata Aöf Kayıt Evrakları Nelerdir. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ata Aöf Harç ücretleri ne Kadardır. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ata Aöf Sınavları Nerede ve Nasıl Yapılmaktadır. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Bir Yorum

  1. ben e devletten kayitnyaptim parayida yatrdim ancak ogrenci sistemine giris nasil yapiliyr ogrenc sifresi falan nerden aliniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu