Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2.Üniversite Kayıtları 2013-2014

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2.Üniversite Kayıtları 2013-2014 

 

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir ? Üniversitece açıklanmış olan açıköğretim bölümlerden istediğinize, herhangi bir sınava girmeden,  kontenjan sınırlaması olmadan, direk olarak kayıt olma imkanı sunmaktadır. Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) bütün üniversite öğrencilerine ve mezun olmuş olanlara vermiş olduğu bir haktır.  Herhangi bir üniversitenin ön lisans (2 yıllık) veya lisans (4 yıllık) programlarından birisine kayıtlı olan yada mezun olmuş olanlar ile aynı zamanda açıköğretim öğrencileri veya mezunları, okudukları/mezun oldukları bölümden farklı olmak şartıyla, üniversite sınavına girmeden direk olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önlisans veya lisans bölümlerinden istediklerine kayıt olma hakkına sahiptirler. ( Sosyal Hizmet Bölümü Hariç ). Aşağıdaki tablodan kim nereye kayıt olabilir görebilirsiniz.

Devam Edilen veya Mezun Olunan Bölüm;

2. Üniversite Kapsamında Müracaat Edilebilecek Program Seviyesi

Önlisans Bölümü İse

Sadece Önlisans Bölümlerini Tercih Edebilirsiniz.

Lisans Bölümü İse

İster Önlisans, İster Lisans Bölümlerinden Birisini Tercih Edebilirsiniz.

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden ve haklarından yararlanmaktadırlar.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim aöf bölümlerinde ikinci üniversite kapsamında sınavsız olarak direk kayıt olabilmektesiniz. İkinci üniversite kapsamında kayıt ile ilgili bilgileri aşağıda görebilirsiniz. İkinci üniversite kapsamında Sosyal Hizmet harici diğer tüm açıköğretim bölümlerine kontenjan kısıtlaması olmadan kayıt olabilirsiniz. 

İkinci üniversite için ön kayıt ve kesin kayıtlar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Yapılacak İşlem

İşlem Tarihi

Ön Kayıt Tarihleri

01 Temmuz 2013
25 Ekim 2013

Açıköğretim Materyal Ücreti Yatırma Tarihleri

02 Eylül – 25 Ekim 2013

Kesin Kayıt Tarihleri

02 Eylül – 25 Ekim 2013

Evrak Gönderme Tarihleri

02 Eylül – 25 Ekim 2013

   
     
     

İkinci Üniversite Kayıtları;


Atatürk Üniversitesi Aöf bölümlerine ikinci üniversite kapsamında için ön kayıtlar 01 Temmuz – 25 Ekim 2013 günü mesai bitimine kadar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.
Ön kayıt yaptırdığınız bölümler için kesin kayıt işlemlerini ise 02 Eylül – 25 Ekim 2013 tarihleri arasında yine Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapacaksınız.

Kayıt için istenilen belgeler;

 1. Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonunda alınacaktır.)
 2. Öğrenim belgesi
 • Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.
 • Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini göndereceklerdir.
 1. Vesikalık fotoğraf (4 Adet)
 2. Askerlik belgesi (Erkek öğrencilerden askerlikle ilişikleri olanlar)
 3. Sağlık Raporu (Varsa özürlü öğrencilerden özür grubunu ve özür derecesini bildiren)

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 Bahar Dönemi Ara Sınav İçin Mazeret Sınavı Hakkı

  Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Ara Sınavına Mazeretleri Nedeniyle Katılamayan Öğrenciler Hakkında 2019-2020 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat... Devamını Oku

 • Ata-Aof 2020-2021 Yılı Akademik Takvim Belli Oldu

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020 – 2021 Akademik takviminde Kayıt tarihlerini, kayıt yenileme ve ders seçme tarihleri ile sınav ... Devamını Oku

 • Ata-Aof 2020 Final Sınavlarını Online Yapacak

  Atatürk Üniversitesi 2020 bahar dönemi arasınavlarından sonra 2020 bahar dönemi final sınavlarını da online olarak yapma kararı aldı. Duyuru Atatürk ... Devamını Oku

 • Aöf Ders Geçme Notu 35’e Yükseldi

  Daha önceki dönemlerde 25 olan geçme notu online sınav kararı alındıktan sonra 35 olarak değiştirildi. Online sınavlar için arasınavın etkisi %25, fi... Devamını Oku

 • Açıköğretim 2020 Final Sınavları Online Yapılacak

  YÖK’ün aldığı karar sonrasında tüm üniversitelerin bahar dönemi final sınavlarının online yapmasına karar verildi. Bu doğrultuda açıköğretim dö... Devamını Oku