Aöf 2016 Bahar Dönemi Ücretsiz Yüz Yüze Açıköğretim Dersleri Başlıyor!

Aöf öğrencilerine yönelik Ücretsiz Yüz yüze Dersler 05 Mart 2016 Cumartesi günü başlıyor… Tüm Aöf öğrencilerin ücretsiz olarak katılabileceği bu dersler, 81 ilin tamamında ve ayrıca 11 ilçemizde verilecektir.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi öğrencileri okudukları bölümle ilgili bazı dersleri yüz yüze alabilme hakkına imkanına sahip olabilmektedir. Bu sistemin adı Akademik danışmanlık sistemidir.

Fakülte tarafından her yıl güz ve bahar döneminde akademik danışmanlık dersleri verilmektedir. Dersler sene başında ilan edilen akademik takvimde belirtilen tarihler arasında verilmektedir.

2015 – 2016 öğretim yılı Bahar döneminde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesine kayıtlı öğrencilere yönelik yüz yüze verilecek dersler 05 Mart 2016 tarihinde başlayacak ve 27 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihler içinde bulunduğunuz ilde dersin verildiği üniversitede hiç bir ücret ödemeden, kayıt yaptırma vs gibi herhangi bir şart olmadan sadece öğrenci kimliğinizi göstererek derslere katılabilirsiniz.

Dersler nerede yapılacak?

Açıköğretim Akademik Danışmanlık Hizmetleri, 2015 – 2016 öğretim yılında tüm iller ve 11 ilçe merkezinde (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Nazilli, Polatlı) yürütülecektir.

İSTANBUL: Marmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi – HAYDARPAŞA, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – ANADOLUHİSARI, İşletme Fakültesi – BAHÇELİEVLER.

ANKARA: Ankara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – CEBECİ, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – BEŞEVLER.

İZMİR: Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – BUCA, Yaşar Üniversitesi: Selçuk Yaşar Kampusu – BORNOVA.

ESKİŞEHİR: Anadolu Üniversitesi: Açıköğretim Eğitim, Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası – Yunus Emre Kampusu Girişi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – MEŞELİK KAMPÜSÜ.

Hangi derslere katılabiliriz?

Öğrencilerin diğer derslere göre nispeten anlamakta zorluk çektikleri, başarı oranının diğer derslere göre daha düşük olduğu, çok fazla öğrencinin sorumlu olduğu dersler yüz yüze ders kapsamında verilmektedir. Bahar döneminde öğrencilere verilecek olan ücretsiz yüz yüze akademik dersler aşağıda verilmiştir.

Bahar Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri
2. Yarıyıl Dersleri 4. Yarıyıl Dersleri 6. Yarıyıl Dersleri
Arapça II Arapça IV Finansal Yönetim II
Borçlar Hukuku İstatistik II İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları Makro İktisat Maliyet Yönetimi
Genel Muhasebe II
İktisada Giriş II
İngilizce II
Matematik II
Osmanlı Türkçesine Giriş II

 

Dersler Hakkında Ek Bilgiler

Yüzyüze ücretsiz Açıköğretim Dersleri, resmi tatil günleri (31 Aralık, 01 Ocak, 23 Nisan, 01 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir. Yoklama alınmamaktadır, dolayısıyla devamsızlık problemi vs bulunmamaktadır.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitenin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.

Hepinize başarılı bir eğitim yılı diliyoruz

aöf akademik dersler
aöf akademik dersler

3 Yorum

  1. 20 MART Pazar Günü sabah 6’da evden çıkarak Bahçelievler’de ki Marmara Üniversitesi Kampüsüne Akademik Danışmanlık dersine katılmaya gittim ve girişte ki camda derslerin haftaya ertelendiği yazıyordu. Bir önceki hafta yine aynı kampüste yine ders olmadı çünkü üniversite giriş sınavı vardı.6 Mart PAZAR günü oturum yapılmasına rağmen 13 -20 MART pazar günlerinde Bahçelievler Marmara Üniversitesi Kampüsünde akademik danışmanlık dersleri yapılmadı. Umarsız ve tutarsızca ! 12 Mart Cumartesi günü Haydarpaşa’daki Marmara Üniversitesi Kampüsünde ise İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersini veren hoca derse geldi ve kitabını açarken ne Hukuku bu devlette hak mı hukuk mu var diye başladı derse ve 1 saat öncesinden dersi bırakarak hiçbir sebep söylemeden dersi bırakıp gitti. Ben onca yolu katetmişim ders dinlemeye gitmişim ama hoca ders anlatmak yerine politikaya soyunmuş. Şimdi ben bu haftasonu yine ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum !!!! Buradan yetkililere duyuruyorum lütfen öğrencileri mağdur etmeyin. Hocalar hocalıklarını bilsinler. Madem maaşlarını alıyorlar o zaman derslerini anlatsınlar dersi 1 saat erkenden bırakıp gitmesinler. Bunu büyük bir hakaret ve saygısızlık olarak algılıyorum. Böyle hocalar görevden alınmalı….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu