Aöf Öğrencileri YÖK Önünde Açıklama Yaptı

Anadolu Üniversitesi açıköğretim öğrencileri YÖK binası önünde sıkıntıları ile ilgili basın açıklaması yaptı.  

2012-2013 eğitim yılının başından itibaren Kredili Sisteme geçilmesi ile birlikte değişen Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile birlikte bütünleme sınavlarının kaldırılmasına tepki göstermek için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri YÖK Binası önünde toplanarak bir basın açıklaması ile tepkilerini dile getirdiler.

“AÖF’lilere İKİNCİ SINIF VATANDAŞ MUAMELESİ YAPILIYOR”

Açıköğretimlilerin eylemlerine destek vermek için açıklamaya TÜRKİYE KAMU-SEN üyeleri, TÜRK BÜRO-SEN Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Ankara MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu da katıldı.

Açıköğretim öğrencilerine ikinci sınıf muamele yapıldığını belirten AÖF Öğrenci temsilcisi Elif Erden, “Türkiye’deki bütün üniversitelerde ve hatta diğer uzaktan eğitim veren üniversitelerde bütünleme sınavı yapılırken, yalnızca Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim fakültesinde Bütünleme sınavlarının kaldırılması manidardır.Başbakanımız; yaptığı tüm konuşmalarda, eğitimde fırsat eşitliğinden bahsetmektedir. Her yıl yapılan açıklamalarda, Yüksek öğretimdeki okullaşma ve öğrenci sayısı ilan edilirken, Açıköğretim Fakülteleri de bu sayının içinde yer almaktadır. Bu durum, eş değerlilik olarak kabul edilirken, bizler maalesef uygulamada, bu eş değerliliğin dışında tutulup, cezalandırılıyoruz. Diploma eşdeğerliliği konusunda ise, ikinci sınıf mezunlar muamelesi görmekteyiz” dedi.

3 Yorum

  1. ANADOLU ÜNİV AÖF ÖĞRENCİLERİ Nİ NEDEN KİMSE DUYMUYOR OKADAR İNSANIN NEDEN HAKKINI GASP EDİYORLAR LÜTFEN SAYIN BAŞBAKANIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu