AÖF Harf Not Aralıkları

Açıköğretim harf not aralıkları nedir, bir dersin harf not aralıklarını nasıl öğrenebilirim, falan dersin harf not aralıkları nedir, geçen yılın harf not aralıkları kaçtır, geçmiş yılların harf not aralıklarını nasıl öğrenebilirim.
Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda bazı bölümlerdeki derslere ait harf notları paylaşacağız fakat ondan önce harf notların ne olduğundan kısaca bahsedelim. Bildiğiniz üzere Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi Öğrenci değerlendir sistemi, öğrencilerin deyimiyle “Çan Eğrisi” sistemini uygulamaktadır. Çan eğrisi sisteminde önceden bilinen kesinleşmiş bir geçme notu yoktur, harf notlar grubun başarısına göre belirlenir. Bir dersin geçmiş yıllara ait harf notlarını öğrenmek o dersi hangi puanla geçeceğiniz konusunda yada bir başka ifadeyle hangi harf not için hangi başarı puanı almanız gerektiği konusunda size bilgi verir.

Aşağıda bazı bölümlerdeki bazı derslere ait geçen yılın harf not aralıklarını paylaştık. Geçen yıl başarı notu alt sınır 25 iken bu yıl 35’e yükseltildiğini unutmayın. O yüzden bu yıl notlar biraz daha yükselecektir, bunu da dikkate almanızda fayda var.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu