Aöf 2015-2016 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri ve Tarihleri

Açıköğretim 2015-2016 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve Ders Ekle Sil İşlemi

Açıköğretim 2016 bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri, 2016 aöf kayıt yenileme tarihleri, Anadolu açıköğretim kayıt yenileme, Eskişehir açıköğretim kayıtları, 2016 aöf kayıt yenileme, 2016 açıköğretim fakültesi kayıt yenileme işlemleri, Aöf ders ekle sil, açıköğretim ders ekle sil.

Bu yazıda Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2015-2016 yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerini anlatacağız.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi aöf 2016 bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri ve işlemleri açıklandı.

Anadolu Aöf Kayıt yenileme ve Ders Ekle Sil işleme nasıl yapılır videolu anlatım aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz?

Anadolu Aöf Kayıt yenileme ve Ders Ekle Sil işleme nasıl yapılır videolu anlatım aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz?

Açıköğretim bölümlerine 2015 yılında yeni kayıt yaptırmış henüz ilk yılı dolmamış olan öğrenciler yani  henüz 1. yarıyılı bitirmiş bahar döneminde 2. yarıyıl için kayıt yaptıracak olan öğrenciler ders ekle sil yapmayacaktır. Bu öğrencilere dersler sistem tarafından otomatik olarak atanacak ve öğrenciler kendilerine sistem tarafından otomatik olarak atanan bu derslerden sorumlu olacaktır. Bu öğrenciler 22 Şubat 2016 Pazartesi tarihinden itibaren kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler.

Açıköğretim bölümlerine 2015 öncesinde kayıt yaptırmış olan öğrenciler 22 Şubat 2016 Pazartesi tarihinden itibaren ders ekle sil ve kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 krediyi geçmeyecek şekilde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Sistem tarafından atanan otomatik olarak eklenen dersleri eksiltip çıkarabilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Üst dönemden ders alan öğrenciler böylelikle daha kısa sürede mezun olma şansına sahip olabilirler.

Kayıt yenileme işlemleri kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” linkinden ders seçim işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ardından bankaya ödenmesi gereken harç ücreti yatırılacak ( Vakıfbank’a TC kimlik numarası belirtilip Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme ücreti olduğu ifade edilecek ). 2015-2016 yılına kadar bağlı olduğunuz aöf bürosuna gidip öğrenci kimliğinize bandrol yapıştırma/ bandrol yenileme işlemi yapılırken bu yıldan itibaren bandrol yenileme uygulaması sona erdi, artık sadece yeni ders kitaplarınızı almak için büroya gitmeniz gerekmekte.

2015-2016 Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak olup, 4 Mart 2016 Cuma günü sona erecektir.

Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Aşamada Gerçekleştirilecektir…

1. Aşama; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME bağlantısına tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Henüz 2015-2016 yılında yeni kayıt yaptıran öğrenciler Bahar Döneminde de ders seçimi yapamayacaktır. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz. Ders Ekle Sil işlemini nasıl yapacağınızı öğrenmek için BURAYA tıklayın.

2. Aşama; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması ile gerçekleştirilir. Ders Ekle/Sil işlemini yaptıktan sonra Vakıfbank’a kayıt yenileme harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Aöf 2015-2016 harç ücretlerini yatırdıktan sonra Açıköğretim Fakültesi (aöf) bürolarına giderek fakülte tarafından bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Fakat her ihtimale karşı Aöf kayıt yenileme harç ücretini bankaya yatırdığınıza dair dekontu belli bir süre saklamanızda yarar var.

22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında kayıt yenileme harç ücretini Vakıfbank’a yatıran, memnun olmayıp tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 03-04 Mart 2016 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?

2015-2016 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 210tl civarında olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir. Üstten alınan her ders için ayrıca kayıt yenileme harç ücreti artarak yükselecektir, bu durumda tahmini olarak söyleyecek olursak harç ücretiniz 250 tl civarını bulabilir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz Aöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

Önemli!
Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız. Zira Ders ekle sil işlemi neticesinde aldığınız derslere göre kayıt yenileme harç bedeli belirlenmektedir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 Yılı Yaz Okulu Açılıyor

  Anadolu Üniversitesi pandemi nedeniyle yaz okulunu kapatmış ve yerine üç ders sınavını getirmişti. (İlgili duyuru için tıklayınız.) Öğrencilerden yoğ... Devamını Oku

 • 2020 Açıköğretim Üç Ders Sınavı Yapılacak

  Üç ders sınavları 22 – 26 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacak. Anadolu Üniversitesinin duyurusunun ardından sı... Devamını Oku

 • AOF Formasyon Kaldırıldı

  Pedagojik Formasyon, eğitim fakültelerinden mezun olmayan fakat öğretmenlik yapmak isteyenlerin bölümleri sonrasında eğitim verebilecek yetiye ulaşma... Devamını Oku

 • 2020 Açıköğretim Online Final Sınavı Kuralları

  Koronarivüs nedeniyle bir çok sınav ertelendi veya online olarak yapılıyor. Açıköğretim sınavlarıda arasınav ve final sınavı olarak online yapılan sı... Devamını Oku

 • Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Kaldırıldı

  Koronavirüs nedeniyle bahar dönemi açıköğretim sınavları (arasınav ve dönemsonu sınavları) online olarak yapılmıştı. Online sınavlar neticesinde bir ... Devamını Oku