Aöf 2013 Mezunları Diplomalarını Ne Zaman Alacak?

Aöf 2013 Mezunları Diplomalarını Ne Zaman Alacak?

 

14.06.2013 tarihi itibari ile aöf final sonuçları açıklandı ve bu sonuçlara göre son sınıf öğrencilerinden bir çoğu mezun oldu. Benimde yaşadığım durum olan ” Açıköğretim diplomalar ne zaman verilecek ” sorusu mezun olanlarımızın hepsinde sorulmaya başlandı eminim.

Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim bilgilendirme sayfası olan ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden sonuçlarımızı öğrendik ve çoğumuz derin bir oh çekti. Bir çoğumuz çok sevindi bazılarımız üzüldü. Son sınıf öğrencilerinin yarısından çoğu mezun oldular ve artık sıra diplomalarımızı almaya geldi. Peki diplomalar ne zaman dağıtılacak, Diplomalarımızı nereden alacağız? Diplomalar nasıl olacak? Diploma üzerinde neler yazacak ve daha bir çok soru kafamızda dönüp duruyor. Ben sorularınıza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım arkadaşlar.

 

– İlk sormuzun cevabı diplomalar ne zaman dağıtılacak. Diplomalarınız sınav sonuçları belli olduğu andan itibaren basılmaya başlandı ve 7/24 bu işlem devam ediliyor ve pey der pey de bürolara gönderilmeye başlandı. En erken bir kaç gün sonra en geçte hemen hemen 2-3 hata içinde tüm diplomalar bürolar ulaşmış olur.

– Diplomaları neereden alacağız sorusunun cevabıda tabii ki bağlı olduğunuz Aöf Bürosundan alacaksınız olacaktır. 

– Diplomamı benim dışımda birisi alabilir mi? sorusunun cevabı evet olacaktır. Diplomalar, mezunların kendisine veya yasal vekiline (noter onaylı vekiline) verilir. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez.

– Diplomalarımız nasıl olacak, üzerinde ne yazacak? Hepimizin diploması uluslararası geçerlilikte olmaktadır. üzerinde Anadolu Üniversitesinin ibaresi ve simgesi bulunacaktır. Diplomalarınızda mezun olduğunuz bölüm ve bu bölümün bağlı olduğu fakülte isimleri yazacaktır. İşletme ve Konaklama İşletmeciliği mezunlarının diplomalarında, “Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ……….. Bölümü ” yazacaktır. İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler bölümleri mezunlarının diplomalarında ” Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ……. Bölümü ” yazacaktır. Bu saydığım bölümlerin dışında bir bölümde okuyorsanız siz Açıköğretim Fakültesi bölümlerinden birisinde okuyorsunuz demektir ve diplomanızın üzerinde ” Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi …….. Bölümü ” ibaresi bulunacaktır.

 

Aöf İşletme Fakültesi Diploması
Aöf İşletme Fakültesi Diploması

 

Diplomalarınızla ilgili diğer sorularınızı sayanın altına yazarsanız elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım arkadaşlar. Hepinizin istediği notlar ile mezun olmuş olmanızı temenni ediyorum..

66 Yorum

 1. 4 yıllık bölüme kayıtlıyım, 2. sınıfı bitirdim . 2 yıllık diploma alabilir miyim? bunun için ne yapmalıyım? ne kadar sürer?

 2. bır tane ff dersım var fakat 2, donemde basarılı yazıyor ff dersı tekrar almam gerekecekmı yoksa mezunmuyum

 3. İyi geceler. Ben 4 yıllık aof işletme bölümü okuyorum. şu an 2. sınıfı bitirdim. Önlisans diploması alıp seneye 3 üncü sınıftan devam etmem mümkün mü acaba ( Çıktı belgesi falan değil ). Cevaplarınız için teşekkürler..

 4. bırıncı donem yanı guz donemı genel not ortalamam 1,80 , son açıklanan bahar donemı genel not ortalamam 2,210 acaba ben mezun olabıldımmı hıc ff ım yok ıkı donemdede

 5. Halkla ilişkiler ve tanıtım son sınıf tayım ama güz döneminde bir dersten ff var,acaba son sınıflar için herhangi bir sınav olacak mı? yoksa seneye mı kaldık .Bilgi verirseniz memnun olurum

 6. Halkla ilişkiler ve tanıtım son sınıf tayım ama güz döneminde bir dersten ff var,acaba son sınıflar için herhangi bir sınav olacak mı? yoksa seneye mı kaldık .Bilgi verirseniz memnun olurum.

 7. Bilgilendirme için teşekkürler.

  ” En erken bir kaç gün sonra en geçte hemen hemen 2-3 hata içinde tüm diplomalar bürolar ulaşmış olur. ”

  Demişsiniz. Peki, bizim bunu takip etme imkanımız var mı? Diplomamızın büroya ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebiliriz?

 8. öncelikle teşekürler…ben kamu yönetimi okuyorum..bu sonuçlara göre 2 yıl bitti önlisans diplamasını almak isityorum..bunu alabilr miyim almak için neler yapmalıyım..

 9. AT106U MATEMATİK II 4.0 30 – – – – – – 40 37.000 DC
  SAK206U SAĞLIK KURUMLARINDA FİNANSAL YÖNETİM 4.0 45 – – – – – – 55 52.000 CB
  SAK208U SAĞLIK KURUMLARINDA KALİTE YÖNETİMİ 4.0 55 – – – – – – 35 41.000 DC

 10. lisans son sınıf öğrencisiyim her iki dönemde de başarılı yazıyor fakat 7.dönemde FF olan bir tane dersim vardı mezun muyum yoksa tek ders sınavında verirsem mi mezun olacağım ?

 11. 4 yıllık işletme 2. sınıftayım gno: 2.390 diploma almakiçin ne yapmalıyım. farklı bir bölüme kayıt yaptırarak devam edebilirmiyim.

 12. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler… Son sınıf öğrencisiyim ve sonuçlara göre tüm derslerden başarılı olmuşum. Genel ortalama 2’nin üzerinde görünüyor. Fakat sonuçta mezun olduğumun yazmaması bir sorun olduğu anlamına gelir mi yoksa artık mezunum diyebilirim?

 13. BEN BAHAR DÖNEMİNDE İNGİLİZCE DERSİNDEN KALDIM.ORTALAMAM 2.87.ŞİMDİ BEN İNGİLİZCEDEN GEÇMEM İÇİN KAÇ ALMAM LAZIM.YARDIMINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

 14. mezun olup olmadığımı anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz 1. dönem ortalamam 1.99 karşısında uyarı yazıyo ikinci dönem ortalamam 2.330 karşısında başarılı yazıyo 1 .dönemden en düşük dd var 2 tane 2. dönemde cc var büroya ulaşamıyorum

 15. benim ortalamam 3 üzeri olduğu için sanırım onur belgesi almaya hak kazandım.. sorum şu: diplomamın üzerinde ONUR ÖĞRENCİSİ yazacakmı???

 16. ben iki yıllık okuyorum çok şükür bu dönemde verdim yani mezun gözüküyorum ben şimdi ne yapacağım diplomamı alacak mıyım yoksa 3.sınıfa tamamlamak istiyorum direk büroya gidip 3.sınıfa kayıt mı yaptırmam lazım?

 17. Anadolu üniversitesinin örgün öğretim mezunlarına verilen diplomayla bizim alacağımız arasında fark varmı?

 18. meraba önlisans sosyal hizmetler bitirdim. diplomamı almak için dilekçemi vermem gerekiyor tam olarak açıklarmısınız

 19. Merhaba lar benimle sorum. Ben budonemin ve ilk dönemin derslerini geçtim ama mezun olup olmadığımı bilmiyorum. Ilk dönemden almsdigim ders varmı bilmiyorum.acaba mezum oldummuki

 20. Selam, Ben de son sınıf öğrencisiyim ama 7 dersimden 2’sinin harf notu CD geldi diğerlerinden geçtim. Ortalamam 2.0’ın üzerinde ben şimdi mezun oldum mu bilgilendirirseniz sevinirim.

 21. merhaba.8 ay önce evlendim ama sınava giriş evraklarımda eski soyadım yazıyordu evlilik cüzdanımla girebildim sınavlara.soyadı değişikliği için büroya gitmem gerekir mi?diplomada evlenmeden önceki soyadımın yazmasının bir zararı olurmu? sizce soyadımı değiştirmeli miyim?

 22. ben 3.80 ortalamaya bitirdim diplomamda yüksek onur öğrencisi ibaresi yer alır mı daha önce bitirdiğim 2 yıllık üniversitede onur öğrencisi yazıyordu diplomamda o yüzden soruyorum bilgin varsa cevaplarsan sevinirim

 23. öğrenci kartını kaybedenler diploma alırken sorun yaşar mı yaşarsa bu ne gibi sorun olur, şimdiden teşekkürler

 24. aöf işletmeyi bu yıl bitirdim. aynı zamanda gıda mühendisiyim. Kpss 2012 ye girdim ve işletme bölümünden tercih yapmak istiyorum. Fakat aöf mezuniyet belgesi vermediğinden diplomada çıkmadığından ösym ye resmi belge ibraz edemiyorum. yani bölüm değişikliği gerçekleştiremiyorum. Konuyla ilgili ne yapabilirim. Tercihler 24 haziran – 3 temmuz. diplomalar yetişir mi 🙁

 25. MRB. BEN KAMU YÖNETİMİ 2.SINIF ÖĞRENCİSİYİM, BÜTÜN DERSLERİMİ VERDİM,İSTERSEN ÖNLİSANS DİPLOMASINI ALABİLİRMİYİM,ALABİLİRİSEN EĞER BUNUN İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR,TŞKLER…

 26. Bu sene mezun oldum, kayıtlı olduğum açıköğretim bürosundan uzaktayım ve hemen alamayacağım diplomamı,eylülde alsam olur mu?

 27. mrb ,serhat kara sen mezunsun artık için rahat olsun,ff dışındaki dersler geçiyor eğer 2.00 üzerindeyse ortalama
  diplomalar bürolara gelmişmi arkadaşlkar
  blgisi olan varmı

 28. Ögrenci kimligimi kaybettim, diplomamı nasıl alabilirim. Tekrardan ögrenci kimligimi çıkartmam gerekir?

 29. diplomalar üzerindeki kimlik bilgisi ( özellikle soyisim ) yazılırken, güncelleme yapılıyor mu?

 30. kayıt sildirmezsek bu parayı bizden alırkar mı bu konu hakkında bilgisi olan cevap yazsın

 31. diplomayı alan yada diplomadan haber alan arkadaş varmı ? tek ders sınavı sonrası diplomalar alınabiliyormuymuş bilgisi olan varmı ?

 32. tek dersten bütünlemeye kalanların diplomaları nezaman verilecek bayramınız mubarek olsun ..

 33. KARA KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ
  ÖN LİSANS MEZUNUYUM İŞLTME BÖLÜMÜNE DİKEY VEYA YATAY GEÇİŞ HAKKIMIZ VARMI NSINAV GEREKİCEKMİ TEŞEKÜRLER

 34. ben tek dersten dolayı mezun olamamıstım ama tek ders sınavını gectim şimdi nezaman diplomamı alabilcem yanıtlarsanız sevinirim…

 35. ben tek ders sınavı ile mezun oldum tek dersten kaldığımda ortalamam 2.88 di geçtikten sonra 3.18 e yükseldi onur belgesi alabilecekmiyim böyle durumda olup onur belgesi alan varmı acaba ben ilk defa alacaktım 🙁

 36. ben açıköğretmden hangi tarihte mezun olduğumu diploma almadan nasıl öğrenebilirim kpss için lazımda 2012 yaz dönem sınavlarında mezum oldum ama tarih olarak ne yazıyor

 37. Ders Kodu Ders Adı Kredi Ara Sınav Ödev İÖLP Test Ara Sınav İÖLP Klasik Ara Sınav İÖLP Klasik Dönem Sonu Sınavı İÖLP Test Dönem Sonu Sınavı İÖLP Uygulama Sınavı Dönem Sonu Sınavı Başarı Notu Harf Not
  ARA1002 ARAPÇA II 4.0 30 – – – – – – 30 30.00 DD

  Öğretim Yılı Dönem Dönem Not Ort. Genel Not Ort. Durum
  2010 1 1,700 2,170 Başarılı
  2010 2 0,000 2,170 Başarılı
  2011 2 0,000 2,170 Başarılı
  2012 2 0,000 2,170 Başarılı
  2013 2 1,000 2,210 Başarılı
  mezun olam için tek dersim vardı bu durumda mezun olmuş oluyormuyum.

 38. Ben bu donem mezun oldum. Diplomami sehir disinda oldugum icin bagli oldugum burodan alamiyacagim. Diplomayi iki ay sonra almam mumkun mu acaba?

 39. Merhaba,
  Ben Önlisans İşletme Yönetimini okudukdan sonra 3.sınıftan sonra İşletme okumak istiyorum.Yalnız Lisans diplomamı aldıktan sonra diplomada 4 yıl süreli diye mi yazıcak yoksa 2 yıl süreli diye mi.

 40. Mrb admin lütfen acil cvp yazarmsn bn aöf Maliye 4snf ogrencisym önlisans olarak kpssye basvrdm smdi terch yapcm iyi bi puan aldm ama diplomam yok bi sorun olurmu atandkdan sknra diplomyi alsam tarih ne yazar diplomda????aöf ile 26kasmdan once ilişki kesmem mi gerekiyo:(

 41. Diplomamı henüz alamadım fakat notumu öğrenmek istiyorum.Nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Lisans mı ön lisans mı mezunu oldunuz? KPSS sınavına lisans olarak mı ön lisans olarak mı girdiniz ?

 42. Merhaba, ismim Başar Altan. İstanbul’da bir mühendisim. Doğalgaz Projesi Çizimi ve Doğalgaz Hizmetleri veren bir işletmenin de sahibiyim. Web sitemi https://www.dogalgazprojesi.com.tr sitesinden ziyaret edebilirsiniz. AÖF’de işletme bölümü okuyarak alanında uzman bir yönetici(en azından akademik anlamda da.) olmayı istiyorum. Bu konuda bir sorum olacaktı. İşletme bölümünü bitirince verilen diplamalarda Açıköğretim Fakültesi ibaresi oluyor mu? Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu