Aöf 2011 Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aöf 2011 Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Hepimiz bunu merak ediyoruz değilmi arkadaşlar. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin yaklaşık olarak bir milyonun üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Bu bir milyon açıköğretim öğrencisinin 2011 final sınavına girdiğini düşünüyoruz. Arkadaşlar sınavları yapmak ve düzenlemek ne kadar zor bir işse, sınav sonuçlarını yayınlamakta o kadar zordur arkadaşlar.

 

Aöf 2011 Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
Aöf 2011 Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Neresi zor bunun derseniz kısaca açıklayayım. Sınavlar bittikten sonra, soru kitapçıkları ve cevap anahtarları hepsi toplanarak Eskişehir’e gönderilmekte. Orada bunlar toplanmakta istiflenmekte ve tek tek konterol edilerek optik okuyuculardan geçirilmekte. Optik okuyucudan geçirilen cevap anahtalarları bilgisayar programları ile sisteme aktarılmakta. Sonrasında da sonuçlar yayınlanmaktadır.

Bu 23-25 günlük bir süreç arkadaşlar. Dolayısı ile; ‘neden sınav sonuçları yayınlanmadı’ ‘Niye bu kadar oyalanıyorlar’, ‘Sonuçları açıklamak bu kadar zormu?’ gibi düşünceleriniz aslında süreci ne kadar hafife aldığınızın göstergesi.

Gelelim aöf 2011 final sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına. Arkadaşlar Açıköğretim sınav sonuçları 24-28 Haziran tarihleri arası açıklanacaktır. kesin bir tarih vermek zor. Ama bundan öteyede geçmez.

Umarım hepiniz umduğunuzdan iyi sonuçlar alırsınız ve bütünlemeye kalamadan bir üst sınıfa geçersiniz.

İyi günler diliyorum arkadaşlar…

3 Yorum

  1. Aöf 2011 – 2012 Önlisans ve Lisans internet başvuru tarihi: ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTES…

  2. AÖF BÜTÜNLEME SINAV SONUÇLARI 2011 bu hafta açıklanması düşünülmektedir. linkinden açıklandığı an takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu