Aöf 12-13 Aralık Güz Ara Sınav Sonuçları Açıklandı Anadolu Üniversitesi

Ha açıklandı ha açıklanacak derken 12-13 Aralık tarihlerinde yapılan AÖF güz dönemi ara sınavları açıklandı. Bir milyondan fazla öğrencinin aktif olarak öğrenim gördüğü Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencileriçin heyecanlı bekleyiş sona erdi. AÖF sınav sonuçlarını yazımızda yer alan linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Öğrenciler sınav stresini geride bırakırken; şimdi de sınav sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Sınav sonuçlarını görmek için buradaki bağlantıya tıklayınız

 

12-13 ARALIK 2015 AÖF SINAV SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM

1-)Buradaki bağlantıya tıklayarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Sonuç yayınlama sayfasına giriş yapın.

2015-12-28 19-23-36 Ekran görüntüsü

2-) Açılan sayfada “Sınav Sonuç Giriş Ekranı” bölümüne TC kimlik numaranızı yazıp “GİRİŞ” butonuna tıklayın

Girdiğiniz derslere ait sınav notlarınız karşınıza gelecektir.

AÖF DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen bölüm ve programların ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılarak yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir. Yeni getirilen bu sisteme göre, öğrencilerin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 35,00 ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. Peki başarı puanı nasıl hesaplanıyor. Başarı puanı sizin Ara sınavdan alınan notunuz Yüzde 30’u ile Dönem sonu sınavında alınan notunuzun yüzde 70’inin toplanması ile hesaplanmaktadır. Başarı notu 35’in altında kalan öğrenciler o dersten doğrudan FF alarak kalmış yani başarısız sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu