Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2012-2013 Eğitim Yılı Kayıt Tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2012-2013 eğitim yılı kayıt tarihleri

Açıköğretim 2012-2013 KAYIT YENİLEME TARİHLERİ İÇİN TIKLAYIN

YGS sınav sonuçlarına göre tercihlerimizi yaptık ve artık tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyoruz hepimiz. 15 gün içerisinde tercih sonuçları ÖSYM’nin sitesinde ilan edilecek ve telaşlı bir kayıt dönemi başlayacak hepimiz için.

Anadolu Üniversitesi 2012-2013 aöf kayıt tarihlerini duyurdu arkadaşlar. Artık bundan sonra yerleştirme durumumuza göre aşağıda ki kayıt tarihlerine göre Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıt olabiliriz.

Açıköğretime ilk defa kayıt olacaklar, yatay geçişle kayıt olacaklar ve AYSÖ ile kayıt olacaklar için 10 Eylül Pazartesi ile 28 Eylül Cuma günü arasında kayıtlar yapılacak…

Ek yerleştirme ile aöf’ye kayıt, Lisans tamamlama, Sınavsız İkinci Üniversite ile aöf ye kayıt, Dikey Geçişle aöf 3.sınıfa kayıt işlemleri 1 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü sona erecektir.

6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) Açıköğretim kayıt işlemleri 8 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü sona erecektir.

Açıköğretime kayıtlar iki aşamalı olarak yapılacaktır.
1. aşama Vakıfbank’a Harç Ücretlerinin Ödenmesi sonrası internetten başvuru ve bilgilerinizin girilmesi ( Ön Kayıt ),
2.aşama harç ücretinin bankaya denmesi ve aöf bürolarından kesin kayıt şeklinde yapılacaktır.

Aöf 2012-2013 kayıt tarihleri içinde İnternetten başvuru işleminizi geçen yıl olduğu gibi Aöf İnterneten Kayıt Adresinden yapacaksınız. Adres şuan aktif olmadığı için linke tıklasanız bile açılmayacaktır. Ama kayıt tarihleri içerisinde adres aktif hale gelecek ve neler yapmanız gerektiği ve hangi belgeler gerektiği orda belirtilecektir. Ama ben bu makalemde sizlere biraz bahsedeceğim böylelikle aklınızda ki soruların bir kısmını cevaplamış olacağım.

Açıköğretim 2012-2013 kayıt tarihleri içinde hazırlamanız gereken belgeleri aşağıya ekliorum.
1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

2 Yıllık bir önlisans bölümü veya MYO bitirdiyseniz Dikey Geçiş kapsamında sınavsız olarak açıköğretim işletme, iktisat veya bölümünüzün devamı niteliğindeki başka bir bölümün 3.sınıfına sınavsız olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden bölümünüzü bulup hangi bölümün 3.sınıfından başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

2012-2013 eğitim yılı harç ücretlerinin dönemlik olarak 330tl civarında olacağını düşünmekteyiz.

Kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacak olup, bu tarihler içinde başvurmayan adaylar kayıt olamayacaklardır.

Kayıtlar belirtilen tarihlerde gece 00:00’da başlayacak olup, 17:00 mesai saati bitiminde son bulacaktır.

Herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için lütfen kayıt olmayı son günlere bırakmayın. Son günler açıköğretim bürolarında aşırı ir kalabalık olmakta ve uzun saatler sıra beklemek durumunda kalabilirsiniz…

Aşağıya Anadolu Üniversitesinin Duyurusunuda Ekliyorum…

Şimdiden hepinize hayırlı olması dileğiyle….

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Kayıt Tarihleri

2012-2013 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ DÖNEMLİK-KREDİLİ SİSTEM PLANLANAN İNTERNET BAŞVURU, KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

Kayıt Türü Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi Mazeretli Kayıt

Tarihi

Süre
YENİ KAYIT

GÜZ DÖNEMİ

– ÖSYS Yeni Kayıt

– Yatay Geçiş

– AYÖS

10 Eylül Pazartesi

28 Eylül Cuma

26-27-28 Eylül 3 Hafta Başvuru

3 Hafta Kayıt

Çoklu Kayıt

GÜZ DÖNEMİ

– Ek Yerleştirme

– Lisans Tamamlama

– İkinci Üniversite

– Dikey Geçiş

01 Ekim Pazartesi

19 Ekim Cuma

17-18-19 Ekim 3 Hafta Başvuru

3 Hafta Kayıt

Çoklu Kayıt

GÜZ DÖNEMİ

6111 sayılı Kanun Kap. Kayıt (6353 s. Kanun) 08 Ekim Pazartesi

19 Ekim Cuma

17-18-19 Ekim 2 Hafta Başvuru

2 Hafta Kayıt

KAYIT YENİLEME

GÜZ DÖNEMİ

– Açıköğretim (İÖLP ve OÖLP Dahil)

– İktisat

– İşletme

22 Ekim Pazartesi

16 Kasım Cuma

14-15-16 Kasım 4 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME

BAHAR DÖNEMİ

– Açıköğretim

– İktisat

– İşletme

11 Mart Pazartesi

22 Mart Cuma

21-22 Mart 2 Hafta Kayıt Yenileme
YAZ DÖNEMİ KAYIT – Laboratuvar Dersleri

İçin Kayıt

06 Mayıs Pazartesi

10 Mayıs Cuma

   
NOTLAR:        
* Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00′da başlayacak, son günü saat 17:00′da sona erecektir.
ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS sonunda Üniversitelere yerleştirilenlerin açıklandığı tarihe göre değişebilir.

39 Yorum

 1. hayırlı günler. ben ygs sınavına girdim. lys için barajı geçemedim. aofye kayıt yaptırmak istiyorum. ama tercih yapmadım. tercih tarihleri sona ermiş sanırım.tercihsiz kayıt yaptırabilir miyim? yarcımcı olabilir misiniz?

 2. Merhaba,
  1999 yılında 101010749 Kamu Yönetimi (Açıköğretim) 4 yıllık bölümde kayıtlı iken çeşitli sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar kayıt yaptırmak istiyorum. Bu mümkünmüdür? İlginiz ve cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  İyi günler dileklerimle..

 3. Merabalar 2012-2013 de yeni kayıt yaptıracağım askerlikten tecilliyim 2012 nin sonunna kadar, geçen sene kayıt klavuzunda askerlik durum belgesinin alınmasından bahsediyor bu sene de öyle bir madde olacakmı cünkü askerlikle ilgili kanunlarda değişiklikler oldu şimdi nasıl olacak şimdiden teşekürler…

 4. ben tercih yaptım tercihim geldi fakat gelen tercihime gitmek istemıyorum açık öğretimden tercih yapabılırmıyım

 5. ikinci üniversiteye başvursam ama örgüne devam atmesem gene de mezun olur muyum aöf’den

 6. 4 yıllık bir bölümün ikinci sınıfında okuyorum, aöf tercih yaptım kamu bölümü geldi. Kayıt edersem daha önceki bölümümü de okumaya devam edebilecekmiyim. ede biliyorsam kendi üniversitemde kayıt yapabilirmiyim.

 7. 2012 yılı açıköğretim sosyal hizmetler bölümünü kazandım. ineternetten yapmam gereken ön kayıt için başvuru formunu bulamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Merhaba ben bu sene aöf türk dili ve edebiyatı bölümünü kazandım.Ama internete biraz araştırma yaptım ama açıköğretim edebiyat okuyanlara formasyon vermiyorlarmış.Bende tabiki bu yazıyı okuyunca pişman oldum.Peki kayıt yaptırmadan başka aöf bölümlerine geçiş yapabilirmiyim?Eğer edebiyat okusam ileride bana bir artısı ne olabilir yazarsanız sevinirim iyi geceler…

  1. Formasyon artık Fen Edebiyat fakülteleri harici verilmeyecek. Edebiyat Açıköğretim fakültesinin bir bölümü olduğu için bu bölüm öğrencilerine de verilmeyecek. OSYM nin açıklayacağı ek tercih tarihleri içinde yeniden tercih ahkkınızı kullanabilirsiniz.

   1. Şuan edebiyat bölümüne kayıt yaptırsam ek tercihlere kayıt yaptırabiliyor muyum?Ek tercih ne zaman duyurulacak…Ek tercih yapabilmem için resmi bir bilgi nereden bulabilirim.

 9. iyi günler.ben aöf sosyoloji bölümü kazandım ama şimdi bu bölümü okumak istemiyorum ek tercihlerde dört yıllık sosyal hizmetleri tercih edebilirmiyim cevap verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler…

 10. mrb. ben ygs ye girdim aöf ilahiyatı kazandam. 2004 yılında aöf kamu yönetimi okuyordum çeşitli sebeplerden bıraktım. Bu sene ilahiyata kayıt yaptıracam aynı zamanda aftan yararlanıp kamu yönetiminede kayıt yaptırabilirmiyim. Bide af sadece bu sene için mi geçerli bi süresi varmı? ilginize tşkler.

 11. Selam ben bu sene aöf kazandım ama istemedim bölüm çıktı.Ek tercihlerde tercih hakkım varmı acaba…Ama kesin ve net bir bilgi verirmisiniz.

 12. meraba ben kamu yönetimi son sınıftayım bütünlemeye 6 tane dersim kaldı bu sene de adalete yerleştirildim, ancak bütünleme sınav sonuçları açıklanmadan kayıt yaptırmak istemiyorum çünkü kayıt yaptırmak için çok param yok ayrıca adalete kayıt yaptırıp kamu yönetiminden de mezun olamazsam birini dondurmak zorundayım galiba… sitede kayıt tarihleri 28 eylül ( mazeretli ) belirtilmiş, ben ek yerleştirmelerle beraber kayıt yaptırabilir miyim ayrıca kayıt yaptırmadan ek tercihlerde yeniden adalet yazabalirmiyim , yeniden adalete yerleştirilir miyim ,ek tercihlerde işim daha garanti olur sanki ben bu karmaşadan nasıl kurtulacam yardımcı olabilir misiniz ,

 13. açıköğretim kamu yönetimi kazandım kayıt yaptırıcam. ama 2.tercih hakkımıda kullanmak istiyorum 2 yıllık normal bir üni. için yapabliyormuyum tercih yardımcı olun lütfen

 14. 2007 YILINDA ASKERE GİTTİĞİM İÇİN KAYDIMI YENİLETMEDİM. BUNDAN DOLAYI KAYDIM SİLİNMİŞ. ŞİMDİ BU AFTAN YARARLANABİLİYOR MUYUM. BİRDE AF FORMUNA ULAŞAMADIM NEREDEN BAKMAM LAZIM NELER YAPMAM GEREKİYOR ?YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNECEM..

 15. ben laboratuvar ve veterinerlik önlisans mezunuyum .lisans başvurusu yapmak istiyorum.ancak işletme ve iktisat yok sanırım. yardımcı olabilir misiniz?

 16. AÖF DE MALİYE 4.SINIFA GEÇTİM.3.SINIFTA 30 ÜNİTELİK İNGİLİZCE DERSİNİ VERDİM 4.SINIFTA YİNE İNGİLİZCE DERSİ GÖRÜNÜYOR BU DERSİ ALACAKMIYIM YOKSA MUAFİYET OLAYI VARMI?

 17. mrhb bende buyıl aöf sosyal hizmetlri kazandım gelip eskişehirde okumak istiyorum acaba oradaki derslere girebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

 18. arkadaslar yeni liseden mezun oldum 1. tercih yaptım gelmedi. 2. tercih yaptım gelmedi en son olarak açıköğretime yazılmaya karar verdim zaman geçtimi bugun gitsem kayıt olabilirmiyim zamanı geçtımı ?

 19. mrhba ben 2 yıllık dış ticaret mezunuyum bu yıl aöf uluslararası ılışkıler bölümü sectım dıkey gecişle ama suan bu kaydımı sıldırıp işletme istıyorum bu mumkun mu yardımcı olursanız sevınırımm

 20. merhabalar.ben kamu yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim.3 senedir 3 derstten aklıyorum.Davranış Bilimleri,Hukuk ve Matematik.2.sınıfa geçebiliyor muyum.Siteden baktım anlamadım.Bu konuda ne yapmam gerekiyor.Bİlgi verebilir misiniz lütfen.İyi günler.

 21. mrb ben bankacılık ve sigortacılık bölümündeyim bundan önceki af da kayıt yaptırmıştım sonra yaptırmadım af ne zamandı kaydım silinmiş midir ve bu aftan yararlanabiliyor muyum eğer öyleyse güz dönemi kayıt yeniletebilir miyim

 22. açıköğretime çeşitli sebeplerden dolayı kayı yaptıramadım bizlerede ve benin durumumda olan arkadaşlara kayıt yaptırabilmemiz için bir fırsat hakkı tanınırsa çok mutlu olacağım

 23. 1999 ticaret lisesi mezunuyum.sınavsız açıköğretim ön lisansa geçiş hakkım ile ilgili ayrıntılı bilgi rica ediyorum.2012-2013 yılı hakkım ve ne yapılması gerektiğine dair.

 24. ÇEKO bölümümüz hocalarından Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi yeni rektörü seçildi. Gururluyuz Mutluyuz Onurluyuz !! :))

 25. Yönetmenliğini yaptığım “Merhaba Azizim” adlı oyun, bu akşam, saat 20:00’de, Anadolu Üniversitesi- Sinema Anadolu’da…Son Oyun! Beklerim.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu