Anadolu Üniversitesi Açıköğretim 2012-2013 Kayıt Yenileme Tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2012-2013 eğitim yılı kayıt yenileme tarihleri açıklandı

Yeni bir eğitim yılı daha başlamak üzere, birçok kişi 2011-2012 eğitim yılında sınfı geçti bir çoğumuzda bütünleme sınavı sonuçlarına göre geçip geçemeyeceğimizi göreceğiz arkadaşlar…

Anadolu Üniversitesi 2012-2013 eğitim yılı için kayıt yenileme tarihlerini açıkladı arkadaşlar. Bildiğiniz gibi bu eğitim yılından itibaren tüm açıköğretim bölümleri kredili sisteme geçmiş oldu ve kredili sistemde yılda 2 ayrı dönem halinde derslerimizi görecek ve her dönemin sınavları farklı tarihlerde olacağız.

Kredili sistemin hayatımıza girmesinden dolayı 2012-2013 eğitim yılından itibaren artık kayıt yenileme işlemimizi yılda iki kere yapacağız. Birincisi Güz dönemi için, ikincisi bahar dönemi için olacaktır. Önceden eğitim yılı başında ilk taksit harcını yatırıp kayıt yeniletiyor, Şubat ayının sonuna kadar ikinci harcı yatırıyorduk. Sistem yine aynı gibi ama en büyük fark, Şubat ayındaki bu harç Mart ayında yatırılacak olup, kayıt yenileme harcını yatırmazsak Bahar dönemine kayıt yeniletmemiş sayılıyor ve o dönemdeki verilen hiç bir dersin sınavına giremiyor ve o dersleri hiç almamış sayılıyoruz.

Herhangi bir dönemde kayıt yeniletmediğiniz zaman ( harcını yatırmadığımız zaman ) o dönemde eğitim hizmetleri alamayacak ve o dönemin derslerini hiç almamış sayılacaksınız.

2012-2013 Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri; 22 Ekim Pazartesi başlayacak olup 16 kasım Cuma günü sona erecektir. Bu tarihler içinde harç ücretlerini yatırmayanların kaydı kesinlikle yenilenmeyecek dolayısı ile okulu bir dönem uzatmış olacaklar.

2012-2013 Bahar Dönemi kayıt yenileme tarihleri; 11 Mart Pazartesi başlayacak olup 22 Mart Cuma günü sona erecektir. Bu tarihler içinde harç ücretlerini yatırmayanların kaydı kesinlikle yenilenmeyecek bahar dönemi derslerini alamayacaklar dolayısı ile okulu bir yıl uzatmış olacaklar.

Açıköğretime kayıt yenileme işlemi belirtilen tarihler içerisinde Vakıfban’a dönemin harç ücretininin yatırılması il eolacaktır.

2012-2013 eğitim yılı kayıt yenileme harç ücretlerinin dönemlik olarak 250tl civarında olacağını düşünmekteyiz.

Kayıt yenileme tarihleri kesinlikle uzatılmayacak olup, bu tarihler içinde harç ücretini yatırmayan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Kayıt yenileme içi harç ücretlerini yatırma işlemi belirtilen tarihlerde gece 00:00’da başlayacak olup, 23:59’da son bulacaktır.

Herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için lütfen kayıt yenilemeyi son günlere bırakmayın. Son günler bankada sorun olabilir, sistemler arızalanabilir, vs vs vs sebepleri çoğaltmak mümkündür….

Aşağıya Anadolu Üniversitesinin Duyurusunuda Ekliyorum…

Şimdiden hepinize hayırlı olması dileğiyle….

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Kayıt Tarihleri

2012-2013 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ DÖNEMLİK-KREDİLİ SİSTEM PLANLANAN İNTERNET BAŞVURU, KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

Kayıt Türü Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi Mazeretli Kayıt

Tarihi

Süre
YENİ KAYIT

GÜZ DÖNEMİ

– ÖSYS Yeni Kayıt

– Yatay Geçiş

– AYÖS

10 Eylül Pazartesi

28 Eylül Cuma

26-27-28 Eylül 3 Hafta Başvuru

3 Hafta Kayıt

Çoklu Kayıt

GÜZ DÖNEMİ

– Ek Yerleştirme

– Lisans Tamamlama

– İkinci Üniversite

– Dikey Geçiş

– 6111 sayılı Kanun Kap. Kayıt (6353 s. Kanun)

01 Ekim Pazartesi

19 Ekim Cuma

17-18-19 Ekim 3 Hafta Başvuru

3 Hafta Kayıt

KAYIT YENİLEME

GÜZ DÖNEMİ

– Açıköğretim (İÖLP ve OÖLP Dahil)

– İktisat

– İşletme

22 Ekim Pazartesi

16 Kasım Cuma

14-15-16 Kasım 4 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME

BAHAR DÖNEMİ

– Açıköğretim

– İktisat

– İşletme

11 Mart Pazartesi

22 Mart Cuma

21-22 Mart 2 Hafta Kayıt Yenileme
YAZ DÖNEMİ KAYIT – Laboratuvar Dersleri

İçin Kayıt

06 Mayıs Pazartesi

10 Mayıs Cuma

   
NOTLAR:        
* Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00’da başlayacak, son günü saat 17:00’da sona erecektir.
ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS sonunda Üniversitelere yerleştirilenlerin açıklandığı tarihe göre değişebilir.

166 Yorum

 1. merhaba ben önlisans mezunuyum bu yıl açık ögretimden direkt geciş kayıt tarihleri ne zaman acaba ve direkt geciş hakında tam açıklama yaparmısınız

  1. Mustafa Bey, 1 Ekim yazıyor 2.üniversite için.Ancak siz eylül ayında bir aöf bürosunu arayıp teyid edin.Ben de bu yıl 2.üni. için kayıt yaptıracagım, öyle yapacagım.

 2. harç parası olmayacak diye bi duyuru vardı böyle bir tasarı çıkmıştı bunla ilgili bir bilginiz var mı?

  1. Başbakan söyledi ama henüz netleşmedi. Harç parası kaldırılsa bile bu devletin aldığı harcın kaldırılması demek. Kitap bedeli ve sınav hizmetleri kaldırılmayacaktır. Buda yıllık sadece 100tl gibi bir indirime tekabul eder sadece.

 3. açıköğretim kayıt için tercih yapılıyormu yada ek tercih var mı, imam hatipten ilahilahiyata kayıt için

 4. ARKADAŞLAR 4. SINIF İŞLETME GÜZ DÖNEMİNDE HANGİ DERS KİTAPLARI OKUTULACAK BUNU NASIL ÖĞRENİRİZ

 5. Merhaba,
  1999 yılında 101010749 Kamu Yönetimi (Açıköğretim) 4 yıllık bölümde kayıtlı iken çeşitli sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar kayıt yaptırmak istiyorum. Bu mümkünmüdür? İlginiz ve cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  İyi günler dileklerimle..

 6. merhaba ben lise mezunuyum geçen sene aöf için eylül ayında kayıt yaptırdım bankaya parayı yatırdım ama bu sene tercih vaktini kaçırdım bu sene ben aöf gidemicekmiyim yoksa tercihler açıklandıktan sonra ek kontenjana başvuru yapabiliyormuyum böyle bir imkan tanınıyor mu bilgi verirseniz memnun olurum ösym net bilgi vermiyor

  1. Geçen yıl kayıt oldunuz hiç sınavlara girmediniz sanırım. Bu yıl kayıt yenileme tarihleri için kaydınızı yenileteceksiniz. Tercih yapmıyorsuunz.

 7. açıköğretim fakültesi işletme bölümüne ilk kez kayıt yaptırmak için ne yapcaz?ne kadar harç parası ödüycez ve bankaya yatırdıktan sonra açıköğretim bürosuna mı kayıt yaptırcaz yoksa internetten yapılıyormu?

 8. Merhabalar, yukarıdaki tabloda aöf iktisat ve işletme fakülteleri yazıyor.Ben veterinet sağlık teknisyenliğini kazandım.Bunların tarihleri ve gereken belgeleri de aynı mı yukarudaki tablayla ?

 9. merhba bn ünüversite sınavını kazandım ama istediğim bir bölüm değil açık öğretimin kontejansız bölümlerine baş vura bilirmiyim

 10. merhaba bn RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ’nde işletme ikinci sınıf öğrencisiyim. bu sene tekrar sınava girip açık öğertim tercihi yaptım aynı anda iki üniversiteyide okuyabilirmiyim bilgi verebilirmisiniz

 11. anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi sosyoloji bölümü harç ücreti ne kadar? ösymnin kitapçığında 71tl yazıyo bilghi verin lütfen

 12. ben normal üniversite okuyorum öss sınavına girmedim ama açıköğretimden bitane daha bölüm okumak istiyorum bu sene kayıt yaptırabilirmiyim

 13. Ben Laborant Veterinerlik yazdım 2 yıllık tercihte geldi İlk defa giriyorum kayıt süresi Yeni Kayıt başlığı altında olan tarihler mi ve Kayıtın tamamı internet üzerinden yapılabiliyormu onu merak ediyorum

   1. ercihi nasil yaptiniz ben laboratuvar tekç okuyrm acık ögretime gecmek istiyorm bi bilginiz var mi

    1. Ygs puanım 250 idi açıköğretim laborant veterinerlik yazdım kodu bu siteden aldım hatta puanı 140 galiba ve geldi yani toplamda şimdide mümkünse kayıt yapıcam

 14. Merhaba

  Bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü önlisans mezunuyum. İktisat ve işletme bölümlerinden başka bir bölüme gidebiliyor muyum ? Kayıt tarihleri ve harc ücreti gerekli evraklar hakkında bilgi alabilir miyim?

 15. 2012-2013 ygs tercihlerimde hiçbir yeri kazanamadım Eylül ayında Açıköğretim Bölümlerine kaydımı yaptırma hakkım var mı?
  Teşekkürler

 16. merhaba ben işletme 1. sınıf öğrencisiyim bu sene hiç bi sınava giremedim ve sınıfta kaldımmm açık öğretim harçlarıda kalktı galiba ben kayıt yenilerken kitap parası ödeyecekmiyim bilgilendirebilirmisiniz….?

 17. merhaba,ben aöf sosyalbilimler mezunuyum sosyoloji ye sınavsız geçiş hakkım var mı, varsa 3.sınıftan mı başlayacağım ? tşk

 18. ön lisans mezunuyum muhasebe okudum açık öğretimden 4 yıllığa tamamlıcam sçıköğreti başvuru tarihleri ne zaman yardımcı olun

 19. Merhaba ben 2010 da hazirlik sinifina basladim ilk sene sinavlara girdim fakat sonrasinda devam etmedim simdi yeniden baslamak istiyorum kaldigim yerden ne yapmaliyim detayli aciklama yaparmisiniz lutfen

 20. merhaba, açık öğretim harç ücretlerinin kalktığı duyrulmuştu, harç ödemiyoruz bu durumda o zaman herhangi bir kayıt ücreti ödeniyor mu bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz. bn ösys sınavıyla açık öğretimi kazandım kayıt için neler yapmam gerekiyor acaba ?

 21. merhaba ben aöf 2.sınıf edebiyat ögrencisiyim 3. sınıfta örgün egitime geçiş şansım var mı ?

 22. merhaba ben aöf 2. sinif edebiyat ögrencisiyim 3. sınıfta örgün ögretime geçiş şansım var mı acaba ?

 23. merhaba ben liseden yeni mezun oldum işletme okumak için aöf kayıt yaptıracağım kayıttan önce tercih yapmam gerekiyormuş doğru mu ?

  1. evet Harun aöf ye kayıt yapman için ilk önce tercih vermen gerekir hangi bölümü istiyorsan tercihlerine yazmalısın.

 24. ben ilk tercihleri kaçırdım aöf okumak istiyorum 2 tercihlerde tercih yapma hakkım varmı ? bide tercih tarihi ne zaman yrdımcı olursanız sevinirim

 25. hani harçlar kardılırılmıştı.bu yazı ne zaman yazıldı ve yayımlandı ki…acaba onların mı haberi yok yoksa biz mi yanlış bilgilendirildik…

 26. iyi günler geçen sene aöf kamu yönetimi kazanmıştım ancak kayıt yaptırmadım tekrar tercih yapmalı mıyım yoksa başka bir yolu varmı?

  1. Açıköğretim Bölümlerinden 25 Şubat 2011 tarihine kadar her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile bu fakültelerin bölüm/programlarına yerleştirilen ancak kayıt yaptırmayanların 6353 sayılı Kanundan yararlanmak için bulunduğu ildeki AÖF Bürolarına 28 Eylül 2012 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir. Başvurup kayıt hakkı kazananların kayıtları 08 – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

   25 Şubat 2011’den önce kazandınız yerleştirildiniz ama kayıt olmadıysanız bu yıl af kanunu ile kayıt olabilirsiniz.

 27. merhaba ben 2 yıllık dıs tıcaret bolumu mezunuyum 2004 ondan sonra aöf 3.sınıftan basladım ve 2005 -2006 yıllarında askere gıttım ve aof ılısıgım kesıltı ben sımdık tekrardan aftan yararlanıp 3. sınıftan devam edebılır mıyım veya ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

 28. su an 3.sınıf ogrencısıyım 4.sınıfa geccem ama 3. sınıf 2 donem harc parasını yatırmadım son gun nezamn tarıh verır mısınız?

  1. onur bende aynı şekilde yaptım bu yeni dönem harç ücretini öderken ödeme yapabilirisin

 29. Ya arkadaşlar harç ücretleri kaldırılmadımı, bunlar hala 250 tl civarında olduklarını söylüyorlar,,, Cvp please!!!

 30. ben balıkesir astsubay myo kayıt yaptırdım suan orda eğitim görüyorum.fakat tercihlerde çanakkale 18 mart üniversitesine yerleştim.oraya kayıt yaptırmayı dusunmuyorum.burdan kaydımı alıp açıköğretime kayıt yaptırabiliyormuyum? ne yapmam gerekiyor?

 31. slm benim bir sorum olucak ben bir sene önce kayıt olmuştum ve bir sene ara verdim kaydımı sildirmedim ben şu anda ikisininde mi harcını yatırmam gerekiyor teşekkürler.

 32. Ben ıkıncı unıversıte ogrencısıyım.Bu yıl kayıt yenıleme tarıhını net olarak ogrenebılır mıyım? Bır de burom ıstanbul umranıye ama ben su sıralar ıstanbul dısındayım buradan kayıt yenıleme tarıhlerı ıcınde yenıleme ucretını bankaya yatırarak kaydımı yenıletebılırmıyım? bandrolumu ıstanbula gelınce alsam olur mu?

 33. edebiyat 1. sınıf okuyorm 2. sınıf oldumm başka bölüme geçiş hakkım var mı ?

 34. merhaba arkadaslar ben busene ygs sınavlarına gırdım ama kazanamadım meslek lisesi mezunuyum ve açık ögretim üniversitesine gitmek istiyorum bende kayıt yaptırabilirmiyim bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. OSYM kotenjanları klavuzu Tablo 6C de mezun olduğunuz bölümün devamı olarak bir açıköğretim bölümü varsa ek tercihlerde sınavsız tercih yapıp kayıt olabilirsiniz ancak.

 35. ben sağlık kurumları işletmeciliği 1.sınıftan 5 dersten kaldım. 2. sınıfa geçebilirmiyim. yoksa 1.sınıf tekrarı mı yapacam.birde 2. sınıfın tüm derslerini alabiliyormuyum

 36. merhaba ben aöf sağlık kurumları işletmeciliği 2.sınıfa geçmem için 1. sınıfın tum dersini vermem gerekiyormu

 37. mrh hocam ben sağlık kurumları işletmeciliği 1. sınıfın derslerini bir türlü geçemedim. bütünleme sınavınada girdim ama sanki 4-5 dersten kalacak gibiyim . 4- 5 dersten kalırsam 2. sınıfa geçebiliyormuyum yoksa sınıf tekrarımı yapacam. geçebiliyorsam da tüm dersleri alabilecekmiyim

 38. ben sağlık kurumları işletmeciliği 1.sınıftan 4 dersten kaldım. 2.sınıftan kaç ders alabilirim.

  1. 4 dersten kaldıgın ıcın 2 sınıfa gecmıs sayılmazsın bu ene o derslerının en az 2 tanesını vermen gereklı

 39. slm ben 4.sınıf işletme okuyorum sınavsız ikinci üniversite olarak aöf ten bir bölüm okumak istiyorum acaba öyle bir şansım var mı. bir de istediğim bölümün derslerine baktım benim gördüğüm dersler var acaba o derslerden de muaf olma gibi bir durum söz konusu mu.harç paraları nereye ve ne zaman yatırılacak bir bilginiz var mı

 40. merhaba ben çeko 2. sınıf ogrencısyım 2. sınıfta 1 defa kaldım bu yılda butunlemeye gırmem gerekıyodu gırmedım yıne kaldım. kredılı sıstem bızdede gecerlı mı gecerlıyse nasıl olcak? kayıt yenılemem gerekıyor mu cvp verırsenz sevınırım..

 41. başvuru yaptıktan sonra çıktıyı heemen çıkartmasakta daha sonra çıkara bilirmiyiz :S

 42. merhaba ben radyo ve televizyon programcılığında okuyorum 1. sınıfı bitirdim 2 dersim kalmıştı.ama sonra 2 yıl devam etmedim dondurdum.şimdi kayıt yenileyip tekrar bitirme şansım varmıdır?cevap verirseniz çok sevinirim

 43. iyi günler.ben af kanunundan yararlanmak istiyorum başvuru yapıcam ancak herhangi bir belge götürmem gerekiyo mu bilmek istiyorum

 44. arkadaşlar benim tek arapça 3 üm kaldı nekadar harç yatırırım acaba bu yıl ve ayrıca güz döneminde arapça 3 veriliyor değilmi?

 45. ben sosyal hizmetler 2 sınıfa geçtim kredili sistem bize uygulanacakmı
  harç ücreti ne kadar kayıt dönemi ile ilgili bilgi verirmisiniz

 46. Kolay gelsin ben 2 senelik okuldan mezun oldum açıköğrettime kayıt olcam ama şuann staj yapıom staj bitiş tarihi de ise 19 ekim kayıtta başvurusunuda son tarihi 19 ekimm.. Ben nasıl yapabilirim bana yardımcı olaiblirmisinizzzzzzz…

 47. ya ben ek tercih yaptım sadece bir tercih yaptım oda anadolu üniverstesi işletme fakültesi ek tercih yapanların açıkögretime 1 ekim başlayacak 19 ekimde sona ercek ben ön kayıt yapabilirmiyim hemen

 48. açık ögretim kontryjansız bölümlerini tercihimize yazdıgımızda kesın çıkar mı ?

 49. ben iki yıllık sosyal hizmetler okuyorum birinci sınıf 5 zayıfım var ikinci sınıfa geçme hakkım varmı

 50. lütfennn yardım. benım sorum su ben bu yıl sağlık meslek lısesınden mezun oldum unv sınavına gırdım ama puanımı kullanmadım ve dikey gecıs hakkımı kullandım açık ogretım saglık kurumları ısletmecılıgı bulumune dıkey gecıs hakkım vardı ve tuttu. aamaaa ben kayıt zamanında sadece netten kayıt yaptırdım. maddi yonden değil ama bazı nedenlerden dolayı kayıt yaptıramadım kayıt zamanını kacırdım. benım yapabılecegım bırsey var mı suan? ek yerlestırmeyle kayıt yaptıranların arasında olabılırmıyım?

 51. mrb,ben iktisat 2.sınıfta okuyordum.sınıfta kaldım.kayıt yenileme de sadece bankaya gidip ücreti mi yatırıyorduk,yoksa internetten de bi çıktı veya kayıt yapıyormuyduk.birde ne kadar ücret yatırırım.teşekkürler

 52. mrb ben 2yıllık adalet okuyacağım ama 1.dönem ayrı dersler 2.dönem ayrı derslerden mi sınava gireceğiz kafam karıştı nasıl oluyor LÜTFEN YARDIMCI OLUN…KREDİLİ sistem ne oluyor

 53. sa ben bu yıl aöl ilh 2 ye geçtim tek dersten kaldım ve bütünlemeye girmedim bu yıl güz döneminde 2.sınıfın derslerini verdikten sonra kaldığım o dersi verme şansım oluyormu yoksa 2013 bütünlemeye mi kalıyorum teşekkürler

 54. Bu güz dönemi ve bahar dönemi nasıl olacak,kredili sitemi ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim.

 55. merhabalar.ben kau yönetimi 4.sınıftayım bu yıl şuan kayıt yenileme için girdiğimde 5 tane ders çıkıyor .eklemek için ders yok . bununla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .tesekkurler.

 56. merhaba, benim açıköğretim fakültesi 4. sınıftan tek dersim kaldı, ayrıca bu yıl kredili sisteme geçildi ve kredili sistem hakkında hiçbir bilgim yok. 1-kayıt yenilemek için sadece harç ücretlerini yatırmak yeterli mi? ,, 2- eskisi gibi nisan ve haziran aylarında ara ve final toplam 2 sınava mı girerim yada sınav sayısı değişti mi,,, yardımcı olursanız çok sevinirim..!

 57. Mrhb. İktiaat 2 snf ogr. Gecen yil kayit yeniletmedim bu yil kayit yeniletirken gecen yilin ucretini odeyecek miyim.

 58. sevgili arkadaşlar ben sağlık kurumları işletmeciliği 1. sınıfta 2 senedir okuyorum geçemedim.3 dersten tekrar kaldım.Yeni başlayan kredili sisteme göre 2. sınıfa geçebiliyormuyum.başarılı olursam 2013 de okulumu bitirme şansım varmı.lutfen acilen bilgi allah rızası için!…

 59. mrb ben daha 1.sınıf ogrencısıym da gecen ay kayıt yaptım bu 22ekım 16kasım arası olan kayıt yenılemeyı bende yapacakmıyım

 60. mrb bu sene bırıncı sene kayıt yapanlar bu 22ekım 16kasım kayıt yenılemeyı uygulılayacaklarmı

 61. slm arkadaşlar bende sosyal hizmetlere 28 eylül de yeni kayıt yapanlardanım şimdi bu 22 ekim 16 kasım kayıt yenilemeyi yapacak mıyım ne olur cevap bekliyorum:((

 62. mart 2012 de harç yatırmadım , kasımda yatırsam bu dönem sınavlarına girebilecek mym? aksaray daki büroya gidicem ama çok yoğun oluyor mu? en son gittiğimde çok yoğundu.. 🙁

 63. kayıt linkine tıkladığım halde giremiyorum. arkadaşlar sitede proplem mi var acaba kaydımı yenileyemiyorum.

 64. merhaba bn aöf 2 yıllık sosyal hizmtlr okuorm ilk yılım bnde güz dönemi içn para ödeyeckmymve hangi konulardn sınava gireceğm kitabn hepsni mi bitrmem gerekio araştırıorm nettn ama bulamıorm lütfn bna yardmcı olun kafayı yemk üzereym bilgi vern LÜTFEN ACİLEN…

 65. merhaba!arkadaşlar bilen birileri varsa cevaplarsada bir an önce sevinirim.2008 2009 öğretim yılında işletmeye başladım.sınıf atlamadım.devam da etmedim.yıl 2012 başka bir bölüme geçip devam etmek istiyorum.kayıt yenileme işlemine giriyor mu durumum?yoksa tekrardan sıfırdan mı kayıt yaptırıcam?yenilemeysede gerekli belgeler neler?aciiilllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!

 66. bu sene kayıt yapanlar bu 22ekım 16kasım kayıt yenılemeyı uygulılayacaklarmı ? Lütfen hızlı bi cevap lazım çünkü yarın son gün

 67. iyi günler size birşey sormak istiyorum kayıt yenileme döneminde kayıt sitesine girdiğim için dersleri kabul etmiş olmuşum büroyu aradım para yatırmadığım sürece kaydımın yenilenmeyeceğini söylediler bende para yatırmadım fakat aklıma kabul edilen derslerin her hangi bir borç oluşturup oluşturmadığı takıldı ilerde herhangi bir problem veya borç oluştururmu cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

 68. merhaba ben 3. sınıf işletme öğrencisiyim ama bu sene yani 2012 2013 güz dönemi harc parasını yatırmadım okulu dondurmuş sayılıyor muyum bu sadece bu dönem için mi geçerli. eğer martta harç parasını yatırrsam bahar döneminden devam edebiliyormuyum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim aydın bölgesindeki şubeyi arıyorum ama sürekli meşgul iş nedeniyle gidemıyorum cevabınızı beklıyorum teşekkürler

 69. MERHABA BEN 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM GEÇEN DÖNEM VE BU DÖNEM HARÇ PARASINI YATIRAMADIM.GEÇEN DÖNEM SINAVLARA GİRDİM AMA ŞU AN SİSTEME GİRİYORUM SEÇTİĞİM DERSLER GÖRÜNÜYOR FAKAT SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKMIYOR.. HARCI YATIRMAMIŞ OLMAMDAN MI KAYNAKLI ACİL CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRMM….

  1. Kayıt yenileme harcını ödemediyseniz Kasım da kaydınız yenilenmemiş ve bu dönem derslerini alamazsınız. Mart ayındaki Bahar dönemine kayıt yeniletebilirsiniz ancak.

 70. ben kamu yonetımı 2.sınıf ogrencısıyım. 2. snıfa sorumlu gectım 1.sınıftan tek matematık dersım vardı kaldıgım. 2.sınıftan ıse 2 dersım var kaldıgım ben bahar donemınde kayıt yenıleme yaptırcam. ve ben hangı derslerı alcam bu durumda sadece bu kaldıgım ıkı dersten mı yoksa 1.sınıftan kaldıgım maatematık de mı var yada bu uc ders gecmem ıcın yeterlı kredıyı saglarmı bana. bılen arkadaslardan cevap beklıyorum sımdıden tesekkurler

 71. merhaba!
  aöf adalet bölümüne geçen sene kayıt yaptırdım fakat bi çok dersten kaldım:) bu sene güz döneminde kayıt yenileme yapamadım bahar dönemi kayıt yenileme yapabilyirmuyum ?

 72. merhaba ben adalet bölümü öğrencisiyim bahar dönemi için sadce bankaya harç mı yatrcaz başka hiç bir işlem yapmayacak mıyız?

 73. merhaba ben sağlık kurumları işletmeciliği 2. sınıfta okuyorum..güz dönemi için harç yatırdım fakat internetten de ders kaydı yapılması gerekiyormuş sanırım ben yapmadım ve almam gereken dersler eksik çıktı..Bu dersleri ne zaman alabilirim dönem uzar mı?

 74. Merhaba ben sınavsız 2. üniversite durumuyla Felsefe bölümü 3. sınıf öğrencisiydim ama geçen yıl 2. yarıyıl dondurdum.Başka bir bölüme geçmek istiyorum geçebilir miyim acaba ve ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

 75. slm önce kayıt yapıp sonramı harcı yatıracaz yoksa harcı yatırıp sonramı kayıt yapacaz ilgililere teşekür edrim

 76. ben 2yıllık turızm mezunuyum aöf de işletme 3 sınıftan basladım ama istemıyorum konaklama işletmeciğine gecebilir mıyım acaba yardım edın lutfen

 77. SELAM ..BEN DE ÖNEMLİ BİR KONUDA ACİL BİLGİ ALMAK İSTIYORUM MÜMKÜNSE…BEN 2005 YILINDAN BERİ AÇIKÖGRETİM DIŞ TİCARET BÖLÜMÜNE KAYITLIYIM VE BU SÜRE İÇİNDE DE BİRKAÇ YIL ARA ARA KAYIT YENILEMEDIM VE GEÇEN DÖNEMDE YENİLEMİŞTIM ..VE BEN ŞU ANDA YURTDIŞINDAYIM BU YIL İÇİN KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPAMADIM TEKRAR…SENEYE YENI DÖNEME YINE KAYIT YENİLEME YAPIP SINAVLARA SIKI ÇALİŞMAYI DÜŞÜNUYORUM …İNŞALLAH KAYIT HAKKIM VARSA TABİİ…SORMAK İSTEDİGİM ŞU,KAÇ YIL KAYIT HAKKIMIZ VAR VE BU KREDILI SISTEMDE FARKLI BİR DURUM SÖZKONUSU MU ,KAYIT SÜRESIYLE İLGİLİ ?TEŞEKKÜRLER

  1. Okuldan atılma yok. İstediğin yıl kayıt yeniletip devame debilirsin. hatta 11-22 Mart tarihleri içnde bahar dönemine kayıt yeniletip bu dönemden itibaren okumaya devam edebilirsin.

   1. selam tekrar..çok teşekkür ederim cevabınız için …mutlu oldum ve kayıt yeniletecegım bu ay tekrar…yanı bu yeni kredili sistemde ,belli mir zaman süreci yok mu yani daha önce 7 yıl en fazla diye biliyorum …o yuzden sormuştum size ,bu süre yoksa mezun olana kadar kayıt hakkımız var mı ?yani öyle mi açıkcası bunu bilmek istıyorum ..teşekkürler

 78. iyi günler ben gecen sene liseden mezun oldum üniversitee sınavınaa girdim ygs’ye sadece fakatt tercihh yapmadım bu sene açıköğretimden önlisans kaydı yapabilirmiyim. yardımcı olursanz sewinirim.

 79. iyi günler gecen sene liseden mezun oldum . üni. sınavına yani sadece ygs bölümüne girdim fakatt tercih yapmadım bu sene acıköğretim önlisans bölümüne kayıtt yaptırabilirmiyim.

  1. mrb lar sınava tekrar girmeniz gerekiyo ardından önlisans tercihi yapabilirsiniz fakat ben size lisans dan bi bölüm seçmenizi öneririm..

 80. mrb bahar dönemi derslerini sistemden sectim kayıt yenileme yaptm fakat yeterlı param yok yinede yararlanablcekmıyım? büroya gidip söylemem gerekıyormu yapcak bişeyler varmı?

 81. merhaba … af kayıtları ders ekle sil işelemi yapamıor dior sistem ….. sadece harç ödemesimi yapıyoruz biz? …. bu konuda sistem reddinden farklı bir bilgi verilmemiş….. emin olmak için cvp bekliorum…

 82. Aöf harcımı yatırdım fakat dersleri eklemeden yatırdığım için almam gereken derslerin bazılarını alamıyorum ,bununla ilgili yapmam gereken işlem nedir,yardımcı olabilir misiniz?

  1. bende aynı sekilde parayı yatırdım. ve ders secemiyorum suan , hatta sayfa acılmıyor. yani şifremle giremiyorum.. ne yapmam lazım.. lab. ve veteriner saglık okuyorum.. bir yazııda 225 yatırmam gerektigi söyleniyor ama banka benden 205 aldı.. yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler.

 83. mrb ben işletme 4. sınıf öğrencisiyim.4 yıldır okuyorum ve 3 dersten sınava girdim güz döneminde.2 dersimi verdim ve bahar döneminde kayıt yaptırıcaktım.sadece 1 dersim kalmıştı ama 3 yeni ders eklemişler.yeni sisteme göre olan işletme yönetimi bölümüünün dersleri.bunları almak zorundamıyım.sadece 1 dersim kalmıştı.büroyu arıyorum ama telefonlar sürekli meşgul.ne yapmam gerek.sanki mezun olmayalım diye ellerinden geleni yapıyo gibiler.

 84. mrb.ben işletme 4. sınıf öğrencisiyim.sadece 1 dersten kalmıştım ama şimdi 3 yeni ders daha eklenmiş.onları almak zorundamıyım

 85. 2.taksidi maddi durumunuzdan dolayı bu ay yatıramıyacagım Nisan ayında yatırabilirim 22marta kadar yatırmazsam sınava girebilirmiyim

  1. Maalesef 22 Mart’tan sonra harç yatıramazsınız. Kaydınız yenilenmemiş olur ve sınavlara giremezsiniz.

   1. benım herhangi bir mazeretim yok 22 martta param olucak 22 martta bankaya para yatırabılıyorum degılmı yanı mazeretli klayıt tarihi değil?

 86. benım param 22 martta elıme gecıcek 22martta gıtsem yatırsam harcı herhangı bır sorun olurmu? yoksa 22 si mazeretli kayıt tarihlerimi acil cevap lütfen.

 87. MERHABA, BEN 1 SINIF ADALET OKUYORUM. BANKAYA GİDİP HARCCIMI YATIRDIM ANCAK DERSLERİ NASIL EKLEMEM GEREKİYOR SİSTEME GİRDİĞİMDE HERHANGİ BİRŞEY GÖSTERMİYOR. YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

 88. merhaba ilk kayıt yapanların harç yatrıdıktan sonra kayıt yenileme içib büroya gidip her hangi bir işlem yapmasına gerekvar yoksa harç yatırldıktan sonra kayıt otomatik olara mı yenileniyor mu

 89. 22 Martta kayıt yenileme ücreti ödedim. Kaydımın yenilendiğini nereden görebilirim ?

  22 Martta ödeme yaptığım için mazeretli kayıta mı giriyorum ?

  Teşekkürler.

 90. Merhaba,

  Benim alttan 3 dersim kalmıştı. Güz döneminde hepsini verdim. Bahar döneminde de farklı dersler alacağımı bilmediğim için kayıt yaptırmadım.Tabi kayıt tarihinide kaçırdım. Bu durumda önümüzdeki güz ve bahar dönemi olarak yine iki dönem mi okuma gerekecek. Yoksa güz döneminde benim için atanan 3 dersi verdiğimde mezun olabiliyor muyum? Şimdiden teşekkürler.

  1. Seneye güz döneminde kalan derslerinizi, bahar döneminde de bu bahar da almanız gereken dersleri alacaksınız.

 91. selam ben şuanda sosyal hizmetler 2.sınıf öğrencisiyim 1.sınıfta ingilzceden kaldım bu sene yine ingilizceyi veremedim yerine başka ders verilecekmi yoksa bu dersi geçmek zorunlumu teşekürler .

 92. addmin ben ıktısat kontejanlı bölüm kazanmıstm 1. harcı yatırdm sınavlara da gırdım. sonra 2. harcı yatırmadm sınavlara da girmedim kaydım silinmiş olur mu?bu sene örgün öğrtm kazandım kayıt yaparken sıkıntı olur mu?

 93. ben marasta ılahıyat okuyorum 1. sınıfa gectım konyaya gecıs yapmak ıstıyorum ygsye gırıp konyayı kazansam 2. sınıftan devam edebıiır mıyım ?

 94. Harika bir cumartesi günü geçirmek için ● (@ Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Merkez Kütüphane w/ 6 others)

 95. iyi günler birşey sormak istiyorum 3 senedir kayıt yenitlemiyorum bir dahada yeniletmeyi düşünmüyorum kayıdımı yeniletmediğim senelerin parası birikip herhangi bir borç olurmu cevap verirseniz sevinirim çünkü birkaç arkadaşta aynı durumda teşekkürler

 96. iyi günler ben 3 senedir kayıt yeniletmiyorum bir dahada yeniletmeyeceğim yeniletmediğim senelerin parası borç olurmu cevap verirseniz sevinirim aynı durumda olan bir kaç arkadaş daha var

 97. merhaba benım sorum acıkögretım de kayıt yenıleme de kac sene hakkımız var

 98. Ilahiyat 2.sinifa gectim fakat 1 dersten ff aldim not ortalamam 2.06 2.Sinifda o ff olan dersi nasil alacagim kayit nrzaman yaptiracagim tsk

  1. Kayıt yenileme tarihleri henüz açıklanmadı açıklandığında duyuracağız. Ama muhtemelen Ekim ayı içerisinde olacak.

 99. Merhaba arkadaşlar benim bi sorum olucak araştırdım ama farklı farklı cevaplar buldum bilen varsa cevaplarsa sevinirim ben 2012-2013 doneminde acıkogretım işletme bolumune kaydoldum ilk dönem para yatırdım fakat daha sonra yatırmadım kayıt yenilemedim ama kayıtta silmedim şimdi kaydımı sildiricem ama borcun olmaması gerekiyormuş benim borcum varmıdır? Şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu