Anadolu Aöf Güz Dönem Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 23-24 Ocakta gerçekleştirilen Anadolu Üniversitesi AÖF Dönem sonu, final sınavlarının sonuçları açıklandı mı?

23-24 Ocakta Güz Dönem Sonu Final Sınavına giren Anadolu Aöf öğrencilerinin Yaklaşık 15 gündür heyecanlı ve gergin bekleyişi sona erdi. Ha açıklandı ha açıklanacak derken 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde yapılan AÖF güz dönemi Dönem Sonu sınavları açıklandı. Bir milyondan fazla öğrencinin aktif olarak öğrenim gördüğü Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencileri için heyecanlı bekleyiş sona erdi. AÖF sınav sonuçlarını yazımızda yer alan linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Öğrenciler sınav stresini geride bırakırken; şimdi de sınav sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Sınav sonuçlarını görmek için buradaki bağlantıya tıklayınız

24-25 OCAK 2016 AÖF SINAV SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

1-)Buradaki bağlantıya tıklayarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Sonuç yayınlama sayfasına giriş yapın.

2015-12-28 19-23-36 Ekran görüntüsü

2-) Açılan sayfada “Sınav Sonuç Giriş Ekranı” bölümüne TC kimlik numaranızı yazıp “GİRİŞ” butonuna tıklayın

Girdiğiniz derslere ait sınav notlarınız karşınıza gelecektir.

AÖF DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen bölüm ve programların ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılarak yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir. Yeni getirilen bu sisteme göre, öğrencilerin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 35,00 ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. Peki başarı puanı nasıl hesaplanıyor. Başarı puanı sizin Ara sınavdan alınan notunuz Yüzde 30’u ile Dönem sonu sınavında alınan notunuzun yüzde 70’inin toplanması ile hesaplanmaktadır. Başarı notu 35’in altında kalan öğrenciler o dersten doğrudan FF alarak kalmış yani başarısız sayılırlar.

i

Yeni AÖF Sisteminde Ders Geçmek için alınması gereken minimum başarı  puanı: 35:00

35 puanın altı FF sayılır. GNO’nuz 2.00 ve üzerindeyse DD (koşullu geçme notu) notuyla geçmiş sayılırsınız.
Genel Not Ortalamanız, 2.00 ve üzeriyse 35 aldığınız dersten geçmiş sayılırsınız. Eğer 2.00’nin altındaysa, bahar döneminde ikinin üzerine çıkarmanız halinde yine koşullu derslerinizden geçebilirsiniz. Eğer notunuz 35’in altındaysa, GNO’nuza bakılmaksınız o dersten FF ile doğrudan kalmış sayılırsınız.
NOT: Aşağıdaki metin temel olarak sınıf ve ders geçmek için gerekli olan notların hesaplanmasını konu almaktadır. Ara sınav notunuzun etkisi hala %30’dur ve Dönem sonu sınavınız %70 etkilidir.
Yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak “Başarı Notu” hesaplanır.
“Başarı Notu” alt sınırının altında olan öğrencilere FF harf notu verilir.
Örnek:
Vize Notu: 30 x 0,3 = 9
Final Notu: 60 x 0,7 = 42
Dersin Başarı Notu = 51
Harf notlar ile ilgili açıklamalar.
1.AA ile CC arası “Geçer” notudur.
2.CD ile DD arası “Koşullu Geçer” notudur; Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer,
altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
3.FF, YZ, DZ “Kalır” notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu