Açıköğretim Öğrencilerine Tek Ders Sınavı Müjdesi!

Açıköğretim Öğrencilerine Tek Ders Sınavı Müjdesi!!

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümlerinde okurken tek dersten dolayı yıl/dönem uzatan öğrencilere Yök başkanından tek sınav hakkı müjdesi geldi.

YÖK başkanı Gökhan Çetinsaya, TRT Haber’de Neler Oluyor isimli programa konuk oldu ve açıköğretim öğrencilerini ilgilendiren sorulara yanıt verdi. Programda konuşan Çetinsaya, Aöf öğrencilerinin bütünleme sınavları ile ilgili taleplerine hak verdiğini ama 1 milyondan fazla öğrencisi bulunan açıköğretim bölümlerinde bütünleme sınavının organizasyonunun zorluklarından dolayı yapılmasının zor olduğunu belirtti. Çetinsaya sorulan tek ders mağdurlarının durumlarının ne olacağı sorusuna, Açıköğretim son sınıf okuyan öğrencilere tek ders sınavı hakkının verileceğini açıkladı. Böylelikle tek ders yüzünden dönem veya yıl uzatma derdi artık ortadan kalkacak. Lisans yada önlisans farketmez tek dersten dolayı okulunu uzatan öğrenciler artık o dersten sınava girerek mezun olabilecekler.

Açıköğretim tek ders sınavının bu yıl uygulamaya geçileceği tahmin edilmektedir.

20 Yorum

 1. Bu sadece tek dersten kalanlar için mi ? benim 2 ders var yardımcı olursanız sevirim 🙁

 2. meraba şimdi ben 4. sınıfım sadece tek dersim var bu dönemden vieden düşük ekliyorumm türkiye ekonomisi eğer böle bi şey varsa benim için süper olacakk….

 3. kredili sistemden dolayı geçen güz dönemi 42 ders almıştım 3 kredi içinyarım dönem dersim uzadı onuda alabilir miyim?

  1. Görmediğiniz ders için tek ders sınavına giremezsiniz. Tek ders sınavı bütüün derslerini vermiş ama 1 dersten kalmış olanlar için geçerlidir.

 4. meraba admin benm en yüksek puanım 163 birde okul puanım var bu sene açııkögretim kamu yönetimi tercih etmek istiyorum olur mu çok istiyorum çıkmasını tşkler şimdiden ?

  1. 70 * 0.3 = 21

   50 – 21 = 29

   29 / 70 = 0.414

   0.414 * 100 = 41.4 Finalde almanız gereken en düşük nottur.

   Çan eğrisi olmayacağını varsayarak hesaplama bu şekildededir. Bu ders zor bir ders olduğu için çan eğrisi devreye girdiğinde finalde daha düşük not alarakta geçme şansınız vardır.

 5. merhaba..ben 2 yıllık muhasebe bölümü okuyorum ilk dönem tek dersim ff di ve ortalamam 3,30 olduğu halde onu veremedim..bu dönemin sonuçları da gayet iyi.bahar dönemindeki ff olan ders için tek ders sınavını sabırsızlıkla bekliyordum.bu yıl kesin tek ders sınavı olacak değil mi? birde tarih belli mi ? cevaplandırırsanız sevinirim..

  1. Tek ders sınavı hakkında çalışmanın yapıldığı söylendi ama maalesef ne zaman olacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

 6. ben 4. sınıf denetimden kaldım, bu dönem tek ders olarak girebilecek miyim? sınav nasıl olacak finallerden sonra mı?

 7. Aöf tek ders sınavı için Yök başkanı Sayın Çetinsayan’ın sözünün arkasında durması gerek biz gençler 1 ders yüzünden 1 sene bekliyeceğiz askerlik hayalimiz evlilik hayalimiz vardı bütün herşeyimiz mahvoldu gece gündüz ders çalıştım uykusuz kötü rüyalarla artık sesimizi duyun bütünleme yok madem tek ders sınavı yapın bizi yakmayın bir an önce bu haksızlığa Dur diyin

 8. Açıköğretim Okuyan Memurların Bütünleme İsteği: YÖK ün bütün üniversitelerin öğrencilerine bütünleme hakkı ver…

 9. Şehitkamil’den açıköğretim öğrencilerine büyük jest ▶ Şehitkamil ilçesinde hayata geçirdiği etüt eğitim…

 10. Açıköğretim ortaokulu öğrencilerine telafi sınavı: Açıköğretim ortaokulu öğrencilerinden m…

 11. açıköğretim öğrencilerine bütünleme hakkı vermeyenlerin taa…hem 16 tane ders ver sonrada bütünleme hakkı verme where is the adalet???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu