Açıköğretim Öğrencilerine Bütünleme Sınavı Darbesi!

Açıköğretim Öğrencilerine Bütünleme Sınavı Darbesi!

 

Açıköğretim fakültesi aöf öğrencilerinin bütünleme sınavlarının tekrar yapılması hayallerini suya düşürecek açıklama Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür’den geldi.

 

Açıköğretim öğrencilerinin bütünleme sınavı hayallerine son darbeyi vuran açıklam ayapıldı. Aöf‘nin bağlı olduğu Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür bütünleme sınavları  için öğrencileri üzecek açıklamalarda bulundu.

Aöf Öğrencilerinin Beklediği Bütünleme Sınavı Açıklamasını Rektör Yardımcısı Yaptı.
Aöf Öğrencilerinin Beklediği Bütünleme Sınavı Açıklamasını Rektör Yardımcısı Yaptı.

 

Aöf forumlarında ve facebook açıköğretim sayfaları aracılığıyla öğrencilerin başlatmış olduğu Bütünleme Sınavlarının Yapılması İçin Kampanyalarda gönderilen mail ve faxlardan bunalan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim yetkililerinden bütünleme sınavı için üzücü bir açıklama daha geldi. Aöf öğrencilerinin dilekçelerine hazırladıkları standart bir olumsuz yazı ile karşılık veren üniversite yetkilileri, şimdide Bugün gazetesi aracılığı ile olumsuz bir açıklama daha yaptı.

Aöf Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin umutla beklediği bütünleme sınavları hakkında açıklamayı Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür ‘den geldi.

 

Anadolu Üniversitesi'nden Bütünleme Sınavı Hakkında Açıklama Yapıldı
Anadolu Üniversitesi’nden Bütünleme Sınavı Hakkında Açıklama Yapıldı

 

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KÖTÜ HABER

 

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerinde okuyan 1,5 milyon aaöf öğrencilerinin merakla beklediği açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür BUGÜ gazetesine yaptığı açıklamada, geçen yıl kaldırılan bütünleme sınavları ile ilgili geri adım atılmayacağını ifade etti.

AÖF’de BÜTÜNLEME YAPILMAYACAK

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi bölümlerinin tamamının bu yıldan itibaren dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Rektör Yardımcısı, “Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgün eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrencilerin değerlendirilmesi ara sınavı ve dönem sonu sınavı ile olacaktır. Yani sadece her iki sınavdaki notlar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı kredili sistem’de yapılmayacak” dedi.

Bu açıklama ile Anadolu Üniversitesi’nin bütünleme sınavı hakkındaki görüşlerinin kampanyalarla değişmediği ve baskılara direndiği görüldü.

 

Aöf Bütünleme Sınavı Kampanyası
Aöf Bütünleme Sınavı Kampanyası

 

AÖF ÖĞRENCİLERİ BU HABERLE ÜMİTLERİMİZİ YİTİRMEDEN BÜTÜNLEME SINAVI KAMPANYAMIZA DEVAM ETMELİYİZ. BURAYA TIKLAYARAK BÜTÜNLEME SINAVI KAMPANYASINA SİZDE DESTEK OLUN.

 

 

39 Yorum

 1. allah cezanızı versin sizin gibi kurumun. 1 milyon öğrenciyi mağdur etmeye ne hakkınız var. örgün okuyamıyoruz açıktan okuyoruz onuda elimizden alıyorlar. kitapları geç verdiler süre azdı gelde geç derslerden. yazık günah bu millete. askerliği uzayan var tek ders yüzünden okuyamam durumu olamayan var. allah ıslah etsin sizin gibileri. aç gözlüler allah cezanızı versin inş.

 2. illakı bizi söğüşleyecekler parası neyse verelım yınede ama yapılsın yanı bütünleme sınavı anladık derdiniz para ama yanı özel ünv de okusam daha az param cıkardı . çok saçma hem derslere gıremıyoruz hem butunleme yok . bu durumda ünv yıne yoksulu söğüşüyor

 3. ozaman okadar zor soruları bize nasıl sorabilirler.bizler dışardan okuyan insanlarız biraz insaflı olsunlar, sorular çok zordu…hem çalışıp hem okumaya çalışıyor bu insanlar örgün öğretim değiliz biz..buna kalite yukseltmekmi denir insanları okumaktan soğutarak kaliteyi düşürüyorlar…

 4. Ulan bu ülkede bi sistemde doğru işlesin,hepinizin Allah belasını versin,hakkımız varsa azıcıkda haram olsun bee

 5. geçen yıl da böle sözler söylenmişti ve 15 gün içerisinde bütünleme yapılıp kımsenın haberi olmamasına ragmen sozde de bir gün önceden msj attıklarını iddia edip öğrencilere zarar vermişlerdi sınavlarda da birçok öğrenci yoktu bu yıl da sistem de her bölüm krediliğe gecti ve ne yaptıklarını onlarda bılemıyorlar malesef büt olmamasını kredili sisteme gecerken bildirmeleri gerekirdi bu sorunun çözüleceğide yok böle sürüp devam eder saygılar

 6. Ne kadar saçma ya nasıl olur bütünleme olmaz zaten sistem değişti bir sürü saçma sapan dersler ortaya çıktı zaten çalışan insanlarız ders çalışmaya vaktımız yok .birde çan eğrisi çıktı insanlar dersaneye gidiyor 90 falan alıyorlar. Nasıl çalışacaz nasıl gececez.bütünlemeye güveniyorduk ama oda yok haksızlık ama zaten dünya para veriyoruz kımsenın umrunda değiliz üvey evlat muamelesi yapılıyor resmen..

 7. inşallah bu şikayetler aöf’ye iletilir!! ben aöf öğrencisiyim. aöf ‘ ye diyorum ki ” madem bu yıl kitpları değiştirdiniz baskıları , neden geçmiş yıl kitaplarının konularından soruyorsunuz??? sabaha kadar ders çalışıp tak diye sürpriz sorularla karşılaşıyoruz!! BU ÇOK BÜYÜK Bİ HAKSIZLIK !!

 8. Bizde çalışan olarak A.Ö.F yi tercih ederek öğrenciyiz.Dilerim diğer üniversiteler gibi bizimde bütünleme hakkımız olur.Yetkililerin bir çözüm bulmalarını dilerim.

 9. SAYIN MİLLİ EĞİTİM BAKANIM BİLİNDİĞİ ÜZERE YÖK TARAFINDAN BÜTÜN ÜNİVERSİTELERE BÜT HAKKI GETİRİLDİ YALNIZ AÖF ÇOK TERS BİR ÜNİVERSİTE GEÇEN YIL BAZI ÜNİVERSİTELERDE BÜT VARKEN AÖF’DE DE BÜT VARDI YALNIZ BU YIL BÜTÜN ÜNİVERSİTELERE BÜT GELİRKEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF BÜT Ü KALDIRDI NEDEN BU ÜNİVERSİTE BÖYLE TERSLİK YAPIYOR ZATEN BU YIL KREDİLİ SİSTEMDEN DOLAYI KİTAPLARIMIZI ÇOK GEÇ ALDIK SINAVA 5 GÜN KALA KİTAP ALDIK BİZ NASIL ÇALIŞACAĞIZ 5 GÜNDE NASIL OLSA REKTÖR MAAŞINI ALIYO ONLARA GÖRE BİRŞEY YOK BEN ASKERLİĞİMİ BU OKULA BAĞLADIM BU YIL BİTİRİP GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM LÜTFEN SESİMİZE KULAK VERİN.

 10. Benim anlamadığım bir sürü ders var her ders için 2 sınav yeterli değil ben ikinci sınıfım alttanda dersim var yani güz döneminde 12 dersten sınava girdim çalışan ve çocuklu birisi olarak bizden bu kadar dersi geçmemizi beklemek saçmalık olur bütünleme şart yoksa bu sene bitiremeyeceğiz

 11. YA ALLAH AŞKINA BU NE HAKSIZLIK BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİNİN EN DOĞAL HAKKI BÜTÜNLEME SINAVLARINA GİRMEK BAKIN TÜRKİYENİN SAYILI ÜNİVERSİTELERİNDE BİLE BÜTÜNLEME VARKEN BU AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİNE NE OLUR ANLAMIYORUM

 12. Aof işletme son sınıf öğrencisiyim bu seneki sistem mağdurlarındanız bütünleme sınavı mutlaka yapılmalı 1 ders 2 ders yüzünden 1 senemiz daha gitmesin!!!!!!!

 13. Bütünleme hakkımız her zaman heryerde olduqu qibi aöf öqrencilerini adamdan saymıyolar şerefsizler…Elimizden qeldiqince sesimizi duyurucaz

  1. aysun hanım bu denli küfürlü mesaj yazmayın bu mesajlar bizim aleyhimize,seviyemizi koruyalım lütfen,başbakana bu konuyu duyurmak lazım,daha fazla zıtlaşmamak lazım,tabiki bütünleme sınaı olmalı ben inanıyorum olucak,çünkü dönem sonu sınavı çok kazıktı yüzde sekseni düşük not aldığına adım gibi eminim

 14. yav var ya bokunu cıkarıyonuz artık acık çgretim diye bu kadar yüzsüzlük yapmanıza gerek yok ya.bu kadar para göz olmayın ya çoğu insan yokluktan gidiyor acık ogratime ama sizin yüzünüzden unv. bırakıyorlar…bütü kaldıracanız unv. uzayacak sizde o manada para kazanacanız demi…Allah Belanızı versin aç köpekler

 15. Arkamizda dayimiz yok , zencin cocuguda degiliz hem okuyoruz hem calisiyoruz bize kolaylik olacaginiza onu bunu kaldirip sacma sapan seyleri koyuyorsunuz ..

 16. bize hukukun temel kavramları kitabını okutuyorlar asıl kendileri okusunlar o kitabı. yök kanunu var herkes yapacak diyor hepsi kanuna uyuyor sadece bu kanun yok birde anayasada herkes eğitimde eşittir yazıyor ama bunlar 2 kanunuda çiğniyorlar. anadolu üniversitesi sen uzaydan gelmedin kanunları uygulaman lazım. arkadaşlar çoğunuz dava açın böyle olur ancak bütünleme.

  1. arkadaşım hepsi şerefsiz olmuş aöf side yök ü de kansız şerefsizler kimbilir neler dönüyor işin içinde.yökü aradım bu gün yapılamayacağına karar verildi dediler eee ne oldu yök başkanının kesin açıklaması var dedim bizim bilgimiz bu kadar dediler şerefsiz bunlar ülkede hak hukuk kalmamış arkadaşlar….varın gerisini siz düşünün…

 17. SAYIN ;Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür BUGÜ AÖF’de bütünleme kaldırıldı ve kararımızdan dönmeyeceğiz ifadesini kullanırken 1,5 milyon aöf ögrencisini mağdur ettiğinizin ve bu insanlara haksızlık ettiğinizin farkındamısınız acaba.Şunu da sormadan geçemiyorum size acaba siz üniversiteyi bütünleme sınavlarına girmeden mi bitirdiniz?

 18. Hani harçlar kalkmıştı da bizden sene başında kitap ve sınav parası diye bütünleme sınavının da parasını almadı mı bunlar. AÖF bu sene alenen bizi gelir kaynağı olarak gördüğünü bu yolla dolaylı bir şekilde açıklamış oldu.

 19. Arkadaslar..biz bunu hak ediyoruz..neden mi…dunyanin en pahali benzinini biz kullaniyoruz diyoruz ama hergun arabayada biniyoruz..sadece bir gun tum halk birlik olup arabaya binmese butcede milyon dolarlik sarsinti olucak ve aninda fiyat dusecek ama nerde o birlik ruhu..ayni bu sekil sadece bir donem protesto amacli tum aof ogrencileri kayit yeniletmesin bak nasil tokat gibi bir ders ve ardindan butunleme sinavi duyurusu…hem boylece o bahsedilen rektorde maasini alamicak..tek care bu. Ya bir donem bunu yapariz aof yi sarsariz yada tipis tipis her donem parayi oderiz ve sinifta kaliriz.her sekilde zaten donem kaybimiz var.en azindan aglayarak olecegimize savasarak olelim..hani bir laf var oyle tabancaya boyle mermi…

 20. Bosuna neden ugrasiyosunuz arkadaslar tek care su.hani bir rus ata sozu var her halukarda batmis durumdayiz.tum aof ogrencileri sadece bir donem kayit yeniletmicek ve aof direk iflas.zaten yeniletsende sorular boru oldugu icin gecemiyosun.aof de bunun yapacagi etkiyi ve maddi zarari bi dusunsene..hani bi atasozu daha var oyle tabancaya boyle mermi..evde aglayarak olecegine en azindan savasarak olelim..bak bakalim o zaman o insanlarin hakkini yiyen kitaplari zamaninda yollamayan o rektor ve acimasiz ekibi nerden maas alicak..unutmayalim ki bu universite biz 1 milyon ogrencinin parasiyla ayakta..biz olmasak aof de olmaz..o zaman hakkimizi yiyene dersini vermek gerek.1 milyon kisi birlik olup bir rektore ders veremezsek yaziktir.sadece 1 donem kayit yeniletmeyin.bunun icin kampanya yapin.but icin imza toplama isi bos.bu msji yayin..saygilar

 21. sessiz kalmak biz genç öğrencilerin hic birine yakışmıyor birbucuk milyon kişiyiz yaklaşık türkiyenin %3 birlik olup eskişehirde buluşalım birlikten kuvvet doğar eminim bir cok sivil toplum örgütüde bizlere destek olacaktır kendileri vermiyosa biz söke söke alalım hakkımızı yaz dönemi vizelerinden önce rektörlük önünde kamp kuralım zor oluyor deyipte bir işten kaçılmaz rektör bir milletin daha iyi eğitilebilmesini sağlamak için vardır türkiyenin gelecegine daha bilinçlı insallar yetiştirilmesini sağlamak için gençlerin önüne taş komak için değil..! ben 4. sınıftayım ve sadece bir dersim kötü geçti o bir derse ne tek ders sınavı acıyorlar nede bütünleme tek ders için bir yılım ölecek zaten smmm sıtajında 3 yılım daha ölecek eminim bir çogumuzunda benzeri sıkıntıları vardır birlik olalım eskişehirde buluşalım ya istifa yada haklarımız kimse ben gitmesem de olur demesin bir yürek bin ses birlik olalım dostlar türk gençliği için

 22. Sayın aöf ben maddi durumumdan dolayı örgün üniversiteye gidemedim hem çalışıp hem okumak zorundayım . Önümde onca hayay mücadelesi varken birde bütünleme mücadelesi çıktı yazık günah degilmi onca t.c genç vatandaşlarına gençlerin önünü açından önlerini görsünler

 23. arkdaşlar buraya yazmakla bir şey olmaz BİMERE yazmak lazım.1,5 milyon öğrenciyiz .

 24. Yillarca okudugumuz carpik sistemden sıkIldik. Carpik sisteminiz yetmez gibi bu sistemdede hem butunleme yok hemde kitaplari gec verdiniz. Iktisat okumaktayim ve bu donemde sadece sizin vereceginiz kitaba calisabilmekteyim. Aralikta kitabi aldim ocakta sinav. Soruyorum sana Aof iktisat gibi zor bir bolumu ben nasil bir ayda bitirebilirim? Ama sorun sizde degil bizde oku oku oku ve boyle bir sistemde oku ama hic bir seye balta olama. Bizde suc ki okul okuyoruz. Sayenizde sadece ogretmen olmak istiyorum ki su carpik sistemi yok etmede benimde corbada tuzum bulunsun diye. Yazik

 25. Allah tez günde belanı versin aöf şu lanet bi işe yaramayan diplomanı sırf askerlik kısa dönem için alıcaktım ama bezdirdiniz bıktırdınız artık…yeni kredili sisteme göre herşeyi baştan aşağı değiştirdiniz ama sırf işinize gelmedi diye “alttan dersi olanlar üstten ders alamazlar” gibi deli saçması kuralını kaldırmadınız!! siz kredili sistemde sadece işinize geleni aldınız!!! işinize gelmeyeni, öğrencinin işini zorlaştırıcak her haltı aynen bıraktınız!!! çünkü dönem uzasın, öğrenci sınıf tekrar etsin siz de rant sağlayın değilmi şerefsizler !!! Allah hepinizin belasını versin tez günde!!! Vereceğiniz uyduruk diplomanızı da alın bi tarafınıza sokun!!! Ulan 4.sınıftan ders alamadım… sırf alttan dersi olanlar üstten ders alamazlar saçmalığı yüzünden ve de 2. sınıftan sadece 1 dersim olmasına rağmen üstten ders vermediniz şerefsizler!!! hani nerde yeni kredili sistem ??? hani nerde yeni kurallar ??? ulan bahar dönemi kredim 23 kredi be!!! 30 kredi vermek zorundasın bana şerefsiz! 45’e kadar yükseltme hakkım var ayrıca! hakkımı yediniz lan!! ben ve benim gibilerin çatır çatır hakkını yediniz!! Allah da sizin hakkınızı yedirtsin e be şerefsizler!! Şunu unutmayın: ilahi adalet her zaman tecelli edecektir !!! modern firavunlar sizi!!!

 26. kmse kusura bakmasın ama artık yeter.. bu adama 2. çift lafım var… be amk çocuğu bizi mi değerlendircen.. ulan biz hepmiz çalışan insanalrız.. çalışmak zorunda olduğumuz için örgün öğretim okuyamadık.. bizimde babmız sizin gibi şerefsiz olsaydı paraya tapsaydı.. bizde örgün okurduk… ama biz ler çalışmak zorunda olduğumuz için açıkdan dan da ögretimimizi bitirmeye çalışıyoruz… siz asıl bize kolaylık sağlicağınız yerde.. bizi hepden bi zamanlar zencilere yapıldığı gibi dışlıyosunz.. siz de hiç mi Allah korkusu kul hakkından korkmak yok… bizi örgünle kıyasladınız neden lan neden büt hakkımızı vermiosunuz.. bu kadar mı para yha tapıyosunuz.. tabi daha çok insan kalsın hep para alın dimi… haysiyetsizler… yeter lan bunların hepsi çıksın g…..tünden acı acı.. seni adam sanıp bu statüye koyanlarda suç.. bu nasıl bi Türkiye bizi kendi ülkemizden soğutdunuz bu nası bi eğitim anlayışı …. diğer devletler halkına ögrencilerine sahip çıkar… bu amk şerefsizleride kendi götlerine paralarına bakarlar… size ne kadar küfür etsek az.. Allah topunuzun nası biliosa öle yapsın.. sürüm sürüm süründürsün inşallah..

 27. Arkadaşlar sorunlarımızı kendi aramızda değil, AOF yi bir üst kuruluna veya MEB.lığına , YÖK e gibi üst mercilere şikayetçi olalım. Artı Gerekirse İdari, Mahkemeye kadar gidilsin.zira bu bir kanuni hak,kanunsuzluk yapılmasın.demokrasi onların istediği gibi değil gerçek ve hakkıyla uygulansın. TEŞEKKÜR EDERİM.

 28. ARKADAŞLAR 1.2.VE 3. SINIFLAR İÇİN KALDIKLARI DERSLER 4. SINIFLARIN KALDIĞI DERSLER KADAR SORUN OLMUYOR SİZLERİN SENEYE VERME ŞANSINZ VAR. AMA 4. SINIFLAR NE YAPACAK ASKERLİĞİMZ UZADI, KPSS LİSANS TERCIH YAPAMICAZ HERŞEYIMZ ALT UST OLDU. EN AZINDAN TEK DERS SINAVI YAPILMALI . HAKKIMIZI YIYENLERE HAKKIMI HELAL ETMIYORM ..VE ŞUNU SOYLUYORUM BU BOŞ DUNYA İÇİN BU KADAR GENCIN AHINI ALDINZ . BAKALIM BUNUN HESABINI AHIRETTE NASIL VERCEKSINIZ

  1. 3. sınıfta da kalsan 2. sınıfta da, 4. sınıftada kalsan arada bi fark yok aslında.. her koşulda dönem uzuyor yani. ve dolayısıyla bi ton zaman kaybı biz öğrenciler için. Dönem uzuyor diyorlar da dönem lafı çok saçma.. bizlerin gözü boyanıyor bir anlamda. dönem denince yarım yıl anlıyoruz çünkü ama öyle değil.. çünkü mesela güz döneminde kaldın, o zaman diğer güz dönemine beklemek zoundasın yani tam koca 1 yıl! aynı şekilde bahar dönemi de öyle.. yani her zamanki gibi göz boyama, kandırmaca var işin içinde.. lanet olsun kendilerine de okullarına da ya.. bıktık!!!

 29. Merhaba..ben 2 yıllık halkla ilişkilerden işletme 3.sınıfa geçtim ama derslerimi dondurmuştum..sormak istediğim bu sene yeni açılan bölümler oldu o bölümlerden birine işletmeden vazgeçip tekrar geçiş yapabiliyormuyum 3.sınıf olarak? Bilgisi olan varmı?

 30. başbakana çıkalım arkadaşlar..yapsa yapsa o yapar o halleder.. bu sınav işinii..

 31. Şehitkamil’den Açıköğretim Öğrencilerine Büyük Jest: Pir Sultan Sosyal Tesisi Etüt Merkezi’nde eğitim gören aç…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu