Açıköğretim Kredili Sistem Öğrenci Klavuzu

Açıköğretim Kredili Sistem Öğrenci Klavuzu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Bölümlerin 2012-2013 eğitim döneminden itibaren tüm bölümlerin yeni ve eski öğrencileri ile birlikte kredili sisteme geçmiştir. Kredili sistem hakkında sitemizde bir çok bilgilendirme konuları açtık, aşağıda da kredili sistemle ilgili sizlere gerekli olan bilileri okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.  

Açıköğretim Kredili Sistem Nedir?!!.TIKLAYIN

 

Açıköğretim Kredili Sistem Öğrenci Klavuzu
Açıköğretim Kredili Sistem Öğrenci Klavuzu

Açıköğretim kredili sistemde eğitim görenlerin internetten ders notu görüntüleme, öğrencilik hizmetleri, sınav merkezi değişikliği, cep telefonu bilgilerinin güncellemesi vs işlemlerini http://ogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden yapacaklar.

Ayrıca kredili sistemde eğitim gören bölümlerin ders listeleri, ara sınav sorumluluk üniteleri, güz ve bahar dönemlerinde görülecek dersler ve diğer öğrencilik bilgilerini forumumuz da her bölüm için açtığımız başlıklarda görebilirsiniz. 

Kredili sistemdeki bölümler yılda 2 ayrı dönem halinde farklı dersler göreceksiniz. Dönemlerden ilki Güz Dönemi, İkincisi ise Bahar dönemi olarak adlandırılmaktadır. Yani güz döneminde aldığınız dersler ile bahar döneminde alacağınız dersler farklı olacak ve güz döneminde gördüğünüz derslerin sınavları ile bahar dönemindeki derslerin sınavları farklı tarihlerde olacaktır. Güz döneminde kaldığınız dersi ancak bir sonraki yıl güz döneminde alabileceğinizi unutmayın. Aynı şekilde bahar döneminde kaldığınız bir dersi ancak önümüzdeki yıl bahar döneminde alabilirsiniz.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrenciler Ekim ayı içerisinde işlem yapacaklardır. Ders atamaları 30 krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilirler. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.

Aşağıda Kredili Sistem Öğrencisinin Dönem Sonu Not Çizelgesi Bulunmaktadır.

Açıköğretim Kredili Sistem Dönem Sonu Not Çizelgesi

 

Aöf 2013 yılı Ders Listeleri ve Ara Sınav Ünitelerine Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz…

Aöf Lisans Bölümleri;

 

Aöf Önlisans Bölümleri;

 

Dönemlik-Kredili Sistemde Kayıt ve Kayıt Yenileme;

Kayıt ve kayıt yenileme esasları her yarıyıl başında Üniversite Yönetim Kurulunun belirleyeceği genel ilkeler çerçevesinde ilgili fakültelerin yöne-tim kurulunca belirlenir. Kayıt koşullarını yerine getirmeyen ve kayıtlarını süresi içerisinde yap-tırmayanlar, kayıt hakkını kaybederler. Kayıtlı öğrenciler ise öğrenimlerine devam edebilmek için ilgili güz ve bahar dönemlerinde belirlenen kayıt tarihlerinde kayıtlarını yeniletmeleri ve fa-külte yönetim kurulunca belirlenen esaslara uymaları, uzaktan eğitim programlarında “Öğrenim Ücreti” merkezi açıköğretim programlarında “Öğ-retim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” nı ödemeleri gerekmektedir. Kaydını yeniletmeyen öğrenciler, o dönemde sınavlara giremez, öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Ders Ekle/Sil İşlemi;

İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler, güz ve bahar dönemlerinde Fakülte tarafından belirlenen ders-leri almak zorundadırlar. Bu öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapamazlar. Kayıt yeniletecek öğrenci-lere ise Fakülte tarafından, bir dönemde alabile-ceği derslerin kredisi 30 ECTS krediyi geçiyorsa en az 30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm dersle-rin ataması yapılacaktır. Öğrenciler, atanan dersleri eksiltebilir veya değiştirebilirler. Ders eksiltme bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılır. Ders eksiltme işlemi kayıt yenileme döneminde, o dönem için yapılır sonradan itiraz edilemez. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamayacakların-dan, eksilttikleri dersleri dersin açıldığı ilgili dö-nemde almak zorundadırlar. Ders eksiltme işlemi o dersten sorumlu olunmayacağı anlamına gelmez.
Lisans programında birinci ve ikinci dönemlerin tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler beş, altı, yedi ve sekizinci dönemlerden; üçüncü ve dördüncü dönemlerin tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler yedi ve sekizinci dönemlerden ders alamazlar.

Akademik Yetersizlik Uyarısı;

Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2.00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getirmeyen öğrenci, kayıt yenilettiği takip eden dönemde, son iki dönemdeki CC’nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek suretiyle Genel Not Ortalamasını en az 2.00’ye yükseltmek zorundadır. Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2.00 Genel Not Ortalaması sağlaması hâlinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak, bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.
Ders tekrarına kalan öğrenci kayıt yenileme döneminde ders Ekle/Sil işlemi sırasında CC’nin altında not aldığı dersleri almak zorunda olduğundan bu dersleri eksiltemez.

Büro, Sınav Merkezi ve Kişisel Bilgi Değişiklikleri;

Öğrenciler; adres, büro, sınav merkezi, e-posta adresi ve telefon numarası değişiklik işlemlerini http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve şifresini kullanarak yapabilirler. Şifreniz yoksa size en yakın AÖF bürosundan temin edebilirsiniz.

İnternetten değişiklik yapma olanağı olmayan öğrenciler, değişiklik işlemlerini AÖF bürolarına bizzat başvurarak yaptırabilirler. Eş, anne, baba, kardeş gibi yakınlar değişiklik yaptıramazlar.

AÖF bürosundan yapılacak bilgi değişiklikleri için öğrenciler bizzat başvurmak zorundadırlar.

Sınav merkezi değişikliği, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınavlar için geçerli olur.

AÇIKÖĞRETİM FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLUN

————————————-

157 Yorum

 1. Bilgiler için çok teşekkürler.Ben 2009 dış ticaret mezunuyum ve 2. üniversite kapsamında Felsefe Bölümüne kayıt oldum.Kredili sistem olduğunu ve her dönem derslerin farklı olduğunu öğrendim.Daha önce görmüş olduğum,Genel,Matemetik,Atatürk İlkeleri,Türk Dili ve İngilizce muaf olabiliyor mu? yoksa baştan okunacak mı? Bir de Bu bölümü bitirenler Formasyon alıp öğretmen olabiliyor hatta mezun olmadan da 3. yıl itibarı ile formasyon hakkı tanınacak diye bazı bilgiler okudum.Gerçekliği nedir?
  Büro ve merkezi aramama rağmen bu konuda kimse tam bir bilgiye sahip değil. 30 krediyi ara ve dönem sonu sınavlarının toplamından mı almak gerekiyor yoksa her dönem için 30 kredi şartı var mı?Şimdiden teşekkürler

 2. meraba ben 2.ci sınıf sosyal hizmetler öğrencisiyim bu kredili sistem beni de etkiliyo mu bilgilendirebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

 3. merhaba bende sosyal hizmetler okuyorum ama bu klavuzda bizim bolumle ilgili birşey bulamadım burdaki sınav tarıhleri bizide etkiliyormu

 4. acıköğretim 3.sınıfa geçtim iktisat okuyorum acaba iktisat da etkileniyor mu bu kredili sistemden yazmıyorda burada?

 5. merhaba sosyal hizmet bölümünde okuyorum ilk senem hiçbilgim yok kitapla alakalı ara sınavda kitapların hepsindenmi sorumlu olcam kaçıncı üniteye kadar yoksa sonuna kadarmı yardımmmmmm

 6. slm arkadaşlar ben laborant ve veterinerlik okuyorum bu sene ilk senem öğrendiğim kadarıyla derslerim verilmiyormuş bende internet üzerinden ders notlarına bakıyorum ama hiç bir bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ler.

 7. burcu aof sitesinden eöğrenme linkine tıkla oraya kimlik numaranla gir. açık öğretim bölümünü seç senin bölüm çıkar karşına bütün derslerin orda var. ben çok yararını gördüm

 8. okumak istiyorum sosyoloji bölümü kazandım ama ekyerleştirme kayıt tarihini beklerken benim bölüm kredili olduğu için kayıt tarihi faklıymış ve kayıt tarihini geçirdim ne yapacağım bilmiyorum hakkım öldümü yoksa seneye aynı bölüme sınava girmeden kayıt yaptırabilecekmiyim ne olur bilgirendirin

  1. sAMET;

   Bu yıl şubat ayında güz dönemi kayıt yenileme yapılacak. Belki o zaman kayt olma imkanın olabilir. Ama emin değilim. 444 10 26 yı arayarak sormanda fayda var. Üniversitenin merkez bürosunun telefonudur bu. Baya bi meşgul olabilir düşürmekte zorlanabilirsin ama kesin cevabı onlar verecekler. Sonra burdan bizimlede paylaşırsan sevinirim. Onlara Şubat ayındaki bahar dönemi kayıtlarında kayıt olabilirmiyim diye özellikle sor.

 9. dgs ıle okul öncesi öğretmenlıgıne gectım 3 sınıfım bızımde unıtelerımız bunlarmı olacak bı farklılık yok sanırım.. bırde burada 2.donem sınav unıtelerınde olan derslerı bahar donemındemı verıcezz

 10. sınava 1 ay kaldı sınav yerimi değiştirebilir miyim
  ama sınav yerim belli hala şansım varmı değiştirmek için

 11. ben yeni kamu yönetmine kayıt oldum.ikinci üni olarak sitede yıllık ve kredili-dönemlilk terimleri var ben hangisine giryrm ve farkı nedir

  1. Zehra;

   Siz bu yıl yıllık sistemde okuyacaksınız. Sınav tarihleriniz öğrenci işleriniz vs hepsinde yıllık sisteme göre olanları kullanacaksınız.

 12. arkadaşlar ben edebiyat okuyorum 2.sınıftan 4 ders alıcam ama benim anlamadığım 2 ara sınav olmayacakmı ama sınav konularında as ve ds var anlamadım yardımcı olurmuusnuz lütfen çok acil…

  1. Betül;

   Her dönem 1 ara sınav bir dönem sonu sınavı yapılır, AS = Ara sınav, DS Dönem Sonu Sınavı demektir. Güz Dönemi ( Şuanki ) dersleri ile Bahar Dönemi ( Şubat ayından sonraki ) dersleri farklıdır. Güz dönemi içi 10-11 Aralıkta ara sınav, 21-22 Ocakta dönem sonu sınavı yapılacak.

 13. Ben edebiyat okuyorum.. verilen kitaplarda tüm ünitelerdenmi sorumluyuz yoksa belli bi yere kadarmı sorumluyuz..acil cevap bekliyorum.

 14. Fotoğrafçılık kredili sistemde bir bölüm normal sınavın yerini ve uzaktan eğitimin sınavının saat yada internet adresi felan açıklanmamış ben çözemedim nasıl olacak

  1. Gül;

   Sitemizde Sınav tarihleri ile ilgili bir konu var. O konudan hangi bölümün sınavı ne zaman yapılacak, sınav giriş belgelerini nerden alacağız vs açıklandı.

 15. Ben ikinci sınıf ilahiyat okuyorum güz dönemi ara sınavda bütün ünitelerden zorumlu muyuz acil cevap bekliyorum…

 16. arkadaşlar ben edebiyat okuyorum 1.sınıftan üç dersim var 2 sınıftan dört ders alıcam bahar döeninde kayıt yenileticem ama anlamadığım 2.sınıf kayıt yenileme mi olucak yoksa 1.sınıf kayıt yenileme mii olacak lütfen çok acil cevap verin

  1. Betül;
   Güz dönemi kayıt yenileme sizin için 17-27 Ekimde yapıldı. Bahar dönemi kayıt yenileme Şubat ayı başında yapılacak. Okulun size atadığı ve sizin aldığınız dersleri göreceksiniz. 1.sınıftan 3 dersiniz varsa 1.sınıfa kayıt yenilemiş olacaksınız.

 17. bu sene yeni kayıt yatıranlar kayıt yeniletecekler mi? kayıt yenileme kılavuzunu inceledim ama katkı payı ile ilgili tabloda 2,3,4. sınıflarla ilgili .bu seneki yeni kayıt yaptıranlarla yani 1. sınıflarla ilgili bir ibare yok

  1. Zeynep;
   Bu yıl kayıt yaptırdıysan ve kredili sistemdeki bir bölümde okumuyorsan kayıt yeniletmeyeceksin. Ama kredili sistemdeki bir bölümde okuyorsan Şubat ayında Bahar dönemie kayıt yeniletmen gerekiyor.

 18. ben adalet okuyorum… bana verilen derslerin adlarıyla burada belirtilen dersler isim olarak farklı 1.sınıf okuyorum ve anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

 19. ama ikinci sınıftan 4 ders alıyorum 2.sınıf kayıt yenileme olması gerekmiyormu acil cevap verin lütfen

 20. ben dikey geçişle okul öncesi öğretmenliği 3. sınıf okuyorum.1. ve 2. sınıftan kalan görmediğim dersleri bana alttan ne zaman verecekler yada bu derslerden muafmı olacağım

  1. Sümeyra;
   Alttan kalan dersleriniz otomatik atanmaktadır. Eğer güz dönemi dersleri ise güz döneminde, bahar dönemi dersleri ise bahar döneminde alacaksınız.

 21. merhaba; benim sosyolojide 2. yılım bu dönem için kaç kredi almam gerekiyor? Kredilerin puan karşılığını nerden öğrenebilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkürler …

 22. mrb ben adalet bölümünde okuyorum 10 gün snra sınavım var sınav giriş belgesini nereden öğreneblirim siteye öğrenci girişi yaptığımda sadece İ.aksaray olarak yazıyo ne zaman belli olcak?

 23. ARKADAŞLAR Bİ SORUM OLACAK BEN GÜZ DÖN. KAYIT YENİLETMEDİM BAHAR DA YENİLETİCEM BÖLÜMÜM TDE KREDİLİ SİSE GEÇTİ ÖLÜMÜM BENİM ÖĞRENCİ SAYFAMDA ÜSTTEN 4 DERS ALLTTAN 3 DERSİM GÖZÜKÜYOR ACABA KAYIT YENİLEME YAPARKEN 2.SINIF MI YOKSA 1.SINIFMI KAYIT YENİLEMEM GEREKİYOR LÜTFEN CEVAP VERİN

 24. Değerli arkadaşım ;
  Evet sorumlu olunan üniteleri vermişsiniz.
  Ama bu seneki sorumlu olunanlar değil.En azından benim için.
  Yani şimdi kredili sisteme geçildi ya.
  Ben Okul öncesi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim ve benim alttan hiç dersim yok.
  Dolayısıyla sizin şu an vermiş olduğunuz listede benim bu seneki derslerimden bir çoğu yok, onun yerine de benim geçen senelerde almış olduğum dersler var.
  Şu anda ben derslerimden hangi ünitelere kadar sorumlu olduğumu hakikaten de bilemiyorum.
  Yapabildiğim; alt sınıflarda benim bu sene aldığım dersler var ise onlar hangi niteye kadar sorumlularsa o kadar hatta bir ünite fazlasına çalışıyorum.

 25. ARKADAŞLAR İKTİSAT FAKÜLTESİ KAMU YÖNETİMİ 2.SINIFTAN 1DERS MUHASEBE UYGULAMASI3.SINIFTAN 1DERS YABANCI DİLDEN KALDIM KREDİLİ SİSTEM BİZLER İÇİN GEÇERLİMİ GEÇERLİ İSE BİR ÜST SINIFA GEÇME ŞANSIM VARMI

 26. iktisat fakültesi kredili sisteme geçmedi eğer geçmiş olsaydı bir üst sınıfa geçerdiin

 27. kredili sistemde okuyan arkadaşım sınava giriş belgeni ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden tc no ve sifrenle girip sınava giriş belgesinin çıktısı alacaksın artık adrese göndermiyorlarmış

 28. halkla iliskiler ve tanıtım ‘ ve radyo televizyon programcılıgı bolumleri (önlisans) açıköğretim kredi geçerli mi bu bolumlerde?

 29. ben meslek lisesi mezunuyum.bende aö kredili sistemden faydalanmak istiyorum ünv.puanı kaç nasıl oluyor lütfen beni bilgilendirir misiniz bende dışardan okumak istiyorum..

 30. arkadaşlar pazar günkü sınavda atatürk ilkeleri dersi sınavı iyi geçen varmı varsa nereden çalıştı bu dersi sorular kpss formatından daha zordu bana göre

 31. ceza hukuku hatırladığım cevaplar baskıcı ceza hukuku- sonucu nedeniyle ağırlaşan sıçlar-zorunluluk durumu-suçun maddi konusu -beklenmeyen durum-21-mesafe suçu benimle

 32. iktisat 3 de kaldım kredılı sıstem bızım ıcın gecerlı deıl deılmı sımdı ben ne yapacagm kayıt yenıletım eskı sısteme gore kaldıgım derslerı verıp sınıf tekrarımı?

 33. merhaba ,

  bende 3.sınıf ögrencisiyim ve sadece 3 dersim var .4.sınıf derlerinden alabiliyor muyum

 34. herkese iyi akşamlar ben adalet bölümü 1. sınıftayım iki yıl tekrar ettim bazı sebeplerden dolayı ve kayıt yeniletemedim baktığımda 23 aralık son diyor ama adalet bölümü kredili sisteme geçmiş ne yapmam gerek bilgisi olan lütfen yardım etsin kayıt yenileme tarihi geçti mi

 35. arkadaslar ben bu sene adalet 2.sınıf öğrencisiyim fakat;ders ekle sil işlemi hakkında bilgim olmadığından ders ekleme silme işlemi yapamadım.deprem münasebetiyle eski sisteme göre düşünüp kaydıımı yaptırmak için acele bankaya parayı yatırdım sistem otomotik olarak benm derslerimi secmiş ve seneye güz dönemine 2 dersim kalmıs acaba bahar dönemindede kayıt yenilerken bu dersleri ekleyebilrimiyim???

 36. merhaba adalet bölümü okuyorum kayıt yeniletemedim bankada tanımsız diye görünüyorum aö bürosuna gittim kayıt yenileme zamanı geçmiş 13-23 şubat tarihlerinde kayıt olabilirsin dediler ,ama ders seçmem gekiyomuş kafam karıştı bişey anlamamdım

 37. ders seçmek için hangi adrese girmeliyim ne kadar ders seçcem nasıl yapçam bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

 38. merhaba benim sorum sınav sonuçları ile ilgili başarı notlarımda aldığım notların sayı ve harler ile gösteriminde bir gariplik var notlarımın karşılıkları: 50,00=DC 51,90=CD 53,10=CC 37,90=FF 34,20=FF 8 ders aldım diğer derslerimden aldığım puanlarıda hesaplayınca genel not ortalamasıyla tutmuyor daha düşük oluyor. ben ne yapacağımı bilemedim 50,00 – 55,00 arası CC olmuyormu. bana cevap verirseniz cok sevinirim

 39. merhaba.benimde bi sorum var.ff olduğumuz dersleride genel ortalamayı hesaplarken katıcakmıyız???

 40. teşekkürler.güz dönemi genel ortalamam 1.70 bahar döneminde kurtarma şansım olurmu güz dönemindeki koşullu derslerimi.bununla ilgilide bilgi verebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler…

 41. Hocam benim güz dönemi genel not ortalamam 1.84 şimdi ben bu güz döneminin tüm derslerinden bir kere daha mı sınava gircem yoksa CC nin altına olan derslerden mi sınava gircem bu konu hakkında kararsız kaldım yardımlarınız için teşekkür ederim.

 42. Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2.00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2.00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getir-meyen öğrenci, kayıt yenilettiği takip eden dö-nemde, son iki dönemdeki CC’nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek suretiy-le Genel Not Ortalamasını en az 2.00’ye yükseltmek zorundadır. Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2.00 Genel Not Ortalaması sağlaması hâlinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak, bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.
  Ders tekrarına kalan öğrenci kayıt yenileme dö-neminde ders Ekle/Sil işlemi sırasında CC’nin altında not aldığı dersleri almak zorunda oldu-ğundan bu dersleri eksiltemez.

  1. Hasan; Bu yazının aynısı sitemizde Ders Geçme yöntemi isimli konuda mevcuttur. Sitemizde sağ tarafta yer alan Menüden “Kredili Sistem” menüsüne girip orada yazılı olan yazılarımı okumuş olsaydın bilgilenmiş olurdun. Yinede bilgilendirme yazısı eklediğin için teşekkürler.

 43. merhaba ben ben türk dili ve edebiyatı 1. sınıfta okuyorum güz dönemi not ortalamam 3.05 acaba onur belgesi alabiliyormuyum eğer alırsam aöf bürosuna mı gitmem gerekiyorr yardımcı olursanız sevinirim

 44. Hocam öncelikle elinize sağlık valla aklımdakı tum sorulara yazdıklarınızı okuyarak cvp buldum.Sadece Hocam Sormak istedigim Bu GNO Hesaplanması İçin Gereklı olan “Dersin Kredi Degeri”ni nerden öğrenebiliriz?? Kamu yönetimi 2.sınıfım.Bizde Bu sistem Şu anda Gecerlı degıl ama önumuzdekı sene için araştırıyorum. Verdiğiniz tabloları inceledım ve keşke bızdede Bu sıstem şu an uygulamada olsa istedim.Benım alttan mat dersım var da bunun ıcın 🙂 PEki hocam bu alttan kalan mat dersım ıcın nasıl bı ıslem yapılacak ?? Benım 1 sınıftakı diğer derslerımin 55 ten aşagı notu yoktu.Sadece mat 25 – 32 iydi.Yani 1.sınıfın mı GNO alınacak ?? İnş dogru anlamısımdır.Eger boyleyse MAT dan ortalama ıle gectım demektır.

  1. Gökhan; Kamu yönetimi bu yıl yıllık sistemde devame diyor. Dolayısı ile henüz derslere kredi ataması yapılmadı. Ancak önümüzdeki eğitim dönemi başında ortaya çıkar kredileri vs. Şimdi eğer bu yıl kredili sistemde olsaydın atematiği ortalama ile geçerdin. Ama bu yıl kaldın seneye krediliye geçtin diyelim, seneye 2. sınıf dersleri ile matematiği alacaksın. Burda matematiği aldığın dönemin not ortalaması etkili olacak. Yine ortalamanı yüksek tutar matematik zayıf olsa bile ( Notun 33 den yukarı olması şartı ile ) geçersin.

 45. 4. sınıfım ve okul öncesi öğretmenliği. bir yanlışlık yapıp ders ekle sil yapamadım ve 2 dersim buna staj da dahil üst dönem de kaldı acama üniversite verir mi 🙁 yoksa mezun olamam ne yapmam lazım dilekçede yazsan kar etmwz diyorlar

 46. Peki hocam ben bu 2.sınıfın tüm derslerınden geçtim diyelim.Alttan Mat dersini veremedım ama.Ben 1 yıl boyunca sadece mat ıcın mı çalışacam yanı??

 47. Yukarıda eksik sordum hocam.Ben diyelim ki şimdi okuduğum 2.sınıfın tüm derslerini verdim .Ama alttan MAT dersini geçemedim.Şimdi eski sistemde olduğumuzdan dolayı ben bu 2.sınıfın derslerini vermiş olsam dahi 3.sınıfa alttan 1.sınıftan kalma MAT dersi olduğundan dolayı geçirmeyecekler.Ben şimdi nasıl yapacam kafam karıştı.Kredili sisteme geçildiğinde acaba ben bu sene tüm derslerı vermiş olsam beni 3 sınıfa geçiriler mi?? Eğer geçirmezlerse ben tekrardan 2.sınıfın tüm derslerıyle birlikte altan mat dersınden tekrardan sınava mı girecem yani ??

 48. mrblar okulöncesi öğretmenlik bu yıl kredili oldu alltan 2 dersim var 3. sınıf ortalalmam 3 civarı çıkıyor alttan aldıklarımı en az 35 35 alsam geçerim demi genel ortalama hesaplanışı örnek rehberlik:başarı:70 harf notu 3.30 yapar kredisi 7 3.30*7 :23.10 tüm dersler bu şekilde bulunup toplam krediye bölünüyor genel not ortalaması bulunuyor ben bu şekilde ortalamamı 3.oo buldum merak ettiğim alttan 2 dersimi 1 den 35 diğerinden 35 almak kaydıyla geçermiyim teşekkrler..

 49. merhaba ben sosyoloji bölümü 1.sınıfta okuyorum.Benim de bir sorum olucak.Ben 1.sınıf 1.dönem derslerinden geçmişim bir tek iktisada girişten kalmışım galiba şimdi ben iktisada girişe 2.dönemde tekrar mı giricem çok fazla bilgilendirilmediğimiz için kendi kendimize öğrenmeye çalışıyoruz cevabınız için şimdiden çok teşekkürler kim cevaplıycaksa artık bilmiyorum ama…

 50. selamlar.ben edebiyat aöf 3.sınıf öğrencisiyim.aynı zamanda Erzurum ilitam 3. sınıf öğrencisiyim.Maalesef final tarihleri aynı günde yani 2-3 haziranda. Ben Kütahya da görev yapıyorum. İlitam mesleğimle ilgili olduğu için onu tercih edeceğim. Şimdi ben finalde gireceğim 7 bahar dönemi dersiyle 2 geçen seneden kalan derslerden haliyle KALACAĞIM.Bu durumda bütünleme olacak mı yoksa ben bu dersleri seneye bahar döneminde mi okuyacağım..

 51. ben yurtdısında yasıyorum acaba nisandaki sınavlara girmeyip sadece hazirandakilere girerek geçebilirmiyim

 52. ben 1.sınıf aöf işletmedeyim. bu sene biz de kredili sisteme geçiyormuyuz.kredili sisteme geçtigimizde en az 1 desten bile kalsak bir üst sınava geçemiyormuyuz.

 53. hocam eskı sıstemde görülen 4 ders dışında dersler mi gereceğiz biz kredilide anlamadım?

  1. Belamir; Kredili sistemde eğitim iki ayrı dönemde verileceği ve her dönemde dersler farklı olabileceği için eve eski sistemde 4 ders görüyorsan kredili sistemde bu 4 dersin çoğalmış halini göreceksin.

 54. arkadaşlar sosyal hizmetler kredili sisteme geçmemiş seneye geçicek.

 55. merhaba, kamu yönetimi 2. sınıftayım. matemetik dersinden tekrara kalıyorum sürekli. acaba bende kredili sistemden yararlanabilir miyim? bunun için ne yapmalıyım?

 56. ben sorumlu olduğum başlıkları göremiyorum adalet bölümündeim bir yardımcı olabilirseniz acil

 57. merhaba bişey merak ediyorum işletme son sınıf öğrencisiyim diyelim ki tek dersten kaldım. seneye kredili sisteme geçiliyor. O zaman ne olacak ?

 58. merhaba bende halkla ilişkiler 2.sınıftayım ve geçemediğim zaman örnek bir dersi veremedim bunun dönemlik krediyle ilişkisi nasıl olacak bir türlü anlam veremedim.yani seneye kaldığım derstenmi sorumlu olacam yardımcı olursanız sevinirim.

 59. Arkadaşlar iktisat 4. sıonıf öğrencisiym kredili sistem banada vurucak mı yoksa son sene diye eski sistemden dvm mı ederim ?

 60. türkdili ve edebiyatı 3.sınıfım.2.sınıftan alttan 3tane dersim var,güz dönemi kayıt yaptıramadım,bahar dönemi kayıt yaptırdım,şimdi bahar döneminde sınava girdiğimde sadece bahar dönemi olarak mı ortalama alınacak
  yoksa güz ve bahar dönemi ortalamasımı alınıyor????

 61. merhaba;
  ben işletme 3.sınıftayım..kredili sistem gelirse çok ıyı olack..ortalamayla geçebılecegımız dersler olcaak..aynen örgündeki gibi..yardım isteyenlere bilgi verebılırım..ayhan-alir hot…ekleyın sorularınızı cvp larım..herkese basarılar..

 62. 2010-2012 yıllarında örgün olarak namık kemal üniversitesi büyükbaş ve küçük baş hayvan yetişyiriciliği okudum. bu arada açık öğretim tarım bölümüne yazıldım.bu yıl 2. sınıfa geçtim. hayvan yetiştiriciliği, terımsal yapılarve ösym derslerinden muaf oluamazmıyım. olursam bürolara mı başvracağım

 63. ilahiyat önlisans 2. sınıftayım ve dönem sonu genel not ortalamam 2,14 ama bir dersten FF NOTUM VAR bu durumda mezun olabilirmiyim? bilen varsa cevaplasın lütfen……

 64. slm arkadaşlar ben 3. sınıf işletme bölümü öğrencisiyim.alttan benim 2 dersim var.bu senede 5 dersim var. yani bütünleme sınavından kaç dersten geçersem kredili sisteme göre 4. sınıfa geçebiliyormuyum.alt sınıftan zayıf olan 2 dersi geçersem 4 . sınııfa geçebiliyormuyum .eğer geçemezsem askerlik yolu gözükecek bana bilgi verirseniz sevinirim…

 65. Merhaba,
  Ben açıköğretim önlisans okuyorum. 1. sınıftan matematik hariç diğer derslerimi verdim.Kredili sistemde sadece matemetiktenmi kredi alıcam yoksa yanında başka derslerde eklenecekmi?

 66. BEN RADYO TELEVİZVON PROGRAMCILIĞI İKİNCİ SINIFTAYIM İNANILIR GİBİ DEĞİL RADYO TELEVİZYON İKİNCİ SINIFIN YARDIMICI KİTABI HİÇ ÇIKARILMAMIŞ BEN NASIL ÇALIŞICAM DERSLERE LÜTFEN BİR FİKİR VERİN

 67. Merhaba,
  Şu andaki mevcut notlar nasıl aktarılacak, 1. sınıftan tek dersi olan bir önlisans ögrencisi 2,00 üzerinde notu varsa, kredili sisteme geçerken 2 yılı bitirmiş mi olacak.

 68. aöf ben bu yıl 2.üniv kapsamında halkla ilişkiler ve tanıtım okumaya karar verdim ben ilk üniversitemde okurken gördüğüm derslerden muaf olma gibi durum olursa ben 4 dersten muaf olurum sorum şu muaf olduğum dersler fazla olursa o muaf olduğum derslerin yerine aöf yeni dersler verirmi acaba bugün babam soktu bu endişeyi kafama bilgi verirmisiniz arkadaşlar

 69. merhabalar. ben aöf 4.sınıf işlertme bölümü okuyorum.kredili sisteme geçildiğinden dolayı ders içeriği geçen yıllar gibi mi degişti mi bilmiyorum . ayrıca ders sayısı aynı mı bilmiyorum .üniteler konular aynı mı bimiyorum . geçen yılara göre piyasada bulunan kitaplarla aynı mı konular . bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

 70. arkadaşlar ben açıköğretim fakültesi büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum direk uluslararası ilişkilerin 3. sınıfından devam edebilirmiyim yardım edermisiniz çok acil lütfen

 71. ben a.ö.f işletme öğrencisiyim 3.sonıftan 1 dersim ve 4 . sınıftan da 2 dersim büte kaldı. Bütten bu derslerden geçemezsem yeni kredili sistemde nasıl etkileneceğim. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

 72. açık ögretim 2 sınıf işletme ögrencisiyim kredili sistemde aklıma takılan şey genel not ortalaması 2 nin üzerinde ve istatistik notum ıkı sınav ortalaması 38 puan bu dersi borçlu mu gecmış oluyorum yoksa tamamen mi geçmiş oluyorum. yukarıdaki yazıda 33 puan şartından söz etmişşiniz oyüzden puan 38 olrak yazıp net bir şekılde ögrenmek istedim.

 73. merhabalar bana bu sene sosyal hizmetler geldi we kredili sistem bu bölüme bu sene değil de seneye değeceğini duydum bana doğruluk derecesini yazar mısısnız teşekkürler

  1. Merhabalar ben 2 yıllık turizm mezunuyum. 2 yılımı bitirdikten sonra 3. sınıf işletme açıköğretimden eğitimime devam ettim. Şu anda 4. sınıftayım. Alttan 2 dersim var. Maliyet Muhasebesi ve İş ve sosyal güvenlik Hukuku. 4. sınıf derslerinden insan kaynakları ve girişimciliği verdim. Yarın ve ertesi gün gireceğim bütünleme sınavından umutsuzum. Benim sorum, okulumu 2012-2013 eğitim öğretim yılı içerisinde bitirebilir miyim? Hali hazırdaki 6 dersimden başka ders almam gerekir mi? Bu 6 dersi versem okulum biter mi?

 74. arkadaşlar ben dikey geçişle uluslarası ilişkiler 3.sınıftan başlayıp okuyacağım internetten baktığımda göreceğim dersler 3. Sınıf
  ULUSLARARASI İKTİSAT
  İDARE HUKUKU
  ANAYASA HUKUKU
  KARŞILAŞTIRMALI SİYASAL SİSTEMLER
  GÜVENLİK VE STRATEJİ
  ULUSLARARASI ÖRGÜTLER
  YABANCI DİL

  4.sınıf TÜRK DIŞ POLİTİKASI
  ULUSLARARASI HUKUK
  KÜRESELLEŞME VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
  ULUSLARARASI ÇEVRE POLİTİKALARI
  AVRUPA BİRLİĞİ
  İNSAN HAKLARI VE DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİ
  TÜRK DİLİ bu dersler dışında kredili sisteme geçtiğimiz için başka dersler eklenecekmi ben bu bölümü istatistik genel matematik olmadığı için okumak istiyorum o dersleri almak zorunda olursam mahvolurum:( bana hangi derslerden sorumlu olacağımı bilen arkadaşlar yazarmısınız lütfen acil

 75. mrb,, benim bir sorum olucak . bu sene 4. sınıfa geçtim fakat 3 . sınıftan 1 dersim kaldı kafama takılan kredili sisteme geçildiginden o alttan kalan dersim ile 4. sınıf derslerinin hepsini alabilecekmiyim . yoksa dönm mi uzadı cvplarsanız çok sevinirim teşkkrler.

 76. slm arkadaşlar ben 3. sınftayım ve 4 dersten kaldım acaba 4. sınıfa geçebiliyor muyum.

 77. engellilere öğretim giderinde raporlarını gösterdikleri taktirde indirim varmı arkadaşlar bilgisi olan cevaplayabilirmi??

  1. kayıt yenıleme süreci başladıgında yapacagın ilk iş aöf bürosuna giderek raporu vermek olsun ( rapor en az yüzde 40 olmalı ) ögretım gıderini ödemıyorsun

 78. slm arkadaslar benımdebır sorum olacak suan daha kredılı sısteme bölümüm geçmedı alttan derslerım var butleregırdım veremezsemde kredılı sıstemegeçtıgımde tekrar bırıncı sınıftanmı devamedecem kafama takıldı

 79. ben 3.sınıftayım ve bütünlemede 3 dersin sınavına girdim 3 ün de kaldığım takdirde kredili sistemde sadece bu derslerimi göreceğim yoksa 4.sınıftanda dersleri alacakmıyım

 80. bir arkadaşımın sorusunu size sormak istiyorum bilen arkadaşlar yardım edermisiniz sorum şöyle Açıköğretim ile ilgili bişey sormak istiyordum ama, bilgin vardır umarım.

  Ben açık öğr banka ve sig. okuyordum geçen sene ameliyatımdan ötürü dondurdum. bu sene tekrar devam etmek istiyorum. harç parası bizden de kalktı mı ? yani ben tekrar kaydımı nasıl aktif hale getirebilirim.

  bir de kredili sisteme geçildiği için benim tek bir dersim kalmıştı, sadece onu mu vereceğm ? diyor yardım edermısnız

 81. hocam diyelimki 1.sınıftan matematık 2.sınıftan tarıh ve m.uygulamalrı dersım kaldı dıelım.bu yıl kredılı sıstem oldugu ıcın ben 3.sınıftan ders alabılecekmıyım cok merak edıyorum bilgilendirrseniz cok sevinirim.

  1. KREDİLİ SİSTEMİN TANITIMI
   1.dönem güz 2. dönem bahar olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır
   gno ve dno diyede 2 ye ayrılmaktadır gno not ortalaman 2.00 olup dc ve cc cd derslerden sınava girmiyorsunuz ama gno not ortalaması 1;99 veya 1;89 ise dd cd dc den girebiliyorsunuz Ama ff lerde dc cd dd den çok düşük olmasına rağmen gno ya bakılacak diyelimki ingilizce ff ve matematik cc ise gno not ortalamsına göre alınır ayrıca 2. si diploma notuda gno ya göre bakılır diyelim ki ingilizcesi ff ise gno 2:37 ise ingilizceden tekrar sınava girmek zorundadır mesela bahar dönemi ve güz dönemi diyede 2 ye ayrılır ders kredisi x dersnotu + gno ya eşitlenir bütün bölümlere geçilecek 2012 ve 2013 dahil

 82. Merhaba , yillik sistemde isletme 4. Siniftan bir dersim kaldi!yeni kredili sistemde bu kalan tek dersten mi sinava giricem ? 2012-2013 donemi. .

  1. tabikide kalmış oldugun dersden sorumlusun başka yok ama o kalınan dersin konuları 2 ye bölünmüş olabilir bu da 2 dönemde yani güz ve bahar dönemlerindekı sınava tabı olacaksın demektir.

 83. lütfen bana yardımcı olun ben sosyal hizmetler önlisansta okuyorum fakat daha 1.sınıftan hukuk ve iktisat kaldı bir türlü vermiyorum kredili sisteme geçerse ne yapacam anlamadım diğer derslerin tamamını geçtim bunlar kaldı bütünlemeden de kalmışım yine nasıl olacak çok fazla aklım karıştı ve anlamadım bi türlü

  1. kalmış oldugun derslerin konuları azalarak ıkı döneme yayılmış olacak bu bence avantajlı. çünkü bir dönemde daha az koınudan sorumlu oluyorsun ( iktisattan ben de cok korkmuştum o yuzden ezberleyerek 70 ortalama ile gecdım hukuk ise anlaya anlaya okumanı tavsiye ederim)

 84. merhaba ben uluslarası ilşkıler ögrencısıyim.2.ci sınıftan bir ders 3,cu sınıftan iki dersten kaldım..peki 4.cü sınıftan ders alabiliyormuyum kredili sisteme göre..
  lüften bu konuda bilgilendirirmisiniz
  teşekkür ederim şimdiden…

 85. meraba ben kamuyönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. 2. sınıftan tüm derslerimi verdim sadaca 1. sınıftan matematik dersinden bütünleme sınavına girdim ve 38 not ortalaması aldım. Bu sonuçlara göre kredili sistemde ön lisans belgesi alabilirmiyim? eger önlisansımı alamıyor isem bir üst sınıftan kredili ders alabilirmiyim? şimdiden aöf’ye verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim

  1. matematik dersini vermek zorundasın. üst sınıf derslerinin alabirlirsin alttan deersın olsabile ama kredi sınırı var 30 sanırım mat 5 kredi olsa üst sınıfdan 1 ders az alırsın.

 86. anadolu üniversitesinden adıma gelen cevap ENGELLİ DURUMU HARÇLAR

  2012-2013 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına kayıt yaptıracak veya kayıt yeniletecek özürlü öğrencilerden özürlülük oranı % 40 ve daha fazla olanlar Anadolu Üniversitesi Senatosu kararı gereğince bu durumlarını özürlü olduğuna dair “Sağlık Kurulu Raporu” ile belgelendirmek kaydıyla “Öğretim Gideri”ni ödemeyeceklerdir.

  2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde 2012-2013 öğretim yılı güz dönemine ait banka ödemesini yapmadan özürlülük oranınızın % 40 ve daha fazla olduğunu dair “Sağlık Kurulu Raporu” ile bulunduğunuz ildeki AÖF bürolarına gitmeniz gerekmektedir.

  Bilgilerinize rica ederim.

 87. hocam ben 1ci sınıf saglık kurumları işletmeciligini okuyorum 3dersten kaldım yeni sisteme göre kredilil sisteme göre sınıf tekrarımı yapacam yoksa bir üst sınıfa geçeçekmiyim bırakmayı düşünüyorum madi anlamda beni çok zorluyor.

  1. sınıfta kalma kredıli sistemde yok ama tam geçiş yılı oldugu için bu konuda magdur olurmusun bilemıyorum bunu ögrenmenin tek yolu 22 ekımı beklemek tir. ozaman sana sunulmuş olan derslenden anlarsın

 88. mrb benm işletme 1.sınıftan alttan sadece 2 dersim kaldı diğerlerini verdm.Bu sene yeni dersler eklenmiş.İşltme 1.sınıfın 2.yarıyılnda yeni dersler var ben onlardan sorumlu olacakmıyım yoksa direk 2.sınıfın 3.ve 4.yıllarından mı sorumlu olacagım. 3.sınıftan ders alamıyorm alttan dersim oldugu için kafam karıstı nasıl olacak bu yardım edin.

  1. kalmış oldugun derslerden sorumlusun ve yeni yıl dönemlerindekı derslerden. sınıfta kalma olayı yok gno eger 2.00 olursa borçlu gecersın eger tutturamazsan bütünleme sınavına tabi olursun. bende işletme 3 sınıf gecdım cok soru işareti vardı kafamda netden araştırarak ve AÜ mail atarak bir çok cevabıma ulaştım.

 89. ben bu sene dikey geçişle kamu yönetimi bölümüne kayıt yaptıracağım ancak kaç ders göreceğim hangi derseri görmeyeceğim tereddütlerim var naapmam lazım birde kamu yönetiminde sayısal ders varmı yada bana sayısalı en az bölümü yazarmısınız…

 90. arkadaşlar ben yeni dikey geçiş kaydı yaptırdım.ama öğrenci sayfasında sorumlu olduğum dersler falan hiç bişey gözükmüyo.daha yeniyim.aöf de sistem nasıl oluyo bilmiyom.normal üniversitede öğrenci sayfasından alcağın derslerini seçersin.çıktı alıp imzalatırsın.danışman onaylar.burda nasıl oluyo lütfen geç kalmak istemiyom.cevaplarınızı bekliyorum.herkese hayırlı günler.

 91. BEN OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ (İ.Ö) ÖNLİSANS MEZUNUYUMM İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE OKUMAK İSTİYORMM HANGİ BÖLÜMLERİ ANADOLU ÜNİ. OKUYABİLİRM. ŞİMDİDEM TEŞEKKÜRLER

 92. merhaba ben dikey geçiş le işletme üçüncü sınıfa kaydımı yaptırdım fakat aldığım dersleri ve kredilerini göremiyorum bana yardım eder misiniz nerden bakabilecegim konusunda teşekkür ederim .

  1. İYİ GÜNLER BENDE DİKEY GEÇİŞLE 3, SINIFA KAYDIMI YAPTIRCAM DA GEREKLİ EVRAKLARI BULAMADIM YARIDIMCI OLURMUSUNUZ

 93. Merhaba ben donem sonu sinavinda kosullu gectim derslerden butunleme sinavina girmezsem ne olur acaba ya daha dusuk bi derece yaparsam ne olur

 94. Kosullu olarak derslerden gectim butunlemeye girmesem ne olur acaba daka dusuk yaparsam

 95. ben okul öncesi 4. sınıf öğrençisiyim. açık öğretimde okuyorum. kıbrısta 4 yıllık ünıversıteden 2 yıl okuyup lısans tamamlama programıyla acık öğretıme geçiş yaptm. bu sene 4 . sınıfdayım ama bna inğilizce 3 diye ders vermişler. diğer arkadaşlarımda bu ders yok ve ben bu dersi kıbrısta gördüm kredileride tutuyor. sizce bir yanlışlık mı olmuştur.bana bilen biri cevap yazsın lütfennnn.

 96. Merhabalar ben 2007 önlisans mezunuyum.Aynı yıl açıkögretim işletme bölümüne kayıt yaptırdım ama intibak dersleri vardı malesef 3 dersten 3 yıldır geçememiştim daha sonra dondurup askere gittim
  ve şimdi tekrar devam etmek istiyorum ve kaydımı yaptırdım ayrıca eve gelen kağıtta 3.sınıftan devam edebilirsiniz.Bu ne demek oluyor alltaki derslerle berabermi alacağım bunu bi aydınlatırsanız sevinirim.İyi çalışmalar.

 97. arkadaşlar bu yıl işletme 3. sınıfa dikey geçişle kayıt yaptırdım ve derslerimin arasında yabancı dil görünmüyo sebebini bilen varsa söylerseniz sevinirim

 98. ben okulöncesi 4.sınıftayım şu anda.örgünden aöf ye yatay geçiş yaptım 2011 de. DGS ile aöf ye geçen arkadaşlarım ingilizce 3 ve 4 derslerinden muaf olurken ben muaf olamadım, bu nasıl bir adalet anlayamıyorum ve hakkım yendiği içinde çok sinirleniyorum.bu durumda ne yapmam gerekiyor acaba…lütfen acilll cevap bekliyorum….

 99. hocam ben halkla ilişkiler 2.sınıftayım.ve sadece ink.tarihi dersim kaldı veremediğim.durumumla ilgili olarak bana yeni sistemde nasıl geçeceğim konusunda yardımcı olurmusunuz?

 100. Arkadaşlar AÖF kendi çapında açıklamalrda bulunuyor. Ama her halde açıköğretim fakültesine kayıtlı öğrencilerin çok aptal anlama kapasitesinin düşük ne dersek ona inanırlar anlayışı ile bir takım laf kalabalığı yapmaktalar. Açıklamayı yapan yetkililere sormak lazım iyi de be kardeşim habire diğer sınavları diğer organizeleri kendi yükünüzün çokluğunu ve zamanınızın kısıtlı olduğunu vurgulayıp anlamsızca açıklamalarda bulunuyorsunuz. Ama bizleri tatmin edici açıklamalar da hiç bulunmuyorsunuz kitapların neden geç verildiğini soruların neden bu kadar sanki akademik sınavı yaparcasına zor hazırlanmasını güz dönemi ya da bahar dönemi sınavlarının bu kadar kısa aralıklarla yapılmasını, yılda 4 sınav yapıldığını ama güz sınavının 2 bahar sınavının 2 sınavdan ibaret olduğunu açıklamıyorlar örgün eğitimde okuyan öğrencileri kurtarma sınavına tabi tutulurken AÖF öğrencileri de harç yatırıyor bunlar neden bütünleme sınavına tabi olmuyorlar açıklamıyorlar. Ayrıca güz döneminin bahar dönemine bahar döneminin güz dönemi ortalamalarını etkilemesi mümkün değil bunu hepimiz biliyoruz. Güz dönemi yada bahar dönemi dönemm sonu sınavının ortalaması FF üstünde ise diğer derslerinde FF altında ise ancak onlar biri birini kurtarır ama şayet Güz yada bahar döneminden dönem sonu sınavında ortalaman FF ise ancak bir yıl sonra aynı dersten tekrar sınava gireceksin şayet bütünleme olmuş olsa yani arasınavı ve dönem sonu sonu sınavın iyi geçmemiş olsa bile çalışıp ta bütünleme ile FF kurtarmış olabilirsin ve bir yıl sonraya kalmamış olursun bunlar herhade bizi salak sanıyorlar. Yada sürekli para yatırmamız işlerine geliyordur birlikte hareket edelim ve hakkımız olan bütünlemeleri geri alalım. Arkadaşlar bir hafta sonra Dönem sonu sınavları açıklanacak göreceksiniz ki dönem sonu sınavı genel olarak çok kötü geçmiştir ve bir çok insan güz döneminden 1 yada 2 dersten seneye kalmak zorunda kalacaktır.

 101. Evet bütünleme istiyoruz bu sene çoğu kişi kaldı ve yeni sistemi bilmediğimizden bi hak tanınmasını istiyoruz sonuçlar geç açıklanıyor ne çalışacagımızı bilmiyoruz kitaplar aynı şekilde madur olan biziz

 102. 29 Haziran’da Açıköğretim Kredili Sistemde okuyan öğrenciler için “Hayırlı Olsun!” başlığı altında “bütünleme…

 103. Açıköğretim Kredili Sistem İşletme 4. Sınıf 7. Dönem Açıklamalı Çözümlü Soru Bankası Kitabımız Çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu