Açıköğretim Fakültesi 2011-2012 Harç Ücretleri

Açıköğretim Fakültesi 2011-2012 Harç Ücretleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi harç ücretlerini aşağıya ekledim arkadaşlar.

Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemlerini Aşağıdaki Linkteki Konuda Bulabilirsiniz Arkadaşlar…

Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri için TIKLAYIN

Açıköğretim harç Ücretlerinin İkinci Taksit Ödeme Tarihleri İle İlgili Konuya Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz. Açıköğretim Harç Ücretlerinni 2.Taksit Ödeme Bilgisi İçin TIKLAYIN

Aöf Harç Ücretleri
Aöf Harç Ücretleri

Bu yıl yalaşık 650.000 kişi üniversiteye kaydolarak yükseköğretime girmiş olacak. Tahminen bu yıl 140 bin civarı kadar kişi açıköğretime kayıt olacaktır.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi 2012 yılı kayıt tarihleri geçen yılla fazla bir değişiklik göstermeyecek 29 Eylül Pazartesi günü başlayıp- 14 Ekim Cuma günü sona erecektir.

Sevgili Aöf adayları 2011 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt işlemlerinizi tamamlayabilmek için aöf bürolarına gitmek için son günü beklemeyin. Bir an önce gidip kayıt işleminizi tamamlayın arkadaşlar. Sonra son günlere kaldığınızdan dolayı orada oluşacak kalabalıkla birlikte sabahtan akşama kadar bekleyebilirsiniz.

Anadolu üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2011-2012 Harç Ücretleri;

Fakülte / Program————————————-1. Taksit——-2. Taksit
Açıköğretim/İşletme/İktisat fakülteleri
Sınıfını Geçen Öğrenciler——————————–250TL——–250TL.
Sınıfınıda Kalan Öğrenciler——————————220TL———220TL.
Okul Öncesi Öğretmenliği
3. ve 4. Sınıf Öğrencileri ——————————–330TL———325TL

– İkinci üniversite kapsamında okuyanlar yukarıda yazılı olan rakamlardan her taksitte bir 50tl daha fazla ödeyeceklerdir.

Önlisans bölümlerinde 3 yıldır okuyanlar ve Lisans bölümlerinde 5 yıldır okuyanlar; Her taksitte yukarıda yazılı olan +25 TL İlave Edeceklerdir.
Önlisans bölümlerinde 4 veya daha fazla yıldır okuyanlar ve Lisans bölümlerinde 6 ve daha fazla yıldır okuyanlar; Her taksitte yukarıda yazılı olan +50 TL İlave Edeceklerdir.

Aşağıdaki Bölümlerin kayıt Yenileme Harç Ücretleri Diğer Bölümlerden farklıdır.
Fakülte / Program———————————–1. Taksit——-2. Taksit
– Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı————-270TL——–250TL.
– Sosyal Hizmetler————————————-270TL——–250TL.
– Turizm ve Otel işletmeciliği————————270TL——–250TL.
– Turizm ve Seyahat Hizmetleri———————-270TL——–250TL.
– Konaklama İşletmeciliği —————————270TL——–250TL.
– İngilizce Öğretmenliği —————————–705TL——–690TL

Anadolu Üniversitesi uzaktan eğitim programları 2011-2012 harç ücretleri aşağıdaki gibidir arkadaşlar..

FAKÜLTE / PROGRAM———————–1. TAKSİT MİKTARI—-2. TAKSİT MİKTARI
– Bilgi Yönetimi———————————–385 TL.———–385 TL.
– Eczane Hizmetleri ——————————385 TL.———–385 TL.
– Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi ————–385 TL.———–385 TL.
– Kimya Teknolojisi——————————-385 TL.———–385 TL.
– Tıbbi ve Aromatik Bitkiler———————385 TL.———–385 TL.
– Tıbbi Laboratuvar Teknikleri——————385 TL.———–385 TL.
– Coğrafi Bilgi Sistemleri———————–385 TL.———–385 TL.

Yukarıdaki Bölümlere İlk Defa Kayıt Olacaklar İçin;
1. Taksit Ödeme Başlangıcı : 12 Eylül 2011 – Ödeme Bitişi 23 Eylül 2011
2.Taksit Son Ödeme Tarihi : 12 Şubat 2012

Bu bölümlerde okuyan öğrencilerin güz dönemi kayıt yenileme işlemleri ise 17 Ekim – 27 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacaktır

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2011-2012 harç Ücretleri:

Programın Adı ————-Birinci Taksit———İkinci Taksit
Coğrafya (Açıköğretim)——-325TL————–325 TL
Felsefe (Açıköğretim)———325TL.————-325TL

Lisans Tamamlama ücretleri (Dönemlik)
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı için 1250 TL ve öğrenim harcı
Endüstri Mühendisliği Programı için 1500 TL ve öğrenim harcı

Şeklindedir.

Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2011-2012 Harç Ücretleri:

Sosyal Hizmet Lisans Programı 1250 TL (Dönemlik şeklinde ödenecektir)
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programı 500 TL (Dönemlik şeklinde ödenecektir)
İşletme Lisans Programı 290 TL (Dönemlik şeklinde ödenecektir)
İlahiyat Önlisans Programı 290TL (Dönemlik şeklinde ödenecektir)
Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı 290 TL (Dönemlik şeklinde ödenecektir)
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama 1200 TL (Yıllık şeklinde ödenecektir)

KATKI KREDİSİNE BAŞVURAN ÖĞRENCİLER :

*Katkı kredisi almak için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvuran ancak, 11 Şubat 2011 tarihine kadar katkı kredisi almaya hak kazandıkları belli olmayan veya hak kazanamayan öğrenciler de 2. taksit olarak 78.00 TL.’yi bankaya ödeyeceklerdir. Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumunca katkı kredisi tahsisi yapılan öğrencilere 71.00 TL. iade edilecektir.

2011-2012 öğretim yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin kayıt ve kayıt yenileme işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 2011-2012 Öğretim Yılı Kayıt ve Kayıt Yenileme Kılavuzu’nu yayınlandığında inceleyebilirsiniz. Ayrıca kılavuza erişmek için burayı tıklayabilirsiniz.

336 Yorum

   1. merhaba ömer bey ben aöf laborant.veterinerlik önlisans mezunuyum bu yıl istanbul üniv.yada erzurum atatürk aöf sosoyoloji yazmayı düşünüyorum ön lisansta aldığım bazı derslerden muaf tutulurmuyum birde bu yıl marmara üniv.kaydımı sildirdim yerleşmemde sorun olurmu görüşlerinize çok ihtiyacım var saygılarımla

 1. mrb bu yıl iki yıllık muhasebe bitirdim açıköğretim fakültesi işletme bölümü
  ne kayıt yaptırmam i,çin neler yapmam gerekiyor ve geçiş yaptığım için karsılıksız burs alabiliyor muyum?yardımcı olursanız sevinirim…

  1. Merhaba Merve Hanım,
   Açıköğretim işletme Fakültesine 3. Sınıfına Kayıt Yaptıarabilirsiniz. Kayıt tarihleri içerisinde http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ adresine girip Lisans Tamamlama kayıt seçeneğinden ön kayıt işlemlerinizi yapacaksınız. Açıköğretimde burs imkanı bulunmamaktadır maalesef.

 2. mrb ben iki yıllık aöf halkla ilişkiler 1.sınıftayım 2.sınıf GECEBİLMEM İÇİN 3 TANE ALTTAN DERSİM VAR BU DURUMDA KARSILIKSIZ BURS ALABİLİRMIYIM…

  1. Merhaba Ayşegül hanım; Açıköğretimde karşılıksınz burs alamamaktasınız. Ama özel sektör ve belediyeler konusunda bilgim maalesef yok. Alttan 2 dersle bir üst sınıfa geçebilirsiniz.

 3. ben 1991 doğumluyum, 20 yaşında oluyom haliyle, kayıt için askerlik tecil belgesi isyorlarmışta bunu nasıl temin edebilirim. bilgi verirseniz sevinirim..
  şimdiden kolay gelsin…

  1. Merhaba Hüseyin, kayıt olacağın zaman ÖSYM kazandı belgen ile askerlik şubesine gidip, ben şu okulu kazandım kayıt yaptıracağım askerlik durum belgesi almak istiyorum dediğin zaman onlar haledecekler. Kayıt olduktan sonrada aöf bürosundan alacağın öğrenci belgesini şubeye teslim ettiğinde otomatik tecilin başlamış olacaktır.

 4. mrb ben iki yıllık aöf halkla ilişkiler 1.sınıftayım. 3 dersten bütünleme sınavına girecem. acaba 2.sınıf harç ücreti ne kadar yatırmam gerekiyor.(2.üniversite kapsamında okuyorum).
  diğer sorumda şu; büt.’e kaldığım 3 ders şunlar; genel işletme, davranış bilimlerine giriş, iktisata giriş. kolaydan zora sıralarmısınız bu dersleri. zaman daraldı da, 1 yada 2 sınava çalışmayı düşünüyorum.

  ömer devran bey’e özellikle tşk. 🙂

  1. Merhaba Hülha Hanım;

   Geçtiğimiz yıl harç ücretleri sınıf geçenler için 229tl. ilk taksit + 229tl. ikinci taksit şeklindeydi. Sınıfta kalanlar için 179tl. ilk taksit + 179tl. ikici taksit şeklindeydi. Bu yılda çok bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

   Şimdi derslerin zorluğu kişiden kişiye göre değişir bana göre sorarsanız eğer, Kolaydan zora sıralayayım : 1 – Davranış 2 – İşletme 3 – İktisat şeklinde.

 5. Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler) (*)

  sayın editör;

  1-Anadolu üniv. Açıköğretim fak. sosyoloji bölümü mezunuyum.Acaba talim ve terbiye kurulunun şart koştuğu yukarıda yazılı kriterler, Açıköğretim Sosyoloji bölümü karşılıyor mu? bende kamuda sınıf öğretmeniyim.doğal olarak formasyon da var. alan değişikliği yapabilir miyim? felsefe öğretmeni olabilir miyim?

  2-Yani Talim ve Terbiye Kurulu, neden böyle kredi sayılarını vermiş ki? Kredi sayıları farklı olan başka Üniv. fakültelerinin sosyoloji bölümleri var mı ki?

  3-eğer talim ve terbiye kurulunun kriterlerine uygun kredi miktarları yoksa o sosyoloji bölümünü kim ne yapsın?

  (sayın editör,diğer internet sitelerinin forumlarını da takip ettiğim kadarıyla, herkesin merak ettiği çok önemli bir konu bu konu. eğer bu bu soruma net bir cevap verirseniz özellikle şu an onbinlerce sosyoloji mezununun anlamadığı en önemli soruya cevap vermiş olacaksınız.cevabınız için teşekkürler)

  1. Öncelikle Açıköğretim Sosyoloji bölümü bu yıl kredili sisteme geçiş yaptı ve kredili sistemde öğrencilerini bu yıl alacak ve daha henüz dersler ve krediler hakkında bir bilgi duyurmadılar. O yüzden sorunuza net cevaplar veremeyeceğim. Ama ilerleyen günlerde detaylar netleştikçe bilgilendireceğim sizleri.

 6. iyide A.f.ö ne kayıt yaparken tecil belgesi istemiyorlar mı? yada kayıtttan sonra kendiliğinden tecil olunmuyor mu?
  kolay gelsin..

  1. Hüseyin Uygur;

   Aöf ye kayıt için Askerlik şubesinden askerlik durum belgesi isteniyor. Kayıttan sonra size verecekelri belgeyi askerlik şubesine götürüyorsunuz. ondan sonraki yıllarda aöf otomatik olarak askerlik şubesine tecil belgesi göndermektedir.

 7. merhaba ben bu sene açıköğretim işletme fakültesine yeni kayıt yaptırıcam kayıtlar 26 eylülde başlıyormuş internetten ön kayıt yaptırmam gereklimi ve hangi bankaya ne kadar harç yatırmam konusunda cevap yazarsanız sevinirim

 8. meraba ben bu sene erzurum atatırk unıversıtesının aöf halkla ılıskıler bolumune gıdıcem ama ön kayıtlar ne zamn bılmıorum ve ınternettede bulamıorum kayıt ıcın erzuruma gıtmem gerekıyo mu 5 le 9 eylul arasında lutfen bı bılgı verır mısınız numarasınada ulasamıyorum cunku tesekkurler

  1. Büşra Demirel;

   Kayıt için erzuruma gitmenize gerek yok, kayıtlar 5-9 Eylül arası internetten yapıulacak. Sonrasında istedikleri belgeleri hazırlayıp posta veya kargo yolu ile okula göndereceksiniz.

 9. 1-açıköğretim bölümlerinin tamamı mı kredili olacak?

  2-kredili sistem bu sene mi uygulanmaya başlanacak?

  3-kredili sistem üst sınıftakileri de kapsayacak mı?

  4-kredili sistemde sınavlarda çan eğrisi mi uygulanacak. yoksa aynı usülde mi olacak sınav sonucu değerlendirilirken?

  1. Hülya Cernemgil;

   2011-2012 Eğitim yılında Kredili Sistemde Eğitim Yaptırılacak Bölümler Aşağıdadır.

   Uzaktan Eğitim Programları:

   · “Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı”
   · “Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programı”
   · “Eczane Hizmetleri Ön Lisans Programı”
   · “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Ön Lisans Programı”
   · “Kimya Teknolojisi Ön Lisans Programı”
   · “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programı”
   · “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans Programı”

   Merkezi Açıköğretim Programları:

   · “Adalet Ön Lisans Programı”
   · “Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı”
   · “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programı”
   · “İlahiyat Ön Lisans Programı”
   · “Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı”
   · “Tarım Ön Lisans Programı”
   · “Felsefe Lisans Programı”
   · “İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı”
   · “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı”
   · “Sosyoloji Lisans Programı”
   · “Tarih Lisans Programı”
   · “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı”

   Kredili sistem bu yıl yukarıdaki bölümlere yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere uygulanacak.

   Mevcut okuyanları kapsamayacak.

   Çan eğrisi konusunda net bilgim bulunmamaktadır. Ama tahminimce evet.

 10. kayıtlar 5-9 eylül arası ama işletme fakültesi 26 eylülde başlıyor harcı 5-9 eylül arası mı ödeyeceğim

  1. Serap hanım; Yazıyı tam okmamışssınız. 5-9 eylül arasındaki kayıtlar Anadolu ünivesitesi açıköğretim fakültesi değil, İstanbul ve Atatürk Üniversiteleri açıköğretim fakülteleri içindir. Eğer Atatürk üniversitesi İşletmeyi kazandıysanız Evet 5-9 Eylül arası kayıt olacak ve harcı bu tarihler arasında yatıracaksınız. yok Anadolu üniversitesi İşletmeyi kazandıysanız 26 Eylül 14 Ekim arası harcı ödeyip kayıt olacaksınız.

 11. s.a ben sosyal hizmetler açık ögrtm ünv kazandım ben urfada kalıyorum ama bursaya gitcem ordan kayıt yapa bilirmiiym ve sınav yerimi bursa yaza bilirmiiym lütfen cvp verin…

 12. ben lisans öğrencisiyim ve yeni kayıt yaptırmak istiyorum anadolu üniversitesi açıköğretim fakultesi işletme bölümüne. kayıt ne zaman başlıyor ve ne gerekli bilgi verirmisiniz

 13. ıyı gunler ben ebru osym tercıh sonucunda aöf halkla ılıskılere tercıh yaptım sımdı kayıt ve harc parası odemelerı ne zman yardımcı olabılırmıısnız?ne yapmam gerekıor ucret ne kadr tarıh ve ıslem nasıl yapılıor tskler

 14. ben istnbul üniversitesi üzaktan ve açık öğretim coğrafya bölümü kazandım acaba dönemlik harc parası nekadar ve başka okula para verecekmiyiz dönemlik ne kadar gider.teşekürler

 15. Ben acikogretim fakultesi maliye bolumunu yabanci uyruklu ogrenci olarak azerbaycandan kazandim. Acaba yabanci uyruklular icin harc miktarlari ne kadardir?

 16. Ben örgün öğretimden bir tane önlisans ve lisans aynı zamanda aof den den bir lisans bölümü bitidirdim.

  Sanırım aof de hiç sınava girmeden 2.üniversite durumundan yararlanarak aof ye kayıt olmak mümkünmüş.Aof den Adalet okumak istiyorum.Bu benim içn mümkün müdür ? Harç ücretleri ne kadardır ve kayıtlar ne zaman acaba.Geniş bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

 17. bnde iktist bölümünü kazandım ama pek bir bilgim yok ne zmn kayıtlar ve ne kadar para yatıracagız hala bır bılgım yok bana bu konuda yardımcı lursanız çok sevınırım ve sımdıden tesk ederim

 18. bu yıl anadolu üni.aöf.sosyal hızmetler 2yılık kazandım. internetten ne zaman ön kayıt yaptırcm? bilgisi olan yazn ltfen..

 19. slm,ben aöf uzaktan eğitim bilgi yönetimini tuturdum ama harçları ne kadardır bilmiyorum.Ve söylentilere göre çok pahalı taksitlendirmeyi de 2 olarak yapıyorlar.Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler… 🙂

 20. ben halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünün kayıt yenileme tarini öğrenmek istiyorum

 21. ben sosyoloji fakt aöf ögrencisiyim bir kaç dersten büt lere kaldım şimdi harç parasını ne kadar ödücem ve nasıl olcak birde bu sene adalet kazandım aöf 2 senelik bu bölm e kayıt yaptırıp kaydımı dondurayım istiyorum ne yapmam gerek_? bilg verirmisiniz

 22. Merhaba,
  Ben Anadolu Üni. İktisat Fakültesi Maliye bölümünü kazandım Herkesden ayrı birşey duyuorum kafam çok karıstı bende kayıtlarımı 5-9 eylül arasımı yaptıracağım yoksa Anadolu Üni İşletme Fakültesi İçin söylemiş olduğunuz tarihte yani 29 eylülde mi yaptıracağım yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  Şimdiden Teşekkürler

 23. anadolu üniversitesinde uluslarararası ilişkiler bölümüne kayıt olucam ama ön kayıt yapmam gerekiyormu ?

 24. slm ömer bey ben anadolu üni. işletme açıköğretim fakültesine kayıt yaptırıcam yalnız öss den bu sene kazandım daha önce meslek yuksek okulunda okuuyordum okul bıtelı ıkı yıl oldu ama mezun olamadım yanı dıplomam meslek yuksek okulunda acıkogretım e kayıt olurken dıploma ısterlerse ne yapablırım

 25. öğrenim belgesinin onaylı olması gerekli deniliyor lise diplomamı noterden onaylatıp mı götüreceğim ?

 26. açıköğretim işletme fakültesini bu sene tercih ettim ve geldi . ama internetten kayıt butonuna bastığımda sadece dönemlik kredili bölümlerin başvuruları var aöf bürosunun işletme fakültesi için verdiği kayıt tarihi26 eylül işletme fakültesi için ön kayıt 26 eylülden sonramı siteye eklenecek kayıt tarihini kaçırmak istemiyorummm.lütfen yardım

  1. 09 Şubat 2012 18:46 tarafından filizsevim Bunu e7ok beğendim,sanırım biraz sancılı bir df6nem oldu ama geiillnk denemek e7ok keyifli birşey yaa

 27. ögrenim belgesinin noter onayı işlemden kaldırılmıştır.şahşınıza ait diploma ile birlikte aöf bürosuna baş vurmanız gerekmektedir siteye yazışma yapan ilgilisine duyrulur.

 28. ya varya kimin ne dediği bile belli değil orayı arıyorum böyle diyor, burayı arıyorum böyle diyor, bir pramitin içinde kaldık kurtarın…

 29. kışın aftan yararlanıp 2012 yılı için adımı yazdırdım.ama ne zaman kayıt yaptıracağımı bilmiyorum.ösys ile başvurup kayıt yaptıracak olanlarla birlikte mi kayıt yaptıracağım.yoksa kayıt yenileyenlerle aynı tarihte mi kayıt yaptıracağım anlamadım.

 30. merhaba ben sakarya ünide 1 yıllık muhasebe ve vergi uygulması okudum 3. 4. devam etmek istiyorum kayıtlar ne zman başlıyo ve harc ne kadar rıca etsem yardımcı olurmumsunuz ?

 31. merhaba ben işletme fakültesi 4.sınıf öğrencisym katıt tarihlerim ne zaman veharç ne kadar öğrenebilirmiyim

 32. büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü kaç TL harç parası yatıracak?bilgisi olan var mı?

 33. merhaba anadolu üni. aöf ilahiyat fkl.harç ücretleri ne kadar öğrenebilir mym.yalnız bi sene ara verdim devam etmek istiyrm edeblrm dmi.yoksa tekrr sınava mı girmm lzım.yardımcı olrsnz sevinrm.tesekkrler

 34. ben adalet ikinci sınıfa gectm de harc ne zaman yatırılıyo ve harc parası ne kadar bilgisi olan varsa bi söylesn lütfenn

 35. Allah belasını versin bu harç paralarının.Okumak parayla olurmu lan hangi devirde yaşıyoruz.Yazık günah deilmi onca öğrenciye,haram zıkkım olsun şerefsizler !!.Alanada aldıranada helal etmiyorum hakkımı…Yazıklar olsun böyle düzeni kuranlara.

 36. zaten bütün düzen sadece para kazanmaya kurulu.yolunu bulmuşlar yıllardr dewam edio.yazık.

 37. benim 3. senem ve yine sınıfta kaldım, bana yardın edin, nasıl geçecem sınavları ?

 38. H.Ş : ”MEN TALEBE EL’İLME KEFFELE ALLAHÜ RIZGAHÜ” Manasını bilen var mi arkadaşlar?

 39. ben adalet bölümü 2. sınıfa kaydımı yaptırıcam harç paraları ne kadar bilen varmı aceba yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür edrim hayırlı günler

 40. arkadaşlar ben iktisat 3.sınıftayım ve kaldım kayıt yenileme olarak mı başvurucam bide burda 1.taksit kalanlar iiçin 179 dior doğrumudur? yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar…

 41. melahat mrb;
  Bakın arkadaşlar ben bilgisayar programcılı önlisans programını bitirdim 2006 yılında.Sonra devam edicem dedim.Yazıldım açık öğretim işletme bölümüne tabi doğol olarak kaldım 4 ders intibak sınıfı diyorlar.Sonra yine deniyim dedim.yine kaldım.Daha sonra 2008 de askere gittim.15 ay sonra geldiğimde yine kayıt yaptırdım ve ÇIKMIŞ SORULARIN NERDEYSE HEPSİNİ ezberledim sayılır.Yani işin sırrı çıkmış soruları bol bol çözün arkadaşlar

  İyi çalışmalar….

 42. sümer06 kardeşimizin manasını istediği yazdığı yazının manası..KİM İLİM TALEP EDERSE ALLAH CC RIZGINA KEFİLDİR..

 43. sümer06 manası kimki ilim talep ederse isterse Allah’u teala onou rızgına kefildir……….

 44. ben 2 yıldır dondur aöf yi bu sene yeniden kayıt olmak istiyorum bu mümkünmü acaba

 45. Ben Aöf iktisat 4. sınıfta tek dersten kaldım.Gelir İdaresinde memurum, görevde yükselme sınavlarına önümüzdeki (2012)yıldaki yapılacak olanlara malesef tek ders yüzünden giremiyorum. Tek dersten kalanlara bir sınav hakkı tanıyamaz mı Aöf kurumu.Benim gibi pek çok arkadaşım hem iş hem ders aynı zamanda ev üçgeni arasında kaldığımızdan götürmek haliyle zor oluyor.bir soru daha cevaplasaydım 1 yıl daha beklemek zorunda kalmayacaktım.

 46. arkadaslar ya bn bu sne ek yerleştrmelerle laborant ve veteriner saqlık kazandm aöf şimdi bzm on kayıtlar n zmn ayrıca harc ücretine bakıormm ama bzm blümü blamyrmm :S YARDM edersnz svnrmm

 47. selam arkadaşlar ben bu sene yeni adalet bölümü için kayt yaptım şimdi kayıt yenileme nasıl oluyor ve kaç para yatırıcam internet başvuru tarihi ne zaman bilen varsa lütfen yardımcı olsun şimdiden teşekkür ederim ….

 48. ben bu yıl ilahiyat bölümü okucam ama ikinci kayıt yenileme ne yaa güz dönemi kayıtta ne yapılacak off bilenlere duyurulurrrr cevap bekliyorumm arkadaşlarr

 49. arkadaşlarr okumak paraylamı diyorsunuzda…beğenilen abd ing. vs. ülkelerinde üniversite zaten paralı şükredin bence genede ucuza okunuluyor…

 50. offffffff napıcam parasızlık yüzünden okuyamıyorum of ben ilahiyat kaydımı dondurmuştm tekrar kayıt yaptırıcam ama 1inci taksit 385 2inci taksitte 385 daha önce kaydımı dondurduğum için harç parasıda birikmş napıcam çaresizim:(

 51. arkadaşlar ben maliye 1. sınıfım bu 2. senem ve harç paraları ne zaman yatacak bi bilgim yok geç kaldım sanırım ne yapmam gerekiyor bi bilginiz var mı lütfen yardımcı olur musunuz :/

 52. aof işletme 4. sınıftayım bu yılki harç ne kadar bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim

 53. slm aslı bende 4 sınıf iktisat okuyorum arkadaşım ilk taksidi 330 2.taksidi 325 tamam başka sorun varsa herşekilde yardımcı olurm konu hakkında aof

 54. 330 mu 250 mi. geçen yıl 250 yatırdım. 330 mu iktisat işletme farkediyormu. eğer ki 330 sa bittik.

 55. tek dersten kaldım 4sınıfım harç ücretinde bi azalma olur mu aynı bilgisi olan varsa lütfen cevap

 56. 2 yıllık işletme mezunuyum 3-4 diye açık öğretim işletmeden devam etmek istiyorum kaç tl ödemem gerekir ?

  1. 250 tl ilk taksit olarak kayıt yenileme tarihleri içinde, 250tl ikinci taksit olarak Şubat ayının sonuna kadar ödemeniz gerekli.

 57. merhaba,işletme 3 sınıfım bugün kuzenim geldi yanıma o sosyoloji okuyor. harçlar 27 ekim sondu dedi ve ben harcımı yatırmadım.Şimdi kafam çok karıştı:S 23 aralıktamı son yoksa gerçekten geciktim mi geciktiysem ne yapmalıyım?

 58. merhaba, işletme 3.sınıfım bugün kuzenim yanıma geldi 27 ekim harçlar sondu dedi. burdada 23 aralık yazıyo.:S eğer 27si sonsa harcım yatmadı nolucak? yardımcı olursanız sevinirim.

  1. İşletmede 2.sınıftan 3.sınıfa geçtiyseniz 28 Kasım – 23 Aralık tarihletri içinde yatıracaksınız. Yok MYO veya Önlisans mezunuyum ilk defa aöf ye kayıt olacağım diyorsanız 31 Ekim – 25 Kasım arasında yatıracaksınız.

 59. lisans hazırlıktan 3e geçmiştim bu sene kaldım. çok teşekkür ederim üzülmüştüm tarihleri kaçırdım die saolun.

 60. slm arkadaşlar ben aöf işletme 4.sınıfa geçtim de ben maddi sıkıntı çekiyorum acaba burs alabileceğim bir yer var mı bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim.. ayrıca tam olarak 250 tl’mi yatırıyoruz??

  1. Ahmet bey ;

   İlk taksit olarak 28 kasım – 23 aralık tarihleri içinde 250 tl yatıracaksınız. çevrenizdeki belediyelere başvurmanızı öneriyorum onlar sizi yönlendireceklerdir.

 61. Ben büro yönetimi ve asistanlığı bölümü bitirdim dgs ile iktisat okuyup 4 yıla tamamlıcam. iktisat harç ücreti ne kadar bu yıl tam olarak acil cvp

  1. İyi akşamlar Elif;

   Kayıt tarihleri içinde ilk taksit olan 250tl, Şubat ayının sonuna kadar ikinci taksit olarak 250tl daha ödeyeceksiniz.

 62. ben iktisat 4.sınıfa geçtim bu kredili sistemden bişe anlamadım nezaman kayıt 28 kasımdamı bize kredili sistem dokunuyomu bilgi verirseniz tşk ederim

 63. Iyi günler ben işletme hazırlık okuyorum geçen sene kaldım bu sene de 2dersten geçtim 2tende kaldım toplam 4ders vardi işletme hazırlıkta ben 3sınıfa geçtim mi geçtiysem kayıt yenileme ne zaman harç ne kadar.

  1. Sezgin;

   hazırlıktan 3.sınıfa geçtin. 3.sınıf dersleri ile birlikte hazırlıktaan kaldığın dersleride göreceksin. 28 Kasım – 23 Aralık tarihleri içinde kayıt yenileme yapacaksın.

 64. slm.işletme 3.sınıftayım.1 senedir kaydımı dondurdum.tekrar 3.sınıfa gidebilirim değilmi arkadaşlar

 65. ben iktisat 1. sınıf tekrarı yapacağım harç parasını yatırmadım son günü ne zaman acaba

 66. ya arkadaslar ben aof kamu yonetımı 1.cı sınıftayım harc donemını kacırdım mı bılgılendırırmısınız

 67. arkadaşlar ben 4. sınıftayım tek dersten kaldım ilk dönem okulu bitirmiyimyoksa ikinci dönemde devam etmem gerekirmi? bilginizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

  1. Harun;

   Eğer kredili sistemdeki bir bölümde okuyorsanız ve kaldığınız dersi ilk döneme verdiyseler, ilk dönemde okulu bitirirsiniz diye düşünüyorum.

 68. arkadaşlar bn aöf işletme 3. sınıfta okuyorum ama 3 dersten kaldım,sınıf tekrarı oldu, şimdi kayıt yenileme ve harç ücretleri hangi tarihler arasında olacak ve kaç tl harç yatrcaz,bilgilendirir misiniz?

 69. Arkadaşlar ben işletme bölümü 4. sınıfa geçtim kayıt tarihi ne zaman? yardımcı olursanız sevinirim

 70. 28 kasım – 23 aralık tarihleri arası dediniz rahatladım. Zaten AÖF”nin web büro hizmeti oturumunda bu tarihleri vermiyor olmaları. ve bu tarihleri öğrenmenin zor olmasına sinir oluyorum.

 71. Arkadaşlar,

  Benim okul bilgilerimle ilgili bir sıkıntım var.

  Notmalde 3 dersim vardı…

  İki dersim ikinci sınıftan bir tanesi üçüncü sınıftandı…

  Bu nedenle 4.sınıftan ders alamadım.

  Ancak bu yıl bütünleme sınavlarında ikinci sınıf derslerinden 90-77 puan alarak geçer notu sağladım. Sadece üçüncü sınıfa ait bir dersim kaldı.

  Bu durumda son sınıfta değil miyim ???

  Ama aof büro hizmetlerinde 3.sınıfı tek dersten tekrar edecek yazıyor..

  Lütfen biri cevap versin..

  ALES e müracat ettim yanacak müracatım yoksa…

 72. mrb ben aöf uluslar arası 1. sınıfta 3 ders gectım gerısınden kaldım sımdı yapmam gereken işlemler nelerdır.tekrar kayıt yenıleme falan nasıl yapılıyo ve hangı tarıhlerde yapılıyor.

  1. Mert;

   28Kaısm-23Aralık tarihleri içinde Vakıfbanka kayıt yenileme harç ücretini yatıracaksın. Böylelikle tekrar 1.sınıfa kaydını yeniletmiş olacaksın ve kaldığın dersleri tekrar edeceksin.

 73. mrb arkadşlar ön lisans halkla ilişkiler bölümündeyim tek dersim kaldı atatürk ink. tar. yine aynı harç ücretimi yatırcam yada tek ders için yapabilicem bişiler var mı

 74. arkadaşlar aöf de sınıfı tekrar eden öğrenciden sadece tek dönem mi ücret alınıyor?????

 75. halkla ilşkiler 1.sınıfta 4.dersten kaldım.kaldığım derslerdenmi tekrar yapacağım.birde harç üçreti ne kadar söylermisiniz.

  1. Kayıt yenileme tarihleri içinde, kayıt yenileme harcının ilk taksiti ile birlikte ödeyebilrisiniz. 28 Kasım – 23 Aralık tarihleri içinde.

 76. arkadaşlar merhaba ,
  ben bir arkadaşımı vakıfbanka gönderdim . 1 sınıftan 3 dersten kaldığım için harcı yatırmaya gönderdim . fakat arkadaşım yatırmadan geldi söylenene göre dersleri internetten seçmediğim için harcı yatıramadım kime sorduysam böle bişey yok diyor. şimdi benim ne yapmam lazım ?

  1. Hava ;
   Kayıt yenileme tarihleri 28 kasım – 23 aralık içinde yapılacaktır. Harçlarda bu tarihler arasınd ayatırılacaktır. Birde hangi bölümde okuyorsunuz ?

 77. merhabalar, işletme böl. 2.sınıfa geçtim alttan iki ders bıraktım. harç dönemi ne zaman ve ne kadar ödeyeceğim. teşekkürler

 78. 1 DERSLE 2 YE GEÇTİM HALA SAYFAMDA BELİRTİLMEDİ NE ZAMAN BELİRTİLİR
  BİLGİLER 28 KASIMA KADAR GİRİLMİYORMU

 79. kamu yonetımı 1 sınıfta okuyorum bu sene kaldım kayıt yenıleme tarıhını ve harç ne kadar öğrenebilirmiyim tşk

 80. slm işletme 1 sınıfta kaldım 🙁 bölümümü öss’ye girmeden değiştirebilirmiyim ?:)) cvp’layan olursa şimdiden tşk.ederiiimm :))

 81. arkadaşlar ben açıköğretim maliye 2.sınıf öğrencisiyim acaba ilk ve ikinci taksit harc ödemelerinin tarihini ve ücretini öğrenebilirmiyim teşekkürler…

  1. Atakan;

   28 Kasım – 23 Aralıkta ilk taksit ödenecek, bu kayıt yenileme tarihleridir ayrıca. İlk taksiti ödediğinde kaydın yenilenmiş olur.
   Şubat ayının sonuna kadarda ikinci taksiti yatıracaksın. İstersen ilk ve ikinci taksiti kayıt yenileme tarihleri içinde birlikte yatırabilirsin.

 82. mrb ben iktisad okuyorum 4e geçtim harçlar nezaman ve nakadar ödenecek bilgisi olan varmı ? bizimkidemi 28 kasımda başlıo?

 83. mrb ..
  ben löhp programında kaldım kayıt yenileme tarihleri 3.sınıfa gecenlerle aynı tarihlerdemi olucak..

  1. Buğra;

   28 Kaısm – 23 Aralık tarihleri içinde direk 3.sınıfa kaıt yenileteceksin. Hazırlık sınıfı bu yıl kaldırıldı. hazırlıkta kaldığı dersleri 3.sınıfın derleri ile birlikte göreceksin.

 84. merhaba ben iktisat 5.sınıf öğrencisiyim tek dersten kaldığım için okul uzadı ve ben geçen sene 3.dönemin taksidini yatırmadım bu sene hangi tarih aralığında ve ortalama nekadar yaıtmam gerekecek faizle beraber yardımcı olursanız sevinirim…

 85. ben 2.sınfa geçtm..geçen sene 2.dnem harç yatrmadım..28 kasım 23 aralık tarhlerinde 250 ytrablrmym..yoksa 500 mü yatrmam gerek..

  1. Desten;

   Kayıt yenileme tarihleri içinde hem geçen seneden kalan borcu hemde bu senenin ilk taksitini ytaırmak durumundasın. Yoksa kaydın yenilenmez.

 86. merhaba.ben ikinci üniversite olarak işletme okuyorum.sınıfta kaldım. kayıt yenileme ne zaman acaba ve ne kadar harc yatıracagım

 87. ben bu yıl aöf laborant ve veteriner sağlık bölümüne kayıt yaptırdım bankaya 270 tl yatırdım bu ilk taksit oluyo peki ikinci taksidi ne zaman ve ne kadar yatıracağım

  1. Türkan;

   23 Kasıma Kadar http://aofkayit.anadolu.edu.tr linkinden “Dikey Geçiş” Kısmından ön başvuru yapabilirsin. Başvuru Sayfasında neler yapman gerektiği açıklanmıştır. Başvurunu yaptıktan sonra senden istenen belgeleri temin edip, Vakıfbanka Harç ücretini yatırıp ( 250tl ilk taksiti ) Sonra aöf bürosuna giderek kaydını tamamlayacaksın. Böylelikle 3.sınıf a fark dersleri alarak kayıt olmuş olacaksın.

 88. acil yardın edin ben 1 sınıf adalet ögrencisiym 3 drsten kaldm kayt yenılemem gerekyo web stem aclmyo kayıt yenılenmedgi icın dyo nedn aclmyo neolur yardmcı olun kaytlar bttımı benım ne yapmam gerekyo

  1. Yasemin;
   Adalet bölümü kayıt yenileme tarihleri 17-27 Ekim deydi. Maalesef güz dönemi kayıt yenileme tarihlerini kaçırdın. Ama Bahar dönemi kayıt yenileme tarihlerinde kaydınız yenileterek bahar dönemi derslerini alabilrisin.

 89. sosyal hizmetler bölümünün ikinci taksiti ne zamana kadar ödenecek ve şimdi yatırabiliyrmuyuz yoksa başlama tarihi feln mı var

 90. DİKKAT!!!kayıt yenileme tarihi aöf kendi sitesinde 29 kasım görünüyor.sizin bi yanlışınız var sanırım bi kontrol edin isterseniz…..!!!!

 91. adnan menderes 2 yıllık işletme yöntmi meznym bölüm olark fikir almak ıstyrm we harclar ne kadr ögrenmk istyrm

  1. Ümmü;
   Dikey Geçişle İşletme 3.sınıftan devam edeceksen eğer, Yılda 500tl harç ücreti ödüyorsun. 250tl kayıt esnasında ( ki kayıtlar 25 kasımda son bulacak sonrasında bu yıl kayıt yaptıramzsın. Kayıt için önce internetten ön kayıt lacaksın http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden, sonra belgeleri tamamlayıp, harç ücretini yatııp aöf bürosuna giderek kaydınız tamamlaman gerekli. ) 250tl ise Şubat ayının sonuna kadar şeklinde iki taksitte yatırılıyor.

 92. meraba ben aftan yararlandım 28kasımda acık öğretım fak.tesını aramamı söyledıler nekadr harc ödeyeceğimı bılmıyorumm hlkla ılıskıler bolumu nasıl öğrenebılırım

  1. Sinem;

   Sana kim 28 kasımdan sonra kayıt olacağını söyledi? Çünkü Aftan Yararlananların kayıt Tarileri Geçti. normal Bölümlerin 26 Eylül-14 Ekim arasındaydı kayıtları, kredili sistemdeki bölülerin 17-27 Ekim tarihleri arasındaydı kayıtları.
   Ayrıca sen kayıt mı yaptıracaksın? Yoksa kayıt yenileme mi?

 93. 4.sınıf ıktısata gectım harc parasının ılk taksıdı ne zaman son bılgı verebılırmısınız saygılar

 94. merhaba ben 3.sınıf işletme öğrencisiyim .harç yatırmam için son gün ne zaman öğrenebilirmiyim.ayrıca ne kadar yatırmamız gerekiyor. yatırdıktan sonrada aöf bürosuna tekrardan kayıt yaptırmam gerekiyor mu ? yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Şeymanur;

   28 kasım – 23 Aralık tarihleri içinde harcınızı ödeyerek kayıt yenilemiş olursunuz. Sonrasında Ocak ayında büroya giderek kimlik kartınızın arkasına bandrol yapıştırtacaksınız. Başka işleme gerek yok.

 95. mrb arkaslar ben gaziantep üni .okuyorum bu sene bitcek bölümüm ascilik peki acik ögretimde asciliga uyan 3 siniftan baslayaip 2 sene okuyup 4 yillik diploma alabilcegim bölümler hangisi ltfn cwp bilen

 96. merhaba ben maliye 3. sınıftayım.daha doğrusu sınıfa kaldım harcımı ne zaman ödeyeceğim ve kaydımı ne zaman yenileyeceğim ?

 97. Merhaba, ben 1 sene dondurdum ve bu sene iktisad 3. sınıftan devam edeceğim(ikinci üniversite olarak) kayıt yenileme mi yapacağım ve hangi tarihlerde? Bir de ne kadar ücret ödeyeceğim?

 98. Açıköğretim İşletme Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.(İKİNCİ ÜNİVERSİTE) Kayıt yenileme tarihleri 28 Kasımda başlıyor ama kılavuzu inceledim fakat ne kadar harç yatıracağımıza dair bir bilgiye erişmedim. Harç (1.taksit-2.taksit) miktarı ne kadar ve 2.taksit harç tutarının ödeme tarihi ne zaman ? harc yatırıldığı zaman kaydımız otomatik olarak yenileniyor mu başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu?Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  1. Yasmin;
   Normal harçlara her taksitte 50tl ekliyorsunuz. 300tl ödeyeceksiniz yani her taksitte. Kayt yeniletmek için harç ücretini yatırmanız yeterlidir. Kayıt yenileme tarihleri 28 Kasım – 23 Aralık içinde yapılacaktır.

 99. acıkögretm 1.sınıf adalet bölümü ögrencsiyim..tam bir bilgiye sahip degilim..kac tane sınava girecem hangi tarihler arasında olcak ..her sınavda harc mı yatırılacak bilmiyorm yardmcı olurmusunuz

  1. Ayşegül;
   Yılda ikji eğitim dönemi göreceksin. her dönemde farklı dersler alacaksın. Her dönemde bir ara sınav, birde dönem sonu sınavı göreceksin. Yani güz dönemi derslerinden 2 kez sınav, Bahar dönemi derslerindende 2 kez sınav olacaksın. Güz dönemi derslerinden ara sınavı 10-11 Aralık, Dönem sonu sınavı 21-22 Ocakta oalcaktır.

 100. merhaba ben işletme 3.sınıftayım fakat kaldım ikinci dönem harcını da yatırmamıştım şimdi kayıt yenilicem ikisini birden ne kadar harç parası ödeyeceğim.veya yatırmazssam kayıdım silinir mi?

  1. Tuğba;
   28Kasım – 23 Aralık tarihleri içinde kayıt yenileme harcının 1. taksiti olarak 220 tl civarı + Geçen yıldan kalan 2. taksit borcu olarakta 250tl civarı ödersen kaydın yenilenmiş olur. Geçen yıldan kalan borcunu ve bu yılın ilk taksitini yatırmazsan kaydın yenilenmez.

 101. Kendi kayıt bilgilerimde borcum aşagıdaki şekilde gözüküyor.Kafam karıştı 300 mü 250 mi yatırcam anlamadım ben:))unuttular mı acaba ikinci üniversite kapsamında olduğumu:)

  2011-2012 öğretim yılı Öğretim Gideri 1. taksidi: 205,00 TL
  2011-2012 öğretim yılı Cari Hiz.Mal.Öğr.Kat. 1. taksidi: 45,00 TL
  Kayıt yeniletmek için ödemeniz gereken toplam miktar: 250,00 TL

  2011-2012 öğretim yılı Öğretim Gideri 2. taksidi: 205,00 TL
  2011-2012 öğretim yılı Cari Hiz.Mal.Öğr.Kat. 2. taksidi: 45,00 TL

  * Kayıt yeniletmek için ödemeniz gereken toplam miktarı, kayıt yenileme dönemi içerisinde herhangi bir VakıfBank şubesine TC Kimlik Numaranızı bildirerek ödeyebilirsiniz.

 102. işletme 4.sınıfa gectim ama ne kadar harç yatıracağımı tam bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 103. ben 2 yıllık halkla ilişkile okuyorum 1 dersten kaldım harç parası olarak kaçlira yatırmam gerekiyor çok acil bilgi verirseniz sevinirim

 104. 195 TL.
  arkadaşlar bankaya gittim ve tc mi verdim 195 tl dedi bu nedir anlamadım bilen varmı.dış ticaret 1.sınıftayım sınıf tekrarı için yenileme yapıcaktım fakat 195 tl çıktı bende yatırmadım bi terslik vardır die.bilgisi olan varmı?

 105. açık ögretimte turizim otel işletmecılıgı okuyorum 2010 -2011 basladım 1 sene sınıfta kaldım bu dönem kaydımı yenıleme işlemlerım nasıl gerceklesıcek hangı tarihlerde teşekkürler

 106. merhaba ben geçen yıl 2 donemde harc parası yatırmadım kayıt dondurma işlemi olarak bu yıl kayıt yenileme yapmak istiyorum bankaya nekadar harç yatırmam gerekiyor birde banka harı dısında başka bir işlem yapmam gereklimi?Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Gözde;
   Bu yıl okumak için 250 tl civarı 1.taksit harç ücretini 28 kasım – 23 aralık tarihleri içinde Vakıfbanka yatırman yeterlidir.

 107. Yardımlarınız için çok teşekkürler;aofbilgi@anadolu.edu.tr ye mail atarak karışıklığı hallettim:) Gelen cevap;

  İkinci Üniversite esasları uyarınca,ikinci üniversite kapsamında kayıtlı öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı itibariyle öğrenci harçlarındaki %100 fazla ödeme hükmü kaldırılmış olup diğer öğrencilerle aynı miktarda ödeme yapılacaktır.

  Aynı durumda olan diğer arkadaşlara yardımcı olmak düşüncesiyle paylaşmak istedim.

 108. ben 2 yıldır harç yatırmadım şu an başvuru yapsam ne kadar yatıracam teşekkürler

 109. meraba ben aöl genel kültür okuyom son senem aöf hangi bölüm okusam diyorum acaba bana yardim edebilirmisiniz

 110. mrb. ben maliye 4. sınıftayım iki dersten kaldım ne kadar harç yatırıcam ve hangi tarihte yatırıcam yardımcı olurmusunuz.

 111. açık öğretim 1.taksitini 28 kasım günü yatırdım 23 aralık ödemenin son günüymüş.ACABA 2.TAKSİTİN GÜNÜNÜ BİLEN VAR MI????BİRDE SINAVA GİRİŞ KAĞITLARI ARTIK ADRESİMİZE GELMEYECEKMİŞ İNTERNETTEN ÖĞRENECEKMİŞİZ PEKİ SINAVA GİRİŞ TARİHLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLMUŞMUDUR BU YIL.

 112. yaa harç ücreti 272 mi oldu bankadan öyle aldılar benden işletme 4 sınıf öğrencisiyim

 113. ACİLLLLL YARDIMMM !!!
  Size bir sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.Ben AÖF 4. sınıf İktisat öğrencisiyim.Aslında geçen yıl bitmiş olması lazımdı,ama tek dersten kaldım.Türkiye Ekonomisi denen illet dersten.Bu yıl yeniden kayıt için ödemem gereken harç parası çok yüksek.Toplam 434 TL. Tek ders olunca 40 TL falan ödeniyo diye duymuştum, 434 TL yi görünce dumur oldum.Bnm buna bir çözüm bulma ihtimalim varmı? İtiraz hakkım falan? Bi yanlışlık olabilirmi sizce? Belki fikriniz olur diye size danışayım dedim.Yönlendirirseniz seviniim.İyi çalışmalar…

  1. Meltem;
   Siz geçen yıl harç ücretinin ikinci taksitini yatırmamışssınız sanırım. Bu yılın kayıt yenileme ilk taksiti ile geçen yıldan yatırmadığınzı tutarın toplamı o kadardır.
   Normalde sınıfta kalnların kayıt yenileme harç ücretlerinin ilk taksiti 195tl civarı. 28 Şubat’a kadar bir o kadar daha yatıracaksınız unutmayın.

 114. ben örgün eğitim olarak sakarya üniversitesi ç.e.k.o bölümünde okuyorum sizce açıkögretimden kamu yünetimi okusam zorlanırmıyım derslerde…

 115. ya ben geçen sene edebiyat birinci sınıfa kaydoldum harçlarıda yatırdım ama sınava girmedimşimdi önlisans muhasebe okumak istiyorum acaba ygs ye girmem lazımmı yoksa kayıt yenileme yaparak bölüm değiştirebilir miyim yoksa yeni kayıt olarak mı yapmam lazımdı yardımcı olursanız çok sevinirim..

 116. Ya maliye son sınıf öğrencisiyim benden 272.5 aldılar çok fazla değil mi neden u kadar fazla acaba 🙁 çalışmıyorum da çok fazla geldi 🙁

 117. ben maliye 1. sinif ogrenciydim fakat sinifta kaldim
  kayit yenileme mi olacak yoksa tekrar kayit mi yapilacak. ustelil ygs na bu sene girmeden tekrar aciktan okuyabilirmiyim…yardimci olursaniz sevinirim..=(

 118. ben 2. sınıfta tek dersten kaldım. gecersem bıtecek. kayıt yenılerken ne kadar odeyecegım

 119. SELAM…2.TAKSİT TUTARINI NE ZAMAN ÖDEMEMİZ GEREKİYOR..BUNUN TARİHİDE BELLİ Mİ?BUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 120. ya ben ne bankadan işlem yapabiliyorum ne atmlerden:s sınıfta kaldım kayıt yeniletmem gerekiyor büroyu da aradım. şubatta yatırıcaksın diyor. ama ilk taksit 23 aralıkta son. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Tuğba, kredili sistemdeki bir bölümde okuyorsan eğer. Sizin bu yıl sisteminiz değiştirildi ve yılı iki dönem halinde okuyacaksınız, her dönem kayıt yenileme yapacaksınız, her dönem farklı dersler alacaksınız. Güz dönemi kayıt yenileme işlemi 17-27 ekimde yapıldı. Bahar dönemi kayıt yenileme 13-24 Şubat tarihleri içinde yapılacak.

 121. ANLAMSIZ GELDİ BİLİGİSİ OLAN VARMI…..

  BEN 4 SINIFI 3 SENE TEKRARIM BU YIL BENDEN 240 TL(1.TAKSİT) ALDILAR NORMALDE 220 YATIRMAM GEREKMİYORMUYDU NİYE BU KADAR FAZLA HARC YATIRDIM …AYNI DURUMDA OLANLAR BİLE 220 YATIRMIŞ

  YARDIMCI OLURMUSUNUZ….

 122. slm aöf ilahiyat önlisans ta ilk senem ilk sınava girdik ..kayıt yenileme tarihleri ne zaman bizim..birde sistem değişti bu yıl demişsiniz .. yılda 4 kez mi sınava giricez? harç ücretleri konusunda da bilgilendirirseniz çok sevinirim..

 123. kayıt yenileticem fakat harc miktarından emin deyilim.işletme 3 sıfım 3senedir sınıf atlayamdım,harç miktarıyla ilgili bilgi almak istiyorum .. şimdiden tskler…

 124. 1995-1996 ticaret meslek lisesi mezunuyum myo elektrik bölümünü açık ögretim okumak istiyorum bana bir acıklama yaparmısınız.

 125. bn sosyal hizmetler okuyorum 2.sınıfta tek dersten kaldım.nekadr harç ödiceğim konusunda fikri olan varmı:/ sınıf tekrarı taksidine mi giriyo yoksa tek ders fiyatı die bişi varmı, yardımcı olursanız çok sevinicem

 126. 2008-2009 senesinde 4 yıllık işletme okuyordum sınıfta kaldım.sonrasında dondurdum.bu yıl tekrar başvurmak istiyorum.bankaya 220 tl yi yatırdıktan sonra büroya gidip herhangi bir işlem yaptırmam gerekiyor mu?yardımcı olursanız sevinirm.3 gün içinde halletmem gerekiyor…..

 127. ben 2010-2011 döneminde 2 yıllak sosyal hizmetler okuyordum .bazı durumlardan dolayı1, harcı yatırıp bırakmak zorunda kaldım. 2012-2013 döneminde harçlarımı yatırıp devam edebılırmıyım?? 2011- 2012 harç yatırma süresü bitti sanırım yardımcı olursanız sevinirim ???

 128. iyi çalışmalar ben meslek lisesi mezunuyum sınavsız marka iletişime kayıt oldum rahatsızlığım nedeniyle sınavlara girdim ve başarısız oldum geçensenede rahatsızlığım devam edinnce kayıtımı dondurdum bu sene tekrar sınavsız üniversiteye başvurup başka bir bölüme geçmek istiyorum eğer olaki başka bir bölüme olmazsa marka iletişimden muafmı olacam.
  saygılarımla teşekkür ederim

 129. Ben 2 yıllık sosyal hizmetler böl. okyrum 1 derrten kaldım 2 taksidi yatirmadım kayit yenileme için 2. Taksidi yatırmam gerekiyormu

 130. acilllll ya ben işletme 1 de kaldım şimdi geçen senenin 2.dönem harcını yatırcam bu senenin harcını yatırmasam kayıt yenilemesem kaydım silinir mi bunları 2. döneme buraksam yani genede fakültenin öğrencisi olarak gözüke bilirmiyim

 131. ben 4dersten kaldım kayıt yenilemez isem seneye yenileme gibi bir şansım varmı

 132. ben 2yıllk muhasebe bitirdim ve işletmeden dört yıllıgına acık ögretımden bitrmek için kaydoldum ama sınava giremdigim için sınıfı tekrr etmek durumundayım kaydımı tekrar yenileyecegim ama söyle birsey duydum muhasebe okurken gördügüm derslerden muaf olunuyrmus ben bilmiyrdum bu sene kayıt yenılerken gecerlı mi acaba bu muafiyetten ben yaralanabilirmiyım bilgilendirrseniz sevinirim.

 133. ben açık öğretim 3. sınıf işletme öğrencisiyim.4 yıllığa tamamlamak için kaydoldum.ama sınavlarda başarılı olamadım.geçen yıl sınavlara giremedim ve kayıt yaptırmadım.bazı sorunlardan dolayı okula devam edemiycem.kaydımı nasıl sildirebilirim?bankaya harç yatırmak gerekir mi?

 134. işletme 3. sınıftayım geçen yıl harç yatırmadım sınavlara girmedim kaydımı sildirmek stiyorum.bankaya ödeme yapmam gerekiyor mu?

 135. işletme 3. sınıftayım.geçen yıl sınavlara girmedim.kaydımı sildirmek istiyorum.bankaya para yatırmam gerekiyor mu?ne yapmam lazım?

 136. nişanlım asker harcını bugün yatıramadık mazeretli kayıt tarihi yok mu ya pzt salı yatırsak olmaz mı???????????

 137. ark. bişi soracağım öğrenci kimlik kartı almak için gerekli olan öğrenci bilgi formunu kaybettim kimlik kartı veriolarmı yine

 138. ben 4 yıllık iktist fakültesi kamu yönetimi okuyorum.bu yıl 1. sınıftayım ve şu ana kadar hiç sınav olmadı 7-8 nisan 2012 de olacakmış yani sınıf geçmeyi bırak daha sınava bile girmedim.ben 2.taksiti ödeyecekmiyim?şimdiden herkese teşekkürler.

 139. Bu yıl 1.dönem için kayıt yenileme dönemini kaçırdım.Bahr dönemi için devam etme şansım var mı?yoksa gelecek seneyi mi beklemeliyim?

 140. Ben sosyal hızmetler 1.sınıf ogrencısıyım daha sınava gırmedm 7 nısanda sınavım 2.harc parasını ne zaman yatırcgım

 141. ılahiyat 1sınıf okuyorum güz döneminden gecip gecmedimi bilmiyorum eger kaldıysam bahar donemi icin kayıt yaptırabiliyomuyum

 142. arkadaşlar bugün aöf 2.taksit ödemeye gittim vakıfbank atmsinden yatırmayı denedim tcmi girdim aöf kodunu girdim sonra taksit noyu girin yazdı 02 yazdım olmadı 2 yazdım olmadı tam ne yazmam gerekiodu anlamadım sonra ben de içeriden yatırdım..bilgisi olan var mı 02 dememiz gerekmiyor mu?cevap atarsanız sevinirmm..

 143. ben açıköğretim 1.sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim 23 eylül 2011 e kadar ilk taksiti yatırdım ancak kaydımı yenilemeye unuttum zamanıda geçti ne olcak

 144. ama şubatın sonuna kadar 2. harç parası yatırılıyo heralde bide ben sınava giremezmiyim

 145. ben büro yönetimi ve sekreterlik 2. sınıf öğrencisiyim 2. taksit ödeme tarihi 13-24 şubat 2012 tarihleri arasındaymış.fakat 24 şubata kadar yatıramazsak sonrasında yatırsak herhangi bir sorun olur mu? ve sınavlara girişlerimi etkiler mi?

 146. ben tekrar okuyorum sosyal hizmetler bölümünü 1. sınıftan ve ben 1. taksidi 195 tl yatrdım 2. taksit kaç tl 195 mi acaba bilgiisi olan cvplayabilir mi acaba..

 147. BEN İŞLETME BOLUMU 1. SINIF ÖGRENCISIYIM HARC PARASI YARIN SON GUNMUS AMA BEN BUGUN OGRENDIM GECIKMELI YATIRABILIYORMUYUM VE OZAMAN NEKADAR YATIRABILIRIM?
  ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERIM.

 148. ben anadolu üniversitesi sosyal hizmetler bölümünde okuyorum ataturk üniversitesi buse ne dört yıllıgını açtı dikey geçiş yapablirmiyim ataturk üniversitesine.

  1. Esma DGS sınavı klavuzuna bakmalısın. Olmazsa Atatürk Ünv. Açıköğretim fakültesini arayarak öğrenebilirsin. Bu konuda net bilgim yok maalesef.

  2. arkadaşlar istanbul üniversitesi açıköğretim işletme fakültesi harçları ne kadar bilen söylesin lütfen…

 149. merhaba ömer bey ben bu yıl üniversite sınavlarına girdim ve açıköğretimi tercih etmek istiyorum halkla ilişkiler ve tanıtım lisans bölümünü istiyorum galiba bir tek atatürk üniversitesinde var.ben üniversite tercih zamanı ösym sayfasından ilk tercihlerime yerleştiricem kazandığımda gerekli belge ve işlemler neler olucak birde bu bölümün senelik taksiti 1000 tl dimi ?sınıfta kaldığımda atılıyormuyum en fazla kaç dersimin zayıf olması gerekiyor eğer kalınca okuldan atılmayacaksam 2.yılımda harcım ne kadar oluyor

 150. merhaba acil yardıma ihtiyacım var.ben bu sene açıköğretim fakültesi kamu yönetimine kaydolmak istiyorum. ösym’ nin sitesinde kamu yönetimi bulamadım.orda sadece eskişehir anadolu üniversitesi yazıyor.birde bölümleri ama kamu yönetimi falan yok nerden bakmam lazım .yardımcı olursanız sevinirim .umarım yazdıklarımdan anlatmak istediklerimi anlatabilmişimdir.lütfen yardımcı olun.

 151. Merhaba,
  Atatürk üniv. açıköretimharç ücretlerini öğrenmek istiyordum fakat tam olarak anlamadım.

  İşletme Lisans Programı 290 TL (Dönemlik şeklinde ödenecektir) yazıyor.
  bu rakamı 1 yıl için düşünürsek 2 taksitte (145+145) mi ödeyeceğiz yoksa 290+290 olarak mı ödeyeceğiz? 1 yıl için yani güz ve bahar dönemi olarak?
  Teşekkürler…

 152. anadolu üniversitesinin 2012 yılı ilahiyat bölümü harç parası ve sınav başına verilen ücretin miktarını öğrenmek istiyorum …

 153. İyi günler…
  Anadolu üniv. açıköğretim edebiyat bölümünde okuyorum. Bu sene ayrıca açıköğretim sosyoloji okumak istiyordum. Yök’ün açıköğretim fakülteleri olan üniversitelere göndermiş olduğu yazıda bu yıl, kontenjanlı bölüm bile olsa ikinci üniversite kapsamında tercih yapılabilecek. Fakat Anadolu açıköğretimde edebiyata kaydım olduğundan sosyoloji için kayıt yapmama izin verilmiyor, üniversitenin tarafıma vermiş olduğu cevap. Aynı anda iki açıköğretim (aynı üniversiteye) mümkün değilmiş. farklı üniversitelerde aynı anda iki açıköğretim bölümü okuma imkanım olduğunu öğrensem de Erzurum Atatürk açıköğretim sosyoloji’ye kaydolmak istemiyorum. Atatürk açıköğretimde sınav sisteminin farklı olması, kitap dağıtımının olmaması, üstten ders alma imkanı olmadığından erken mezuniyet olmaması, ara sınavların internet ortamında olması gibi ve de bu üniversitede sistemin yeni olması kayıt olmama nedenlerim arasında. Bu nedenle;
  Anadolu açıköğretim edebiyata devam ederken aynı zamanda yine aynı üniversitenin sosyloji bölümüne kayıt yaptırıp devam etmemin bir yolu var mıdır? Zira Anadolu üniversitesinin öğrenci temsilcileriyle görüşmemde genel olarak yeterli bilgiye sahip olmadıkları, öğrencilerine net bilgiler veremedikleri izlenimi oluştu bende. Açıköğretim ile ilgili son değişikliklerin öğrenci temsilcileri tarafından çok iyi takip edilmediğini düşünüyorum. Yök’ün açıköğretim fakültelerine göndermiş olduğu 02 temmuz tarihli 4180-28559 sayılı yazıyla ilgili görüşmek istediğimde bu yazıdan haberdar olmadıklarını, kontenjanlı bölümlere kayıt yapamayacağımı belirttiler.
  Teşekkürler…

  1. Sınavsızikinci üniversite ile ilgili mrkburo@anadolu.edu.tr adresine maille sorunuzu yazıp gönderin size tek gönderdikleri şey yök’ün yazısındna alıntı olacaktır. Yök’ün gönderdiği yazının tamamını okuyamadığım için bende tam olarak yorum yapamıyorum. Okuyabilseydim üniversite üzerinde baskı kurmaya çalışabilirdim. Konu ile ilgili yökêde yzdım ama bir cevap alamadım. Zaten Anadolu Üniversitesinden tam olarak bir cevap almak imkansız. Üniversitenin kendi içinde iletişim sorunu var. Keza büroları ile üniversite arasındada bilgi kopukluğu var.
   Ama geçen senelerdede bu uygulam aolduğunda maalesef aynı anda iki bölüm okunmuyordu. Ben sebebini şuna bağlıyorum, aynı anda iki bölüm okurke sınavları çakışırsa mecburen bir tanesinin sınavına girmeniz gerekli. Üniversite bu şekilde olanlara ayrıcalık tanımak istememesindne yani bu kişileri belirleyip onlara özel sınav yapmak istememesinden, Yine sınavlar çakıştığında mahkemeye dava açılırsa eğer davayı öğrenci kazanacaktır bu sefer üniversiteye madem sınavı farkl ızamanlarda yapmayacaksın niye öğrenci aldın o zaman diyeceklerini bildikleri için , bu bu sebeplerdne dolayı aynı anda iki bölümü okutmuyorlar maalesef. Aynı şey Atatürk üni içinde geçerli. Aynı anda iki aöf bölümünü ordada okuyamıyorsunuz.

   1. Anadolu üniv. merkez büroyla görüştüm. İlgili yazıdan bahsederek kayıt yaptırıp yaptıramayacağım hususunu bir kez daha sordum. Merkez bürodaki bayan, ilgili yazının numarasını alarak yazıyı bulup inceleyeceğini, bir saat sonra aramamı istedi. Sonraki görüşmemizde yazıyı incelediğini, ilgili yazının sadece kontenjanlı bölümlere ikinci üniversite kapsamında kayıt hakkı getirdiğini, aynı fakülteye aynı anda (ikinci üniversite de dahil) kayıt olma gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Kendisinden bu yazının bir örneğini mail olarak talep ettim, mümkün olmadığını söyledi. Yök ile de iletişime geçmeye çalıştıysam da gün boyunca aramama rağmen telefonla ulaşmam mümkün olmadı.
    Anadolu üniversitesi açıköğretim yönetmeliğinde de bu durum mevcut; fakat Yök’ün bu son yazısı belki kayıt yapmaya imkan sağlar diye düşünüştüm. Düşündüğüm gibi olmadı malesef.

     1. Evet belirtmiştiniz; fakat Yök’ün göndermiş olduğu söz konusu yazının tamamını bilemediğimiz için belki bu yazıyla birlikte aynı üniversitenin ikinci bir bölümüne kayıt yaptırma gibi bir durumun da söz konusu olabilme ihtimalini düşünmüştüm.
      İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler…

     2. Sizi düşündüğünüzü bende düşünüp üniversitelere ona göre yazıp sordum ama maalesef böyşle bir hakkımız olmadığını belirttiler.

 154. merhaba hocam. medya ve iletişim, fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümlerinin (tahmini) harç ücretleri ne kadar acaba? ve kayıt yapıp diğer dönemler kayıt yenileme yapmazsak durumumuz ne olur?

  1. Yıllık 500tl civarıdır. Her dönem 250 tl civarı ödüyorsunuz. Kayıt yenileme yapmadığınız dönemde o dönemin derslerini bir sonraki yıl aynı dönemde alıyorsunuz. Harçtanda borçlu kalmıyorsunuz.

 155. mrhb ben gecen yıl aöf önlisansımı aldım lisans tamamlamya başvurmak istiyorum tarih bellimi interntten tekrar kayıt yaptırcammı bilgi verirmisiniz bu konuda lütfen

 156. iyi aksamlar…ben anadolu üniversitesi adalet,sosyal hizmetler,ve edebiyat bölümlerinin harçlarını ve sınav basına verılen ucretı ogrnemk ıstyorum..lütfen..cok tesekkur ederım..ıyı aksamlar

 157. Ben açıköğretim sosyal hizmetleri kazandım.Ama bu bölümü parasından dolayı pek düşünmüyorum.Ek yerleştirme hakkı kullanabilir miyim?

 158. ben erzurum atatürk üniversitesi açık ögretim adelete yerleştim ama okumak istemiyorum ek tercih hakkımı kullanabiklirmiym lütfen cvp bekliyorm

 159. anadolu unıversıtesı adalet kazandım bır kac sorum olacak cevap verırsenız sevınırım bırıncı sorum kayıt yaptırıp ek tercıh yapabılıyor muyuz dıgerı ıse anadolu unıversısetısıne gıdıp ders e gırebılıyor muyuz sorularımın cevaplarını verırsenınz mutlu olurum

 160. iyi günler…
  ben sosyal hizmetler açık öğretim fakültesini kazandım. harç parası ne kadar öğrenmek istiyorm ve hangi bankaya yatacağını hangi ay ve günler içerisinde yatması gerektigini öğrenmek istiyorum ayrıca kayıt yaptırdıktan sonra dondurmak istiyorum mümkünmüdür acaba… şimdiden teşekkürler

  1. Anadolu Üniversitesi 2 yıllık Sosyal Hizmetler için her dönem 250+71 tl civarı ödeyeceksiniz. Vakıfbanka ödeyeceksiniz. Kayıt tarihleri içinde yani 10-28 Eylül arası ödeyeceksiniz. kayıt olduktan sonra sınavlara girmeyerek dondurabilirsiniz.

 161. Merhaba erzurum sosyal hizmet yazmayı düşünüyorum ek tercihlerde acaba sınavlara internet üzeri mi giriliyor uzaktan eğitim gibi yoksa normal iktisat işletme okuyan biri gibi girecem sınavlara ve memleketimde girebiliyor muyum bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

 162. mrb ben bu sene acıkogretım adalt bolumu geldı acaba derslere girme mumkunmu bıraz aydınltırmısınz harc ucretlerı ve bolumun ış olanagı var dıe bılıorum dogrumu?

  1. Derslere girmeniz dersleri veren hocaların insiyatifindedir. Harçları dönemlik 330tl civarıdır.İş olarak ta;
   Adalet yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

 163. meraha ben erzurumda tarih okuyorum ikinci üniversite olarak adalet okumayı dşünüyorum acaba kayıtlar ne zaman ve harçlar ne zamn yatmya başlayacak şimdiden çok teşekkür ederim ….

 164. selam.. ben acıköğretimden eskişehir anadolu üniversitesi bankacılık sigortacılık kazandım kayıt ücreti ve harç miktarı ne kadardır yardımcı olursanız sevinirim….

 165. netten baktm 250 tl diye vermişler. Net bi fiyat yok mu acaba aileme ona göre sölicm.. ilgilenirseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER..

 166. hocam 2012 2013 öğrenim yılı içinde harçların kalkacağı söyleniyor,doğrumudur? teşekkürler

 167. ben kocatepe üniversitesi bilgisayar programcılıgını kazandım ama uzaktan eğitim bunun harç parası ne kadar ögrenmek istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

 168. arkadaşlar be n adıyaman besni myo okulunu kazandım muhasebe ve vergi idaresi ne kadar harç yatıracagımı bilmiyorum az bana yardım cı olurmusunuz

 169. merhaba işletme 4. sınıf ögrencisiyim.2011-2012 ögretim yılının 2.taksidini yatırmadım.harçların kaldırıldıgını duydum şimdi ne olacak yani geçen harcımı yatırıp bu dönem mi yatırmayacagım kayıt yenilemem nasıl olacak ??yardımmm

 170. açıköğretim ingilice öğretmenliği okuyorum bugün itibari ile harçların kalktığı söyleniyor bizim bölüm için geçerli mi acaba bilgi verirseniz sevinirim

 171. Mrb ben 2008 yılında acikogretim fak. calışma eko.ends.iliskileri bölümünde okuyordum..2donem harç parami yatırmadım kaydim silindi ama borcum duruyor…ve bu sene sosyal hizmetler bölümünü tercih ettim kayit olmam için önce borcumuzu ödemem gerekiyor????

 172. merhaba.ben aöf uluslararası ilişkiler yazdım geldi ama ben kayıt yaptırmasam kaydım silinir mi?ek yerleştirmelerden aöf laborant ve veteriner sağlık yazmak istiyorum.birde öss ile yerleştiğim 2 yıllık harita kadastro okuyorum. 2 aöf birden okuyamıyorum bildiğim kadarıyla.internetten ön kayıt yaptırdım ancak evrak teslim etmedim daha.2 önlisans birden okuyabiliyor muyum ?bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 173. merhaba ben yeni kayıt yaptırcam aöf halkla ilişkiler ve tanıtım harc ne kadar bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 174. merhaba ben sağlık kurumları işletmeciliği öğrencisiyim ama bölümüm iyi bir bölüm mü onu bilmiyorum bazı arkadaşlarım çok iyi olduğunu söylüyor bazı arkadaşlarımda çok önemi ve geçerliliği yok diyor iş bulabilirmiyim yada ne tür işler yapabilirim öğrenebillirmiyim

 175. ben insan kaynakları okuyorum. 1. sınıftan 3 dersim var kaldığım. Ne zaman kayıt yaptırıcam nasıl ve nerden yaptırıcam bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim..

 176. slm ben nsan kaynakları okuyorum ama 1. sınıftan kaldığım 3 dersim var sınıf atlayamadım ama şu anda kayıtlarla alakalı ne yapıcağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun..

 177. rica etsem sorularımı cevaplarmısınız.
  Hangi bölümler kredili sisteme geçti?
  Ayrıca 2 sene önce aöf bıraktım.ama fakülteye (okulu dondurma gibi) herhangi bir bildirim yapmadım.Şimdi devam etmek istesem edebilirmiyim. Edersemde ne kadar ücret ödemem gerekiyor.
  Yarı dönemdede kayıt yaptırabiliyormuyuz?
  (önlisans bitirdim dgs ile 4 yıllık işletme bölümüne kayıt yaptırmıştım)

 178. Anadolu Üniversitesi turizm otel işletmeciliği 2 yıllık yerleştim.harc ücreti ne kadardır.???? yardımcı olursanız cok memnun olurum..

 179. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile örgün öğretim için kayıt yaptırdım. Ayrıca Açıköğretim Fakültesi’nin dikey geçiş kayıt…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu