Açıköğretim Dersleri 1 Kasım’da Üniversitelerde Başlıyor

Açıköğretim Dersleri 1 Kasım’da Üniversitelerde Başlıyor

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi Öğrencileri için tüm Türkiye’de üniversitelerimizde açıköğretim dersleri 1 Kasım‘da verilmeye başlanacaktır.

2014 – 2015 eğitim-öğretim yılında dönemlik kredili sistemde eğitim verecek olan Aöf Açıköğretim Bölümlerine kayıtlı olan öğrencilere yönelik üniversitelerde verilecek dersleri, ders günleri ve saatleri ile hangi üniversitelerde verileceği aşağıdan okuyabilirsiniz arkadaşlar.

Açıköğretim Dersleri 17 kasım’da Başlıyor


Aöf Derslerinin Verildiği Okullar;

2014-2015 öğretim yılında tüm illerde ve 10 ilçe merkezinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yürütülecektir.

İSTANBUL’daMarmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi – HAYDARPAŞA, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – ANADOLUHİSARI, İktisat Fakültesi – BAHÇELİEVLER, olmak üzere 3 merkezde

ANKARA’daAnkara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – CEBECİ, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – BEŞEVLER,

İZMİR’deDokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – BUCA, Yaşar Üniversitesi: Selçuk Yaşar Kampusu – BORNOVA, olmak üzere 2 merkezde 

ESKİŞEHİR’de, Anadolu Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – YUNUS EMRE KAMPUSU ve Açıköğretim Eğitim, Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası – Yunus Emre Kampusu Girişi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – MEŞELİK KAMPÜSÜ, olmak üzere 2 merkezde yürütülecektir. Yüz yüze verilecek akademik danışmanlık dersleri aşağıda sıralanmıştır.

DERSLERİN VERİLDİĞİ TÜM OKULLARI VE SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Güz Dönemi Ders Programı

1 kasım 2012 tarihinde başlayacak olup 23 Ocak 2013 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihler içinde bulunduğunuz ilde dersin verildiği üniversitede kayıt, ek ücret vb gibi herhangi bir şart olmadan sadece öğrenci kimliğinizi göstererek derslere katılabileceksiniz.

Güz Döneminde Üniversitede Hangi Dersler Verilecek;

İktisada Giriş I, Genel Muhasebe I, Matematik I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü, İstatistik I, Mikro İktisat, Finansal Yönetim I, İngilizce I, Denetim, Türk Vergi Sistemi, Maliyet Muhasebesi.

 

Bahar Dönemi Ders Programı

14 Mart 2013 tarihinde başlayacak olup 31 Mayıs 2013 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihler içinde bulunduğunuz ilde dersin verildiği üniversitede kayıt, ek ücret vb gibi herhangi bir şart olmadan sadece öğrenci kimliğinizi göstererek derslere katılabileceksiniz.


Bahar Döneminde Üniversitede Hangi Dersler Verilecek;

İktisada Giriş II, Genel Muhasebe II, Matematik II, Osmanlı Türkçesine Giriş II, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları, İstatistik II, Makro İktisat, Finansal Yönetim II, İngilizce II, Finansal Tablolar Analizi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Maliyet Yönetimi.

 

Dersler Hakkında Diğer Bilgiler

Açıköğretim Dersleri, resmî tatil günleri (31 Aralık, 01 Ocak, 23 Nisan, 01 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.

Hepinize başarılı bir eğitim yılı diliyoruz

121 Yorum

 1. Elazığ Fırat Üniversitesinde verilen açık öğretim derslerinde iktisata giriş ve genel muhasebe dersleri aynı gün ve aynı satte verilmiş iki derse birden nasıl girileceğini bilgisi olan varsa bizlerede soylermı acaba?

 2. Sosyoloji 3.sınıf öğrencisiyim.(7.dönem)Yardımcı kaynak bulamıyorum.Üniversite programlarına baktım bize yönelik ders programı yok. Sadece sınava odaklanmaktan çok öğrenmeyi istiyorum.Eğer bol alıştırma yapabileceğim bir kaynak bana önerirseniz çok memnun olacağım.

 3. Ben sosyal hizmet 1.sınıf öğrencisiyim sistemin değişmesi ve yeni kayıtlı olduğum için birçok şey yabancı bu tür durumları göz önünde bulundurarak öğrencileri daha detaylı bilgilendire bilirsiniz bu genel sorudan sonra kendi derslerimi istanbulda hangi üniversitelerden alabilirim ?teşekkürler.

 4. ben okul öncesi öğretmenliği okuyorum 2. sınıfım neden bizim derslerle ilgili birşy yok :(((((

 5. neden sadece 1.sınıflar düşünülmüş 2. 3. ve 4.sınıflar neden faydalanamıyor bu nasıl adaletsiz bir adalet ???

 6. MERHABALAR… ya ikinciöğretim varmı acaba. gündüz çalışanlar için. ayrıca öğrenci kartlarımız ne zaman basılacak?

 7. bu ülke eğitim çalışmalrında herzman böyle olmak zorunda mı ya neden herkes herşeyden faydalanamıyor bari böyle birşeyi yürülüğe koydunuzz diğer öğrencileride düşünme nezaketinde bulunsaydınız daha makbule geçerdi emin olun

 8. merhaba ben ıstanbuldan yazıyorumm..ist üni iktisat bölümünde dersler hafta sonu kacta baslayacak bılgı verırsenız sevınırımm.a.ö.ü iligili.kolay gelsın

 9. ben 4.sınıf hiç bir yer ders vermiyor bizler neden düşünülmüyoruz son senemiz zaten :/

 10. adalet aöf1 sınıfta okuyorum gaziantepte acaba varmı dersleri yardımcı olursanız sevinirim

 11. merhaba ben yerel yönetimler 1 sınıftayım.Derslere katılmak için herhangi bir kayıt gerekiyor mu?birde ben matematik iktisat ve ingilizce derslerine katılmak istiyorum yalnız bazı derslerin saatleri çakışıyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler

  1. Merhaba. Ben yerel yönetimler 2. Sınıftayım acaba Ordu üni. Varmıdır bu dersler.

 12. işletme 4.sınıf ögrencısıyım marmara üniv. 4.sınıflara dersleri varmı bilgilendırırsenız sevınırımm

 13. türk dili ve edebiyatı 2ncı sınıf dersleri verilmiyor mu acaba ? sadece 1nci sınıfa özgü mu ?

 14. merhabalar ben felsefe okuyorum yeni başladım bursada oturuyorum alanımla ilgili dersler varmı acaba ?bulamadım da.

 15. Bu nasıl bir açıklama…!
  Derslerin başlangıç ve bitiş tarihleri belli ancak saatler konusuna hiç değinilmemiş.Açıköğretim Fakültesi okuyanlarn birçoğu normal üniversitelerin saatleriyle çalışanların saatlerinin uymamasından dolayı gidemediğinden açıköğretimi seçmiş değilmi?Neden bir bilgi yok bu konuda.

 16. mrb arkadaşlar sosyoloji bölümü 2. sınıftayım istatistik dersine katılmak istiyorum günleri ve saatlerinde bana yardımcı olurmusunuz nasıl katıla bilirim teşekkürler.

 17. ARKADAŞLAR BEN KAMU YONETİMİ 3 SINIV OKUMAKDAYIN SORULARI CEVAPLARI ARİYOM BULAMIYOM
  1)HALKLA İLİŞKİLER SORULARI
  2)SOSYAL POLİTİKA SORULAR
  3) İKTİSATA GİRİŞ 1 SORULARI
  4)GENEL İŞLETME SORULARI
  5) DEVLET BUTCESİ
  6)KENTLEŞME VE KONUT POLİTİKALARI SORULARI CEVAPLARI+
  7)KAMU PERSONEL HUKUK SORULARI CEVAPLARI
  8) GENEL MUHASEBE -1 SORULARI CEVAPLARI
  9) SOSLAY BİLGİSİ VE ARAŞTIRMA YONTELERİ SORULARI
  ARKADAŞLAR BU DERSLERİ ALIYORUM BU SORU CEVAPLARI İNTERNETTEN YADA KİRTASİYELERDE YOK BANA YARDIMCI OLSANIZ SEVİNİRİM İİİ GUNLER SİZE ?

  1. Çıkmış soruları yada soru bankalarını tavsiye etmiyorum. Bu yıl sistem değiştiği için üniversitenin ne yapacağı belli olmaz o yüzden kitaplardan çalışmanızı öneriyorum.

 18. merhaba,
  İstanbuldaki listeye baktığımda ingilizce var ama almanca yok?konuyla ilgili bilgi verebilecek birisi varmı?Ek ders yada destek alabileceğim bir kurum???

 19. ögrenci kimlik kartı nezaman verılecek yoksa bulundugumuz sehırdekı üniversiteye nasıl girecegiz.

 20. ben istanbuldaym maliye 1,sınıf öğrencisiyim ne yapmam gerekiyor hafta sonu hangi kampüse gitmeliyim yardım edermisiniz…

 21. Merhaba ben zonguldak ‘ta oturuyorum Adalet bölümü dersleri neden verilmiyor öğrenebilirmiyim

 22. Ya neden iktisat 3.sınıf dersleri yüz yüze eğitimde yok ?Bilginiz var mı bu konu hakkında..

 23. Merhabalar,

  3. sınıf işletme okuyorum. Marmara üniversitesinde 3. sınıfın derslerini göremedim. ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK – MALİYET YÖNETİMİ vs. gibi derslerin eğitimi yok mu?

 24. adalet 2. snftaym. ya bu vizeler ne zaman başlyo. bide her üniversitede ders veriliomuş bizim niçin haberimiz yok .. yardımcı olurmusunuz.:)

 25. merhaba.ben bahcelıevlerde oturuyorum.marmara unıv ıktısat fak derslere gırebılıyormuyuz.ben 4 sınıfım ama 3 sınıftan fınansal yonetım ve malıyet muhasebesı kaldı. 🙂 bu dersler verılıyomu acaba..ayhan-alir hot..adresıne maıl atarsanız cok sevınırım

 26. Açıköğretim önliisans eczacılık hizmetleri okumuş biri herhangi bir üniversitede örgün 5 yıllık eczacılık bölümünü kazanınca okuduğu desleri görmüş sayılıp muaf olabilir mi?

 27. Neden ilahiyatla ilgili derslere girilmiyor acaba biz neden dusunulmuyoruz ozellikle arapcadan butun ogrenciler magdur ricam bize de derslere girme hakki verilmesi simdiden tesekkurler.

 28. Ben onlisans ilahiyat ogrencisiyim bize neden derslere girme hakki taninmamis ozellikle arapcadan tum ogrenciler zor durumda bize de bu kolayligi saglarsaniz seviniriz simdiden tesekkurler

  1. Anadolu üniversitesi her yıl öğrenci sayısına ve yoğunluğuna göre bazı dersleri anlaşmalı üniversitelerde haftasonları veya hafta içi akşamları ücretsiz olarak ve devam zorunluluğu olmadan sunmaktadır.

  1. Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri, 1 Kasım 2014 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.
   Aşağıdaki dersler verilmektedir sadece.
   İktisada Giriş I, Genel Muhasebe I, Matematik I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve
   Ölçü, İstatistik I, Mikro İktisat, Finansal Yönetim I, İngilizce I, Denetim, Türk Vergi Sistemi, Maliyet Muhasebesi.

 29. Merhaba ben bu sene eskişehir aciköğretim fakültesine sağlık kurumları işletmeciliği bölümüne kayıt oldum. Bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Evde kitaplara kendim çalışmaktansa derslere girmek istiyorum. Sınav tarihleri belli fakat hangi derslerden girecegimız belli değil yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. BURAYA tıklayarak 2014-2015 eğitim yılında üniversitelerde verilen dersleri ve hangi tarihlerde hangi üniversitelerde olduğunu görebilirsiniz.

   1. mrb. işletme maliyet muhasebesi-finansal yönetim ve İngilizce derslerine girmek istiyorum fakat Balıkesir Merkezde nerede olduğunu linkten göremedim varmı acaba? bilgilendirirseniz sevinirim.. Teşekkürler

 30. açıkögretim ilahiyat birinci sınıfım benimde yüzyüze ders alabilecegim bir kul varmı istanbulda yaşıyorum

 31. ikdisat 3. sınıf ögrencısıyım derslerim yazmıyor ders verılcek olan lıstede nerede ders alabılırım

  1. Anadolu Üniversitesi listede yazılı olan dersler haricinde yüzyüze ders imkanı sunmamaktadır.

 32. Kamu yonetimi 3.snif ogrencisiyim yukarida belirtilen İktisada Giriş I, Genel Muhasebe I, Matematik I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü, İstatistik I, Mikro İktisat, Finansal Yönetim I, İngilizce I, Denetim, Türk Vergi Sistemi, Maliyet Muhasebesi. ..Sadece bnlar.veriliyor demi haricinde yok?

 33. Derslere katılabilmek için ne yapmak gerekiyor? Direkt gidip pazar günü girebiliyor muyum yoksa kayıt mı yaptırmam gerekiyor?

  1. Herhangi bir kayıta gerek yok. öğrenci kimliği ile direk derslere girebiliyorsunuz. Kayıt yoklama devam zorunluluğu yoktur.

 34. ben açıköğretim sağlık kurumları işletmeciliği 1.sınıf öğrencisiyim mat1 ing1 iktisad1 derslerini alcam ama günleri ve saatleri bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  1. Konuyu okursanız hangi üniversitelerde ne zamanlar olduklarına dair bilgi bulunmaktadır.

 35. Ensar vakfinda ilahiyat dersleri veriliyo diye biliyorum az bi ucretle sanirim. Ilahiyat dersleri verilmemesi haksizlik anadolu universitesine duyrulur

 36. Iyi akşamlar 31 Kasım tarihinde başlasam sorun olurmu herhangi bir kayıt yaptırmak gereklidir.

 37. Merhaba,yerel yönetim 1. Sınıf. Öğrencisiyim.bu dersleri yüzyüze ders alma şansım varmıdır?varsa nerede alabilirim.tşk.

 38. Arkadaslar isletme ogrencisiyim adim ismail lutfen bu dersleri veren kim nerde verilio bi msj atarsaniz cok sevinirim lutfen 0506 944 47 57 haber bekliom birinizden

 39. selam ben işletme okuyorum 4. sınıftayım ama 3. sınıftan alttan derslerimde var Konya da ikamet ediyorum yüz yüze dersleriniz Konya da da var mı varsa hangi okullarda hangi saatlerde bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 40. Merhaba ben sosyoloji 1.snif öğrencisiyim bizim girebilceğimiz dersler yok mu acaba

 41. merhaba ben kamuyönetim 1. sınıf öğrencisiyim kayseride erciyes üniversitesnde ders varmı varsa hangi günler saat kacta

  1. Yüzyüze ücretsiz akademik derslerin hangi illerde ve üniversitelerde verileceğine yazımızdan bakabilir veya üniversiteye giderek bizzat öğrenebilirsiniz.

 42. İLAHİYAT neden yok yaa böyle saçmalıkmı olur,biri bana bunun mantığını açıklayabilirmi ?

 43. Medya ve iletisim bolumundeyedim hangi üniversite ders veriyor acaba yaşar üniversitesi mi? dokuz eylül mü ?

  1. Yaşar Üniversitesi. Yazıdaki ek dosyayı indirerek hangi üniversitelerde ders yapıldığına bakabilirsiniz.

 44. Ben sosyoloji 1.sinif ogrencisiyim nigde universitesinde derslere girebilir miyim cumartesi pazar mi yoksa hafta ici olan dersler mi bide

 45. Aöf Sağlık Kurumları işletmeciliği 2. Sınıf ogrencisiyim dokuz eylulde derslere girebilirmiyim ?

 46. Anadolu üniversitesi lisans sosyal hizmetler bölümü okumayı düşünüyorumda fakat;7ve 8 dönemde ders devamlılığı olan sosyal hizmetler uygulaması 1-2 dersleri var bu derslere katılmak için eskisehiremi gitmem gerekli yoksa bulunduğum ildeki üniversitelerde katılabiliyormuyum.

 47. Açık öğretim ogrencisiyim kocaeli üniversitesinde alanım olan derslerin derslikleri yok sistemde yanlış görünüyor bu konuda ne yapabilirim ?

 48. Ben bu 2016/17 eğitim öğretim yılına girilmeden ÖSYS 2016 ek tercihte 1. sıraya ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) bölümünü ve 2. sıraya da ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Porsuk Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı yazmıştım daha önce sizin istediğiniz bölümü 1. sıraya yazın dediğiniz yazıyı okuyarak ilk sıraya ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) bölümünü yazdım ve dün sabah osym’nin resmî web sitesine girdigimde de ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) bölümüne SGK ile yerleştiğimi gördüm peki ama benim burada asıl merak ettiğim konu Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde yüzyüze eğitim veriliyor mu? Yani ben Ankara’da yaşıyorum Eskişehir’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde mi yüzyüze eğitimi almam gerekiyor google kısa bir araştırma yaptım ve 2014/15 eğitim öğretim yılına göre Eskişehir Anadolu Üniversitesi için Ankara’da; Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi vb.. Üniversiteler tarafından yüzyüze eğitimin verildiğini okudum acaba bu halen geçerli mi yani 2014/15 eğitim öğretim yılına ait bir haberdi o cevaplarsanız memnun olurum teşekkür ederim.

 49. Mrb bn açık öğretim tıbbi laborant ve veteriner okuyorum ikinci sınıfım. Yüz yüze ders almak istiyorum Eskişehir de. Böyle bir imkan var mı

 50. Merhaba Türk dili ve edebiyatı 1.Sınıfım hafta sonu derslerin olduğunu söylerek kayıt yaptırmıştım ama şimdi hafta sonları ders olmadığını yüz yüze egitimlerin belirli zamanlarda verileceğini söylüyorlar ki edebiyat için ders veriyorlar mı bilgimde yok açıkçası,linke girdigimde hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim, başta böyle bir bilgi verip sonra değiştirmek çok yanlış bi bilgi aktarımı her alanin derslerinin verilmesi taraftariyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu