Açıköğretim Aöf Sınav Günü İçin Öneri ve Tavsiyelerim…

Açıköğretim Aöf Sınav Günü İçin Öneri ve Tavsiyelerim…

 

Açıköğretim sınavlarının hepsinde işinize yarayacak ve başarılı olmanıza katkı sağlayacak, daha önce denenmiş yöntemler ve uygulamarı derlediğim ” açıköğretim sınavları hakkında hatırlatma ve tavsiyeler isimli konumu okumanızı şiddetle tavisiye ediyorum..

Sınavlar Hakkında Bilgiler;

– Sınavlar 2 güne ve gün içinde sabah ve öğleden sonra olmak üzre toplamda 4 oturumda yapılmaktadır. 1. ve 3. sınıf dersleri sabah, 2. ve 4.sınıf dersleri öğlenden sonra yapılmaktadır.

– Sınava Giriş Yerlerini İnternetten Öğrenemeyen veya Öğrenci Sayfasına Girmekte Sorun Yaşayanlar Aöf Bürolarına Giderek Sınav Giriş Belgenizi Bürodan Çıkartabilirsiniz.

– Sınav Günleri Aöf Büroları Saat 07:30’da Açılmaktadır ve Gün Boyu Açıktır. Herhangi Bir Aksilikte Bürolara Gidebilirsiniz.

– Sınavda Yanınızda Öğrenci Kimliğiniz, Sınav Giriş Belgeniz ( Sınav Giriş Belgesi Çıkarma ) ve Nufüs Cüzdanınız ( veya Ehliyetiniz ) Muhakkak Olmalı, Bunlardan Biri Yoksa Sınava Alınmazsınız.

– Sınavlar Başlasa Bile İlk 15 Dakika içinde Salona Gelmeniz Halinde Sizi Sınava Almak Zorundalar Unutmayın Arkadaşlar.

– Öğleden Önceki Sınavlar Saat 09:30’da, Öğleden Sonraki Sınavlar Saat 14:00’da Başlamaktadır. Yani Sabah 09:45’e, öğleden sonra 14:15’e kadar sınava girebilirsiniz. Ama bu son yazdıklarım mazeretli saatlerdir. O Saatlerden Sonra Ne Olursa Olsun Sınava Alınmazsınız.

– Sınav Salonuna Cep Kapalı Dahi Olsa Cep Telefonu Sokmak Yasaktır Arkadaşlar. Yakalanırsa Sınavınız Geçersiz Sayılır. O Yüzden Telefon Götürecekseniz Yanınızda Emanet Edebileceğiniz Birilerinide Götürün Arkadaşlar.

– Sınavda Sadece 4 İşlem yapabilecek Olan Basit Hesap Makineleri Kullanmak Serbesttir. Eğer Hayır Yasak Diyen Çıkarsa Ona Direnin ve Okul Sınav Yetkilisine veya Sınav Kat Yetkilisine Sormasını Söyleyin. Ama Fonksiyonel Hesap makinesi Kullanmak yasaktır. ( İşlemin tamamını ekrana Yazıp Bir Anda Çözen Hesap makineleri )

– Sınav Sonunda Cevap Şıklarını Bir Yere Not Edipte Çıkmak yasaktır. Yazacaksanız Bunu Çaktırmadan Yapın. yakalanırsaız Kopya Diye Değerlendirilebilir.

 

Sınav Günü ve Sınav Anı Neler Yapmalısınız!

-Sınav günü sınav yerinize mümkün olduğu kadar erken gidin ( Tavsiyem en az 1 saat önce ). Yanınızda mutlaka o günkü sınava ait ders kitabı veya notları bulunsun yoksa erken gitmenin bir anlamı yok.

– En kolay olan dersten zor olan derse doğru çalıştıklarınızı veya üniteleri tekrar edin. Bu size en azından 3-4 soru fazla çözdürecektir. Unutmayın sınav anında akla en son çalıştığınız konular gelecektir.

– Sınav için binanın kapısı açılsa dahi başlamaya 5 dakika kalana kadar içeri girmeyin ve ders çalışmaya devam edin. Bırakın giren girsin içeri ancak orda boş boş oturup sağa sola bakarlar. İçeri girmediğiniz o en az 20 dakikalık sürede 2-3 ünite daha çalışırsınız.

– Sınav salonuna en son giren ve salonda en son çıkan siz olun. İlk girenlerden olursanız boşuna orada oturup sıkıntı yapar stres olurusnuz. En son girene kadar ders çalışın.

– Sınavda en son hangi dersi çalıştıysanız, İlk önce onun sorularına bakın. Aklınıza ilk gelenleri cevaplayın ve işaretleyin. Sonra diğer sorulara ve derslere bakarsınız. Unutmayın en son çalıştığınız ders ilk aklınıza gelecek olandır.

– Soruları cevaplarken şık eleme yöntemi kullanın önce doğruya bakmak yerine yanlışları bulun ve üzerlerini çizin, zaten doğru kendiliğindne ortaya çıkacaktır.

Açıköğretim Sınav Taktiği - Herkes Bilsin İstedik

Açıköğretim Sınav Taktiği – Herkes Bilsin İstedik

– Herşeyi yaptınız ama cevabını bilmediğiniz 3-4 sorumu kaldı. o zaman destekli ve teknik sallamanın zamanı geldi demektir. Sizin de Herkesin Bilmesi Gereken Sınav Taktiğini uygulamanızın vakti geldi demektir. ( Öyle Nedir Bu Diye Bakmayın Hadi Yazıya Tıklayın Okuyun )

– Sınavda ne kadar az Stres yaparsanız O kadar başarılı olursunuz unutmayın. Yanınızda çikolata ve su bulundurun. Sınavdan önce yersiniz veya sınav esnasında içersiniz.

– Sınav salonundan en son siz çıkın. Unutmayın her an bir Amerikan yardımı gelebilir 🙂 Yani hocalar yardımcı olabilir. Benim 7 yıllık öğrenci hayatımda olmadı ama çok arkadaşımdan yardım aldıklarını duydum.

Sınava Giriş Belgenizi Öğrenci Sayfasından Çıktı Almak İsteyenler Aşağıdaki Linkten Nasıl Çıktı Alacağınızı Öğrenebilirsiniz….

Aöf Sınav Giriş Belgesi Çıkarma

Şimdiden hayatınız boyunca girecek olduğunuz sınavlarda başarılar dilerim arkadaşlar. Umarım yukarıda anlattıklarımı sıkılmadna okumuş ve faydalanmışsınızdır.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 Yılı Yaz Okulu Açılıyor

  Anadolu Üniversitesi pandemi nedeniyle yaz okulunu kapatmış ve yerine üç ders sınavını getirmişti. (İlgili duyuru için tıklayınız.) Öğrencilerden yoğ... Devamını Oku

 • 2020 Açıköğretim Üç Ders Sınavı Yapılacak

  Üç ders sınavları 22 – 26 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacak. Anadolu Üniversitesinin duyurusunun ardından sı... Devamını Oku

 • AOF Formasyon Kaldırıldı

  Pedagojik Formasyon, eğitim fakültelerinden mezun olmayan fakat öğretmenlik yapmak isteyenlerin bölümleri sonrasında eğitim verebilecek yetiye ulaşma... Devamını Oku

 • 2020 Açıköğretim Online Final Sınavı Kuralları

  Koronarivüs nedeniyle bir çok sınav ertelendi veya online olarak yapılıyor. Açıköğretim sınavlarıda arasınav ve final sınavı olarak online yapılan sı... Devamını Oku

 • Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Kaldırıldı

  Koronavirüs nedeniyle bahar dönemi açıköğretim sınavları (arasınav ve dönemsonu sınavları) online olarak yapılmıştı. Online sınavlar neticesinde bir ... Devamını Oku