Açıköğretim 2013-2014 Kayıt İşlemleri

Açıköğretim 2013-2014 Kayıt İşlemleri

ÖSM 2013 tercih sonuçlarına göre açıköğretime ( aöf ) yerleşen 205.367 kişi için kayıt tarihleri ve işlemleri belli oldu.

 

2013-2014 eğitim dönemi eğitim ve sınav takvimi belli oldu. buna göre ÖSS sonuçlarına göre tercih yapmış ve açıköğretime yerleşmiş olan ikiyüzbinden fazla kişi için kayıt tarihleri ve işlemleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yetkililerince açıklandı. 

A.Ö.F.’den yapılan açıklamaya göre ÖSYS sonuçlarına göre kayıt işlemleri 2 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Eylül salı günü son bulacaktır. Kayıtlar tüm yurtta bulunan açıköğretim büroları aracılığı ile yapılacaktır. Kayıt tarihleri içerisinde tüm Aöf büroları Cumartesi ve Pazar günleri de açık olacak ve kayıt almaya devam edeceklerdir. Kayıt işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda üç aşamalı olarak yapılacaktır. İlk aşama İnternet üzerinden bilgilerinizi girdiğiniz ön kayıt, ikinci aşama öğrenim giderlerinin bankaya ödenmesi ve üçüncü aşama olarak ta size en yakın aöf bürosuna giderek kaydınızın tamamlanması olarak gerçekleşecektir. Bu üçünden birisini gerçekleştirmezseniz kayıt olmamış olursunuz.

2013-2014 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri 

Kayıt Türü Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi Mazeretli Kayıt
Tarihi
Süre
         
YENİ KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
– ÖSYS Yeni Kayıt
– Jandarma MEÖP
– AYÖS
– Af Kapsamında Kayıt (6353 s. Kanun)
02 Eylül Pazartesi
17 Eylül Salı
16-17 Eylül 2,5 Hafta Başvuru
2,5 Hafta Kayı

 

Kayıt Yenileme Tarihleri;

KAYIT YENİLEME
GÜZ DÖNEMİ
 – Açıköğretim
 – İktisat
 – İşletme
16 Eylül Pazartesi
27 Eylül Cuma
  2 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME
BAHAR DÖNEMİ
 – Açıköğretim
 – İktisat
 – İşletme
24 Şubat 2014 Pazartesi
07 Mart 2014 Cuma
  2 Hafta Kayıt Yenileme

 ÖSS sonuçlarına göre + Jandarma MEÖP + AYÖS + ve Af Kapsamında yer alan kayıt işlemleri, 2 Eylül pazartesi başlayacak olup, 17 eylül salı günü son bulacaktır. Kayıt tarihleri uzatılmayacaktır. 

 

Açıköğretim 2013 Kayıt İşlemleri;

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre yerleşerek kayıt olacak öğrenciler aşağıdaki adımları izleyeceklerdir.

1- İnternet Üzerinden Ön Kayıt

kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek buradan “ÖSYS Yeni Kayıt ” linkine tıklayın. Açılan sayfada yer alan alanlara bilgilerinizi girin ve işlemi bitirdikten sonra çıktısını alın. 

2- Öğrenim Giderlerinin Bankaya Ödenmesi

İnternet üzerinden ön  kayıt yaptıktan sonra size en yakın Vakıfbank’a giderek Açıköğretim kayıt bedelini yatıracağınızı belirtin. T.C. Kimlik numaranızla ödemenizi yapın. ( Bu tutar 205tl civarı olacaktır )

3- Aöf Bürolarında Kesin Kayıt İşlemi

Size en yakın Aöf bürolarına giderek buraya kayıtlar için istenmiş olan ve aşağıda yer alan belgeleri teslim edin.

a- İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
b- Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
c- Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
d. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge. ( Diplomanızın vs orjinalini aöf bürosuna götüreceksiniz. Noterden tasdik ettirmeyin )
e. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

Bu aşamaları tamamladığınızda artık sizde bir açıköğretim öğrencisi olmuş oldunuz. Kayıt işleminiz bittiğinde sizlere kimlik kartınız çıkana kadar geçici bir öğrenci belgesi verilecektir, bunu kaybetmeyin. Kitaplarınızı kayıt olduğunuz Aöf bürosundan teslim alacaksınız unutmayın. Öğrenci pasosu başvurularınızı yine kayıt olduğunuzda bürodan yapabilirsiniz. 

 

Sorularınız var ise yorum olarak yazarsanız cevaplamaya çalışırım arkadaşlar.

42 Yorum

 1. benim tercihimde laborant veteriner sağlık çıktı ben mezun olunca hastaneler de çalışabilir miyim?

 2. ben 1. sınıf maliye öğrencisiyim ilk dönem notum 1.98 ikinci dönem finallere giremedim 0,90 sınıfta tamamen mi kalıyorum yoksa ikinci sade ikinci dönem mi ? vede tekrar kayıt yaptırmam gerekiyor mu bu kayıt tarihi ne zaman ?

  1. İlk ve ikinci dönem sonunda CD,DC DD ve FF aldıklarınızdan kalıyorsunuz. Bunların üzerindeki not aldığınız derslerden geçiyorsunuz.

 3. ben bankacılık ve sigortacılık 2 yıllık ön lisans okuyorum merak ettiğim bişey var bu bölümden mezun olunca kpss den atanma yapılıyor mu..şimdiden çok teşekkürler…

  1. ben mezun olduktan sonra 1 sene dersaneye gittim ama bu sene de bir başvuru hatası yüzünden sınava giremedim açıköğretime kayıt yapmamda bir sakınca var mı?(12.sınıftayken sınava girdim , ondan sonraki sene giremedim.)

 4. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Ön lisans mezunuyum. Açık Öğretim Kamu yönetimi 3. sınıftan başlamam için nelere yapmam gerekiyor

 5. akdeniz çevre koruma ve kontrol kazandım fakat başka şehre taşınacağım içn gidemeyeceğim açık öğretim fotoğrafçılık a kayıt yaptırabilirmiyim

 6. iyi akşamlar ben açıklise öğrencisiyim ek sınav sonunda mezun olabiliyorum ek sınav sonuçları aöf kayıt tarihine açıklanmayabilir aöl öğrencileri için ek bir süre verilirmi

 7. Ben imam hatip mezunuyum tercihlerime aöf ilahiyat yazmadım ama bizim sınavsız geçiş hakkımız var diyorlar şimdi ben ilahiyata nasıl kaydolabilirim yardım ederseniz sevinirim…

 8. osys ile sosyal hizmetler kazandim normal disardan kayit yaptirianla bi farkim varmi harc parasi falan odeniyor mu

 9. Merhaba,

  Noter tasdik ettirmeden diplomanın aslını ve fotokopisini götürsek ama aslını sadece gösterip fotokopisini versek olur mu ?

 10. Ziraat mühendisiyim okulunuzun cografi bilgi sistemleri önlisans bölümü olduğunu duydum . Fakülte mezunu olduğum için sınava girmeden kayıt yaptırabiliyormuyum yoksa sınava girmem mi gerekiyor ayrıca böyle bir bölüm gerçekten var mı? teşekkürler

 11. Ziraat mühendisiyim okulunuzun cografi bilgi sistemleri önlisans bölümü olduğunu duydum. sınava girmeden kayıt yaptırabiliyormuyum ayrıca böyle bir bölüm gerçekten var mı? teşekkürler

 12. tarih bölümünden mezun oldum 2.üniversiteye girmek istiyorum açılacak yeni bölüm var mı?(internet sayfanızda 2012 kayıtları var da) kayıtlar yine 2 eylül mü?büro yönetimi ve yönetici asistanlığı tam olarak ne iş yapar iş bulabilme ihtimali bölümlerden hangisi daha avantajlı ?lisans bölümleri 4 yılllık diğerleri 2 yıllık mı sorularımı cevaplandırırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim….

 13. Merhaba

  Ben 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum bu sene mezun oldum.Sınavsız geçişle 4 yıllığa tamamlamak istiyorum herhangi bir bölümde okuyabiliyormuyum yardımcı olabilir misiniz.

 14. .Şuan Dumlupınar Üniversitesinde örgün bir şekilde okuyorum ve ikinci sınıfa geçtim.Bu sene tekrar sınava girdim ve aöf den adalet yazdım.(Kontenjanlı oldugu için yazmamı söylediler)Adaleti kazandım fakat ösymyle yerleştiğim için örgün eğitimime bir zararı olur mu?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

 15. açıköğretm kayıtlarını başka şehirde yapablrmyz. yaparsak o şehirdemi sınava girecez ve öğrenci kartımızda o şehirdemi çıkar

 16. Diplomanın fotokobisini götürsem kabul olur ya da diplomayı götürdüğümde alcaklar mı yoksa geri vericekler mi lütfen cevap veriri misin. Diplomanın orjinalinin bende kalması lazım ne yapmam lazım açıkcası

 17. ben adnan menderes üniversitesinde kamu okuyorum 2. sınıfa geçtim tercih yapmadan da yine kaydolabiliyor muyuz ?

 18. yabancı uyrukluyum trakya unıversıtesı bılgısayar teknolojılerı öğretmenliğine gecen sene yerleştırıldım bu sene daha kayıt yenılemedım okulumu acık ogretımde devam etmek ıstıyorum koşullar nedır hangı belgeler gereklıdır

 19. ben 2011/2012 lisans tamalama işletmeye kaydolmuştum. 2 dönem ücretlerinide yatırdım. daha sonra kayıt yenilemedim. bu kaydımı bu sene yeniletebilirmiyim.

 20. merhaba ben sosyal hizmetleri okuycam 2 yıllık stajımı bankada güvenliğim bankada yapabilirmiyim admin tşkr ederim

 21. 2013 2014 aöf hafta sonu kayıt alacak dendi bugün gittim kapı duvar bu nasıl olabiliyor haberlerde söylendi internettede yazıyor bunu bana açıklayın

 22. aöf hafta sonuda kayıt alacaktı bu nasıl iş haberlerde inrternette yazıyor ama açık değil

 23. açıköğretim 4 yıllık okulöncesi öğretmenliği mezunuyum.4 yıllık açıkğretim bölümlerinden birini okumak istiyorum.Tekrar kayıt yaptırırken gerekli şartlar nedir? Teşekkürler:)

 24. Merhaba, lisans mezunuyum. Sınavsız işletme fakültesinde okuma hakkım var mıdır? teşekürler.

 25. BEN BANKACILIK VE SİGORTACILIK OKUYRM 1.DÖNEM DERSLERİM 3FF VE DİĞERLERİ KOŞULLU VE 2.DNEM İSE 3 FF DİĞERLERİ İSE CB DC CC GİBİ BEN 2. SINIFTAN DERS ALBİLR MİYİM?

 26. ben ek tercihlerde ilahiyat fakültesine yerleştirildim kayıt tarihi ve gerekli belgeleri öğrene bilir miyim

 27. 2013-2014 YILI AÇIKÖĞRETİM PROGRAMLARI GÜZ DÖNEMİ ARA SINAVI 14-15 ARALIK 2013 TE YAPILAN SINAVIN 15 ARALIK 2013…

 28. MEB AÖF Güz Dönemi kayıtları için Tıklayın! Açıköğretim (AÖF) kayıtları burada! 2013-2014: MEB AÖF Güz Dönemi …

 29. 2013-2014 Açıköğretim AÖF 14-15 Aralık Sınav Sonuçları Açıklandı Sorgula! AÖF Sınav Sonuçlarını TC No İle Sorg…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu