Açıköğretim 2013-2014 Kayıt İşlemleri

Açıköğretim 2013-2014 Kayıt İşlemleri

ÖSM 2013 tercih sonuçlarına göre açıköğretime ( aöf ) yerleşen 205.367 kişi için kayıt tarihleri ve işlemleri belli oldu.

 

2013-2014 eğitim dönemi eğitim ve sınav takvimi belli oldu. buna göre ÖSS sonuçlarına göre tercih yapmış ve açıköğretime yerleşmiş olan ikiyüzbinden fazla kişi için kayıt tarihleri ve işlemleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yetkililerince açıklandı. 

A.Ö.F.’den yapılan açıklamaya göre ÖSYS sonuçlarına göre kayıt işlemleri 2 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Eylül salı günü son bulacaktır. Kayıtlar tüm yurtta bulunan açıköğretim büroları aracılığı ile yapılacaktır. Kayıt tarihleri içerisinde tüm Aöf büroları Cumartesi ve Pazar günleri de açık olacak ve kayıt almaya devam edeceklerdir. Kayıt işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda üç aşamalı olarak yapılacaktır. İlk aşama İnternet üzerinden bilgilerinizi girdiğiniz ön kayıt, ikinci aşama öğrenim giderlerinin bankaya ödenmesi ve üçüncü aşama olarak ta size en yakın aöf bürosuna giderek kaydınızın tamamlanması olarak gerçekleşecektir. Bu üçünden birisini gerçekleştirmezseniz kayıt olmamış olursunuz.

2013-2014 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri 

Kayıt Türü Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi Mazeretli Kayıt
Tarihi
Süre
         
YENİ KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
– ÖSYS Yeni Kayıt
– Jandarma MEÖP
– AYÖS
– Af Kapsamında Kayıt (6353 s. Kanun)
02 Eylül Pazartesi
17 Eylül Salı
16-17 Eylül 2,5 Hafta Başvuru
2,5 Hafta Kayı

 

Kayıt Yenileme Tarihleri;

KAYIT YENİLEME
GÜZ DÖNEMİ
 – Açıköğretim
 – İktisat
 – İşletme
16 Eylül Pazartesi
27 Eylül Cuma
  2 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME
BAHAR DÖNEMİ
 – Açıköğretim
 – İktisat
 – İşletme
24 Şubat 2014 Pazartesi
07 Mart 2014 Cuma
  2 Hafta Kayıt Yenileme

 ÖSS sonuçlarına göre + Jandarma MEÖP + AYÖS + ve Af Kapsamında yer alan kayıt işlemleri, 2 Eylül pazartesi başlayacak olup, 17 eylül salı günü son bulacaktır. Kayıt tarihleri uzatılmayacaktır. 

 

Açıköğretim 2013 Kayıt İşlemleri;

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre yerleşerek kayıt olacak öğrenciler aşağıdaki adımları izleyeceklerdir.

1- İnternet Üzerinden Ön Kayıt

kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek buradan “ÖSYS Yeni Kayıt ” linkine tıklayın. Açılan sayfada yer alan alanlara bilgilerinizi girin ve işlemi bitirdikten sonra çıktısını alın. 

2- Öğrenim Giderlerinin Bankaya Ödenmesi

İnternet üzerinden ön  kayıt yaptıktan sonra size en yakın Vakıfbank’a giderek Açıköğretim kayıt bedelini yatıracağınızı belirtin. T.C. Kimlik numaranızla ödemenizi yapın. ( Bu tutar 205tl civarı olacaktır )

3- Aöf Bürolarında Kesin Kayıt İşlemi

Size en yakın Aöf bürolarına giderek buraya kayıtlar için istenmiş olan ve aşağıda yer alan belgeleri teslim edin.

a- İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
b- Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
c- Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
d. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge. ( Diplomanızın vs orjinalini aöf bürosuna götüreceksiniz. Noterden tasdik ettirmeyin )
e. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

Bu aşamaları tamamladığınızda artık sizde bir açıköğretim öğrencisi olmuş oldunuz. Kayıt işleminiz bittiğinde sizlere kimlik kartınız çıkana kadar geçici bir öğrenci belgesi verilecektir, bunu kaybetmeyin. Kitaplarınızı kayıt olduğunuz Aöf bürosundan teslim alacaksınız unutmayın. Öğrenci pasosu başvurularınızı yine kayıt olduğunuzda bürodan yapabilirsiniz. 

 

Sorularınız var ise yorum olarak yazarsanız cevaplamaya çalışırım arkadaşlar.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Captcha loading...


KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Açıköğretim Kayıtları 23 Ekim’e Uzatıldı

  Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre açıköğretim kayıtları 23 ekim cuma gününe uzatıldı. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020... Devamını Oku

 • Aof 2020-2021 Arasınavları Online Yapılacak

  12 – 13 Aralık 2020 tarihlerinde yüz yüze olarak yapılması planlanan 2020 – 2021 güz dönemi arasınavları bugün yapılan duyuru ile pandemi şartlarının... Devamını Oku

 • Atatürk Üniversitesi 2020-2021 Güz Arasınavları Online Yapılacak

  Atatürk Üniversitesi bugün yaptığı duyuru ile 2020 – 2021 eğitim yılı ara sınavlarının 16-22 Kasım tarihleri arasında online olarak yapılacağını duyu... Devamını Oku

 • Yaz Okulu 2020 Online Sınav Sonuçları Açıklandı

  5-9 Eylül tarihlerinde pandemi nedeniyle online olarak yapılan 2020 yaz okulu sınav sonuçları açıklandı. Yaz okulu sınav sonuçları sınavdan sadece ik... Devamını Oku

 • Aof 2020-2021 Yüksek Lisans Başvurusu

  Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları 10 Ağustos 2020 itibariyle başladı. Açıköğretim mezunlarının da başvuru yapabild... Devamını Oku