Açıköğretim 2011-2012 Kayıt Yenileme Harç Ücretleri

Açıköğretim 2011-2012 Kayıt Yenileme Harç Ücretleri

 

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi kayıt yenileme harç ücretleri aşağıda yer almaktadır. Buradan bazı hatırlatmaları yapmak istiyorum arkadaşlar; Açıköğretim kredili sistemde okuyan ve sıınıfını geçen öğrenciler bankaya harç ücretlerini yatırmadan önce ” Ders Ekle – Sil ” işlemi yapacaklardır. Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. ( Şifreleri Aöf Bürosundan Aldınız/Alacaksınız )

2011-2012-aöf-harç-ücretleri
Aöf 2011-2012 Harç Ücretleri

 

Kredili Sistemde Eğitim Veren Bölümler ;

“Adalet”, “Bilgi Yönetimi”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri”, “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”, “Laborant ve Veteriner Sağlık”, “Tarım”, “Felsefe”, “İngilizce Öğretmenliği”, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Sosyoloji”, “Türk Dili ve Edebiyatı”, “Eczane Hizmetleri”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “Kimya Teknolojisi”, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri”, “İlahiyat”

Yıllık Sistemde Okuyan Öğrenciler Ders Ekle Sil gibi bir işlem yapmayacaklardır.

Notlar ;
– Sınıfta kalan öğrenciler aşağıdaki harç ücretlerinden 30-40tl kadar daha az ödeyeceklerdir.
– Okul Öncesi Öğretmenliğinin 3. ve 4. sınıfına geçen öğrenciler 330tl kayıt yenileme tarihleri içinde, 325tl Şubat ayının sonuna kadar yatırmaları gerekiyor.
– İkinci üniversite kapsamında okuyanlar aşağıda yazılı olan rakamlardan her taksitte bir 50tl civarı daha fazla ödeyeceklerdir.

Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemlerini Aşağıdaki Linkteki Konuda Bulabilirsiniz Arkadaşlar…

Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri için TIKLAYIN

Aşağıda bölümlere göre 2011-2012 aöf kayıt yenileme harç ücretleri yer almaktadır. Harçların ilk taksidini kayıt yenileme tarihleri içerisinde TC kimlik numaranızla Vakıfban’a yatıracaksınız.

Bilgi Yönetimi, – Eczane Hizmetleri, – Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi,
Kimya Teknolojisi, – Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, – Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, – Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümlerinin Harç Ücretlerinin İlk taksidi 385tl, İkinci Taksidi 385tl’dir.

Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümünün Harç Ücretlerinin İlk taksidi 270tl, İkinci Taksidi 270tl’dir.

Adalet, – Çağrı Merkezi Hizmetleri, – Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, – Tarım, – Felsefe, – İlahiyat Ön Lisans Programı, – Okul Öncesi Öğretmenliği, – Sosyoloji, – Tarih, – Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinin Harç Ücretlerinin İlk taksidi 250tl, İkinci Taksidi 250tl’dir.

İngilizce Öğretmenliği Bölümünün Harç Ücretlerinin İlk taksidi 705tl, İkinci Taksidi 690tl’dir.

Bankacılık ve Sigortacılık, – Dış Ticaret, – Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, – Emlak ve Emlak Yönetimi, – Ev İdaresi, – Halkla İlişkiler ve Tanıtım, – İnsan Kaynakları Yönetimi, – İşletme Yönetimi, – Kültürel Miras ve Turizm, – Lojistik, – Marka İletişimi, – Medya ve İletişim, – Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, – Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, – Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, – Radyo ve Televizyon Programcılığı, – Sağlık Kurumları İşletmeciliği, – Spor Yönetimi, – Yerel Yönetimler, – Özel Güvenlik ve Koruma, – Sosyal Bilimler, – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, – İşletme, – İktisat, – Kamu Yönetimi, – Konaklama İşletmeciliği, – Maliye, – Uluslararası İlişkiler Bölümlerinin Harç Ücretlerinin İlk taksidi 250tl, İkinci Taksidi 250tl’dir.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, – Sosyal Hizmetler, – Turizm ve Otel işletmeciliği, – Turizm ve Seyahat Hizmetleri, – Konaklama İşletmeciliği Bölümlerinin Harç Ücretlerinin İlk taksidi 270tl, İkinci Taksidi 270tl’dir.

8 Yorum

 1. slm acık öğretim işletme bölümü 3,sınıfı tekrar yapacam 4 dersten kaldım bu durumda ödemem gereken mebla nedir 71 mi 313 mü yoksa toplamımı ha bide kalınılan ders bası nekadar fark ödüyoruz???

 2. açıköğretim fakültelerinin lisans bölümlerinin harç ücretleri siteler arası uçurumlar söz konusu.bi açıklık getirebilirmisiniz.sosyal hizmetler açıköğretim lisans bölümü kimi sitelerde 1.250 tl dönemlik harcı deniliyor.bu sitede ise 270 tl.bölümlerin harçları ile ilgili açıklık getirirseniz sevinirim.iyi geceler..

  1. Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler 2 yıllık kontejan sınırlaması olmayan bir bölüm Harç ücreti 270tl ilk dönem, 270tl ikinci dönem yani yıllık 550tl civarı.
   Atatürk üniversitesiSosyal Hizmetler 4 yıllık bir bölüm yıllık 2000 kişilik kontenjanı bulunmakta. Eğitim metodu açıköğretim fakat meteryaleri ve sistemi farklı onlarda bu metodun giderleri için dönemlik 1250tl talep etmişler. Yani yıllık 2500l civarı bir ücret. Her üniversite aynı bölüme aynı harcı alacak diye bir kaide yok. Eğitim sistemi farklıdır daha özenli bir eğitim veriyordur, daha fazla kaynak sunuyordur vs vs vs..

 3. slm
  kamu yönetimi bçlümü 2, sınıf öğrencisiyim 1, sınıftan genel muhasebe ve genel matematik kalmıştı (eski sistemde) güz döneminde hangi dersleri seçeceğim yoksa derslerin hepsini bu kayıt yenilemede seçecel miyim(bahar dönemi derslerini de yani) cevap bekliyorum lütfen ne yapmam lazım

 4. Bana gelen kağıtta dört yıllık öğrenim surecinde olanlarin katkı payı ödemeyeceğini yaziyor dogrumu

 5. kaldırdınız 30-40 tl de böyük iş oldu ne kaldı geriye 205tl yatır caksın. Tam tersı olsada millet okusa olmazmı 2 yıldır bu fıyatlar yuzunden okuyamıyoruz. yallandan ortalıkta hava basın anca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu