2014 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Açıköğretim Kayıtları

2014 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Açıköğretim Kayıtları

2014 açıköğretim kayıt tarihleri, Aöf 2014 kayıt işlemleri, 2014 Açıköğretim kayıtları 2014, Açıköğretim kayıtları ne zaman yapılacak, Anadolu Üniversitesi 2014 açıköğretim kayıtları, Atatürk üniversitesi 2014 açıköğretim kayıtları, Atatürk Üniversitesi 2014 Aöf kayıtları, Ata Aöf Kayıtları, Auzef Kayıtları

2014 ÖSYM yerleştirme sonuçlarına göre Anadolu – Atatürk ve İstanbul Üniversiteleri açıköğretim bölümlerine yerleşen öğrencilerin aöf kayıt işlemleri Eylül ayı içerisinde yapılacaktır. Açıköğretim bölümlerini kazananların kayıtlarının nasıl yapılacağı, kayıt için hangi evrakların isteneceği ve ödenecek harç miktarlarını aşağıdan görebilirsiniz arkadaşlar.

Anadolu Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıtları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

– ÖSYM 2014 Tercih Sonuçlarına göre açıköğretim bölümlerine ilk defa kayıt olacaklar;
– 6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) aöf‘ye kayıt olacaklar;
– AYÖS ile aöf‘ye kayıt olacaklar;

İçin Aöf 2014 Kayıt İşlemleri 01 Eylül başlayacak ve 12 Eylül günü sona erecektir. Bu süre internetten ön kayt ve evrakların aöf bürosuna teslimi tanınmış kesin süredir. Ön kayıt ve evrak teslimi için ayrı ayrı süre verilmemektedir. Kayıt tarihleri uzatılmamaktadır.

-Yatay Geçiş ile kayıt olacaklar 15-17 Eylül tarihlerinde kayıtlarını yaptıracaklardır.

– Ek yerleştirme sonuçlarına göre aöf’ye kayıt olacaklar;
– Lisans tamamlama ile kayıt olacaklar;
– Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında direk aöf‘ye kayıt olacaklar;
– Dikey Geçişle Kapsamında Aöf bölümlerinin 3. sınıfına sınavsız kayıt olacaklar;

İçin 2014 açıköğretim kayıt işlemleri 29 Eylül başlayacak ve 17 Ekim günü sona erecektir. Bu süre internetten ön kayt ve evrakların aöf bürosuna teslimi tanınmış kesin süredir. Ön kayıt ve evrak teslimi için ayrı ayrı süre verilmemektedir. Kayıt tarihleri uzatılmamaktadır.

Kayıt İşlemleri;

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Aöf kayıt işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

– Aöf Kayıtları İçin Birinci Aşama internet üzerinden ön kayıt, kayit.anadolu.edu.tr web adresinden kayıt türünüzün seçilerek istenilen bilgilerin girilmesi ve onaylanarak çıktıların alınması şeklinde gerçekleşmektedir. ( Kayıt Sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz. Sayfa kayıt tarihleri içinde aktif olacaktır. )

– Kayıtlarda İkinci aşama ise, Bankaya öğrenim gideri yani 2014 açıköğretim harç ücretlerinin ödenmesi ve Aöf bürosuna giderek Üniversitenin bizden istediği evrakların teslimi ile gerçekleşecek ve kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.

MYO ve Önlisans Mezunu Olupta Dikey Geçişle Kayıt Hakkı ile;

Açıköğretim lisans bölümlerinden İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Sosyoloji, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Konaklama İşletmeciliği gibi bölümlerin istediğiniz birisinin 3.sınıfına sınavsız olarak direk kayıt yaptırmak isteyen arkadaşlarım  BURAYA tıklayarak bölümünüzün adının karşısındaki büyük kutu içinde hangi bölümün 3.sınıfından başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

2014 Sınavsız İkinci Üniversite Kayıtları;

Herhangi bir üniversitenin örgün veya açıköğretim bölümünde öğrenci iseniz yada mezun olduysanız hiç bir sınava girmeden, kontenjan sınırı olmadan istediğiniz bir açıköğretim bölümünün 1.sınıfına direk kayıt olma hakkınız var. Bu haktan nasıl yararlanacağınızı öğrenmek için BURAYA tıklayın.

Kayıtlarda İstenen Belgeler;

 1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
 2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
 3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
 4. Öğrenim Belgesi ( Lise Diplomanız veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
 5. Fotoğraf ( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

2014-2015 Açıköğretim Harç Ücretleri;

– 2013-2014 eğitim yılında aöf harçları dönemlik 205tl idi. Bu yıl cüzi bir artışın olacağını ve tahmini olarak 225tl civarı bir ödeme yapılacağını öngörmekteyim.

 

Atatürk Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıtları

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

2014 ÖSYM yerleştirme sonuçlarına göre Atatürk üniversitesi açıköğretim bölümlerine yerleşen adayların kayıt işlemleri 01.Eylül.2014 tarihinde başlayıp, 14.Eylül.2014 tarihinde sona erecektir. Kayıt işlemleri için Vakıfbank Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Hesabına harç ücretini ödedikten sonra, internet üzerinden BURAYA tıklayarak ön kayıt ile bilgilerinizin girilmesi ve evrakların YURTİÇİ KARGO firması ile ( Kayıt Tarihleri İçinde Üniversitede Olacak Şekilde ) üniversiteye gönderilmesi ile tamamlanmaktadır.

1. Adım : 

Bankaya Harç Ücretinin Ödenmesi

Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için Materyal Ücretini TC. kimlik
numaraları ile Vakıfbank şubelerine ya da internet bankacılığı aracılığıyla 1-14 Eylül 2014 tarihleri
arasında ödemeleri gerekmektedir.
TC. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler Fakültemiz tarafından işleme alınmayacaktır.
Ödemeler Fakültemiz akademik takviminde ilan edilen tarihler arasında, Güz ve Bahar Yarıyılı
dönemlerinde yapılacaktır.

2.Adım;

İnternet Üzerinden Ön Kayıt İşlemi için;

01 Eylül 2014 – 14 Eylül 2014 tarihleri içinde BURAYA tıklayarak ön kayıt sayfasını açıp istenilen bilgileri girmeniz ve işlemi tamamladığınızda sayfanın çıktısını almanız gerekmektedir.

3.Adım;

Kayıt Evraklarının Üniversiteye Gönderilmesi

Aşağıda yer alan evrakları tamamlayarak kayıt tarihleri içerisinde Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM adresine YURTİÇİ KARGO firması ile göndermeniz gerekmektedir.  Yurtiçi kargo için gönderi kodu: 250638179 kargo ile gönderirken bu kodu söyleyerek indirimli olarak gönderi yapabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

1- İnternet Kayıt Formu (İnternet üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır.)
2- Lise diplomasının aslı veya noter tasdikli sureti
3- 4,5 cm x 6 cm ebatlarında 2 adet vesikalık fotoğraf (Arkalarına T.C Kimlik numarası ile Ad ve
Soyad yazılacaktır.)
4- 1991 ve daha önce doğumlu erkek öğrencilerin Askerlik Durumu Belgesi4- 1991 ve daha önce doğumlu erkek öğrencilerin Askerlik Durumu Belgesi
5- Engelli öğrencilerimizin engel durumlarını belirten sağlık kurulu raporları
6- Birinci Dereceden Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi yakınları ise İlgili Kurumlardan Alınacak Durum Belgesinin Aslı ve Taleplerini Belirten Dilekçe

2014 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıtlar;

ÖSYM – DGS Kayıt işlemleri 01 – 14 Eylül tarihleri içinde Üniversitenin internet sitesi üzerinden BURAYA tıklayarak yapılacaktır.

(ÖSS – DGS) 01.09.2014 – 14.09.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin;

Kayıt işlemleri Üniversitenin internet sitesi üzerinden BURAYA tıklayarak yapılacaktır.

USTS yerleştirme ile gelen öğrencilerin kayıtları 25.08.2014 – 29.08.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınavsız Olarak Yerleşen Öğrencilerin kayıtları 15.09.2014 – 26.09.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınavsız 2. Üniversite Kayıt İşlemleri

Atatürk Üniversitesi 2. üniversite kapsamında lisans ve önlisans bölümlerine kontenjan sınırı olmadan öğrenci almaktadır. 2. üniversite hakkında detaylı bilgi edinmek için BURAYA tıklayın. 2.Üniversite kapsamında Ata Aöf bölümlerine ön kayıt yaptırmak için BURAYA tıklayın.

Ön Kayıt İşlemleri 14.07.2014 – 26.09.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.
Kesin Kayıt İşlemleri 15.09.2014 – 26.09.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız 3.Sınıfa Kayıt İşlemleri

Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf 2014 itibari ile MYO veya Önlisans mezunlarına sınavsız olarak İşletme Lisans bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans bölümünün 3.sınıfına direk kayıt hakkı vermiştir.  Mezun olduğunuz bölümden sınavsız olarak 3.sınıfa kayıt için geçiş yapıp yapamadığınızı  BURAYA TIKLAYARAK öğrenebilirsiniz.

Kayıtlar için istenilen belgeler;

 1. Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonuna alınacaktır.)
 2. Vesikalık fotoğraf (4,5 cm x 6 cm ebatlarında 4ad.)
 3. Öğrenim belgesinin aslı veya noter onaylı sureti
  Askerlik belgesi( ÖSYM Sonuçlarına Göre kayıt için Gerekmesi Halinde,  1994 ve daha önce doğumlu olanlardan istenmektedir ) (İkinci Üniversite İçin Gerekmesi Halinde, Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenci olmayan 1993 ve daha önce doğumlular için istenmektedir.Engellilik Raporu  ( %40 ve üzeri Engeli olanlar için )

  • ÖSYM tercih sonuçlarına göre kayıt için; Lise Diploması veya Öğrenim Yazısı
  • Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında kayıt için; Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.
  • Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında kayıt için; Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini göndereceklerdir.
  • Yabancı Uyruklu Öğrenciler için; denklik belgesi
 4. Şehit Yakınlığı / Gazi veya Yakınlığı Belgesi ( Şehit veya Gazi yakını iseniz )

ATA-AÖF 2014 Harç Ücretleri 

Atatürk Üniversitesi açıköğretim bölümleri 2014-2015 eğitim yılı harç ücretleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Sosyal Hizmetler Lisans bölümü için 950tl, diğer tüm bölümler için 290tl ödenmektedir. Ücretler dönemlik olarak ödenmektedir. Yani yıllık 290 + 290 tl ödemektesiniz.  Yabancı uyruklu öğrenciler dönemlik 600 TL / 250 € ödeyeceklerdir.

 

İstanbul Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıtları

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi
İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi

 İstanbul Üniversitesi AUZEF açıköğretim bölümlerine 2014 yerleştirme sonuçlarına göre kayıtlar 01.Eylül.2014 tarihinde başlayıp, 05.09.2014 tarihinde sona erecektir. Kayıt işlemleri internet üzerinden BURADAN ön kayıt ile bilgilerinizin girilmesi, öğrenim bedelinin bankaya ödenmesi ve evrakların kargo veya posta yolu ile ( Kayıt Tarihleri İçinde Üniversitede Olacak Şekilde ) gönderilmesi ile tamamlanmaktadır. Kayıt Kılavuzuna ulaşmak ve nasıl ön kayıt olacağınızı öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN.

2014 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıtlar;

 Ön Kayıt İşlemleri 27 Ağustos – 05 Eylül tarihleri arasından BURADAN yapılacak. (Ön Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ)

Kesin kayıtlar 01 Eylül 2014 – 05 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Harç ücreti ödeme, Ders seçimi ve danışma onayı da bu tarihler içinde yapılacaktır.

Ön kayıt yaptıran öğrencinin, aşağıda belirtilen kayıt evraklarını KARGO yoluyla göndermesi veya İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine teslim etmesi gerekmektedir. ( MNG Kargo İÜ AUZEF öğrencilerine indirim uygulamaktadır. )

ÖNEMLİ NOT: Kargo ile gönderilecek evraklarda son gönderim tarihi 5 Eylül 2014 Cuma günüdür. (Evrakları belirtilen tarihler aralığında kargo ile gönderen öğrencilerin işlemlerinde kargo gönderim tarihi dikkate alınacaktır.)

 Sınavsız 2. Üniversite Kayıt İşlemleri

İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kapsamında lisans ve önlisans bölümlerine kontenjan sınırı olmadan öğrenci almaktadır. 2. üniversite hakkında detaylı bilgi edinmek için BURAYA tıklayın. 2.Üniversite kapsamında AUZEF Aöf bölümlerine ön kayıt yaptırmak için BURAYA tıklayın.

Kayıtlar için istenilen belgeler;

1- Ön Kayıt Başvuru Belgesi (İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi aracılığıyla yapacağınız online kayıt başvurusunun sonunda alacağınız çıktı.)

2- En Son Mezuniyet Belgesinin Resmi Kurumdan Onaylı Örneği (  “Aslı gibidir” MEB resmî okul müdürlükleri tarafından yapılabilmektedir. Noter onaylı olması zorunlu değildir.)

 • ÖSYM tercih sonuçlarına göre kayıt için; 
  • Lise diploması fotokopisi, (Resmi Kurumdan Onaylı)
  • Lise diploması kayıp olan adaylar için diplomasını kaybettiğine dair, diploma kayıp belgesi,
  • Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında kayıt için;

a)   Halen lisans seviyesinde eğitimine devam eden adaylardan,

Halen lisans seviyesinde eğitimine devam eden adaylar için eğitime devam ettikleri yükseköğretim programına kayıtlı olduklarını gösterir öğrenci belgesi. Fotokopi, kesinlikle kabul edilmeyecek olup, Fakülteye öğrenci belgesinin aslı gönderilmelidir.

b)  Bir Lisans programından mezun durumda olan adaylar için ise;

 • Lisans diploması fotokopisi (Resmi Kurum onaylı),
 • Lisans diploması henüz hazır olmayan adaylar için Geçici Mezuniyet Belgesinin fotokopisi (Resmi Kurum onaylı),
 • Lisans diploması kayıp olan adaylar için diplomasını kaybettiğine dair, diploma kayıp belgesi,
 • Öğrenci Kimlik Kartı Fotokopisi (Öğrenci Kimlik Kartı Fotokopisinin, halen kayıtlı oldukları üniversiteden onaylanması gerekmektedir.)

 3- Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi ( TC Kimlik Numarası İçin )

4 – Fotoğraf (1 Adet)

(Fotoğraflar son 6 ay içinde, önden, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflarınızın arkasına adınızı-soyadınızı ve TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayınız)

5 – Öğretim Gideri Ödemesi’nin (Materyal Ücreti) Ödendiğine Dair Banka Dekontu

Öğrenci Otomasyon Sistemi’nden alacağınız referans numarası ile herhangi bir Halkbank şubesinden yapacağınız ödemeyi gösterir Banka Dekontu.

6 – Askerlik Durumu ile İlgili Önemli Uyarı:

 • Askerlik belgesi ( ÖSYM Sonuçlarına Göre kayıt için Gerekmesi Halinde,  1994 ve daha önce doğumlu olanlardan istenmektedir ) (İkinci Üniversite İçin Gerekmesi Halinde, Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenci olmayan 1993 ve daha önce doğumlular için istenmektedir. )
 • İkinci Üniversite kayıtlarında askerlik ile ilgili işlemler (tecil dahil) halen kayıtlı olunan birinci üniversite tarafından gerçekleştirilecektir.
 • (1995, 1996, 1997….. ve sonrası doğumlu öğrencilerinden askerlik durum belgesi istenmeyecektir.)

AUZEF 2014 Harç Ücretleri

Fakültemiz tarafından SMS ile gönderilecek olan Referans Numaranız katkı payı/öğrenim ücretini yatırmanız için gerekli olacaktır. Lütfen bankaya giderken bu numarayı unutmayınız. SMS yolu ile referans numaranız size ulaşmamışsa Kişisel Bilgiler menüsü altındaki Harç Bilgilerim ekranından da Referans Numaranızı öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz yere en yakın Halk Bankası şubesi veya ATM lerini kullanarak Referans numaranızla Katkı Payınızı/Öğrenim Ücretinizi ödeyebilirsiniz.

2014-2015 eğitim yılı için AUZEF bölümleri harç ücretleri 325tl’dir. Bu ücret her dönem alınmaktadır. Yani yıllık toplamda 650tl ödemektesiniz.

12 Yorum

 1. iyi günler hocam, 2014 yerleştirme sonuçlarına göre özel bir üniveristenin iktisat bölümünü kazandım ama bazı sebepler yüzünden kayıt yaptıramayacağım. Aldığım puana göre açık öğretim fakültesine başvuru yapabilir miyim?

  1. Yerleştiğiniz için ek tercih yapamazsınız. Ama örgüne kayıt olup ikinci üniversite kapsamında kayıt için öğrenim belgesi alırsanız açıköğretim istediğiniz bölüme sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt olabilirsiniz. Sonrasında isterseniz örgünden kaydınızı sildirebilirsiniz. Ama ikinci üniversite kapsamında askerliği tecil ettiremezsiniz belirteyim.

 2. selamlar.. Ben İ.Ü iktisat bölümünü kazandım. gazi çocuguyum.. ödemelerde sehit ve gazi yakınlarına nasıl bir yardım sağlanıyor.. bilgi verirseniz sevinirim.tesekkür ederim..

 3. merhaba anadolu üniversitesi aöf tarih bölümünü kazandım. kayıt için internet üzerinden hangi sayfaya girmem gerekiyor.

   1. hocam burayı okudum zaten. internet üzerinden kayıtlarda direk iktisat işletme için olan bölümlerin kayıtları açılıyor.

    1. Anadolu Üniversitesinde 3 farklı fakültede açıköğretim bölümleri bulunmaktadır. Bunlar Açıköğretim Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesidir. Bu fakültelerin altında da bölümler vardır. Tarih bölümü Açıköğretim Fakültesinin içinde yer almaktadır. Bütün 3 fakültenin de kayıtları aynı tarihler içinde yapılmaktadır. Zaten siz nereyi kazandıysanız oraya kayıt olabilirsiniz.

 4. Merhaba. RTE üniversitesini 4 yıl önce bıraktım. Sınavsız geçiş yapmıştım. Kaydımın silindiğini söylediler okulu aradığımda. Bu yıl sınava da girmedim. Açıköğretime kayıt yaptırabiliyor muyum acaba?

 5. merhabalar ben ek kontenjandan yaralanarak aöf sosyoloji bölümünü seçeceğim ama şöyle bi sorun var. hangi aöf üniversitesi daha iyi önümde üç seçenek var anadolu üni. atatürk üni. istanbul üni. lütfen yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu