2013-2014 Akademik Danışmanlık Duyurusu

2013-2014 Eğitim Yılında Hangi Üniversitelerde Hangi Dersler Verilmektedir?

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümleri öğrencilerinin faydalandığı akademik danışmanlık ders günleri ve hangi üniversitelerde hangi derslerin verileceği duyuruldu. Üniversiteden yapılan duyuruya göre Muş ili hariş tüm illerde ve ayrıca 9 ilçe merkezinde yüzyüze dersler verilecek. 

 Akademik danışmanlık derslerine katılmaz zorunlu değildir. Aynı zamanda derslerde yoklama yapılmamaktadır. Dileyen listede yer alan dilediği üniversitede listede yer alan derslere Öğrenci Kimliğini göstererek katılabilmektedir. Akademik danışmanlık dersleri öğrenciler için çok faydalı olmakta ve derslerin öğrenilmesini kolaylaştırmaktadır. Akademik danışmanlık derslerine katılan öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olduğu gözlenmektedir.

Dersler Muş hariç tüm illerde ve Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Nazilli ilçe merkezlerinde verilecektir. Yüzyüze ders hizmeti İSTANBUL Marmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi – HAYDARPAŞA, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulu ANADOLU HİSARI, İktisat Fakültesi – BAHÇELİEVLER, olmak üzere 3 merkezde, ANKARA Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – CEBECİ, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – BEŞEVLER, İZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – BUCA, Yaşar Üniversitesi: Selçuk Kampusu – BORNOVA,  ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – YUNUS EMRE KAMPÜSÜ ve Açıköğretim Eğitim Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası – Yunus Emre Kampüsü Girişi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi MEŞELİK KAMPÜSÜ şeklinde diğer illerde aşağıdaki linkte yer alan listeden hangi üniversitelerde verileceğini görebilirsiniz.

GÜZ DÖNEMİ AKADEMİK DANIŞMANLIK DERSLERİ;

 9 Kasım 2013 tarihinde başlayacak ve 24 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir. 

Verilecek Olan Dersler;

İktisada Giriş I, Genel Muhasebe I, Matematik I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü, İstatistik I, Mikro İktisat, Finansal Yönetim I, İngilizce I, Dönem Sonu İşlemleri, Türk Vergi Sistemi, Maliyet Muhasebesi.

 

BAHAR DÖNEMİ AKADEMİK DANIŞMANLIK DERSLERİ;

 15 Mart 2014 tarihinde başlayacak 31 Mayıs 2013 tarihinde sona erecektir.

Verilecek Olan Dersler;

İktisada Giriş II, Genel Muhasebe II, Matematik II, Osmanlı Türkçesine Giriş II, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları, İstatistik II, Makro İktisat, Finansal Yönetim II, İngilizce II, Finansal Tablolar Analizi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Maliyet Yönetimi.

 

Akademik danışmanlık derslerinin yapılacağı merkezler ve ders programlarına BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

 

Dersler, resmî tatil günleri (31 Aralık, 01 Ocak, 23 Nisan, 01 Mayıs, 19 Mayıs tatil günlerinde yapılmayacaktır. 

Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Öğrenciler, yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.

Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

2013-2014 eğitim yılında tüm öğrencilere başarılar dileriz..

2 Yorum

  1. Ben sisteme bu sene dahil olmuş bir öğrenciyim.Bulunduğum il Sakarya’da kendi derslerimden sadece 3 tanesi danışmanlık dersi çerçevesinde yer alıyor, bunlardan İngilizce 1 ve İktisada Giriş 1’de aynı saat’de olduğundan sadece 2 dersten faydalanabiliyorum.Ayrıca derslerinden geç başlaması nedeni ile konuların üzerinden çok hızlı bir şekilde geçmek zorunda kalıyoruz.Öğretim görevlilerinin bütün özveri ve iyi niyetine karşılık zorlanabiliyoruz.Mümkünse derslerin daha önce başlaması, mümkün olduğu kadar çok dersin yer alması ve derslerin aynı saatlere denk düşmemesi en büyük temennimdir.Ayrıca vakit ayırıp bize bilgi aktarımında bulunan ve yardımcı olmaya çalışan öğretim görevlilerinede ayrıca teşekkür etmek isterim.Iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu