2012-2013 ÖSYM Ek Yerleştirme, Lisans Tamalama, İkinci Üniversite, Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri

2012-2013 ÖSYM Ek Yerleştirme, Lisans Tamalama, Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümlerine kayıt olabilmek için kayıt tarihlerini açıkladı. Anadolu Üniversitesi bu yıl itibari ile tüm bölümlerinde dönemlik kredili sistemde eğitim vermeye başllayacak ve kayıt olan, kayıt yenileyen herkes bu sisteme dahil olacaktır. Buna göre 2012-2013 ÖSYM Ek Yerleştirme, Lisans Tamalama, Sınavsız İkinci Üniversite, Dikey Geçiş Kayıt tarihleride dönemlik kredili sisteme göre düzenlendi ve duyuruldu.

2012-2013 ÖSYM Ek Yerleştirme Kayıt Tarihleri; Normal tercih sürelerinde tercihlerini yapamamış veya yapmasına rağmen herhangi bir üniversiteye yerleşleşememiş olan öğreinciler, ÖSYM’nin belirlediği tarihlerde ” Ek Tercih ” işlemi ile Ek Tercih Klavuzunda yer alan üniversiteleri tercih ederler. Bu ek tercihlr sonucunda Anadolu üniversitesine yerleşenler bu tarihlerde kayıt olabilirler. OSYM Ek Yerleştirme ile Açıköğretim bölümlerine yerleşen adaylar 08-19 Ekim tarihleri içinde kayıt olacaklar…

2012-2013 Lisans Tamamlama Kayıt tarihleri
; Bir lisans programında okurken 2.yılın sonunda önlisans diploması alarak kaydını sildiren öğreniler Lisans Tamamlama imkanı ile eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Lisans tamamlama ile açıköğretim lisans bölümlerine yerleşen adaylar 01-19 Ekim tarihleri içinde kayıt olacaklar…

2012-2013 Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri; Önlisans bölümlerinden veya Meslek Yüksek Okullarından mezun olan öğrenciler, Dikey Geçiş İmaknı ile sınavsız olarak açıköğretimin ilgili lisans bölümlerinin 3.sınıfına kayıt olarak lisans eğitimlerine devam edebilirler. Dikey Geçiş Kapsamında Kayıtlar 01-19 Ekim tarihleri içinde yapılacaktır… DETAYLARI DİKEY GEÇİŞ Adresinden Okuyabilirsiniz.

2012-2013 Sınavsız İkinci Üniversite kayıt tarihleri; Herhangi bir üniversitede kayıtlı iseniz veya mezunsanız buna açıköğretim de dahil, sınavsız olarak açıköğretim herhengi bir bölüme direk kayıt olabilirsiniz. Sınavsız İkinci üniversite Kapsamında kayıtlar 01-19 Ekim 2012 tarihleri içinde yapılacaktır. Detayları İKİNCİ ÜNİVERSİTE adresinden okuabilirsiniz.

Açıköğretime kayıtlar iki aşamalı olarak yapılacaktır.
1.aşama internetten başvuru ve bilgilerinizin girilmesi,
2.aşama harç ücretinin bankaya denmesi ve aöf bürolarından kesin kayıt şeklinde yapılacaktır.

Aöf 2012-2013 kayıt tarihleri içinde İnternetten başvuru işleminizi geçen yıl olduğu gibi AAöf İnternetten Ön Kayıt Adresinden yapacaksınız.

Açıköğretim 2012-2013 kayıt tarihleri içinde hazırlamanız gereken belgeleri aşağıya ekliyorum.
1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

73 Yorum

 1. nerden takip edebilirim yada facebook adresiniz varsa oradan bana haber verebilirmisiniz başka sorularımda vardı

 2. Laborant ve veteriner sağlık önlisans bölümü mezunları için lisans tamamlama hakkı hala yok mu ?

 3. aöf onlısans 2. sınıfım eylul butunlemeyı geçtıgım takdırde aöf işletme lisans tamamlamaya kayıt yaptırıp (1-19 ekım ) lisans 3. sınıf ogrencısı olup / aynı tarıheler arasında istanbul unv 2. unıversıte acık ögretıme de kayıt yaptırabılırmıyım.2. unvr. sanırım aynı bolum okul olmayınca olabılıyor artık aöf lılere. emlak ve emlak yonetımı 2. sınıfım su an aöf/ aöf işletme 3. sınıf lisans tamamlama kaydı hemen ardından lisans olarak ist unv cografya yada felsefe olurmu

 4. Merhaba, ben şu anda bir yükseköğretim kurumunda lisans istatistik bölümü 3. sınıf öğrencisiyim ve şu anda ösym ile bankacılık ve sigortacılık bölümünü tercih ettim. Ben ilk yılımda zaten iktisada giriş, genel matematik, temel bilgi teknolojileri, türk dili, inkılap, istatistik derslerini verdim şu anda bu programda tekrar almam söz konusu muaf olabilir miyim ben bu durumda size sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

 5. ben geçen yıl sınava girmiştim bu yıl girmedim. ama açıköğretime başvurmak istiyorum böyle bir şansım var mı?

 6. ben büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bitirdim bu sene mezun oluorum 2 yıl acıktan okuyup kamu yönetimi mezunu olabilirmiyim ??

 7. merhabalar bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim ben bu yıl mezun oldum ygs 4 puanım 296 ygs5 281 anadolu üniversitesi türk dili ve edebiyatının 4 yıllık bölümü olan aöf istiyorum sizce yerleşebilirimiyim eger yerleşebilirsem ne yapmam gerek nasıl kayıt olmalıyım şimdiden teşekkürler

 8. Merhaba Ben bu yıl mezun oldum Dıploma Notum 66.72 İlk tercıhlerımde Istanbul yaptım fakat yerlesemedım Bu Puan ıle Kocaelınde Bır MYO’na yerlesmem mumkunmudur bır bılgısı olan varmı

 9. ya ben 4 yıllık işletme mezunuyum 2 yıl özel diyaliz okusam ek tercihlerde yazıpta 2 yıllık diplomam ile devlete atana bilirmiyim yada bu 2 yıllık diploma ile ön lisans sınavına girebilirmiyim 4 yıllık mezun olmama karsın .

 10. Ösym’nin tercihlerinde ben herhangi bir tercih işlemi yapmamıştım. Fakat tercih yapamadığım için kayıt olamıyorum galiba.Ek tercihlerde açıköğretim için tercih yaptığım zaman kayıt olabilirmiyim ?

   1. Ek tercih tarihleri hakkında ve işletme bölümü Kontenjanlar hakkında da bir bilginiz varmı?

    1. Ek tercih tarihlerini OSYM duyurucaktır, henüz bir açıklama olmadı. Anadolu Üniversitesi Aöf İşletme bölümünde 2500 kişilik bir kontenjan açığı bulunmaktadır.

     1. iyi günler. ilahiyat icin ek tercih kontenjanları nedir? bilgi verir misiniz?

 11. merhabalar ben bu sene dıs tıcaret bolumunden onlısans olarak mezun oldum ve uzerıne acıkogretım olarak lısans okumak ıstıyorum. fakat acıkogretımden lısans tamamlama mı yapmam gerekıyo yoksa ıkıncı unıversıte olarak mı kayıt yaptırmam gereklı bılmıyorum yardımcı olabılır mısınız

 12. merhaba ben bilgisayar operatörü ve teknikeri bölümü mezunuyum dikey geçiş yapmak istiyorum sitede fark dersler alınacağını okudum biraz bilgi verirmisiniz

 13. lisans tamamlama kayıt da diplomamız daha çıkmadı mezun olduğumuza dair belgeyi okuldan fax ile isteyip bununla basvuru yapsak oluyormu aslı olmadan sadece fax ile gönderilmiş hali ile ?

 14. iyi günler ben aöf sosyolojiye yerleştim ama aöf 4 yıllık sosyal hizmetleri okumak istıyorum ek tercihlerde tercih edebilir miyim acil cevap verirseniz sevinim….

 15. MERHABA BEN 2 YILLIK ÖNLİSANS MEZUNUYUM,SINAVSIZ 2.ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİMDE YER ALAN 4 YILLIK SOSYOLOJİYE KAYIT YAPTIRMAK İSTİYORUM BU MÜMKÜNMÜ ACABA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM LÜTFENNNNNNNN ACELE CVPLAYINNNNNN

 16. merhaba ben 4 yıllık bır bolum okuyorum orgun ogretımım ;fakat acıkogretım fakultesı laborant ve veterıner saglık okumak ıstıyorum suan okudugum bolum lab ve klınıklerle ılgılı oldugu ıcın bu bolumun bana faydalı olabılcegını umuyorum .PEKİ ŞİMDİ BEN IKINCI UNI KAPSAMINDA BU BOLUMU OKUYABILIRMIYIMM CEVAP ISTIYORUM?? TEŞEKKÜRLER

 17. merhabalar ben 2010 hayvcan yetiştiriciliği va sağlığı bölümünden mezunum lisans tamamlam olarak işletme ye bu yıl kayıt yaptrmak istiyrum ne yapmam gerekiyo.ve 2012 ygs sınavına grdim açıktan adalet okumak istiyorum ilk tercihleri yapamadım 2.terchlerei yapmak istyrumda. ya işletme yada adaletmi yazabılırım sadece her ikisini okuma şansım yok sanırım

 18. Hocam sinavsiz gecilen Anadolu unv acikogretimdenTurk Dili ve Edebiyati ile Lgs ye girirlerek tercih edilenAnadolu unv. acikogretimden Turkdili ve edebiyati bolumleri arasinda fark var midir.. formasyon ve diplomada acik ogretim yazmasi bakimindan.. Tesekkurler..

 19. ben aöf tercıh yapamadın ek tercıhler yıne aynı ilk yapılan tercıh gibi ais den mi olucak? ve tam baslangıc tarıhı nedir ?

 20. iki yıllık Halk.İlş.mezunuyum.dikey geçişle Konaklama İşletmeciliğine geçmek istiyorum.Staj yapnak mecburiyeti varmı acaba?

 21. merhaba ben bu sene mezun oldum ve ilk tercihlerimde trabzondaki avarasya üni. bankacılıgı tutturdum ama özel okul olduğu için yanlış bi tercih yapmış oldum bu nedenle gitmeyeceğim ama bu sene acıköğretim okumak istiyorum bu mümkünmü? ek tercih hakkım yokmuş galiba sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz basvurular bitmeden bu yıl bi bölüm okumak istiyorum acıköğretim olarak ?

 22. Arkadaslar Sinavla girilen AOF Turk dili ve ed. bolumuyle Dikey gecisle gecilen Turkdili ve edebiyati ayni bolumler mi oluyor.. Acik ogretim fakultesi olarak mi mezun olunuyor Fen edebiyat fakultesi mi yani formasyon problemi oluyor mu yoksa direk ogrtemen olrak atanabiliniyor mu

 23. On lisans mezunlari Ayni anda edebiyat bolumune sinavsiz gecip,yine sinavsiz Dikey gecisle 3. siniftan Kamu yonetimi de okuyabilir mi?

 24. merhaba ben ek tercihlerde aöf büro yönetimi yazmak istiyorum yerleşebilirmiyim?

 25. Merhaba. Ben lys sinavindan sonra yaptigim tercihle yerlesemedim ikinci tercih yapicam okan universitesine. İkinci tercihlerin yapilcagi tarih osym ye bildirilcegi tarihi ne zaman ogrenebilirim.

 26. merhaba ben özgün egitımde okuyorum.2.sınıfa yeni gectım .acıktanda okumak ıstıyorum.sosyal hızmetler yada sağlık yönetimi okumak istıyorum sızce hangısı daha ıyı yada farklı bolumde sunabılırsınız.(sınıf ogretmnlıgı okuyorum)

 27. merhabalar ben ticaret lisesi büro yönetimi mezunuyum üniversite ilk tercihlerınde tercih yapamadım 2 yıllık okuyacağım bu tercihlerin 2.si var mı varsa ne zaman hala 2 yıllık myo okuma şansım var mı ?? cevabınızı beklıyorum

 28. merhaba ben düz lise mezunuyum 2012 ygs barajını geçemedim puanım 136.aöf den iki yıllk yada 4 yıllık bölümlerden birinde okumak istiyorum.ne yapmam gerekli .ek yerleştirmeden girebilirmiyim?yardımcı olursanız sevinirim.

 29. ben aöf ilahiyat okumak istiyorum tercih yapamadımek tercih ne zaman ve ne yapmam gerek

 30. ben sınavdan 160 aldım tercih yapabilirmiyimmm yardımcı olursanız ek tercih açılırmı halkla ilişkiler okumak istiyom yada muhasebe

 31. Merhaba, sadece ygs sınavına girdim ösym bürosunu aradığımda ygs puanlarınız şu kadarsa girmenize gerek yok aöf ye kayıt olabilirsiniz dedi bende lys ye girmedim. Fakat tercih zamanını kaçırmışım her hangi bir tercih yapmadım şimdi ek yerleştirmelerde tercih yapabilirmiyim? Tercih yaptığımda aöf ye kayıt olmak imkanım varmı?

 32. Ek tercihler yarın yani 27 Eylülden 1 Ekime kadar süresi var. Yalnız sormak istediğim birşey var açık öğretime tercih yapmak istiyorum ama illa kontejyansızlaramı ek tercihten başvurabilirim? İşletme istiyorum ama malesef o kontejyanlı ne yapmam gerek

 33. acaba 2 yıllık muhasebe istanbul üniversitesi açık öğretim bölümüm varmı ?

 34. aöf’e kayıt yaptırdım türk dili ve edebiyatına kitapları felan aldım ek tercih yapabilirmiyim ? başka üniye kayıt olabilirmiyim ?

 35. Arkadaşlar ben tercih yaptımm ama sonucu ne zaman öğrenirim acaba.Kayıt için bir bilgim yok ne zaman ve nerede, yardımcı olursanız sevinirimm.

 36. Merhaba, ikinci tercihimde Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokuluna yerleştim fakat kayıt yaptırmayı düşünmüyorum acaba açıköğretime bu sezon geçiş yapmam mümkün mü yoksa seneye sınava girmeyi mi beklemeliyim? Lütfen yardım edin. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 37. iki yıl harita kadastro okudum üzerine açıköğretimden lisans tamamlamaya kaydoldum bi sene hazırlık okudum fakat 2 dersim kaldı 3.sınıfta bu derslerden birini verdim biri kaldı ve 3.sınıftanda 2 dersim var ben bir üst sınıfa geçebilirmiyim geçemezmiyim?lütfen cevabınızı bekliyorum…

 38. ben af kapsamında kayıt yaptıracağım bu senede bu kredili sistem olayından ve ders seçme işinden bişey anlamadım.ders seçme işlemleri ne zaman yapılacak?

 39. hocam iyi gunler.geçici mezunıyet belgesı yanı ögrenım durum belgem ıle kayıt yaptırabılırmıyım.dıplomamı kaybettım .yukarda kabul edılecegı yazıyor ama sormak ıstedım tekrar.tesekkur ederım ıyı gunler.

 40. slm arkadaslar ben dort yillik saglik yonetimini kazandim.. birinci sinifim su an…ikinci universite hakkimlada acikogretim iki yillik muhasebe yazdim…acaba dort yilligi birakip acik ogretimi okuyabilir miyim?

 41. BENİM Bİ SORUM OLACAKTI ÖNLİSANS MUHASEBE BİTİRDİM GEÇEN SENE KAYIT YAPTIM 3 SINIFTANDEVAM ETTİM AMA SINIFIMI GEÇEMEDİM BU SENEKİ KAYDIMI NASIL YAPABİLİRİM CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 42. 3. sınıftayken sınıfta kaldım bu seneki ders seçimimi nasıl yapabilirim hangi dersleri seçebilirim
  bide ayrı bi sorum olacak 4. sınıflar kayıt yaparken hangi dersleri seçecek (4. sınıf işletme )
  bende 3 . sınıf işletme sınıf tekrarıyım nasıl yapacam kaydımı öğrenebilirmiyim

 43. BEN BİR MAĞDUR OLARAK UMARIM BİR ÇÖZÜM YOLU VARDIR…BEN 4 YILLIK MALİYE OKUYODUM 2. SENEYİ BİTİRDİM ÖN LİSANS DİPLOMASI İÇİN AÖF BÜROSUNA BAŞVURDUM İLGİSİZLİKLERİNDEN DOLAYI KONUŞMAYI BİR ŞEYİ AÇIK BEYAN EDEMEDİKLERİ İÇİN BENİ YANLIŞ YÖNLENDİRDİLER KAYITLAR BÖLÜMÜNDE LİSANS TAMAMLAMA KAYDIMI YAPMAK YERİNE DİKEY GEÇİŞ KAYDIMI YAPTIM .YANLIŞ YÖNLENDİRDİĞİM İÇİN .TARİH İSE 19 EKİM SAAT 17:00 GEÇTİĞİ İÇİN KAYIT SAYFANIZ ARTIK AÇILMADI BENDE ÖYLE ELLİ KOLU BAĞLI KALDIM BİR ÇÖZÜM YOLU VARSA İLETİRMİSİNİZ ACABA….

 44. Ben 1980 konya Selcuk Egitim Enstitusu F. K. B. Bolumu
  Mezunuyum. Lisans tamamlama yapabilir miyim?

 45. mrb ben aöf kamu yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim.ikinci sınıfı bitirdikten sonra çocuk gelişimi bölümüne geçiş yapıp devam edebilirmiyim ettiğim takdirde atanma şansım nedir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 46. ben önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum açık öğretim ilahiyat seçme şansım varmı lisans olabilmek için şimdiden teskkürler

 47. merhabalar ben şu anda açıköğretim ikinci sınıf öğrencisiyim ve dgs’ye girip üstünü tamamlamak istiyorum önlisansın üstünü örgün de tamamlayabilir miyim acaba böyle bir avantajım var mı?

 48. Arkadaşlar ben örgün ön lisans mezunuyum.açık öğretimden lisans tamamlamak istiyorum ama lisans diplomasında açık yazarmı veya örgündekilerle aynı diplomayımı alırım acaba

 49. dışardan atatürk üniversitesi adalet okumak istiyorum ve sınavlara hep erzurumamı gitmek zorundayım ama ben antalyada oturuyorum antalyadada oluyormu sınavları lütfen cevap şimdiden teşekkürler

 50. merhabalar, ben ösys sonucunda sakarya ünv. yerleştim fakat gitmiyeceğim bu durumda açık öğretime kayıt yaptırabiliyormuyum ? terch olmadan

 51. ben ek tercihlerde ilahiyat bolumune yerlestirildim kayıt ve gerekli belgeler nelerdir yardımcı olur musunuz

 52. ben ek tercihlerde ilahiyat bolumune yerlestirildim kayıt tarihleri ve gerekli belgeler nelerdir yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu