2012-2013 Aöf Açıköğretim Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

2012-2013 Aöf Açıköğretim Kayıt Tarihleri ve İşlemleriAöf Açıköğretim 2012 Kayıt Tarihleri

Açıköğretim 2012-2013 KAYIT YENİLEME TARİHLERİ İÇİN TIKLAYIN

YGS sınav sonuçlarına göre tercihlerimizi yaptık ve artık tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyoruz hepimiz. 15 gün içerisinde tercih sonuçları ÖSYM’nin sitesinde ilan edilecek ve telaşlı bir kayıt dönemi başlayacak hepimiz için.

Anadolu Üniversitesi 2012-2013 aöf kayıt tarihlerini duyurdu arkadaşlar. Artık bundan sonra yerleştirme durumumuza göre aşağıda ki kayıt tarihlerine göre Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıt olabiliriz.

Açıköğretime ilk defa kayıt olacaklar, yatay geçişle kayıt olacaklar ve AYSÖ ile kayıt olacaklar için 10 Eylül Pazartesi ile 28 Eylül Cuma günü arasında kayıtlar yapılacak…

Ek yerleştirme ile aöf’ye kayıt, Lisans tamamlama, Sınavsız İkinci Üniversite ile aöf ye kayıt, Dikey Geçişle aöf 3.sınıfa kayıt işlemleri 1 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü sona erecektir.

6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) Açıköğretim kayıt işlemleri 8 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü sona erecektir.

Açıköğretime kayıtlar iki aşamalı olarak yapılacaktır.
1. aşama Vakıfbank’a Harç Ücretlerinin Ödenmesi sonrası internetten başvuru ve bilgilerinizin girilmesi ( Ön Kayıt ),
2.aşama harç ücretinin bankaya denmesi ve aöf bürolarından kesin kayıt şeklinde yapılacaktır.

Aöf 2012-2013 kayıt tarihleri içinde İnternetten başvuru işleminizi geçen yıl olduğu gibi Aöf İnterneten Kayıt Adresinden yapacaksınız. Adres şuan aktif olmadığı için linke tıklasanız bile açılmayacaktır. Ama kayıt tarihleri içerisinde adres aktif hale gelecek ve neler yapmanız gerektiği ve hangi belgeler gerektiği orda belirtilecektir. Ama ben bu makalemde sizlere biraz bahsedeceğim böylelikle aklınızda ki soruların bir kısmını cevaplamış olacağım.

Açıköğretim 2012-2013 kayıt tarihleri içinde hazırlamanız gereken belgeleri aşağıya ekliorum.
1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

2 Yıllık bir önlisans bölümü veya MYO bitirdiyseniz Dikey Geçiş kapsamında sınavsız olarak açıköğretim işletme, iktisat veya bölümünüzün devamı niteliğindeki başka bir bölümün 3.sınıfına sınavsız olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden bölümünüzü bulup hangi bölümün 3.sınıfından başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

2012-2013 eğitim yılı harç ücretlerinin dönemlik olarak 330tl civarında olacağını düşünmekteyiz.

Kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacak olup, bu tarihler içinde başvurmayan adaylar kayıt olamayacaklardır.

Kayıtlar belirtilen tarihlerde gece 00:00’da başlayacak olup, 17:00 mesai saati bitiminde son bulacaktır.

Herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için lütfen kayıt olmayı son günlere bırakmayın. Son günler açıköğretim bürolarında aşırı ir kalabalık olmakta ve uzun saatler sıra beklemek durumunda kalabilirsiniz…

Aşağıya Anadolu Üniversitesinin Duyurusunuda Ekliyorum…

Şimdiden hepinize hayırlı olması dileğiyle….

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Kayıt Tarihleri

2012-2013 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ DÖNEMLİK-KREDİLİ SİSTEM PLANLANAN İNTERNET BAŞVURU, KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

Kayıt Türü Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi Mazeretli Kayıt

Tarihi

Süre
YENİ KAYIT

GÜZ DÖNEMİ

– ÖSYS Yeni Kayıt

– Yatay Geçiş

– AYÖS

10 Eylül Pazartesi

28 Eylül Cuma

26-27-28 Eylül 3 Hafta Başvuru

3 Hafta Kayıt

Çoklu Kayıt

GÜZ DÖNEMİ

– Ek Yerleştirme

– Lisans Tamamlama

– İkinci Üniversite

– Dikey Geçiş

01 Ekim Pazartesi

19 Ekim Cuma

17-18-19 Ekim 3 Hafta Başvuru

3 Hafta Kayıt

Çoklu Kayıt

GÜZ DÖNEMİ

6111 sayılı Kanun Kap. Kayıt (6353 s. Kanun) 08 Ekim Pazartesi

19 Ekim Cuma

17-18-19 Ekim 2 Hafta Başvuru

2 Hafta Kayıt

KAYIT YENİLEME

GÜZ DÖNEMİ

– Açıköğretim (İÖLP ve OÖLP Dahil)

– İktisat

– İşletme

22 Ekim Pazartesi

16 Kasım Cuma

14-15-16 Kasım 4 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME

BAHAR DÖNEMİ

– Açıköğretim

– İktisat

– İşletme

11 Mart Pazartesi

22 Mart Cuma

21-22 Mart 2 Hafta Kayıt Yenileme
YAZ DÖNEMİ KAYIT – Laboratuvar Dersleri

İçin Kayıt

06 Mayıs Pazartesi

10 Mayıs Cuma

   
NOTLAR:        
* Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00′da başlayacak, son günü saat 17:00′da sona erecektir.
ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS sonunda Üniversitelere yerleştirilenlerin açıklandığı tarihe göre değişebilir.

654 Yorum

 1. 2000-2001 yılı kamu yönetimi bölümüne kaydım bulunmaktaydı, ancak bazı sebeplerden dolayı devam edemedim, ancak şimdi devam etmek istiyorum, bu sene kayıt yenileyebilirmiyim, öğrenci kimlik kartım mevcut olup, halen başpolis memuru olarak görev yapmaktayım, bu minvalde hangi haklardan yararlanabilirim veya halen saklı herhangi bir hakkım bulunmaktamıdır? tavsiyelerinizi merak ediyorum. şimdiden teşekkürler.

 2. 1.sınıf kamu yönetimi bölümü okuyorum (3 dersten sınıf tekrarı).matematikten zorlanıyorum 2 dersi verip 2. sınıfa geçerim matematik yine kalır fakat kredili sisteme geçtiğimizde bu ders ne olacak yani krediye nasıl eklenecek..
  2.sorum ise dönemlik de olduğu gibi 4 yıllığı 2.yıl bırakıp önlisans diploması alabilecekmiyiz.. acilen cevaplarsanız sevinirim artık uykularım kaçıyor şimdiden teşekkürler…

 3. Ben 4 yıllık örgün mezunuyum . Şu anda öğrenci değilim . 4 yıllık aöf matematik bölümü okuyabilirmiyim ?

 4. Merhabalar;

  Ben kimya mezunuyum. İkinci üniversite İşletme okumak istiyorum ancak kayıt tarihleri ve harç parasının ne kadar olduğu konusunda bir bilgim yok.Lütfen konu hakkında bilgi verebilir misiniz? (2012-2013 Dönemi)

 5. ösym sınavsız geçiş başvurusunda bulundum ilahiyat önlisans için.şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.eylüldeki kayıtlarımı beklemem lazım.lütfen beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 6. 2012 ygs yi geçtim, açık öğretim halkla ilişkiler okumak istiyorum, 1995 mezunuyum.

  Benim açık öğretime kayıt yaptırmak için LYS ye başvurmam gerekiyor muydu, anladığım kadarıyla gerekmiyor,Yani ben yanlış bir şey yapmak ve geç kalmak istemiyorum, LYS sonuçlarının açıklanıp yerleştirmelerin bitmesini bekledikten sonramı AÇIK ÖĞRETİME başvuracağım, teşekkürler.

 7. YGS-1 YGS-2 YGS-3 YGS-4 YGS-5 YGS-6
  131,64378 131,54956 149,23970 148,15821 141,02908 135,51287

  puanlarım bunlar herhangi bir açık öğretim bölümüne terciha yapabiliyormuyum acaba ? teşekkür ederim …

 8. ben bilgisayar programcılıgında okuyorum bölümümu 4 yıllga uzatmak istyrmm bunu aöf tamamlya bilir miyim ? teşekürler şimdiden..

 9. ya bn bu sen yapılan ggs sınavına grdm fakat gecemedm acık ogretm ılahıyata kayt yaptrabılırmıyım bunu soracaktm yardm edersnz cok sevnırmm

 10. Merhaba,

  Eşim 4 yıllık matematik mezunu, aof sınavsız eğitim görmek istiyor.
  Hangi tarihte, hangi belgelerle ve ne kadar harç ile başvuru yapmamız gerekmekte?

  Saygılarımla

 11. ben matematik okuyorum aof sınavsız eğitim görmek istiyorum başvurular hangi tarihte oluyor ve aof sınavlarını hangi ilde gireceğimizi kendimiz belirleyebiliyor muyuz?

 12. Ticaret lisesi mezunuyum.Sınavsız geçiş için müracatımı yaptım, aof kaydını ne zaman yaptırıcağımı bilmiyorum.Yardım ltfn.

 13. iktisat 1. sınıf öğrencisiyim.Sınava girmeden bu sene kontenjansz bi açk öğretim bölümüne kayıt yaptrablrmym ve nasl yaptrablrm şartları nelerdr ?

 14. merhabalar ben bu sene bir üniversitede örgün eğitime başlayacağım aynı zamanda da aöf kontenjanlı bölümden tarihe başvurup 2.üniversite kapsamında okuyabilir miyim

 15. ben 2 yıllık ilahiyatı internetten tercih yaptım bir de gidip açıköğretim bürosundan mı kayıt yaptırıcam doğru mu anladım ilk defa kayıt yaptıracağım.onun için yanlış yapmak istemiyorum yardım edin lütfen.

  1. Tercih sonuçları açıklandıktan sonra seçtiğiniz üniversitenin kayıt tarihleri ve işlemlerini takip edeceksiniz. o tarihler içinde üniversitenin kayıt metoduna göre kayıt olacaksınız. Bu internetten ön kayıt ve açıköğretim bürolarına evrakları teslim şeklinde olacak.

 16. 2 yıllık gıda teknolojisi mezunuyum a.ö ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum işletme vb bölümlerle dgs girmedim a.ö’e kayıt yaptırabilirmiyim ?

 17. Ben bu sene üniversite sınavına girmedim ama açık öğretime kayıt olmak istiyorum bu mümkünmüdür aceba ?

  1. Eğer örgün bir bölümde okuyor veya mezunsanız veya açıköğretim mezunu iseniz evet kayoıt olma hakkıız var. Yok ben lise mezunuyum diyorsanız kayıt hakkınız yok.

 18. merhaba. ösymnin 2012-2013 yılı tercih klavuzunda açıköğretim fakültesinde adalet bölümü yer almıyor. daha doğrusu iki bölüm dışında hiçbir bölüm yer almıyor hepsini kapattılar mı acaba. ya da nerden bulabilirim bu bölümleri. lütfen yardımcı olun.

 19. ben iki senelik meslek yüksek okulunda radyo televizyon programcılığından bu sene mezun oldum.yalnız dgs ye veya herhangi bir sınava girmedim.açıköğretimden 3. sınıftan devam ettirip 4 seneliğe tamamlamam bu sene mümkün mü acaba eğer mümkünse yapmam gerekenler nelerdir….

 20. 2010 da sdü ye giriş yaptım bu sene ygs sınavına girdim a.ö den işletme vs bitirmek istiyorum fakat nasıl tercih nasıl kayıt yaptıracağımı bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz nasıl tercih yapacağım. Teşekkürler..

 21. Kayıt belgeleri arasında “Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi ” isteniyor. 82 dogumluyum, bedelli askerlik için yarı parayı ödedim, henüz muaf belgemi almadım, kayıtta sorun olurmu? Teşekkürler

 22. selam
  benim bir sorum olacak. ben lise mezunuyum oss ye girdim ve acikogretim 4 senelik isletme okuyacagim. bunun icin kayit tarihi mi var yoksa oss tercihleri yaparken mi oluyor.
  tesekkurler

  1. YGS sınavından 140 ve üzeri alan herkes tercih edebilir. Ama taban puanı tahminen 160-180 arası olacaktır. ais.osym.gov.tr adresinden tercih formunuza yazmazsanız yerleşemezsiniz. hali ile kayıt olamazsınız.

 23. Merhaba Puanlarım aşağıdaki gibi açıköğretim bölümlerinden önü açık bi bölüme kayıt yaptrmak istiyorum ancak ne yapacağımı bilemiyorum. Lütfen bna yardımcı olurmusnuz puanlarımla hangi bölümü seçeblirim ve garanti olur. Şimdiden çok teşekür ederim. İzliyceğim yoluda sölerseniz çok sevinirm..

  YGS-1 132,52139 1525792 Y-YGS-1 — — — —
  YGS-2 133,43834 1497379 Y-YGS-2 — — — —
  YGS-3 154,12004 1458234 Y-YGS-3 183,39116 1484813 — —
  YGS-4 160,16624 1380419 Y-YGS-4 189,43736 1419921 — —
  YGS-5 140,93084 1513385 Y-YGS-5 169,62224 1505392 — —
  YGS-6 134,11791 1553040

 24. bı yardımcı olurmusunuz bn 2012 duz lıse menzunuyum puanım da ygs3 198 ygs4 201 ygs6184 gırebılırmıyım bu puanla aöf ye

  1. Bi yardımcı olayım; Evet bu puanlarla Edebiyat, Sosyal hizmetler, Tarih lisans bölümleri hariç diğerlerini tercih halinde yerleşirsiniz.

 25. ben 2 yıllık ilk ve acil yardım teknikerliği mezunuyum açıköğretimle 4 yıllık lisans tamamlama hakkım var mıdır? işletme vs..

 26. merhabalar ben atatürk üniversitesi açıköğretimden 4 yıllık halkla ilişkiler okumak istiyorm acaba kayıtlar için ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim

  1. Öncelikle ais.osym.gov.tr adresinden o bölümü tercih edip onaylayacaksınız. Sonrasında yerleşirseniz üniversitenin kayıt koşullarını yerine getireceksiniz.

 27. Merhaba, ben sınıf öğretmenliği okuyorum 2. sınıftayım,bu sene sınavlara gırdım ve açıköğretim yazmak istıyorum açıköğretimden sosyal hizmetler,insan kaynakları yönetimi,işletme yönetimi,sağlık kurumları işletmeciliği yazmak istiyorum..Ama kontenjanlı ve kontenjansız bölümlere tercih yaparken üni.deki kaydımın silinme olasıgı varmıs böyle birsey duydum bu doğrumu bunu öğrenmek istıyorum.puanlarım da aşağıdakı gibi nasıl tercih yapmam gerektiğini de söylersenizz çok sevinirmm:))

  Y-YGS-1 320,83310 189815 — —
  Y-YGS-2 296,73113 217681 — —
  Y-YGS-3 381,02969 123757 — —
  Y-YGS-4 382,58338 102505 — —
  Y-YGS-5 377,48610 126758 — —
  Y-YGS-6 348,68366 172728

 28. ben 4 yıllık bır unıversıtede okumaktayım. Dısardan acıkogretımde okumayı ıstıyorum. sımdı 3.sınıfa gectım. nasıl kayıt olacagım?

 29. Ben Gazetecilik okumakdayım ama AÖF kamuyönetimi okumayı dusunuyorum. İlk tercihlerde direk yerleşiyorum ve Şuanki okudugum bölüme herhangi bi zarar gelmiyor dimi?
  Bi sorum daha olucak ben kayıt icin Kayıt oldugun üni.’ye gidiyorsun diye duymuştum açıköğretim olsa bile ne kadar doğru eskisehire gelmek zorunda değilimdir inş.

 30. ilk defa tercihte bulunacağım için pek fazla bilgi sahibi değilim.yardımcı olursanız sevinirim.2012 ygs sonuçlarım ygs-1:203,37236 ygs-2:199,80970 ygs-3:275,70054 ygs-4:257,66928 ygs-5:261,57258 ygs-6:240,22938 bu puanlarla tercihlerim ne olabilir?

 31. 4 yıllık lisans mezunuyum.sınavsız olarak kayıt yaptırabiliyormuyum.hangi bölümleri yazabiliyorm.tşkrlr.

 32. bi sorum olcak cevaplarsanız sevinirim ben 2 yıllık üniversite mezunuyum açıköğretimden 4 yıllık bi program okumak istiyorum bu programın diplomasını aldığımda ön lisans diplomamı kullanabilirim demi?

  1. hangi bölümde mezun olduğunuza göre açıköğretimin bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olabilrisiniz. Aşağıdaki verdiğim linklerden mezun olduğunzu bölümün adına bakın. varsa karşısında yazan bölümlerin birisinin 3.sınıfına direk kayıt hakkınız var demektir. Sonra sitemizden kayıt tarihlerini takp edin.
   http://www.aofdestek.net/aof.kayit.islemleri/57226-aof.dgs.fark.dersleri.alarak.3.sinifa.kayit.olabileceginiz.bolumler.html
   http://www.aofdestek.net/aof.kayit.islemleri/57094-aof.dgs.direk.3.sinifa.kayit.olabileceginiz.bolumler.html

 33. mrb Ben açık lise mezunuyum ve açıktan üniversite okumak istiyorum hangi bölümlere kayıt yapma hakkım var ve kayıt olmak için neler yapmalıyım? şimdiden teşekkürler

 34. ben ygs ye girdim puanım 296 tercihlerime açık öğretimi nasıl yazabilirim yazılır mı ve nereleri yazabilirim bilgi verir misiniz.

 35. merhaba şuan 4 yıllık mühendislik bölümündeyim , bu sene ygs sınavına girdim açıköğretimden işletme yazsam bi sakıncası var mı 3. sınıfa geçtim

 36. ben 2012 açık öğretim mezunuyum ve 2 yıllık geçiş hakkımı kullanıp açık öğretim fakülteside okumak istiyorum bunun için ne yapmam gerek bana yardımcı olur musunuz 🙁

 37. erzurum aöf ile anadolu aöf arasında ne fark var yada hangisini tercih etmem mantıklı olur

  1. İkiside iyidir. Anadolu üniversitesi daha bilindik ve İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesi bölümlerinin diplomalarında Açıköğretim yazmamakta.

 38. Ben imam hatip lisesi mezunuyum.açık ö.ilahiyat ön lisans okumak istiyorum.2012 ygs ye girdim başvuru yapmak istiyorum ama ygs nin hangi puanı baz alınıyor bilmiyorum.
  ygs1…166
  ygs2…157
  ygs3…192
  ygs4…176
  ygs5…195
  ygs6…188 cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

 39. Ben 4 yıllık meslek lisesi mezunuyum 2006 da mezun oldum işletme bölümüne kayıt hakkım varmı?varsa eylülden önce kayıt yaptırabilir miyim?

  1. OSYM Tercih klavuzunda Tablo6 dan mezun olduğunuz bölümün sınavsız hangi bölüme kayıt hakkı verdiğine bakın. Ordaki bölümler dışında sınavsız başka bölüme kayıt olamazsınız.

 40. merhaba ben 2 yıllık ön lisans mekatronik bölümünü bitirdim acık öğretimle başka bir bölüm ile devam etmek istiyorum hangi bölümle 3 sınıftan devam edebilirim ygs ye girdim bunun için ne yapmam gerekiyor tercih filan yapmam gerekirmi yoksa sadece acık öğretim kayıtlarını beklicem kafam karışık yardımcı olrsanız sevinirim

  1. Anadolu Üniversitesi İşletme veya İktisat bölümlerinden birisinin 3.sınıfına DGS kapsamında kayıt olma hakkınız bulunmaktadır. Kayıt tarihlerini takip edin. YGS ye girmenize gerek yok. YGS ile ancak 1.sınıfa başvurabilirsiniz.

 41. slm bn iki yıl meuzunuyurm şimdi açıktan okuyacaggm nasıl olacak 3 sınıftanmı başlayacak yoksa tekrar 1dn mi açıktan mezun olunca bn 4 yıllık mezunu oluormuyum acil cevp lütfen bu arada dgs ye grmedm

  1. http://www.aofdestek.net/aof.kayit.islemleri/57094-aof.dgs.direk.3.sinifa.kayit.olabileceginiz.bolumler.html
   http://www.aofdestek.net/aof.kayit.islemleri/57226-aof.dgs.fark.dersleri.alarak.3.sinifa.kayit.olabileceginiz.bolumler.html

   Bu iki linkteki konulardan bölümünüzü bulun. Eğer varsa karşısında yazan bölümlerden birisiniz 3.sınıfına DGS kapsamında sınavsız olarak kayıt olabilirsiniz. Anadolu Ünivrsitesi kayıt duyurularını sitemizden takip edin..

 42. aöf 2.yıllık mezunuyum.. aöf kamu yönetimi bölümünün 3.sınıfına sınavsız ,kayıtlar nezaman başlayacak nasıl olacak bilen var mı?

 43. çeko 2. sınıfa geçtim yanında açıköğretimden 2 yıllık adalet yazmak istiyorum ygs ye girdim harç paraları ne kadar oLucak ?

 44. 4 yıllık mühendislik mezunuyum. Yüksek lisansa da devam ediyorum. Bu sene Açıköğretim İşletmeye kayıt olmak istiyorum. Ama bu sene LYS ye girmedim. 4 yıllık mezunu olduğum için, sınav gerekmiyordu eskiden. Doğru mu hala? Kayıt yaptırabilir miyim direk?

  Teşekkürler

 45. ygs 1: 132,27800
  ygs2: 131,74159
  ygs 3: 145,15932
  ygs 4: 139,22351
  ygs 5 :141,34873
  ygs 6: 137,45296

  PUANLARIM BUNLAR AÇIK ÖĞRETİM 2 YILLIK TERCİH YAPABİLİRMİYİM ? YAPABİLİYOSAM NERELİ YAPABİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 46. Merabalar;
  Ben bu yıl mezunum. Önü açık bi bölüm istiyorum ama hala karar veremedim bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Gelecegi olan bi bölüm istiyorum ama çok kararsız kaldım.Bu puanlarla hangi bölümlere girebilirim ? Antalya ilinde oturuyorum Eskişehire mi gidip gelicem sınavlar için bu kafamı çok karıştırıyor. Açık ögretim konusunda pek bilgi sahibi degilim. Bi de ben aslında okul öncesi ögretmenliği düşünüyordum ama puanım yetersiz ve de meslek lisesi mezunu olmadıgım için girme şansım yok degil mi ? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum
  Puanlarım Y-YGS-1 195,257
  Y-YGS-2 196,698
  Y-YGS-3 242,265
  Y-YGS-4 227,108
  Y-YGS-5 231,761
  Y-YGS-6 221,093

 47. 2 yıllık ilahiyat bölümü kontenjansız mı, birde bölümün geleceği hakkındaki düşüncelerinizi söyler misiniz

 48. sağlık meslek lisesi- diş protez teknisyenliği mezunuyum..Manisa’da memurum..Hacettepe üniv. memurluk için bıraktım..açıköğretime kayıt yapmak istiyorum izlemem gerekir..ve ne sınavlarına girmem gerekir..yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler..

 49. benim 1 dersim var ve yeni gelen ek bütünleme kanunu ile 10-23 Eylül 2012 arasında yapılacak bütünleme sınavında geçsem bu dersi yazılma tarihlerine yetişmiş olurmuyum

 50. şimdi ben 2 yıllık okudum fakat 1 dersim kaldı yeni gelen kanunla 10-22 eylül arası yapılacak bütünleme sınavında geçersem acık ögretimin yazılma tarihine yetisebilirmiyim

 51. mrh ben lise mezunuyum ea bölümünden ygs3 149 ygs 4 147 ygs 5 141 bu puanlarla açık öğretim kaç yıllık tercih yapabiliyorum acaba hiç bir bilgim yok çünkü açık öğretime dair…

   1. bana yardımcı olacak kimse yok ben ıspartalıyım bu puanlarla ısparta da açık öğretim okuya bilirmiyim peki yardımcı olursanız sevinirim 🙂

    1. Nerde oturduğunuzun önemi yok. İstanbul üniversitesi hariç diğer üniversitelerin açıköğretim bölümlerine kayıt ve sınavları bulunduğunuz ilden yapıyorsunuz.

 52. BEN LİSEYİ İMAM HATİPTE OKUDUM.DAHA SONRA 2 YIL İŞLETME OKUDUM.ŞİMDİ İLAHİYATA SINAVSIZ GEÇİŞ YAPMAK İSTİYORUM.AÇIK ÖĞRETİMDEN ÖNLİSANS İÇİN NE ZAMAN KAYIT VE NELER GEREKLİ.?BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

 53. 2001 ticaret meslek lisesi mezunuyum meslek lisesi olarak mezunlara açık öğretime 2 yıllık olarak geçiş hakkımız devam ediyormu?

 54. Selamlar ben ygsden 140 puan aldım açık öğretime gidebilrmiyim tercihi nezaman yapıyoruz birde kodlarını nereden bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

 55. Merhaba ben üniversitede 2 sınıfa gidiyorum mezun olmadan bu yıl aöf’ye kayıt yaptırabilir miyim?

  1. Evet sınavsız ikinci üniversite kapsamında Anadolu üniversitesi açıköğretim bölümlerinden istediğinize 1-16 ekim tarihleri içinde direk kayıt olabilirsiniz.

 56. merhaba ben 2 yılllık halkla ilşklr bitirdi aöf. 3. sınıftan devam etmek istiyorum bunun için başvurular ne zaman ???

 57. açık öğretim 2 yıllık tercih yapmak istiyorum fakat yen aftan da yaralanmak istiyorum aynı anda 2 si oluyormu çünkü af netlik kazanmadı.kayıt başvurularıda bugün son ne yapmalıyım

 58. ben bu sene liseden mezun oldum fakat snava girmedm.ben acıkögretime kayıt yaptırabiliyormuyum acaba? lütfen bu konuda yardımcı olun askerliğim gelmeden bu işi halletmek istyrm :S

 59. diyelim ki üni yerlştik yerleşenler için açık öğrtmden başka bir bölm okuma hakkıda var diye biliyorum. onun kydını terchlerni nasıl yapacaz bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler

 60. merhaba 2010 2 yıllık ön lisans makine mezunuyum … bu yıl kaydolmak istiyorum acaba hangi bölümlere girebilirim .. işletme okursam ders mi almam gerekiyor kayıt tarihleri ne zaman …

  1. 2 YILLIK MAKİNE MEZUNLARI DGS KAPSAMINDA SINAVSIZ OLARAK iŞLETME VEYA İKTİSAT BÖLÜMLERİNİN BİRİSİNİN 3.SINIFINA DİREK KAYIT OLABİLİRLER. KAYIT DUYURULARINI SİTEMİZDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ..

 61. ben tercihlere yetişemedim ve geç kaldım ek yerleştirmelerde açıköğretim ilahiyat verme hakkım olur mu?

 62. 96 düz lise mezunuyum eğitimime epeyce geç kaldım ama bir yerlerden başlamam gerekiyor ve ben kaçgündür netten araştırmadığım öss sınavı ile ilgili aöf ile ilgili kpss ile ilgili bir konu kalmadı galiba okumak hayal bana bu konuda çok değerli bilgilerinize ihtiyacım var ne olur bana bir yol gösterin çok teşekkür ederim ilgilenirseniz….

 63. Ben tercihleri kaçırdım, yapamadım. Açıköğretim için normal lisans programları gibi tercih yapılması gerekiyor muydu yoksa direk okula mı başvuruyoruz ? Bu konuda bilgilendirir misiniz beni lütfen

  1. Eğer bir ünide halen öğrenci değilseniz evet trcih yapmanız gerekiyordu. Öğrenci iseniz, sınavsız ikinci üni kapsamında tercih yapmadan direk kayıt olabiliyorsunuz.

 64. Lise sayısal çıkışlıyım.Lisans hemşirelik mezunuyum.Fotoğrafçılık istiyorum.Sınavsız tercih edebilir miyim?Açıklamanız için şimdiden teşekkürler…

 65. Merhabalar,
  2011-2012 yılı ticaret meslek lisesi mezunuyum. Bu yıl için açık öğretim için halen kayıt yapabilir miyim.
  Yardımcı olursanız memnun olurum.

 66. Ben bu sene ticaret meslek lisesinden mezun oldum lys sınavına girmedim. Açıköğretime direk 2 yıllık geçiş hakkım var. Açıköğretime gidip direk kayıt olabiliyormuyum yoksa başka bi işlem yapmam gerekiyormu?

 67. Maalesef tercihleri kaçırdım. Meslek lisesi mezunuyum, işletme alanında açık öğretim için halen kayıt yapabilme hakkım var mı?
  Yardımınız için şimdiden teşekkür erder iyi çalışmalar dilerim.

 68. ben bu sene ticaret meslek lisesinden mezun oldum. açık öğretime 2 yıllık direk geçiş hakkım var. Açıköğretime gittiğimde direk kayıt olabiliyormuyum yoksa bi işlem yapmam gerekiyormu?

 69. açık öqrtm 2 yılk kontenjsz bölüm harç paralırı kalktımı
  2 yılleqı terch edip qitmezsk bu sene ki qireceqmz sınavda puanmz düşrmi

 70. meraba ben şu an bir üniversitede matematik okumaktayım 2.öğretimim ben sınavsız ikinci üniversite okumak istiyorum kayıt tarihleri ve bölümleri hakkında bilgilendrlmek istiyorum şimdiden teşekkürler.

 71. ben bu sene ösyme basvurmadım meslek lisesi mezunuyum acık ögretime kayıt yaptırabilirmiyim.

 72. Merhaba ben şuan 4 yıllık üniversite okuyorum Yazılanların tamamını okudum,sınavsız açıköğretim seçme hakkımız varms.Öğrenmek istediğim şudur sadece iki yıllık mı açıktan okuyabiliyoruz yoksa 4 yıllık seçme hakkımızda var mı?Teşekkür ederim.

 73. ygs punım 170 açıköğretim turizm otelcilik istiyorum fakt tercih yapamadım dün sonmuş kaçırdım.tercihsiz kayıt yaptıramazmıyım şansım kalmadı mı?

  1. ygs1 170 ygs2 167 ygs3 234 ygs4 217 ygs5 222 ygs6 203 puanlarım bu malesef kaçırmışım tercih yapamadım tercihsiz kayıt yaptıramazmıyım,yada ek kontenjan gibi bi şansım var mı?cevabınızı umutla bekliyorum teşekkürler..

 74. Merhaba, ben Türkçe Öğretmenliğinde okumaktayım. Sınavsız ikinci üniversite ile İnsan Kaynakları Yönetimi okumak istiyorum. Bir kontenjan sınırlaması var mı? Eğer varsa kayıt olduğum takdirde Türkçe Öğretmenliği hakkımı kaybeder miyim? Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

 75. merhabalar ben 2 yılık bürö yönetımı okudum altan dersım kaldı. acık ögretıme kayıt yaptırabılırmıyım ? ve hangı bolumlere yaptırabılırım ? sımdıden tesekkürler.

 76. Merhaba. Ben Bu sene Ticaret Meslek lisesinden mezun oldum. YGS ye girmedim. Tercihlerde geç kaldım. Seneye bidaha girerim sınava iyi bi bölüm kazanırım diye düşünyordum fakat şimdi aklıma geldi askerlik işi. Acaba Üniversite Açık öğretimde Dikey geçiş le geçme şansım varmı ? Yada Askere gitmemek için bi öneriniz varmı. 1992 Doğumluyum. Şimddien teşekkürler

 77. ben 2000 yilinda pazarlama bolumunden mezun oldum. 2007-2008 yilinda aof isletme bolumune kaydimi yaptirdim. iki sinavada girdim ancak daha sonra devam etmedim. simdi tekrar kaydimi yaptirmak istiyorum. boyle bir hakkim var mi? birde ben yurtdisinda bulunuyorum. sinavlar icin Turkiyeye gelmem mi gerekiyor? burdaki konsolosluklarda sinav olayi yok degil mi?
  tesekkurler.

 78. hocam merhaba. ben bu sene öss ye girdim ve tercih yaptım. büyük ihtimal bir mühendisliğe yerleşeceğim. ama açık öğretimden de bir bölüme başlamak istiyorum . bu sene başlamam mümkün mü, mümkünse ne yapmam gerekiyor ?

 79. tercih yapmayan öğrenciler, ek kontenjan zamnında tercih yaparak girebilirlermi? yoksa tercih yapamamış olanlar bu yıl için aöf kayıt haklarını kaybetmişmi olurlar mı ?

 80. Arkadaslar bati avrupa programi – acikögretim lisesinin kayit tarihleri ne zaman aciklanir ?

 81. imamhatip lisesi mezunuyum.açıköğretim ilahiyat önlisansa geçiş yapmak istiyorum.kayıt tarihi ve evraklar konusunda bilgilendirir misiniz lütfen…

 82. Bn bu sene insaat bolumunu bitirdim acikogretime suana kadar basvurmadim basvuru icin gec mi kaldim?

 83. merhabalar; ben meslek lisesi mezunuyum aşçılık, turizm ve otel işletmeciliğine sınavsız geçiş hakkım var ama ben ygs başvurusu yapmadım dolayısıyla tercihte yapamıyorum acaba aynı kural açıköğretim için de geçerli mi? yani, hiç ygs başvurusuna gerek kalmadan direk önlisans turizm ve otel işletmeciliği kaydı yapabilir miyim? yapabiliyorsam kayıtlar ne zaman? teşekkür ederim..

 84. Merhaba ben zamanında orta okul 2. Sınıfta terk ettim okulu şimdi cok pişmanım henüz geç olmadan kaldığım yerden devam etmek istiyorum her yıl tek sınıf mı atlamıyor yoksa sıkı calışma ile birden fazla sınıf atlanabiliyormu ? Lisede aynı mı ? Çok pişmanım çok .. Cvp alabilirsem sevinirim . Şimdiden teşekkür ederim…

 85. önlisans mezunuyum ve aöf den devam edecegim peki kayıt oldugum zaman önlisans diplamamı alıyorlar mı ?

 86. iyi günler ben ygs de 140 üzerinde puan aldım ancak tercihleri kaçırdım kontenjansız bölümlere örneğin işletme bölümüne kayıt yaptırabilirmiyim ve ya ek kontenjanlarda işletme bölümüne tercih yapabilirmiyim

 87. arkadaşlar merhaba. ben bu sene 2 yıllık işletme MYO dan mezun oldum YGS sınavına girmedim direk açıköğretime kayıt olabilirmiyim??

 88. açıköğretim sınavlarına ikamet ettiğimiz şehirlerde girebilir miyiz birde kayıt için eskişehire gitmek gerekiyormu bulunduğumuz şehirden kayıt olabiliyor muyuz

 89. Merhabalar ben ygs ye girdim ama tercih yapamadim malesef cok gec kaldim lise mezunuyum seneye tekrar girmemmi lazim ygs ye yoksa ikinci bi tercih sansi varmi yardimci olursaniz cok memnun olurum birde istanbul universitesi tarih ve cografya bolumleri puanlari nedir aof olarak 140 180 ustu mu? Admin lutfen duy sesimi

  1. Ek yerleştirme tercihlerinde yazabilirsin. OSYM duyurularını takip etmeni öneriyorum. GEÇEN YIL BU BÖLÜMLER KONTENJAN DOLDURAMADILAR O YÜZDEN BİR TABAN PUANLARI OLUŞMADI. bU YILDA DOLDURACAKLARINI SANMAM. ygs DEN 140 VE ÜZERİ ALAN HERKES TERCİH HALİNDE YERLEŞECEKTİR.

 90. Ben ticaret meslek lisesi mezunuyum.iki yıllık sınavsız geçiş hakkımdan yararlandım ve dokuz eylül pazarlama satış bölümünün 1 sınıfını okudum 2 sınıfta bıraktım Okulu. Şimdi açıköğretimden iki yıllık adalet yada muhasebe okumak istiyorum.ygs sınavına girmem gerekiyomu gerekmyosa bu sene kayıt yaptırabilirmiyim lütfen yardımcı olun teşekkür ederim şimdidenn

  1. Eğer kaydınızı sildirmediyseniz ordan o üniversiteye kayıtlı olduğunuza dair bir yazı alarak sınavsız ikinci üniversite kapsamında açıköğretim 2 yıllık önlisans bölümlerinden istediğinize direk kayıt olabilirsiniz.

 91. Kaydımı bıraktığım sene sildirdim 2006 yılında yani sınavsız açıköğretime başvuramam öyle mi yardımınız için teşekkür ederim.

  1. Herhangi bir üniversiteye kayıtlı olmadığınız veya mezunu olmadığınız için sınavsız ilinci üniversite imkanından yararlanamazsınız.

 92. ygs 167 puanla açık öğretimden hangi bölümlere tercih yapabilirim.işletme 4 yıllık.ya da muhasebe ?

  1. 2 yıllık Adalet dışında tüm önlisans bölümlerine, Lisans ta kontenujanı yüksek bölümlere girebilirsin. Önlisans bir bölüme kayıt olup mezun olduğun yıl işletme 3.sınıfa dikey geçiş kapsamında direk kayıt olma hakkında var.

 93. merhabalar.. ygs ye girdim ve aöf önlisans tercih yaptım.. bu sene kayıt olucam.. ama evlendim soyadım deişti diplomamdaki kızlık soyadım doğal olarak..kayıt esnasında sorun çıkar mı acaba? birde diplomamın noter onaylı suretiyleme kayıt büroya gitmem lazım yoksa aöf onaylıyor mu teşekkürler..

 94. merhaba, ben iki yıllık bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim. ygs sınavına girdim fakat barajı geçemedim. şimdi açıköğretime başvurabilir miyim ve hangi bölüme gidebilirim. dikey geçiş mi ypmam gerekiyor direk 3. sınıftan bir bölüme devam edebilr miyim ? bu konu hakkında pek bişe bilmiyorm yardımcı olursanız sevinirim. kolay gelsin.

  1. Bilgisaytar Programcılığı mezunları Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız olarak açıköğretimin, İKTİSAT, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ, KAMU YÖNETİMİ, MALİYE, ULUSLARARASI İLİŞKİLER, İŞLETME, KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ bölümlerinden birisinin 3. sınıfın dire kkayıt olabilirler. Kayıt tarihleri 1 Ekim – 19 Ekim arasındadır.

 95. s.a ben ilahiyat önlisan öğrencisiyim dikey geçiş veya yatay geçiş hakkımız varmı cvp atarsanız çok iyi olur teşekkür ederiz

 96. Merhabalar..Ben işletme 4. sınıf’a 2 dersten borçlu geçtim.Önümüzde ki sene Kredili sistem geliyor ve ayrıca en kötüsü bütünleme sınavıda kalkıyor.Acaba bizi nasıl etkileyecek. Kaç dersten sorumlu olacağım.Bide kredili sistemde kayıt yenileme tarihleri değişti mi değiştiyse ne zaman olacak.. Teşekkürler.

  1. Bütünleme sınavı hakkı geri verildi öncelikle belirteyim. Alttan gelen derslerinizle birlikte bir dönemde 8 civarı dersten sorumlu olacağınızı düşünüyorum. Kredili sistem yıllık sistem ayrımı bitti artık ve tek kayıt, tek kayıt yenileme tarihi oldu. Tabi güz dönemi için ayrı, bahar dönemi için ayrı kayıt yenileme tarihi belirlendi.

 97. Ben meslek lisesi mezunuyum fakat bu sene LYS sınavına girdim ve 170 puan aldım, AÖF 2 yıllık Lojistik okumak istiyordum fakat tercih yapılacağı konusunda bilgim olmadığından tarihi kaçırdım.Ek tercih konusunda bu bölümde şansım olur mu ayrıca ektercih tarihleri ne zaman oluyor?

 98. meslek lisesi mezunuyum ygs ye başvurmadım.açıköğretim önlisans programlarından sınavsız geçiş yapabildiklerime direk kayıt olabilir miyim?

  1. OSYM Kontenjanları klavuzunda Tablo6/C de bölümünüzün altındaki bölümlere sınavsız geçiş hakkınız var. Onların içinde açıköğretim bölümleride varsa direk kayıt olabilirsiniz. yoksa kayıt olamazsınız.

 99. meraba
  ben 2008 2 yıllık ön lisans tekstil mezunuyum acık öğretimden hangi bölümlere dikey geçiş yapma hakkım var 4 yıllıga tamamlamam için
  2.sorum 2012 aö yerel yönetim 1 sınıftayım bütünlmeye kalan derslerim var
  derslerimi verince yada vermeden bölüm degişikliligi yapabilirmiyim

 100. Merhaba yüksek okul mezunuyum, bu sene lisans programına devam etmek istiyorum merak ettiğim hazırlık olduğundan 3 yıl sürüyormuş doğru mu acaba?

 101. ilk defa kayıt yaptıracam bu kayıt ıslemlerını ıcın ılla AÖF burolarına mı muracaat yaptırmam gerekk

 102. ösym sıfremı hatırlamıyorum nerden temın edebılırım bu yardımcı olursanız sevınırım

 103. admin yardımm : 2yıllık sosyal hizmetler öğrencsiyim dikey geçiş yapabiliceğim (iktisat-işletme hariç ) bölümler nelerdir?

 104. YGS-3’den 252 puanım var.LYS ye girmedim.Anadolu Ünv.Açıköğretim adaleti tercih yazdım.Bu puana gelirmi? Gelmezse ek tercihte şansım olurmu? Teşekürler..

 105. Merhaba; ilk defa aöf 2 yıllık üni. için tercih yapacaktım ama tercih zamanını kaçırmışım. Eylülde direk kayıtmı olucak yoksa ek kont. için başvurumu yapılıcak. Yani tercih yapabilme hakkım varmı aydınlatırsanız sevinirim

 106. Merhaba benim YGS3 yerleştirme puanım 366,95102 YGS4 puanım 360,37877 tercihlerimden ilki istanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fak. tarih, ikincisi istanbul üniv. uzaktan eğitim türk dili ve edebiyatı.. TS2 puanım 354,06916. uzaktan eğitim harçlarıyla ilgili çok çeşitli söylentiler var. ilk tercihime yerleşme şansım sizce nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

 107. merhaba admın ben mekatronik programı bitirdim üçüncü sınıftan devammı ediyoırum yoksa bastan mı baslıyorum birde hangi bölümlere girebiliyorum.. mesajınız adresime gönderirseniz sevinirim..

 108. ben aöf özel güvenlik koruma okumak istiyom.tercih yaptım fakat kayıt yaptıramazsam ek tercih yapabilirmiym.

 109. MERHABA İŞİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM İLK ÖNCE BENİM SORUM BEN 2 YILLIK GIDA TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM ŞİMDİ 3. SINIFTAN İŞLETME OLARAK DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM MEZUN OLDUGUMDA DİPLOMAMDA NE YAZACAK ONU MERAK EDİYORUM ŞU ŞEKİLDE GIDA TEKNOLOJİSİ -İŞLETME Mİ YAZACAK BUNUN CEVABINI YAZARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM İYİ ÇALIŞMALAR.

 110. iyi günler ben 2 yıllık meslek yüksek okul otomotiv bölümü mezunuyum.aöf iktisat ve işletmeden başka bölüm okuyabilirmiyim.mesela uçak gövde bakım vb.

 111. Merhaba. Ben Türkçe Öğretmenliğinde okuyorum. Sınavsız ikinci üniversite ile İşletme Yönetimi okumak istiyorum. Kontenjan sınırlaması var mı? Eğer varsa kayıt olduğum takdirde Türkçe Öğretmenliği hakkımı kaybeder miyim? Şimdiden teşekkürler…

 112. imamhatip lisesi mezunuyum.açıköğretim ilahiyat önlisansa kayıt yaptırabilir miyim. kayıt tarihi ve evraklar konusunda bilgi verebilir misiniz…

  1. ÖSYM Kontenjanları klavuzu Tablo 6/C de İmam Hatip lisesinin devamı olarak sınavsız geçişte İlahiyat yazıyorsa, öncelikle tercih formuna sınavsız geçişi işaretleyip İlahiyatı yazmanız gerekiyor. Eğer tercihlerde yapmadıysanız ek tercihlerde yapmanız gerekiyor. Tabii 2012 YGS ye başvurduysanız.

 113. iyi günler. ben iki yıllık optisyenlik okudum. şimdi ikinci üniversite olarak dört yılllık bi açıköğretim bölümü okumak istiyorum. aöf bürosuna sorduğumda dört yıllık herhangi bir bölümü seçebilirsiniz dediler. fakat önlisans mezunlarının ikinci üniversite olarak sadece açıköğretimin önlisans bölümlerinden birinin sçilebileceği yazılı sayfanızda. ben ikinci üniversite lisans bölümü seçebilir miyim seçemez miyim? kafam iyice karıştı. bilgi verebilirseniz çok sevinirim..

  1. Atatürk ve İstanbul Üniversitelerinde önlisans – önlisans durumu söz konusu. Eğer Anadolu Üniversitesi bürosu size bu cevabı verdiyse doğrudur.

 114. mrb ben 2003 ticaret lisesi muhasebe mezunuyum ösym girmedim şuanda aöf ye kayıt yaptırabilirmiyim lütfen açıklayıcı bilgi

  1. Sınavsız geçiş ile kayıt olmak için YGS ye başvurmuş ve sınavsız geçişi seçmiş olmalısınız. Aksi taktirde direk kayıt olamıyorsunuz.

 115. slm alk ilahiyatönlisans 2.sınıfa gectim. 2012 2013 sınav tarihleri ne zaman olacak. ayrıcaacıkögretim fakulteleri içinde harc konusunda . harclar önümzdeki eğitim dönemlerinden itibaren kaldırıldımı bankaya harc ödenecekmi

 116. ya ben üniversite sınavına girdim 143 puan aldım tercih yapmadım tercih yapma hakkım yok mu birdaha

 117. meraba ben ilk tercihlerde en sona açık ögr yazdım eger gelirse 2.tercihlerde örgün tercih yapabiliryormuyum?lütfen yardımcı olursanız sevinirim …

  1. Eğer kontenjan sınırlaması olmayan bir bölüme yerleşirseniz Ek tercihlerde örgün yazabilirsiniz. Kontenjanlı bir açıköğretim bölümüne yerleşirseniz kayıt yaptırmazsanız örgün tercih edebilirsiniz.

 118. 2011 meslek lisesi cocuk gelişimi mezunuyum. sınavsız geçiş işlemini sırasıyla
  anlatırmısınızne yapmam gerekeni ve simdi geç mi kaldım kayıt olmam için.
  tesekkrler…

  1. Bildiğim kadarı ile YGS ye başvurmanız gerekiyordu. Sonrasında tercih zamanı OSYM tercih klavuzu tablo 6/C ye göre hangi bölüme ayıt olabileceğinize bakıp tercihinize sınavsız geçişi işaretleip o bölümü yazıyorsunuz.

 119. merhaba…ben 2010 da iktisat bölümüne yerlesmıstım.1.sınıfı bıtrdım 2.sne ıcın kaytları kacrdım sımdı kayt ıcın nerden baslıcamı bılmıyorum.Bu konuda benı bılgılendırmenızı rıca edıyorm.

 120. tecih zamanını kaçırdım. ek tercih hakkı varmı. ne zaman. bilen birileri varmı. tşk.ler.

 121. merhabalar ben yıllık üniversiteden işletme bölümüne geçicem acaba bizden harç parası alınacak mı kalktı diye haberler vardı internette_?

  1. merhabalar arkadaşlar şimdi ben 2 yılı 4 yıla tamamlamak istiyorum ne zaman kayıt olacam ve nasıl kayıt olacam yardım edebilir misiniz?

 122. ben üniversite 4.sınıfa geçtim öğretmenlik okuyorum. fakat aynı zamanda açıköğretim okumak istedim ve üni sınavına girdim açıköğretim kamu yönetimini kazandım. eğer kayıt yaptırırsam okumakta olduğum üniversite kaydıma bi sorun teşkil eder mi lütfen acil cevap bekliyorum teşekkür ederim.

  1. Siz boşuna YGS ye girmişssiniz, zaten lisans okuduğunuz için Sınavsı ikinci üniversite kapsamında direk istediğiniz aöf bölümüne kayıt hakkınız var. Yapacağınız şey, YGS sonucuna göre değil Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında kayıt olmak olacaktır. Böylelikle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

 123. selam; 4 yıllık üniv mezunuyum ve tercihle ilahiyat (onlisans)a yerleştirildim. ünide gördüğüm derslerden muaf olabilirmiyim olursam transkript i kayıta getirmem gerekir mi?

 124. MERHABA AÖF SOSYOLOJİ BÖLÜMÜNDE OKUYORUM BÜTÜNLEME SINAVINA GİRECEĞİM AMA EVLENDİM SOYAD SINAVDA SIKINTI YARATIRMI NE YAPMAM GEREKİR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 125. hocam ygs 4 puanım 330 düz lise çıkışlı olduğumdan yazdığım çocuk gelişimi bölümleri gelmedi

  ekyerleştirmede ilahiyat yazacağım ama imam hatipliler direk geçişle kontenjanı doldururlarmı bu sene kontenjan sınırı varmı diye tedirginim,aöf ilahiyat kontenjan için nette bazı yerlerde var, bazılarında yok yazıyor
  ve ekimde okula başladığımda nasipse, ilk sınav ne zaman olacak aöf ilahiyatta?

 126. ben 4 yıllık saglık meslek lisesi mezunym açıkögretim snavna girdm ve 185 puan aldm saglık bölümüne kayıt olablrmym ve 4 yıllıkmı ve adanada varmı hocam

  1. Açıköğretimde sağlık kurumları işletmeciliği ve Laborant Veteriner sağlık bölümleri bulunmakta. Tercih etmeniz halinde iki bölümede yerleştirilirsiniz.

 127. hayırlı akşamlar
  anlamadığım nokta şu geçen sene aöf adalette kontenjan sınırlaması yokken 29400 kişi tercih etmiş ve en son giren kişi 151-156 puan arasında kayıt yaptırmış…
  2012-2013 te aöf adalete 25000 kişilik sınırlama getirildi.(bunu baskı yapılsa 30000 ne çıkarmak mümkün mü acaba bence değil ama…)
  Ben ise ygs 181 puan aldım okul puanım 69.99 geçen seneki puanları göz önüne aldığımızda ilk tercihd eyerleşmeli değil miydim geçen seneki verileri göz önüne adlığımızda(en son girenlerin puanı151-156 benim puanım ise 181 + okul puanıda yazayım 69.99)
  Yerleştirme işlemleri arz talep ilişkisine göre belirlendiği için benim durumum normal olabilir diyecem. cünkü bu sene aöf Adalet 223.81750’de kalmış.
  sizce 2.tercihlerde ben aöf adalet yazsam tutarmı
  ben 2.tercihlerde ygs 181 + 69.99 okul puanu ile aöf adalet tutturabilirmi…
  aşağıdaki gibi bir kural varmı benim tercih etmeme engel olurmu
  benim puanım(181+69.99 okul puanı) yukarıdaki puandan düşükse adalete ek kontenjandan zaten başvuramaz.(Kural gereği)
  Örneğin bu sene aöf adalet 25000 kişi alacak diyelim ilk tercihlerde 25000 tercih doldu diyelim.1.tercihlerde tutan kişilerden 1000 kişi kayıt yaptırmadığını varsayalım.
  1.tercihlerde tercih eden 24000.ci kişinin puan 223 diyelim bende 2.tercih eden 1000 kişinin arasında olsam puanım 220-221 olsa tercihimin tutmaması için bir madde veya kural engeli var mı
  aslında erzurum üniverstesinin kontenjanı ilk açıklandığında 25000 di daha sonra 20000 e çekildi ilk tercihlerde tercih eden olmamış galiba…
  Ösym ye baskı yapılsa bu 20000 kişiden 5000 kişi falan ilave yapılabilirmi aöf adalet bölümüne…
  Son olarak eğer aöf adalet tutmassa benim mutlaka adalet okuyup 2.yılın sonunda dgs ile hukuk fakültesine geçmem gerekiyor…aklıma bir yol geldi ama size sormak istedim…
  Tek bir çıkış yolu var. O da ATATÜRK ÜNV. AÇIKÖĞRETİM ADALET bölümüne ek kontenjanda başvurmak.Bu bölümde 20000 açık kalmış.ben istanbulda oturuyorum buna başvurursam aöf gibi okuyabiliyormuyuz.sınavlara nerede giriyoruz.devam zorunluluğu,vb.kurallar varmıdır…
  sizi çok yordum ama zaman ayırıp sorularımı cevapladığınız için şimdiden teşekkür ederim…

 128. ben ıstanbul universıtesı auzef ısletme kazandım ek tercıhlerde acıkogretım fakultesınden 4 yıllık bı tercıh yapabılır mıyım

  1. İstanbul İşletmeye kayıt olmayacaksanız ek tercih yapabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra Anadolu Üniversitesi istediğiniz bir 4 yıllık lisans bölümüne Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında direk kayıt olabilirsiniz.

 129. merabalar admin. ben şimdi biyomedikal mühendisliği okuyorum bunu okurken sağlık kurumları işletmeliğini de açık öğretimden okumak istiyorum bu mümkün mü acaba ama 2012 ygs sınavına falan girmedim. cevap alabilirsem sevinirim iyi çalışmalar…

 130. merhaba ben şuan ege üniversitesinde okuyorum 2.sınıfa geçtm.bu yılda ygsye girdim aöfden tercih yapıp adalet bölümünü kazandım. Ben hem normal egedeki bölümümü okuyup hemde açıköğretimden adalet bölümünü okuyabilir miyim. Kusura bakmayın bu konu hakkında pek bilgim yok o yuzden bilgilendirirseniz çok sevinirim ve ben nasıl kayıt yapacağımıda hiç bilmiyorum ön kayıt veya diğer kayıtta da nasıl yapacağımı bilmiyorum bu konu hakkında da bilgi verirseniz cok iyi olur şimdiden teşekkürler

 131. Verdiğiniz bilgi içim teşekkür ederim fakat bir sorum daha olacak size zahmt bunu da yanıtlarsanız sevinirim. Şimdi benim ne yapmam lazım? Ygsden kaydımı yapmıyıp sınavsız geçiş tarihinde adalet bölümüne mi kaydolayım ve o zaman da adalet bölümü olacak mı yani kontenjanı bitmez mi bunları da cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim admin.

  1. YGS ile kayıt yapamazsınız, 1-19 Ekim tarihleri içinde kayit.anadoılu.edu.tr adresinden ön kayıt yapıp, sonrasında aöf bürolaeından kaydınızı tamamlayacaksınız. BNu şekilde adalet bölümüne kayıt olmuş olacaksınız. Kayıt için okuduğunuz okuldan orda okuduğunuza dair bir yazı almanız gerekiyor.

 132. ben isletme ögrencısıyım aynı zamanda bu yıl laborotuar teknısyenlıgını acıktan okumak ıstyorum harc parası yatırıcagız mı bılgılendırırsenız sevınırım

 133. iktisat bölümü için kayıt yaptırıcam harçlar ne durumdadır kalkmadımı ne kadar ödenicek bilgilendiren biri olursa sevinirim teşekkürler..

 134. ya arkadaşlar lütfen yardım etseniz ben ösymde tercihlerde aöf yazmadım yerleşemedimde şimdi ben aöfyedemi tercih yapamadığım için giremiceğim tercih yapmadan aöf bölümlerine girebilirmiyim??

  1. Ek tercihlerde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim 2 yıllık bölümlerden adalet harici istediğinizi yazın 140 ve üzeri aldıysanız yerleşirsiniz.

 135. merhaba ben 2 yıllık üni mezunuyum sınavsız ikinci üniversiteye kamu yönetimine kayıt yaptırablrmiyim yoksa sadece önlisans bölümlerinemi yaptırabilirim

 136. ben bu yıl için 2. ünv olarak adalet böl. kayıt yaptırmak istiyorum yanlış yorumlamadıysam eğer kayıt tarihi 1 ile 19 ekimde mı olacak.bu konuda yardımcı olabilir misiniz şimdiden tşk:)

 137. Ben açıköğretim maliye bölümünü kazandım.Fakat bir şey merak ediyorum acaba notlarımı yüksek tutarsam dikey geçiş yapabilirmiyim?

 138. Merhaba ben türkçe öğretmenliği okuyorum. Sınavsız ikinci üniversite ile açıköğretim işletme okumak istiyorum. Anadolu üniversitesinde açıköğretim işletme bölümü var mı? Varsa kontenjanlı mi?

  1. Evet bu bölüme girek kayıt olabilirsiniz. Yapmanız gereken kayıtlı olduğunuz okuldan oranın öğrencisi olduğunuza dair bir yazı almak ve 1-19 Ekim tarihleri içinde kaydınızı yaptırmak.

 139. bu yıl ,2 yıllık sosyal hizmetler bölümüne girdim…insan kaynaklarını okumak istiyordum.ilk tercihimdi ancak olmadı..bölüm değiştirebilirmiyim

 140. arkadaşlar ben inşaat teknikerliğini bitirdim işletmeye kayıt oldum 3 sınıfta 4 ders aldım ikisini geçtim ikisinden kaldım ve 08.08.2011 tarihinde kayıt sildirdim şimdi bu af banada yarayacakmı eğer yaramayacaksa ben bu yıl iktisat fakültesi kamu yönetimi bölümü 3. sınıfa dikey kayıt yaptırabilirmiyim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

 141. Ben kpss ile memur oldum ve lisans tamamlamak istiyorum önlisans bilgisayar tekn. ve programlama mezunuyum ben hangi bölümlere direkt geçiş yapabilirim kamu yönetimi okumak istiyorum çünkü, tşkler..

 142. ben inşaat teknikerliğini bitirdim bu yıl iktisat fakültesi kamu yönetimi bölümü 3. sınıfa dikey kayıt yaptırabilirmiyim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

 143. ya ben açık öğretim adalet bölümünü kazandım harçlar ne kadar ve kaydımı istediğim şehirde yapabilirmiyim. yardımcı olsanız sevinirim…

 144. aöf özel güvenlik koruma programı kayıt için kayıt için sağlık raporu istiyorlar mı ve ben özel güvenlik olarak çalışıyorum kimliğim var sağlık raporu almam gerekiyormu

  1. Evet sağlık kurulu raporu istenmektedir. OSYM tercih klavuzunda bunla ilgili bir madde yeralmaktadır.

   Kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75 m’den, kız adayların 1.65 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması ve adayların sabıka kaydının olmaması gerekir.

 145. kayıt için gerekli evraklardan Fotoğraflı-İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu bunlar nerden alıncak ve ben tecıllıyım askerlık subesınden herhangı bi evrak alıncakmı bılgı verırsenız sevınırım

 146. üçüncü sınıf okulöncesi öğretmenliğini okumaktayım bu yıl yapılacak stajlarla ilgili detay istiyorum lütfen

 147. ben düz liseden sözel cıkışlıyım ilk terchlerimde sglk meslk olmdgm ıcın alınamdm bazı yerlere puanım yettgı halde yerlesemdm laborant ve veterıner sglık acık ogrtmden yazsam gelme ıhtımalı ndr yrdmcı olrmusunz?

 148. bide acıkogrtm bolumlerınde bazı bolumlerınde puanlar yazmıo bı sozel ogrncısı olrk yerlsme ıhtımalım ndr

 149. ben türk dili ve edebiyatına yerleştim benim için de geçrli mi örgüne geçmek için 80 üzerinde notlar olması gerekiyor demişsiniz. bu bölüm için degeçerli mi?

 150. 2 yılık gıda teknolojisi mezunuyum sınavsız geçiş yapabilecegim 4 yıllık lisans programları hangileri acaba

  1. Aşağıdaki bölümlerin 3.sınıfına direk kayıt olabilirsiniz.

   İKTİSAT

   ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

   KAMU YÖNETİMİ

   MALİYE

   ULUSLARARASI İLİŞKİLER

   İŞLETME

   KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

 151. ben bu yıl aöf 4 yıllık işletme bölümünü kazandım ama hiç birşey bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

 152. YGS-1

  YGS-2

  YGS-3

  YGS-4

  YGS-5

  YGS-6

  PUANI

  152,35883

  151,41132

  217,23332

  208,79593

  200,29860

  179,43870 laborant bolumu gelırmı?

 153. ygs 1 152,35883
  ygs 2 151,41132
  ygs 3 217,23332
  ygs 4 208,79593
  ygs 5 200,29860
  ygs 6 179,43870 laborant bolumu gelırmı?
  veya hangı bolum gelır?

 154. merhaba,ben eskişehir osmangazi üniversitesi maliye bölümü 3.sınıf ögrencisiyim.bu sene anadolu üniversitesi aöf de sosyal hizmetleri yazdım.bu bölümün 1 .sınıf dersleri benim görmüş olduğum derslerdir.aceba ben o görmüş oldugum derslerden muaf olabiliyormuyum.şimdiden teşekkürler…

 155. Ben bu yıl ygs den 200 puan aldım 2 yıllık açıköğretim ilahiyat fakültesi okumak istiyorum.Yalnız herhangi bir ünüversite için 2012 tercihte bulunamadım2.ek tercihte bulunabilirmiyim?AÖF ek tercihler ne zaman başlayacak?Teşekkür ederim.

 156. Merhaba Öncelikle Tercih Zamanlarınızdaki Yardımlarınızdan Dolayı Çok Teşekkür Ederim İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini Kazandım 03-07 Eylül Arası Gerçekleştirmem Gereken Kayıt İşlemini Zonguldak’da Bulunan Aöf Bürosundan Gerçekleştirebilirmiyim? Ve Harç Ücretleri Nedir? Selamlar

  1. Hayır kayıtları internetten önkayıt ve evrakların postayla İstanbulÜniversitesine gönderilmesi ile kesin kayıt şeklinde yaptıracaksınız. Detayları 28 Eylül de açıklanacak. Harç ücretleri dönemlik 370tl civarıdır.

 157. Merhabalar. Uluslararası ilişkiler kayıt yaptıracağım. Kayıt ücretini kayıt yaptırdığımız büroya aynı gün mü yoksa başka bir zaman diliminde mi yatırıyoruz? Yani; kayıt ücretini nereye ve ne zaman yatırıyoruz? Yardımcı olabilecek videolu ders websiteleri yada e-kitap kaynakları var mı? Yoksa kitapçılardan hangi yardımcı test ve konu anlatımlı ders kitaplarını tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

 158. Merhaba ben Anadolu üniversitesi İnsan kaynakları yönetimi bölümü okuyacağım .
  Ön kayıtlar ne zaman olucak ?
  Ve 2 yıllık açıköğretim bölümü.
  Bilgilendirirseniz sevinirim.

 159. MERHABALAR BEN MYO MAKINA RESIM KONTR. MEZUNUUYUM AÖF DIKEY GECISTE ISLETME BOLUMUNU SECMEYI DUSUNUYUORUM VE HANGI DERSLERI ALCAGIM BILGI VERIRMISINIZ TSKLER…

 160. arkadaşlar herkese merhaba bende dikey geçişle kamu yönetimi 3. sınıfa kayıt yaptıracağım ama bu konuda hiç bilgim yok bu bölümde kredili sistemde hangi dersleri görceğiz iki yıllık inşaatı bitirdim hangi derslerden muaf olacağız ve hangi tarihte biz kayıt yaptırabiliyoruz kayıt tarihlerini kaçırmak istemiyorum lütfen cevaplarsanız minnettar kalırım

 161. mrb. muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünü bitirdim. İşletme, iktisat bölümlerinden başka maliye bölümüne geçiş yapabilir miyim.Şimdiden teşekkürler.

 162. merhabalar be 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum sınavsız sosyal hizmetler bölümüne kayıt yaptırabılırmıyım? sosyal hizmetler sadece 2 yıllıkmı yoksa 4 yıllıkda varmı lütfen cvp beklıyorum şimdiden tskkurler.

  1. Sosyal hizmetler Atatürk Üniversitesinde 4 yıllık ama sadece lisans bölümleri sınavsız olarak kayıt olabilir. Siz 2 yıllık olana Anadolu Üniversitesi sosyal hizmetlere sınavsız ikinci ünivrsite kapsamında kayıt olabilirsiniz.

 163. 2 8 eyllul arası kytlr olck ılk yerlstrmede ..bız ekımde yapıcas terchlerı nasıl olcak..bıde ygsden herhngı brnden 160 alman ytrlımı kontjnlı yere gdblmk ıcınn srlrma cvp vrdgn ıcın ck teskkrler..

 164. merhaba ben acıköğretim 2 yıllık sosyal hizmetler bölümüne yerleştim bu bölümün dersleri üniversitede veriliyor mu ben uzaktan değil de derslere girmek istiyorum mümkün mü?

 165. açıköğretimle yerleştim ek tercihle başka biyeri tercih etme durumumda yerleşemezsem acıköğretim okuma hakkımda gidiyo mu yani ektercihlerde de yazmama gerek varmı

 166. merhabalar… 4 yıllık fakülte mezunuyum fotoğrafçılık ve kameramanlık bolumune sınavsız kayıt olabilir miyim ?

 167. ek yerleştirmede aöf 2 yıllık bölümlerden yazmayı düşünüyorum ama seneye tekrar sınava giricem 4 yıllık bi yere yerleşirsem aöf ile birlikte okuyabilirmiyim

 168. işletme 2.snf ögrencisiyim.butünlemeye kaldim 3.sinifa gecmem icin 4dersin kac tanesini vermem lazm.kayit yenileme yaptirirken parayi bnkaya yatırmak yeterliydi simdı parayi yatrdktan sonra internetten kayit yenılemem mi lazim.harc parasi işletmenin nekadar? kalan dersler icin ek ücret ödicekmiyim?birde şehir degişikligi için ne yapmam gerekiyor

   1. internet üzerınden bellı donemler ıcın mesaj gelır degısıklık yaparsın :))

 169. Merhaba, öncelikle verdiğiniz danışmanlık için çok teşekkür ederim.Allah razı olsun.
  Aöf işletme 2 sınıftan terkim… bu yıl Marka İletişimi okuyacağım ancak işletme okurken başarılı olduğum ortak derslerimden muaf olabilir miyim? Teşekkürler.

 170. ben aöf sosyal hizmetlere yerleştirildim kayıt tarihi 10 eylülde başlayacakmış internetten başvuru yapmam şartmı direkt gidip kaydımı yaptırabilirmiyim harç ücretlerini ne zman yatrmamız gerekiyor ve kayt için gerekli evraklar nedir lütfen cevaplarmısınız bir sürü linke baktım ama doğru düzgün bişey bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

 171. ben 2yıllık makine bitirdim sınavsız işletmeye gecmek istiyorum ben çoklu kayıtmı yoksa yeni kayıtmı tarihlerine bakıcağım ve aöfye verdiğimiz önlisans diplomasını geri alabiliyormuyuz açıköğretim bittiği zaman

 172. merhaba , ben 2 yıllık moda tasarımı mezunuyum.Bu sene ygs sınavına girdim sacede ama tercih zamanı tercih yapmadım.Açıköğretim bölümünden 4 yıllık uluslararası ilişkiler okumak istiyorum.Bu mümkün mü? Eğer mümkünse ne zman kayıt yaptıracağım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim..

 173. YGS tercihlerinde aöf yazmadım diğer tercihlerimde çıkmadı . Şimdi ek tercihler ne zaman ? ek tercihlerde 4 yıllık sosyal hizmetler bölümü yazabilirmiyim gelir mi? harç parası kayıt parası ne kadar?

 174. Merhaba ben acikogretim 4 yıllık kamu yonetimi ve 2 yıllık myo saglık teknikerligi mezunuyum…şimdi de 2 yıllık acikogretim adalet bölümünü kazandım… Daha onceden gördüğüm derslerin şimdi muafiyeti olur mu…(kamu yonetimindekiler dahil) şimdiden tesekkurler

 175. merhabalar verdiğiniz bilgiler gerçekten bir çok konuda yardımcı oluyor fakat bende su konuyu merak ediyorum. ben acıköğretim 4 yıllık işletmeye yerleştirildim ama ben örgün olarak anestezi okumak istiyorum. acaba erk yerleştirmeye de kayıt yapsam gelmeme olasılıgı var mı ve ayrıca ek yerleştirmeye kayıt yapsam ilk yerleştirmem silinip bu bölümden de olur muyum ? şimdiden teşekkürler…

 176. meraba ben eskişehir anadolu üniversitesi sosyal bilimler enstitüsüne yerleştim kayıtlar ayın kaçında başlıycak neler gerekli bide harç ücreti ne kadar öğrenebilirmiyim şimdiden teşekkürler

 177. merabalar bn ilk tercihlerde 4 yıllık örgün edebiyat bölümüne yerleştim aynı zamanda ek tercihlerde açıköğretimden herhangi bir bölüm yazarak aynı yıl 2 ünv. okuyabilirmiyim ?

 178. ben halkla ilişkiler önlisans mezunuyum lisans eğitimi için hangi bölümlere seçebilirim iktisat ve işletme fakültelerinden hariç

 179. -açıköğretim sosyal hizmetleri kazandım.ama özel üniversiteye çocuk gelişimi bölümüne gitmek istiyorum.bazı sitelerde yerleşen öğrenciler 2.tercihde bulunamaz yazıyor doğrumu?2.tercihler nezaman yapılacak.2.tercih için bekleyip açıköğretime kayıt yaptırmazsam bu bölümde elimden kaçarmı?Cevap verirseniz sevinirim..Teşekkürler…

 180. ben süt ürünleri teknolojisi bitirdim hangi bölümlere kayıt yaptırabilirim ne zaman kayıt tarihi anlatırmsıınız lütfen

 181. yuksekokul mezunuyum ancak diplomami daha almadim gecici mezuniyet belgesiyle kayit olunabilir mi tesekkurler….

 182. merhabalar ben aöf 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliğini kazandım.Anadolu üniversitesinin tıbbi laboratvr teknikeri bölümününde uzaktan eğitim olduğunu gördüm kontenjanlı bölümdü sanırım. Ek yerleştirmede yazsam gelir mi ?
  puanlarım
  ygs1 221,387
  ygs2 220,272
  ygs3 253,043
  ygs4 240,815
  ygs5 247,876
  ygs6 40,892
  yerleşebilme ihtimalım varmı yardımcı olursanz sevınırım.. sımdıden cok tsk ederım.

 183. benim puanım(181+69.99 okul puanı)
  bu sene aöf Adalet 223.81750′de kalmış.
  (sizce hiçyerleşme şansım varmı)
  sizce 2.tercihlerde ben aöf adalet yazsam tutarmı

 184. selamün aleyküm ben aöf adlet bölünmünü kazandım.ön kayıtlar ne zaman başlıyacak öğrenebilirmiyim.adaletin iş imkanları nasıldır acaba.teşekkürler

 185. Merabalar:uludağ üniversitesi 2 yıllık pazarlama reklam mezunuyum
  kndi bölümümle ilgili lisansımı tamamlamak istiyorum fakat bnmbölümümle ilgili olanlar 4 yıllık acaba bn mi yanlş biliorum bi 2 yıl daha kndi bölümümle ilgili okuyup lisansımı tamamlamak istyorum bu bölümleri seçebiliyomuyum ve bnlar 2 yıllık mı?
  HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK
  MEDYA VE İLETİŞİM
  PAZARLAMA VE SATIŞ
  REKLAMCILIK
  şimdiden teşekkürler…

 186. Merhabalar,ben 2 yıllık adalet bölümüne yerleşmişim, ikinci sıraya radyo ve televizyonu yazmıştım,radyo ve televizyon bölümünü okuyamazmıyım?birde örgün öğretimde İstanbu’lda ilahiyat bölümüne puanım yetiyordu istesem şimdi gidebilirmiyim LÜTFEN YARDIM!!!

 187. merhaba benim ygs den 157 puan aldim/ tercihlerimi yanlis yaptigim icin 2 yillik kontejansiz isletme bolumu nu kazandim peki ben bu puanla 4yillik isletme bolumunu tercih edebilirmiyim yani acikcasi ek tercih yapabiliyormuyum ve 4 yillik isletme bolumune girebiliyormuyum / tesekkurler

 188. ben 2yıllık radyo televizyon teknolojileri mezunuyum bu sene dşket geçiş hakkımda sadece işletme ve maliye bölümlerinimi yazabiliyorum yoksa bölümümle ilgili bir yere kayıt yaptırabiliyor muyum?

 189. sağlık kurumları işletmeciliğinin harçları ne kadar ve ön kayıtı nasıl yapıcaz ilk önce parayı mı yatırmak gerekiyor

  1. Harçlar kaldırılmıs kesın artık. sadece ıkıncı ogretıme kalkmadı.. bu arada aynı bolum okycaz sanırım 🙂

    1. 10eylüle kadar kesin klavuz yayımlanır ordan öğrenebiliriz. zaten harc kaldırıldı derken devlete odenen 45tl kalkms 205tl aof almaya dewam edıyor yazık kı ne yazık..

 190. mrb bn cukurova konaklama işletmciliği kazandım ama gitmekten vazgectim yasadgm sehirde okumak istiyorum acıkögretimden tekrar terch yapma hakkım var mı 2 yıl 4 yıl farktmz ltfn cwwp

 191. yardımcı olursanız sevinirim.. ben baraj puanı 180 ni geçtim fakat ilk tercihlerde hiç bir örgün bölüme yerleşemedim 2. tercihlerde aöf kamu yönetimi okumak istiyorum 4 yıllık yerleşebilirmiyim birçok kişiye sordum fakat net bir bilgi alamadım teşekkürler..

 192. Kusura bakma rahatsız ediyorum tekrardan ama sorunuzun cevabına çok ihtiyacım var son sorum olacak admin bunu da lütfen cevaplar mısın sana zahmet. Ben şimdi Anadolu Açıköğretim Fakültesinden Adaleti bitirsem sonra da dgsye girip herhangi bir üniversitede hukuğa geçiş yapabiliyor muyum lütfen bilgilendirir misin sana zahmet?

  1. elbette adalet bölümü bitirip dgs den yüksek bi puanla hukuk bölümüne geçiş yapabiliyosunuz

 193. Merhaba ben açıköğretim İŞLETME YÖNETİMİ (2 YILLIK) 2.sınıftayım kredili sisteme bu sene geçiyoruz biz biliyorsunuz 2.sınıf derslerinden 3 tanesinden bütünlemelere giricem 7-8 eylülde..benim sorum bütünlemelerde bu 3 dersi geçemezsem durumum kredili sistemde nasıl olur sadece 3 dersimi alıcam, bu dersleri kredili sistemde bu sene kısa bir sürede bitirme şansım varmı bilgilendirirseniz sevinirim…

 194. güzel sanatlar fakültesi resim bölümü mezunuyum.Açık öğretimden hangi iki yıllık bölümü seçebilirim

 195. merhaba.ben labaratuvar ve veterinerlik önlisans bölümünden bu yıl mezun oldum.işletme veya iktisat a 3.sınıftan geçiş hakkım var diye biliyordum.anadolu üniversitesini aradım,bulunduğum ildeki aöf bürolarını aradım geçiş hakkınız yok 1.sınıftan başlamak zorundasınız diyorlar.ama aöf yayınladığı labaratuvar ve veteriner sağlık bölümü tanıtımında 3.sınıftan geçiş hakkınız var diyor.anlamadım gitti.bilgilendirirseniz sevinirim…

 196. 1) Açıköğretimde harçların kaldırıldığı açıklandı. Açıköğretimde “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” olmak üzere 2 tane harç var. Bu durumda bu iki harçtan ikisi de mi kaldırılmış oluyor?
  2) Dgs tercihleri yapmak açıköğretime kayıt ile ilgili bir sakınca oluşturur mu? Yani; dgs tercihi yapıp bir okula yerleşirsek açıköğretime kayıt hakkımız devam eder mi?
  3) Açıköğretimde e-kitap uygulaması var mı?

  1. öğrenci katkı payı ( harç parası ) 45 tl kaldırıldı öğretim gideri yani öğrenim ücreti alınmaya devam ediyo

 197. merhaba.ben aöf 4 yıllık işletme mezunuyum.ösym ye girmedim.sınavsız ikinci üniversite kapsamından ilahiyat okumak istiyorum faydalanabiliyormuyum? gerekli evraklar nelerdir yardımcı olurmusunuz

 198. ben bu yıl açık öğretimden 4 yıllık sağlık bölümleri yada adalet istiyorum ygs 1 ygs 2 den 160 puan
  ygs 3 216 puan
  ygs 4 208 puan
  ygs 5 ve ygs 6 184 puan aldım 4 yıllık yaza bilirmiyim anestezi ve diğer sağlık v.b bölümlerini lütfen yardımcı nolun

  1. 2 yıllık adalete yerleşebilirsin ama sağlık lisesi çıkışlı değilsen sağlık bölümlerine yerleşmen zor

 199. Mrb .Açıköğretim çeko kaydımı yaptırdıktan sonra, ünv de af çıktı ve okulu bitirdim.Bu durumda kaydım açıköğretimde oldugu halde sınavlara giremedim.3.sınıf tan tamamlamak istiyorum.2 taksitimde duruyor kaydımı sildirip geçiş yapabilirmiyim?Harc ücretleride kalktı muaf mıyım?

 200. mrhba ben büro yöntmi yntci sekreterliği menzunuym hangi bölmlrden kayıt yapalblrmm şimddn tşkler..

 201. merhaba ben açıköğretimden ilahiyata yerleştim. bu bölüme kayıt olduktan sonrada ek yerleştirmeden yararlanabiliyor muyum nasıl oluyor bilgilendirirseniz sevinirim

 202. İyi günler, aöf kayıt tarihi 10 28 eylül olarak gözüküyor , peki 3 7 eylül üniversite kaydı diyor, hangisi geçerli ,cevaplarsanız sevinirim ..

 203. ben adalet 2. sınıftaydım gecenyıl 1 donem harcımı yatırdım 2. donem yatırmayarak dondurdum sımdı bu yıl yenılemek ıcın 16 ekım mı tarıh parayı yatırıp tekrar baslaya bılecek mıyım

 204. bu yıl özel üniversitelerden birinin çocuk gelişimi programına yerleştim fakat kayıt yaptrmaktan vazgeçtim bu şartlarda ek tercihle açık öğretim için yeniden tercih yapabilir miyim?

 205. merhaba ben myo işletme bölümü mezunuyum .ygs ye girdim aöf uluslararası ilişkiler geldi.3. sınıftan başlayabiliyorum değil mi?dikey geçiş kayıt tarihlerini mi esas alacağım?birde bu harçlar kalkmamışmıydı?ne kadar harçlar?şimdiden çok teşekkürler…

 206. slm arkadaslar ben ıkı yıllık bıtırdım acık öğretım kayıt yapacam üc den devam etmek icin kayıt tarihini biliyor musunuz…….

  1. İki yıllık açık öğretim mezunları AÖF ye 3 ten devam etmek için kayıt tarihi 01 Ekim 19 ekim cuma tarihleri arasında oluyor sevgiler

 207. mrb ben kamu yönetimi okuyorum normal üniversitede 3.sınıfım bu sene ikinci üniversite olarak açıkögretimden 2 yıllık adalet yazdım ben şimdi hangi kayıt türünden kayıt yaptıracam yeni kayıt mı 2.üniversite kaydımı bilen varsa acaba söylebilir mi

 208. iyi günler ben 2 yıllık otomotiv mezunuyum. lys, ygs yada dgs sınavına girmedim. bu sene açık öğretim fakültesine kayıt yaptırmak istiyorum sınavsız olarak kaydımı yaptırabilirmiyim.şayet yaptırabilirsem eğer hangi bölümlere kayıt yaptırabilirim 3. ncü sınıftan başlamak üzere…. makina mühendisliğini otomotivin devamı olan otomotiv öğretmenliğini açıktan okuyabilirmiyim…..sorularıma cevap vereceğinizden ötürü şimdiden size teşekkür eder selamlar iyi çalışmalar

 209. arkadaşlar bn matematik 3. sınıf öğrencisiyim aöf işletme bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum sınava girmedim girmem gerekiyormuydu bana yardımcı olur musunuz LÜTFEEEN 🙂

 210. ben düz lise sözel bölümü mezunuyum aöf 4 yıllık sosyoloji bölümü kazandım ama kafam çok karışık hem sosyoloji hemde okul öncesi öğretmenligi istiyorum acaba ek yerleştirmelerde okul öncesi öğretmenliğini yazsam kesin yerleşirmiyim sizce sosyoloji bölümünümü okuyayım yoksa ek yerleştirmelere başvurayım mı bana yardımcı olursanız sevinirim

  1. açıköğretim okul öncesi öğretmenliği için meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunu olmanız gerekiyor…

 211. merhaba ben 2 yıllık el sanatları mezunuyum açıköğretimden okulöncesi öğretmenliğine sınava girmeden kayıt yaptırabiliyor muyum yoksa sınava girmem mi gerekiyo

 212. mrb ben ilk tercihleri kaçırdım acaba 2, tercihte tercih yapma hakkım varmı ? şayet varsa tarihi ne zaman yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

  1. ösym üniversitede boş kalan kontenjanları açıklayacak 2. bir şans olarak ek yerleştirme yapılacak 1-2 hafta içinde olur mutlaka ozaman tercih yapabilirsin

 213. merhaba ben açıköğretim sağlık kurumları işletmeciliği önlisans programından 2009 da mezun oldum şimdi lisans programına geçiş yapmak istiyorum yapabilirmiyim hangi bölümlere geçiş yapabilirim

 214. ben bu yıl üniye yeni baslayacagım ve aynı anda 2 yıllık acik ögretıme kaydolup okuyabilirmiyim cevaplarsanız tskler

 215. ygs den tercıh yapdım aö ılahıyat geldı ama kontenjansız oldugu ıcın ek tercıhlerden yararlanabılırmıyım, cevap verırsenız cok sevınırım ..

 216. açıköğretime 3 üncü girişim .ben hangi tarihler arasında kayıt yaptıracağım acaba

 217. edirne trakya üniversitisini kazandım ama açıktan okumaya karar verdim kaydımı sadece bulunduğum ilde bulunan açıköğretim bürosunu yapsam olur mu acaba ?

 218. mrhb aöf 4 yıllık kamu yönetimi bölümünden 2 yıllık diploma alarak mezun oldum.. 3. sınıftan tekrar devam etmek istiyorum ne zaman açık öğretim bürosuna gitmeliyim..

 219. Merhaba .
  Ben Türk Dili veEdebiyatı Bölümünü okuyordum fakat bir yıl ara verdim.
  Tekrar devam edebilme hakkım var değilmi.
  Kayıt tarihinde ve harc konusunda bilgi verirmisiniz lütfen acil…

 220. selam arkadaşlar yeni kayıttan önce internet üzerinde ön kayıt yapılmaktadır ön kayıt hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tşkler

 221. ben bu yıl bilsayar programcılığı 2. sınıfa geçtim. ikinci universite olarak atatürk ünv. açık öğretim 4 yıllık sosyal hizmetler okuma şansım varmı????? cevabınızı bekliyorum.

 222. mrb ben açıköğretim 4 yıllık işletme mezunuyum.bu yıl universite sınavına girmedim ve muracaatta etmedim.2.universte olarak ilahiyat önlisansa kayıt yaptırabilirmiyim.bilgilendirirseniz minnettar olurum.

 223. merhaba..ilahiyat 4. dönemden bir dersim var ekim de sınava gireceğim.sene kaybetmemek için yeni bir bölüme şimdi kayıt yapabilir miyim?

 224. açık ögertm ön lisans ilahiyat bölümü okuyacam inş ön kayıt nasıl yapabilirim

 225. ben aöf adalet bölümü 2. sınıfa geçtim kayıt yenileme tarihim ne zaman ltfn bir bilgi verin

 226. on lısans mezunları 3.4 sınıf kaydı yaparken bu 330 tl cıvarındakı ucretı yatıracakmı 2012 2013 yılı ıcın harc ucretlerı kalkmadımı

 227. Merhaba ben tercih yaptim ve iki yıllik uniwerste kazandm ama gitmeyip aciktan okumak istiyorum napmam gerekiyo bana lutfen yardimci olurmusunuz???

 228. Merhaba ben tercih yaptim ve iki senelik uni kazandim ama gitmeyip acktan okumak istiyorum bunun icin napmam lazm lutfen yardimci olurmusunuz??

 229. Dikey geçişte kontenjan var mı? Örneğin; ben MYO Bilgisayar Programcılığı mezunu olarak İKTİSAT ,ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ, KAMU YÖNETİMİ, MALİYE, ULUSLARARASI İLİŞKİLER, İŞLETME, KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ bölümlerine geçiş hakkım var. Bu bölümlerden birine kayıt yapacağım zaman kontenjan olacak mı? Yani; bu bölümlere Diploma puanına göre mi alınacak yoksa herkes kontenjan olmadan girebilecek mi?

 230. ikinci öğretim 4 yıllık çeko mezunuyum açıköğretimden sınavsız ikinci üniv.için tercih yapabilirmiyim..

 231. İktisat 4.sınıftayım.3 dersten bütünleme sınavına giriceğim.bu derslerden kalırsam kredili sistemde bu dersleri kaç dönem okurum?

  1. aynısını görürsün iki dönem halinde …bu derslerin
   alah kolaylık versin inşallah birtanesi nigeçersi

 232. YGS-1 287,90342 -YGS-2 274,0570 YGS-3 254,97463 YGS-4 239,95497 YGS-5 279,30465 YGS-6 293,18201 puanlarım böyle ve ben 2004 senesınde mezun olmustum düz lıseden evde kendı cabalarımla sınava calıstım. 8 sene aradan sonra ilk defa girdim ama malesef yerleştirilemedim . sizce bu puanlarla hangi açıköğretim bölümünü tercih etmeliyim

  1. Bu puanlarla kontenjan açığı olan bütün aöf bölümlerine yerleştirilirsiniz. Ek tercihlerde ilk sıraya en çok istediğinizi sonra diğerlerini yazın.

 233. bi de hangi açıköğretim bölümüne ne kadar harç vericem onu da bilmiyorum. şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. yaklaşık olarak dönem başına 267 yani
   buda harçlar kalktıktan sonra bu mikta 200 e düşmüşdür iki taksit buda 400 civarında eder yıllık

 234. adalet bölümünü kazandım ama kayıt tarihini bilmiyorum bana bılgı verırmsınz ?

 235. Merhaba, Ben bankacılık sigortacılık önlisans mezunuyum açıköğretim işletmeye kayıt yaptırıcam fakat tarihler kısmından yeni kayıt olanımı takip etmem gerekiyor.yani 10 eylül ile 28 eylül arasımı bilgilendirirseniz sevinirim.

 236. harçlar devam ediyor yani
  devletin aldığı 67 tl bir harç vardı o kalktı yıld iki kereveriliyor bu harç şimdi olmAYACAK
  SİZ ÜNÜVERSİTENİNİ İSTEDİĞİ PARAYI VERECEKSİZ YANİ ODA YILDA TOPLAM YAKLAŞIK 410 TL EDİYOR BUNU ÖDEMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ develetin kaktı dediği bu

 237. mrb.bende bu sene aöf ye kayıt yaptırcam ama harçlar kalktı dediler…ekstradan biyere para yatırmam gerekiyormu ?

 238. Ben imam hatip lisesi mezunuyum universite sinavina bu sene girmedim.acikogretim fakultesi ilahiyat bolumune kayit yaptirabilir miyim, kayit hakkim varsa hangi tarihlerde kayit olabilirim.

 239. ben yeni kayıt olacam kamu yönetimi nekayıt için neler gerekli kitap parası falAN NE KADAR

 240. Merhaba.ben bu sene yeni kayıt yaptırıcam aöf e harç paraları kaltı diye biliyordum.internetten kayıt olduktan sonra nekadar ödenecek bankaya bilginiz varmı yada ödemiyecekmiyiz.harç paraları kaltı madem bu ödenecek para ne anlamadım.

  1. Harç març kalkmamış. İsim değişikliği yaparak vatandaşı yolmaya devam ediyorlar.

 241. bna acık ögretmden sosyal hızmetler geldı 2 yıllık ama bn ünıversıtede ders alarak okumak ıstıyorm yanı bn snawlara dısardan grmek ıstemıyorm boyle bırsey var mı ceap verır mısınz gerı……

 242. Merhaba,

  Ben sağlık sorunlarım nedeniyle lisans öğrenimimi dondurdum. Fakat açık öğretimde bir bölüme kayıt yaptırabilir miyim sınavsız direkt olarak. Bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse çok memnun olurum. Sağlık sorunlarım ortadan kalkınca tekrar lisans eğitimime devam edeceğim, fakat o zamana kadar da boş kalmak istemiyorum, en azından açık öğretimde bir bölümün sadece sınavlarına katılırım. Teşekkür ediyorum şimdiden 🙂

 243. berhaba ben 2005-2006 yıllrında aöf 3.sınıftab ılısıgım kesıldı ben sımdık aftan yararlanıp kayıt yaptıra bılır mısyım tesekkurler

 244. mrb ben işletme 3. sınıfa geçtim bu yıl da aöf uluslarası ilişkilere kayıt yaptırmak istiyorum.. hangi tarihlerde kayıt olmam gerekiyor nasıl yapmam gerekiyor ve ne kadar harç yatırmam lazım bilgi verirseniz çok sevinirim..

 245. 2 yıllık bilgisayar yüksek okul mezunuyum açıköğretimden 3. sınıftan farklı bi bölümden dikey geçiş aöf olarak kayıt yaptırmak istiyorum yukardaki evraklarda askerlik durum belgesi yazmıyor istenmiyormu ?

 246. ben abant ızzet baysal unıversitesınde 2 yıllık muhasebe okuyorum ıs guc yuzunden devam edemıcem transkrıp alarak aöf kayıt yaptırabılırmıyım gectıgım derslerı gectı olarak gosterırlermı veya dırek 2 den mı baslarım ??

 247. Gazi çocuklarından öğrenim ücreti alınmayacağını okumuştum.Gazi çocuğuyum.Bunun için yapmam gereken işlem nedir?

 248. 2 yıllık ısletme okuyorum 2. senemde unıversıte sınavına gırdım aof konaklama ısletmecılıgı kazandım kayıt ıcın dıploma ıstenıyor hala mezun olmadım alttan dersım var . dıplomasız ne ıle aof kaydımı yapabılırım yardımcı olurmusunz lutfen

 249. Ben hangi bölümü kazandım Açıköğretim’de? Çünkü tercih yapmamıştım. Tercih yapmadan doğrudan kayıt yapılamıyor mu? Bu aşamadan sonra tercih mümkün mü?

  1. İyi günler ben geçen sene sınava girdim fakat barajı geçemedim ama meslek lise mezunu olduğum için iki yıl geçiş hakkımı kullanmak isityorum ve sınavsız geçiş hakkı metnini işaretlemiştim sınava girmeden önce peki kayıtlar 1 ekim dediler mecidiyeköydeki büro peki tercihler ne zaman yapılıyor

  2. AÇIKÖĞRETİMDE İNTERNET BAŞVURUDAN ÖNCE HERHANGİ BİR TERCİH FALAN YAPILACAKMIYDI?

 250. Merhaba ben örgün eğitim olarak bankacılık ve sigortacılık 2. sınıfa geçtim. Bu sene açıköğretimden 2. üniversite için sınava girdim tercihlerde adalet bölümü geldi. kayıt tarihim 10-28 eylül mü yoksa sınavsız 2. üniversiteyi tercih etme hakkım varsa ekimde başvuru yapabilir miyim? yardımınız için şimdiden teşekkürler..

   1. hocam 2012-2013 aöf klavuzunda sınav tarihinde büt tarihi gözükmüyor.AYrıca büroyu aradım seneye büt olmayacak dediler.YÖK kararında ise 2011-2012 den itibaren ibaresi var.bu konuda net bilgiyi nereden öğrenebilirim benim için çok önemli

 251. 4 yıllık örgünde okumaktayım sınavsız 2. üni olarak anadolu veya erzurum adalet yazcam fakat diplomam kayıtlı olduğum bölümde.. aöfe kayıt içinde diploma aslı ve noter tasdiği istiyorlar tasdiğimde yok nasıl alabilirim okuldan diplomayı çekebilirmiyim..

 252. bu sene ön lisans muhasebe ve vergi uygulamaların dan mezun oldum açık öğretime kayıt yaptırıcam maliye bölümü seçe biliyormuyuz 3. sınıfdan mı başlıyorum bide geçen sene maliye bölümünü seçemi yorduk doğrumu acaba teşek kürler

 253. aöf ilahiyat önlisans mezunuyum bu sene dgs girdim yalnız tercihlerimde yerleşemedim ek tercih yapmasam eskişehir anad. üniv. gidip direk 3.sınıfdan ilahiyat olur işletme olur devam edebilirmiyim teşekkürler

 254. merhabalar ben bu sene sınava girdim ve 2 yıllık bir üniversite kazandım ama pek beğenmediğim için kaydımı sildirip açık öğretime ek kontenjanla kayıt olma gibi bir şansım var mı yoksa hayal mi?

 255. sayın admin adalet meslek yüksek okulunda okuyan bir öğrenci sınıf ortalamasında yüzde on barajını geçerse direk hukuk fakültesine 3. sınıfa kayıt yaptırabiliyormu bir ara meslek yüksek okullarında böyle bir uygulama vardı halen bu uygulama devam ediyormu yoksa kaçla bitirirse bitirsin dikey geçiş sınavınamı girecek cevaplarsanız sevinirim

 256. mrb. ben lisans öğrencisiyim. sınavsız ikinci üniversite optisyenlik okumak istiyorum. hangi fakültelerde okuyabilirim ?

 257. ben anadolu üniversitesi ilahiyata yerleştim kayıtlar ne zaman başlıor ve harçlar kalktı yine de para yatıracak mıyız?

 258. ben işletme yönetimi 2.sınıfı okucam bu yıl. geçen yıl dondurmuştum. bu sene harç parası yatırcam mı ve hani tarihte kayıt yaptırmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

 259. mrb ben uzaktan egt. cocuk gelısımı bolumunu okuyorum bu sene mezun oluyorum. acık ogretımde okul oncesı kalktı mı. ben lısans tamamlamam ıstıyorum ama kendı bolumumu ıstıyorum bunun ıcın sınavsız gecıs yok mu bızım bolumde.

 260. mrb ben bu se3ne açıköğretim okuyacam internet başvurusunu yaptım a.ö için istenen belgelerde diplomanın aslı yada fotokobisi mi olması gerek aslı gibi,dir kaşesi ile ben 4 resim internet çıktısı öğrenim belgesi ben lise mezuynuyum çalışıorum bu durumda ben ne yapmam lazım istenen belgeler de bu konuda bana yardımcı olur musunuz

    1. kayıt.anadolu.edu.tr yaz ordan çıkan sayfadan ösys yeni kayıt yazana tıkla çıkan sayfanın içinde okurken kayıt için tıklayınız yazıyo tıkla daha sonra zaten seni yönlendiriyo

   1. kayıt.anadolu.edu.tr yaz çıkan sayfadan ösys yerleştirme kısmını tıkla oradan çıkan sayfada okurken kayıt için tıkla yazıyo oradan seni yönlendiriyo

 261. ben bankacılık ve sigrtacılık bölümğnden mezunum da 3. sınıfa direk gececeğim bölüm neler

 262. Lisans öğrencisiyim. Sınavsız ikinci üniversite optisyenlik okumak istiyorum. hangi fakültelerde okuyabilirim yardım eder misiniz ?

 263. mrb. ben ön lisans mezunuyum acıktan 4 yıllık lisans tamamlamak istiyorum ve bunu nasıl yapıcam bilmiyorum internettenmi yapıcam yoksa aef bürolarındamı yapıcam bide kayıt oldum diyelim bana kitap göndericeklermi yoksa ben kendimmi alıcam yani bilen biri varsa bana bilgi verebilirmi ??

 264. BEN ŞUNU SORCAM ASKERLİKLE İLİŞİĞİM ŞUAN YOK BEN MUAF MI , TECİLLİ Mİ, YADA BEN NE OLUYORUM BİLENLERRRR LÜTFEN *

  1. Askerlik yaptıysanız Yaptı, eğer okuyor ve ertelediyseniz Tecilli, askerlik yapmaya elverişsiz iseniz ve bir raporunuz varsa Muaf işaretlemeniz gerekir.

 265. açık öğretim sosyal hizmetler tercih ettim ve geldi kayıtta yaptım bunun yanında ek yerleştirmeden tercih yapabilirmiyim yine

 266. imam hatip 2004 mezunuyum.Üniversite sınavına girmeden açık öğretim ilahiyata kayıt yaptırabilirmiyim?

  1. sınavsız geçiş imkanından yararlanmanız için ygs basvuruları basladığı zaman basvurmanız gerekmektedir.

 267. aöf sosyal hizmetler önlisans mezunuyum sosyoloji 3.sınıfa kayıt yaptırırsam elimdeki sosyal hizmet diploması iptal olur mu yoksa sosyolojide bitince 2 diplomayı da kullanabilir miyim ikiside mi geçerli yoksa sosyoloji mi geçerli olur bilen var mı?

 268. meslek yüksek okulu mezumuyum adalet meslek yüksekokuluna kayıt açık öğretimden sınanvsız kayıt yaptırma hakkım olduğunu söylediler. kayıt tarihleri ne zaman ve ne yapmam gerekiyor

 269. ıyı gunler arkadaslar … aof de on kayıt yapcam neten ösym numarası ıstıo o nedır ????

 270. şuan 4 yıllık işletme fakültesi okumaktaqyım ikinci bir üniversite olarak açıköğretim yazmak istiyorum. bu konuda ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilirmisiniz ?

  1. öncelikle açıköğretim die bi bölüm yok arkadaşım,sen bölümünü bi kararlaştır sonra sorun sor 🙂 işletme haricinde her bölümü okuyabiliyorsun.

 271. arkadaşlar ben önlisans mezunuyum 3.sınıftan devam edicem ama başvuru tarihini bir türlü anlayamadım ne zaman başvuru yapıcam yeni kayıt güz döneminden mi (10 eylül-28 eylül arası) yoksa çoklu kayıt güz döneminden mi yapıcam(1ekim) hangi tarihte yapmam gerekiyor lütfen yazar mısınız?

  1. 2 yıllık unv mezunuyum.açıktan 3.sınftan baslayarak 4 e tamamlamak ıstıyorum.ilk kez kayıt olucam tarhileri bende anlamadım bilen arkdaslar varsa yardımcı olablırler mı ?

 272. ben önlisans öğrencisiyim ortalamadan dolayı diploma alamadım okuldan herhanği bi belgeyle 3 sınıftan devam edebilirmiyim lütfen yardımcı olun kafayı yicem yoksa

 273. Benim sormak istediğim askerlik tecili ile ilgili 2 yıllık üniversite mezunuyum 3. sınıftan devam etmek istiyorum.Açık öğretim tecil için gerekli işleri yapıyor mu yoksa bizza benim mi gidip şubeden tecil ettirmem gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

  1. aöfe kayıt yaptırdığında her öğrenci gibi onlar yaptırıyo diye biliyorum bi aöf bürosunu arayıp sorabilirsin garanti olsun

 274. mrb ben 2007 saglık meslek lisesi mezunuyum sınavsız geçiş
  hakkım olabilir mi bana cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler…

 275. ben 2006 da okulu bırakmıştım şimdi afdan yararlanıp tekrar aöf dönmek istiyorum neler yapmalıyım.

 276. mrb. bu sene önlisanstan mezun oldum aöf 3. sınıfa kayıt yaptırmak istiyorum. biraz kafam karıştı önce internet üzerinden ön kayıt yapıp internet formu mu çıkarmam gerekiyor, yoksa bankaya harcı yatırıp tüm kayıt işlemlerini aöf bürolarından mı yapabiliryorum. şimdiden teşekkürler.

 277. Admin benim üniversitede kaydım var ve sınava girdim açıköğretim sosyal hizmetleri okycm 2.üniversite olarak kayıt için ne gerekli?

 278. ygs puanımızdan 180 i geçtiysekmi açıktan okuyabilioz yoksa bi önemi yokmudur ? acil cvba ihtiyacımız var.tşkrler.

 279. meraba ben şuan sosyoloji 1. sınıftayım sosyolojiyi okurken açık öğretimden sosyal hizmetleri okuyabilir miyim bilgisi olan var mı?

 280. arkadaşlar ben şu an meslek yuksek okulu okuyorum fakat tek stajım kaldı alttan dersım yok. 3.sınıfa geçebılrmıyım ?

 281. arkadaşlar önlisans mezunuyum.işletmeye devam etmek istiyorum açıktan..kayıtlar 1 ekimde mi başlıyor ?

 282. ben sac bakımı ve guzellik hizmetleri onlisans mezunuyum acaba aof lisans tan basvuru yapabilir miyim yada hangi bolumlari yapabilrim yardımcı olabilirmsiniz

 283. halam örgün olarak 2 yıl muhasebe okudu şimdi 2.üniversite olarak ilahiyat okumak istiyo diplomasında ne yazacak?

 284. arkadaşlar ikinci üniverste için kayıt tarıhleri 1-19 ekim mi? yoksa 10-28 eylül mü?

 285. mrb admin. 2 yıllık endüstriyel elektronik mezunuyum. 2 yıl daha işletme okuyarak 4e tamamlamak istiyorum. fakat benim kayıt tarihlerim hangisi anlamadım. yeni kayıt tarihlerimi yoksa çoklu kayıt tarihlerimi benim için geçelidir?
  10-28 eylülmü yoksa 1-19 ekimmi

 286. Merhaba ben belirtilen son tarih olarak 25 eylülde değilde 27 eylülde kayıt yaptıracağım fakat mazeretli yazdığı için illaki gerekli bir mazeret içeren belgemi olması lazım kayıt için yoksa herhangi bir belgeye gerek yokmudur?Teşekkürler

 287. arkadaşlar 2012-2013 eğitim yılında kredili sistemde kamu yönetimi bölümünde 3. sınıf 1 ve 2 dönem 4.sınıf 1 ve 2 dönemde hangi dersler var bazı sayfalara bakıyorum yabancı dil her dönem var bazı sayfalara bakıyorum yok bunun doğrusunu bilen varsa yazarsa minnettar kalırım saygılarımla

 288. 94 imam hatip mezunuyum.2 yıllık açıköğretim halkla ilişkiler bitirdim.şimdi sınavsız geçiş hakkından yararlanarak ilahiyat okumak istiyorum.ne zaman ve nasıl nereden başvuru yapabilirim.1.sınıftan başlamam lazım değilmi.

 289. arkadaşlar ben 2006 imam hatip mezunuyum iki yıllk ilahiyat okumak istiyorum.
  sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum bunun için ön kayıt yaptırmam gerekiyormu?
  yoksa sadece güz döneminimi beklemeliyim

 290. AOF halkla iliskiler on lisans mezunuyum ( 2 yıl önce mezun oldum) Siteniz sayesinde sınavsız ikinci üniversite adı altında 1-19 Ekim tarihlerinde lisans icin (AOF sosyoloji) kayit yaptırabileceğimi öğrendim. acaba 3. sınıftan mı devam edeceğim? Lisans sonrası yüksek lisans da yapmak istiyorum. Herhangi bir Unvst, de yapabilir muydum? AOF lsans mezunu olunca değişen bir durum oluyor mu? İlginiz ve vakit ayırdığınız icin teşekkür ederim. İyi çalısmalar.

 291. ben dikey geçiş kaydı yerine ikinci üniversite kaydı yapmışım yanlıslıkla, ama sonradan yine dikey geçiş kaydı yaptım bi sorun olurmu ?

 292. merhaba ben önlisans turzm ve otel ısletmecılıgı meznuyum aöf işletmeye kaydımı yaptırdım 3. sınıfdan devam etmek ıstıyordum oyle sanıyordum ama kayıtda 1. sınıf yazıyor yardımcı olurmusunuz…

 293. ben açıköğretm adalet mezunuym sınavsz geçş yapmk istiyorm herhangi bölüme kayıt yaptırabilir mym lisans diploması alabilir mym ama 3.sınıftan dvam ediliyor mu bilmyorm bölümde farklı…staj yapabilcek miyiz bilgi verirsenz sevinrm şimdiden tşk

  1. BEN BUGÜN İTİBARİYLE YAPTIM… YALNIZ BEN 4 YILLIK BİTİRDİKTEN SONRA YAPTIM KAYDIMI…

  1. DİREKT 3 TEN BAŞLIYORSUN… HATTA NORMAL OLANLARIN HARİCİNDE İNGİLİZCE VE TÜRK DİLİNDEN MUAF OLACAKSIN….

 294. selamlar.. beni bi konuda aydınlatırsanısız cok sevinecem.. eşim imamhatipp mezunu ve şuan acık ögretim ilahiyata kayıt olmak istiyor.. bu konuda kimse bizi tam olarak atdınlatamadı kimi universte sınavına girmeniz gerek diyor kimisi başka bişe diyor bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim.. biz ne tür bi yol izleyelim ve şu ek yerleştirmeden faydalanalım..

 295. Ben bilgisayar destekli tasarım ve animasyondan mezun olmak üzereyim Kamu yönetimi bölümünü okumak istiyorum sizce uygunmudur?