Ata Aof Ders Geçme Notu 35 Oldu

Açıköğretim sınavları pandemi nedeniyle geçtiğimiz bahar döneminde online olarak yapılmıştı. Sınavların online yapılması ile öğrencilerin notlarında artma oluş ve çan eğrisi düşmüştü. Anadolu Üniversitesi dönem ortasında aldığı karar ile geçme notunu 25’ten 35’e çıkarmış bir çok öğrenci bu duruma isyan etmişti. (Anadolu Üniversitesi Duyurusu)

2020 – 2021 yılı güz dönemine başlar iken Atatürk Üniversitesi de geçme notunu artırdığını duyurdu. Anadolu Üniversitesi gibi dönem ortasında artırmayıp dönem başında yaptığı duyuru ile geçme notunun 30’dan 35’e yükseldiğini öğrencilere bildirdi. Yapılan duyuruda açıköğretim programını uygulayan diğer üniversitelere atıfta bulunarak haksız rekabetin önlenmesi, ölçme ve değerlendirme sistemlerinde uygulama birliğinin sağlanması ve üniversitelerimizin açıköğretim programlarındaki kalitenin belli bir düzeyin altına düşmemesi için geçme notunun artırıldığı belirtildi.

Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan açıklama metni aşağıdadır.

Öğrencilerimizin Dikkatine

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın 18.03.2016 tarih ve 75850160-106-158- 16196 sayılı yazısında, aynı programı uygulayan üniversiteler arasında haksız rekabetin önlenmesi, ölçme ve değerlendirme sistemlerinde uygulama birliğinin sağlanması ve üniversitelerimizin açıköğretim programlarındaki kalitenin belli bir düzeyin altına düşmemesi için, açık öğretim programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 35’e çıkarılmasına, 26.02.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında karar verildiği belirtilmektedir.

Anılan karara istinaden Fakültemiz programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 2020-2021 eğitim öğretim yılı, güz yarıyılından geçerli olmak üzere 30’dan 35’e çıkarılmasına Üniversite Senatomuz tarafından karar verilmiştir.

Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.

Kaynak: Ata Aof Ders Geçme Notu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu