Açıköğretim Sınavları için Sınav Merkezi Tercihi

Açıköğretim bölümlerinde okula gidip derslere girilmediği ve devam zorunluluğu olmadığı için çalışan öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen sistem oluyor. Ayrıca açıköğretim sınavları Türkiye’nin her ilinde ve her ilçesinde yapılıyor. Oturduğunuz il ve ilçeye göre size bir okul ataması yapılıyor sınav zamanı bu okula giderek sınava giriyorsunuz.

İl değişikliği veya adres değişikliği yaptığınız durumlarda açıköğretim sınav merkezinizi de değiştirerek yeni adresinizde sınava girebiliyorsunuz. Eğer sınav merkezinizi değiştirmez iseniz eski adresinizdeki bir okula atama yapılacaktır ve sınava sadece bu okulda girebilirsiniz.

Açıköğretim sınavları yılda iki dönem ve arasınav – dönem sonu sınavı olmak üzere 4 defa, yaz okulu dahil olmak üzere 5 defa yapılmaktadır. Sınav merkezinizi değiştirdiğinizde bu değişikliğin geçerli olması için yeni adresinizi belirli tarihe kadar değiştirmeniz gerekiyor.

18-19 Ocak 2020 tarihlerinde yeni bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen öğrenciler 9 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar sınav merkezi tercih işlemlerini yapmaları halinde Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavına yeni sınav merkezinde girebilirler.

9 Aralık 2019 tarihinden sonra yapılan sınav merkezi tercihleri bir sonraki sınavlar için geçerli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu