Açıköğretim Sınav Sonuçlarına İtiraz Etme

2019 – 2020 eğitim öğretim yılında güz dönemi dönem sonu sınav sonuçlarını Anadolu Üniversitesi rekor bir süre olan 5 günde açıkladı. Böylelikle öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sona ermiş oldu.

Güz dönemi dönem sonu sınav sonuçlarını daha öncesinde hesaplayanlar hemen hemen aynı sonuçları aldıklarında pek şaşırmadılar fakat yüksek not hesaplayıpta sınav sonucu oldukça düşük gelenler bir şaşkınlık içerisine girdi ve sınav sonucuna itiraz edip edemeyeceğini araştırmaya başladı.

Bu yazımızda belirtmek isteriz ki sınav sonuçlarına çok kolay bir şekilde itirazda bulunabilirsiniz fakat bunun belirli tarihleri var. Bu tarihler dışında itirazlarınız kabul olmamaktadır.

Anadolu Üniversitesi sınav sonuçları açıklandıktan sonraki 3 iş günü içerisinde itirazları kabul ediyor. Güz dönemi dönemsonu sınavı için 27-28-29 Ocak 2020 tarihlerinde sınav sonucunuza itiraz edebilirsiniz.

Önceki yıllarda dilekçe ile yapılan itirazlar artık sadece internet üzerinden öğrenci sayfanızdan yapılmaktadır. 29 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 23:59’dan sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmamaktadır. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayınlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu