Açıköğretim Onur ve Yüksek Onur Belgeleri

Güz dönemi dönem sonu sınavlarının açıklanması ile onur belgesi ve yüksek onur belgesi alan öğrenciler tebrik ediyoruz. Bir çok öğrenci yüksek onur ve onur belgesi almayı bekler iken alamadı ve bunun sebebini bizlere sordu. Bu konuyu yoğun bir soru gelmesi üzerine Açıköğretim Onur Belgesi ve Açıköğretim Yüksek Onur belgesini kimler alabilir? Bu belgeler hangi şartlarda verilmektedir sizlere aktarmak istedik.

Bir dönemde en az 30 kredilik ders alıp, aldığı tüm derslerini başaranlardan DNO’su 3.50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi“; DNO’su 3,00 ile 3,49 arasında olanlar ise “Onur Öğrencisi” kabul edilir.

Ancak disiplin cezası alan veya FF, YZ, ve DZ ve harf notu olan öğrenci, belirtilen not ortalamasını sağlasa bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olamaz.

“GNO’su 3,50 veya üzeri olan “Yüksek Onur Öğrencisi”, GNO’su 3,00 ile 3,49 arasında olan ise “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak disiplin cezası alan öğrenci, belirtilen GNO’sunu sağlasa bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” derecesiyle mezun edilmez.

Ayrıca, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Uygulama Usul ve Esaslarının 8. maddesinde; “Yaz okulunda alınan dersler için Onur/Yüksek Onur Belgesi verilmez. Tekrar edilen dersler yaz okulunda alınmışsa son not ve dersin kredisi esas alındığından geçmiş döneme ait Onur Belgesi /Yüksek Onur Belgesi verilmez.”

Öğrenciler ilgili döneminden almaya hak kazandıkları Onur/Yüksek Onur Belgelerinin, Öğrenci Otomasyonu sayfasında PDF olarak yayınlanmasına karar verilmiş olup Onur/Yüksek Onur Belgelerini  hak eden öğrenciler sayfalarından Onur/Yüksek Onur Belgelerini alabilirler. Ayrıca, isteyen öğrencilerimiz AÖF Bürolarından da Onur/Yüksek Onur Belgelerini alabilirler.

Açıköğretim Onur Belgesi ve Yüksek Onur Belgesi Örneği:

Açıköğretim Onur Belgesi
Açıköğretim Onur Belgesi
Açıköğretim Yüksek Onur Belgesi
Açıköğretim Yüksek Onur Belgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu