2021 Bahar Dönemi Final Sınavı Sonuçları Açıklandı mı?

Anadolu Üniversitesi 2020 – 2021 yılı bahar dönemi final sınavları koronavirüs pandemisi nedeniyle online olarak yapılıyor. 2. ve 6. dönem dersleri 29 Mayıs, 30 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde yapıldı. 4. ve 8. dönem derslerinin sınavları ise 5 Haziran, 6 Haziran ve 7 Haziran tarihlerinde yapılacak.

İlk oturum sınavlarına giren öğrenciler için itiraz işlemleri de başladı. İtiraz için 3 iş günü süreniz olup 3 Haziran Perşembe günü 23:59’a kadar itirazda bulunabilirsiniz. (Bkz. 2021 Bahar Dönemi Final Sınavı 1. Oturum İtiraz İşlemleri)

Sınavlar tamamlandıktan sonra öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı ve tarafımıza bu yönde yoğun bir soru gelmeye başladı.

Aöf Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açıköğretim sınav sonuçları tüm sınavlar tamamlandıktan sonra açıklanacak. Yani ilk oturum sınavları tamamlanmış olsa dahi ikinci oturum sınavları beklenecek. İkinci oturum sınavlarından sonra ise 3 iş günü itiraz süresi bulunuyor. Bu itiraz süresi tamamlandıktan sonra sınav sonuçlarının açıklanması için herhangi bir engel bulunmuyor.

Önceki sınav dönemlerini incelediğimizde giderek uzayan bir sınav açıklama süresi ortaya çıkıyor. Online sınavlar ilk yapıldığında (2019 – 2020 yılı) sınav sonuçları sınavlardan sadece 1 gün sonra açıklanmıştı. 2020 – 2021 yılı bahar dönemi arasınav sonuçları ise sınavlar tamamlandıktan 10 gün sonra açıklandı.

Anadolu Üniversitesi tarafından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konunda net bir bilgi verilmez iken daha önceki sınav açıklama sürelerine bakıldığında en erken 11 Haziran Cuma günü, en geç ise 18 Haziran Cuma günü açıklanacağını ön görüyoruz. Tahminimiz ise sınav sonuçlarının 14 Haziran Pazartesi günü açıklanacağı yönündedir.

Sınav Sonuçları

2020-2021 bahar dönemi online final sınavı sonuçları açıklandığında sınav sonucunuza öğrenci sayfanızdan erişebileceksiniz. ( aof.anadolu.edu.tr adresinden giriş yapabilirsiniz.)

2021 Bahar Dönemi Final Sınavı Sonuçları Açıklandı mı?
2021 Bahar Dönemi Final Sınavı Sonuçları Açıklandı mı?

Kaynak: Aof Sınav Sonuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu