2020 Aof Uzaktan Staj Duyurusu

Koronavirüs pandemisi tüm dünyayı etkisi altına almış iken Türkiye’de de etkileri oldukça fazla. En fazla etkilenen alanların başında eğitim geliyor. Bir çok okul kapandı, bir çok sınav ertelendi. Staj yapması gereken bir çok öğrenci ise staj yapacak işletme bulamadığı için açıkta kaldı.

Anadolu Üniversitesi tarafından staj yapması gereken öğrenciler için uzaktan eğitim şeklinde staj sistemi getirildi. Öğrenciler Temel İlk Yardım dersini alarak stajlarını yapmış sayılacaklar.

Değerli Öğrencilerimiz,

COVID-19 salgınının devam etmesi ve kısıtlamaların arttırılması nedeniyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi programlarında bulunan zorunlu stajın, uzaktan öğretim yöntemiyle de yapılması ile ilgili 23/11/2020 tarihinde Fakülte Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır.

Açıköğretim Fakültesinde staj zorunluluğu olan programlara kayıtlı ve aktif durumda olup 2020-2021 güz dönemi itibari ile mezun olabilecek öğrencilerimizin uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülen AKADEMA derslerinden “Temel İlk Yardım” dersini almaları uygun görülmüştür. Mevcut pandemi koşullarında kurum/kuruluşların stajyer öğrenci kabul etmemeleri sebebi ile staj yapamayan öğrenciler söz konusu uzaktan eğitim uygulamasından yararlanabilirler.

Stajına başlayan ve devam edemeyecek durumda olan öğrenciler ise öğrenci otomasyon sistemi üzerinden staj ayrılış belgesini düzenleyerek ilgili kuruma onaylattıkları takdirde stajdan ayrılış yapabilir ve AÖF Büroları aracılığı ile belgelerini Staj ve Uygulama Dersleri Koordinatörlüğüne ulaştırabilirler. 2020-2021 güz dönemi mezun durumunda olan ve uzaktan öğretim yöntemi ile staj yapmak istemeyen öğrenciler için öğrenci otomasyon sistemi aktif olup, yüz yüze staj yapmak üzere başvuru alınmaktadır.

Staj etkinliği olarak Mergen Anadolu Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden yürütülecek olan Temel İlk Yardım Dersi, 09 Aralık 2020 – 10 Ocak 2021 tarihleri arasında 5 (beş) haftalık bir dönemi kapsayacaktır. Programdaki haftalık konular ve ölçme ve değerlendirme etkinlikleri belirli tarihler ile sınırlandırılmış olduğundan sisteme zamanında katılım gösteremeyen öğrenciler için telafi yapılmayacaktır. Söz konusu ders 09 Aralık 2020 tarihinde “Oryantasyon Haftası” ile başlayacak olup, gerekli açıklamalar Mergen Anadolu Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden duyurulacaktır. Mergen sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabileceksiniz.

Sağlık ve esenlikler dileriz.

Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı

 AÖF Staj ve Uygulama Dersleri Koordinatörlüğü ile aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz.

Telefon No: 0222 320 76 12  ve 0222 335 05 80 Dahili 2446-2447

2020 Aof Uzaktan Staj Duyurusu
2020 Aof Uzaktan Staj Duyurusu

Kaynak: Aof Staj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Başa dön tuşu